התראות צבע אדום

ברוריהה

New member
התראות צבע אדום

אני לא רוצה להיכנס לדיון על האמת בדיווחים ואם יש או אין נפילות וכמה. מה שאני כן רוצה לדון בו כרגע זה השפעת ההתראות (גם אם הן התראות שוא) על חיינו. כבר כמה ימים שנשמעות התראות צבע אדום במועצה האזורית אשכול בתדירות יחסית גבוהה. אני רואה ששני הילדים שלי מושפעים מזה. מצבי רוח, חוסר שקט. אני זוכרת את ימי טרום הצבע האדום אצלינו ואת הדיונים הסוערים בקיבוץ לגבי הפעלת המערכת. רובינו לא רצינו את זה בקיבוץ. החשש היה מרמת החרדה שכל אזעקה יוצרת. כרגע המצב הוא שגם כשלא נורה משהו לאיזור שלנו, אנחנו שומעים צבע אדום, בין אם מאיזור סמוך ובין אם זה עובר מעל ראשינו. לגדולים יותר, מסבירים את נושא התרעות השוא, אם כי הרציונאל לא תמיד עובד. לקטנים. לא ממש אפשר להסביר משהו ...

ןאצלי כל בום מקפיץ אותם

במיוחד בלילה שלא לדבר על סירנות - הם לא חושבים שהסירנה היא אזעקה אלא יותר בכיוון של מה קרה? מדוע האמבולנס נוסע לשם וכו' קצת קשה להם לתת לי לצאת כשמחשיך מהבית (אני מתאמנת בחדר כושר)

זה בכלל עוזר לכם במקרה של נפילה?

ממה שהבנתי ממך, הפצמ"ר מגיע לפני ההתרעה, אז בכלל יש תועלת על הנזק שבאזעקות שווא? בזמן המבצע היו כאן מלא אזעקות שווא, אבל רוב מוחלט בגלל תקלה במערכת הצופרים ולא בגלל טעות באיכון (למרות שתלוי למה קוראים "טעות באיכון". אם גם לירי לעבר האזור שפשוט לא יכול להגיע) ככה שהיה אפשר לזהות שזה שווא עוד בזמן האזעקה. ועדיין... זה פשוט... מטריף... אי אפשר לקיים שיגרה ככה.

שאלה לא פשוטה

השאלה העיקרית היא האם יש סיכון בביטול הצבע אדום כלומר אם מישהו יכול להפגע מכך שלא התמגן. בכל התראה אתם נכנסים למרחב מוגן? שומעים נפילות? אצלינו בזמן המלחמה היה חשד שהאזעקה לא תקינה, היו קולות שטענו שעדיף כך כי אז אנשים לא יהיו בלחץ, אבל אז אי אפשר להתמגן בשעת צורך. מבינה את הנזק לילדים שלהם קשה להסביר את הדברים ושהתגובה שלהם היא רגשית. התגובה שלהם נורמלית למצב שהוא לא נורמלי. מנסה להציע רעיונות לא יודעת אם זה מתאים- להשמיע מוזיקה מרגיעה בבית, לשחק משחק כל פעם שיש התראת צבע אדום.לנסות לדבר על המצב, להביע את התסכול. שולחת לכם חיבוק,

למעלה