וגר זאב עם כבש...

גם השנה אצום כמו כל שנה מאז הבר מצווה.גם השנה אשנא אנשים,אריב עם אנשים,אחשוב רעות על אנשים..יש לי שכן חרדי שהיו לי מריבות איתו.הוא יצום ,הוא יתפלל על חטאים אבל ימשיך לא לדבר איתי.אז הוא התפלל..אז אני צמתי..ועולם כמנהגו ימשיך באהבה ובשנאה..
והדתיים שנלחמים כעת לא לסגר בכיפור כי יש תפילות לקיים,האם למחרת לא ישקרו?לא ינאפו?לא יגנבו?יהפכו את ואהבת לרעך כמוך לדבר הכי חשוב בחייהם?
אני עם אלוקים מקיים שיחות ברמה יומיומית,מאמין בו בדרכי שלי..אולי המשמעות לצום שלי תהיה ככתוב:וגר זאב עם כבש..

פונדיצ'רי

Active member
גם השנה אצום כמו כל שנה מאז הבר מצווה.גם השנה אשנא אנשים,אריב עם אנשים,אחשוב רעות על אנשים..יש לי שכן חרדי שהיו לי מריבות איתו.הוא יצום ,הוא יתפלל על חטאים אבל ימשיך לא לדבר איתי.אז הוא התפלל..אז אני צמתי..ועולם כמנהגו ימשיך באהבה ובשנאה..
והדתיים שנלחמים כעת לא לסגר בכיפור כי יש תפילות לקיים,האם למחרת לא ישקרו?לא ינאפו?לא יגנבו?יהפכו את ואהבת לרעך כמוך לדבר הכי חשוב בחייהם?
אני עם אלוקים מקיים שיחות ברמה יומיומית,מאמין בו בדרכי שלי..אולי המשמעות לצום שלי תהיה ככתוב:וגר זאב עם כבש..
גרגרנית כמוני כבר לא מסוגלת לצום גם אם אני רוצה. ואני לא. אבל כן מנסה לשפר יחסים עם השכנה הבעייתית או אנשים מעצבנים בסביבתי. מנסה לראות אותם במשקפיים אחרים. מתעלה על עצמי לפעמים. עד שקופץ לי הקוף.

מוותרת מראש על הצום אם כי אני מודעת לאופוריה אשר מלווה את הצמים בתום הצום.

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
לכל אחד יש שכן טוב ושכן רע משלו.
יש לי כזה דלת לידי שמנגן מדי ערב לפעמים בחצות על גיטרה חשמלית בפול ווליום
הוא חושב שהוא איזה אריק קלפטון, בפועל הוא לא. :-D
בנוסף הוא מעשן את עצמו לדעת וכל העשן חודר לי דרך המרפסת.
מתחתיו יש עוד חשישיניקית שהיא ובעלה מעשנים בלי סוף.
על פי רוב אני סוגר את המרפסת כדי שהעשן לא יחדור.
עישון פסיבי זה כאן אצלי.
עד לא מזמן היה טרנד חדש בצ'כונה שנקרא "קריוקי"
המון נערים מחוצ'קנים רכשו מכונות קריוקי ובפול ווליום זימרו וזייפו אל מול ירח.
עכשיו לאחרונה ברוך ה' התופעה נעלמה והם כנראה איפסנו את המכונות בבוידעם.
ולהבדיל אלף אלפי הבדלות
יש לי גם שכן רוסי מבוגר
שתמיד אני פוגש אותו ואת אישתו
והם כל כך נעימים אדיבים וחביבים שבא לי לחבק ולנשק את שניהם.

לכל אחד יש שכן טוב ושכן רע משלו.
יש לי כזה דלת לידי שמנגן מדי ערב לפעמים בחצות על גיטרה חשמלית בפול ווליום
הוא חושב שהוא איזה אריק קלפטון, בפועל הוא לא. :-D
בנוסף הוא מעשן את עצמו לדעת וכל העשן חודר לי דרך המרפסת.
מתחתיו יש עוד חשישיניקית שהיא ובעלה מעשנים בלי סוף.
על פי רוב אני סוגר את המרפסת כדי שהעשן לא יחדור.
עישון פסיבי זה כאן אצלי.
עד לא מזמן היה טרנד חדש בצ'כונה שנקרא "קריוקי"
המון נערים מחוצ'קנים רכשו מכונות קריוקי ובפול ווליום זימרו וזייפו אל מול ירח.
עכשיו לאחרונה ברוך ה' התופעה נעלמה והם כנראה איפסנו את המכונות בבוידעם.
ולהבדיל אלף אלפי הבדלות
יש לי גם שכן רוסי מבוגר
שתמיד אני פוגש אותו ואת אישתו
והם כל כך נעימים אדיבים וחביבים שבא לי לחבק ולנשק את שניהם.
הפוסט מדבר כמה בולשיט זה הצום לחוש שנקיים מחטאים ומתחילים את היום למחרת כיפור ממש מאותו נקודה שהתחלת אותו..

סבא של כיפה אדומה

Well-known member
מנהל
הפוסט מדבר כמה בולשיט זה הצום לחוש שנקיים מחטאים ומתחילים את היום למחרת כיפור ממש מאותו נקודה שהתחלת אותו..
לכל דת יש "פטנט" משלה כדי לכפר על החטאים.
לנוצרים יש את תא הווידוי.
לנו את המקווה ויום כיפור.
אגב, עד היום בשבילי יום כיפור זה יותר מלחמה קשה ועקובה מדם מאשר יום צום וכיפור על חטאים.

למעלה