והרי לידיעה שהגיעה זה עתה - הסטטוס קוו על הז*ן . שלהם.

מצב
הנושא נעול.

DotanS33

New member
תנסה להיזכר

אז למה קוראים לה יופ שבת ולא יום שביעי
כמו שישי חמישי. ומזה המילה שבת? מלשון שביתה מנוחה הפסקה לגוף ולנפש.
תנסה להיזכר
מתי ניתן השם הזה ליום השביעי.
&nbsp
כן. מזמן. משהו כמו 3000 שנה.
&nbsp
אז לא היו מערכות תחבורה שזקוקות לתחזוקה בסופי שבוע. קצת התקדמנו מאז - הגיע הזמן שגם אתה תתקדם.

חח מה הקשר ?

תנסה להיזכר
מתי ניתן השם הזה ליום השביעי.
&nbsp
כן. מזמן. משהו כמו 3000 שנה.
&nbsp
אז לא היו מערכות תחבורה שזקוקות לתחזוקה בסופי שבוע. קצת התקדמנו מאז - הגיע הזמן שגם אתה תתקדם.
חח מה הקשר ?
היה סוסים וחמורים וגמלים. אז אם אתם חושבים שזה לא נקר יום שבת אז תצאו בעצומה על שינוי היום ליום השביעי? חחח ממש יצחקו עליכם בעניין. יום שבת כלשונו הפשוט

d70

Well-known member
כל כך כיף בשבת למה דתיים עוקפים את האיסורים בקומבינות?

אז למה קוראים לה יופ שבת ולא יום שביעי
כמו שישי חמישי. ומזה המילה שבת? מלשון שביתה מנוחה הפסקה לגוף ולנפש.
שהשבת מתחילה להפריע אז בפתאום יש גוי של שבת,מעליות שבת,חוטי עירוב.
שצריך מוכרים לגוי חמץ ואז קונים בחזרה וכו'

שימצאו קומבינות דומות להמשיך לעבוד בשבת גם בפרוייקטי תשתית.

יש הלכה ושום דבר לא קומבינה

שהשבת מתחילה להפריע אז בפתאום יש גוי של שבת,מעליות שבת,חוטי עירוב.
שצריך מוכרים לגוי חמץ ואז קונים בחזרה וכו'

שימצאו קומבינות דומות להמשיך לעבוד בשבת גם בפרוייקטי תשתית.
אם היה םתרון לעבודה בשבת אז היו עושים. אגב..מעלית שבת לםי רוב הפוסקים לא מתאימה לאנשים בריאים אלה לחולים . מכירת חמץ נעשת בשביל כל העמך והספקים שלא יםסידו ואין קשר ליום שבת. בכלל. אין פה שום פיקוח נפש או אפילו ספק פיקוח נפש אם עבודות הרכבת יעשו בלילות או בימי שישי יש כניסת שבת שגם ככה התנועה דלילה.

d70

Well-known member
בטח שזו קומבינה

אם היה םתרון לעבודה בשבת אז היו עושים. אגב..מעלית שבת לםי רוב הפוסקים לא מתאימה לאנשים בריאים אלה לחולים . מכירת חמץ נעשת בשביל כל העמך והספקים שלא יםסידו ואין קשר ליום שבת. בכלל. אין פה שום פיקוח נפש או אפילו ספק פיקוח נפש אם עבודות הרכבת יעשו בלילות או בימי שישי יש כניסת שבת שגם ככה התנועה דלילה.
בטח שזו קומבינה
מעלית שבת רק לחולים ..

מכירת חמץ כדי שלא יפסידו כסף?
אז הכסף דוחה שבת? אז גם לפרוייקט יש הצדקה לעבוד בשבת כדי לחסוך ל"עמך" כסף.. מה ההבדל?

למה לא למכור את הפרוייקט כל סופשבוע לגוי ולקנות אותו בחזרה ?

כי שקומבינות השבת עוזרות לדתיים - אין בעייה.אבל שקומבינות השבת באות לעזור לחילונים אז לפתע מתחילים לקשקש על "סטטסו קוו" (חד כיווני) ולזעוק "פיקוח נפש".

זה מגוחך ,יש גבול לכל תעלול.

אני מציע לך לא לדברנעל דברים שאתה לא חודע

בטח שזו קומבינה
מעלית שבת רק לחולים ..

מכירת חמץ כדי שלא יפסידו כסף?
אז הכסף דוחה שבת? אז גם לפרוייקט יש הצדקה לעבוד בשבת כדי לחסוך ל"עמך" כסף.. מה ההבדל?

למה לא למכור את הפרוייקט כל סופשבוע לגוי ולקנות אותו בחזרה ?

כי שקומבינות השבת עוזרות לדתיים - אין בעייה.אבל שקומבינות השבת באות לעזור לחילונים אז לפתע מתחילים לקשקש על "סטטסו קוו" (חד כיווני) ולזעוק "פיקוח נפש".

זה מגוחך ,יש גבול לכל תעלול.
ברגע שתלמד את כל הפרטים עד סופם ותצעמק בהם כמו שצריך אז תראה שסה ממש לא נכון 1.אתה יודע שבבני ברק לא בוניפ בניינים מעל 6 קומות בגלל מעלית השבת?? אתה יודע שבבני ברק משתמשים במשאבה אוטומטית שעובדת על גנרטור כדי לשאוב את המים ולא משתמשים במקורות? מה שאפשר להתיר אז מתירים ? אבל בשבת ...עבודה ??? רחמנא לצלן. כתוב מפורש בתורה שאסור לעבוד . ואם תלך לביץ כנסת פעם ..( זה יקרה מתישהו) אז תקרא את פרשת " ויכולו השמים והארץ" ותראה שאפילו אלחקים שבת ביום השביעי? אז מי אנחנו ? מי ??

אלוקים מינה אותך להיות שליחו או נציגו?

ברגע שתלמד את כל הפרטים עד סופם ותצעמק בהם כמו שצריך אז תראה שסה ממש לא נכון 1.אתה יודע שבבני ברק לא בוניפ בניינים מעל 6 קומות בגלל מעלית השבת?? אתה יודע שבבני ברק משתמשים במשאבה אוטומטית שעובדת על גנרטור כדי לשאוב את המים ולא משתמשים במקורות? מה שאפשר להתיר אז מתירים ? אבל בשבת ...עבודה ??? רחמנא לצלן. כתוב מפורש בתורה שאסור לעבוד . ואם תלך לביץ כנסת פעם ..( זה יקרה מתישהו) אז תקרא את פרשת " ויכולו השמים והארץ" ותראה שאפילו אלחקים שבת ביום השביעי? אז מי אנחנו ? מי ??
מה התורה אומרת על מי שמשוחח עם אחרים ב"חח" ו"חחח"?

אתה לא מקרב לתורה, אתה ואנשים כמוך מרחיקים אחרים מהתורה.

אני לאנצוחק עלייך חס וחלילה

מה התורה אומרת על מי שמשוחח עם אחרים ב"חח" ו"חחח"?

אתה לא מקרב לתורה, אתה ואנשים כמוך מרחיקים אחרים מהתורה.
אלא על הדברים שלך. ואני באמת לא בא להחזיר בתשובה אף אחד. פשוט כדאי לא להביע דעה בדבר שאתה לא מבין בו. מצטער

באיזה דבר אני לא מבין? בחיים שלי אני לא מבין?

אלא על הדברים שלך. ואני באמת לא בא להחזיר בתשובה אף אחד. פשוט כדאי לא להביע דעה בדבר שאתה לא מבין בו. מצטער
אתה ממשיך עם השחצנות שלך.
קבל אקסיומה: לגבי החיים שלי אני מבין הרבה הרבה הרבה יותר טוב ממך.
מצטער

אגב, גם בתחבורה ציבורית אני מבין הרבה יותר טוב ממך.

אני מדבר על ההלכות ולא על החיים דלך

אתה ממשיך עם השחצנות שלך.
קבל אקסיומה: לגבי החיים שלי אני מבין הרבה הרבה הרבה יותר טוב ממך.
מצטער

אגב, גם בתחבורה ציבורית אני מבין הרבה יותר טוב ממך.
ואני יתן לך את התענוג להבין בדברים שלך יותר ממני. כי ברור שסה יהיה ככה.

מה כתבתי בדיוק על הלכות? או ששוב אתה לא עושה הבחנה בין

מה כתבתי בדיוק על הלכות? או ששוב אתה לא עושה הבחנה בין
כותבים שונים בפורום הזה (וכמובן לא מתנצל על כך)?

למזלנו זאת לא מדינת הלכה,

למזלנו זאת לא מדינת הלכה,
אתה מוזמן להבין הכי טוב בהלכות, ושהמדינה תתנהל ותכבד את כל היושבים בה, גם אם הם לא מבינים בהלכה.

d70

Well-known member
היית בבית כנסת רפורמי? באים ברכב בשבת והמזגן עובד (וה' שותק)

שאלות:
ואת הדלק שמשמש את המשאבה בדקת שלא זיקקו מנפט בשבת?
אתה יודע שגנרטור מייצר עבודה (ניצוץ חשמלי נחשב עבודה) בשבת?

אין לי בעייה שבבני ברק יעשו מה שרוצים ביום שבת.
אתה יודע מה? אין לי בעייה שתחנת רכבת בקו האדום בבני ברק לא תיבנה בשבת!
אז בשם השבת תחכו קצת.
בבני ברק תעשה מה שתרצה ,אבל למה להציק למגזרים אחרים שלא חושבים כמוך ולא מענינים אותם הספרים והחוקים שלך? זו אגואיסטיות קבוצתית.
חילוני לא מאלץ דתי לנסוע באוטובוס בשבת,חרדי כן מאלץ חילוני לא להשתמש באוטובוס בשבת.
אתה באמת לא מבין מה הבעייה?

רפרומים הם לא בדרך היהדות ולכן אין לי מה להגיד אליהם

שאלות:
ואת הדלק שמשמש את המשאבה בדקת שלא זיקקו מנפט בשבת?
אתה יודע שגנרטור מייצר עבודה (ניצוץ חשמלי נחשב עבודה) בשבת?

אין לי בעייה שבבני ברק יעשו מה שרוצים ביום שבת.
אתה יודע מה? אין לי בעייה שתחנת רכבת בקו האדום בבני ברק לא תיבנה בשבת!
אז בשם השבת תחכו קצת.
בבני ברק תעשה מה שתרצה ,אבל למה להציק למגזרים אחרים שלא חושבים כמוך ולא מענינים אותם הספרים והחוקים שלך? זו אגואיסטיות קבוצתית.
חילוני לא מאלץ דתי לנסוע באוטובוס בשבת,חרדי כן מאלץ חילוני לא להשתמש באוטובוס בשבת.
אתה באמת לא מבין מה הבעייה?
כל ההתבוללות בעולם קוראת בגללם . ואני לא יודע אם הם יהודים בכלל. יש להם תורה משלהם. העבודות מתבצעות על ידי חברת ממשלתית ולא פרטית והחברה שייכת לכלל אזרחי המדינה. ואנחנו חלק מאזרחי המדינה..מה לעשות. לא יקרה כלום אם הדהרים יעשו ביום חול ויגרם קצת אי נוחות לכולם. מה יקרה? יחרב העולם? הא. אני בטוח שאף אחד לא ימות מעיכוב קטן בדרך ואפשר למצוא פתרון לכל דבר. בלי לפגוע ברגשות של האחר.

אי נוחות לכולם זה אומר העברת משאבים מקווי חרדים למען תגבור

כל ההתבוללות בעולם קוראת בגללם . ואני לא יודע אם הם יהודים בכלל. יש להם תורה משלהם. העבודות מתבצעות על ידי חברת ממשלתית ולא פרטית והחברה שייכת לכלל אזרחי המדינה. ואנחנו חלק מאזרחי המדינה..מה לעשות. לא יקרה כלום אם הדהרים יעשו ביום חול ויגרם קצת אי נוחות לכולם. מה יקרה? יחרב העולם? הא. אני בטוח שאף אחד לא ימות מעיכוב קטן בדרך ואפשר למצוא פתרון לכל דבר. בלי לפגוע ברגשות של האחר.
קווים אחרים למען נוסעי הרכבת שנפגעים מהשבתתה.
האם זה מקובל עליך כפי שמקובל עליך שבימי בין הזמנים פוגעים בקווים אחרים כדי לתת לחרדים שירות ספיישל לחופי ים ולפארקים?
אף חרדי לא ימות מפחות קווי חרדים...

ומה קרה לעקרון שכל מי שנולד לאם יהודיה הוא יהודי, על הרפורמים הכלל הזה לא חל?

לא מבען למה תגבור קווים אצל אחד אמור

האם זה מקובל עליך כפי שמקובל עליך שבימי בין הזמנים פוגעים בקווים אחרים כדי לתת לחרדים שירות ספיישל לחופי ים ולפארקים?

להיות על חשבון האחר. זה אמור להיות בנוסף. וכן. אני מסכים לתגבר את הקווים שיפגעו בגלל הרבת על חשבון קווים אחרים. השבת שווה את זה. וגם ככה יש זלזול מתמשך בקווים של החרדים ולא יקרא כלום אם יצא אוטובוס פחות בשעה.

כי אוטובוסים ונהגים לא גדלים על העצים ולא נופלים מהשמיים

להיות על חשבון האחר. זה אמור להיות בנוסף. וכן. אני מסכים לתגבר את הקווים שיפגעו בגלל הרבת על חשבון קווים אחרים. השבת שווה את זה. וגם ככה יש זלזול מתמשך בקווים של החרדים ולא יקרא כלום אם יצא אוטובוס פחות בשעה.
כי אוטובוסים ונהגים לא גדלים על העצים ולא נופלים מהשמיים
יש מספר מוגבל של אוטובוסים ועוד יותר מוגבל של נהגים וכן תקציב מוגבל שמכתיב מכסה מסויימת של נסיעות וקילומטרים לתחבורה הציבורית.

הוא חל על הרפורמים .

הוא חל על הרפורמים .
אבל פשוט הם מתבוללמם בינם לבים אצמם ככה שהעקרון הזה יפוג עוד מעט .

d70

Well-known member
גם חברה ממשלתית אפשר למכור-מדוע אתה מתחמק?

והדגמתי שיש פתרונות למי שרוצה לעקוף את השבת.

זה רק מוכיח שמדובר במאבקי אגו ולא בחוקי שבת

מתחמק?

והדגמתי שיש פתרונות למי שרוצה לעקוף את השבת.

זה רק מוכיח שמדובר במאבקי אגו ולא בחוקי שבת
מתחמק?
מצטער שאני שומר שבת . בעצם..אני לא מצטער שאני שומר שבת. אני שמח בזה. שבוע טוב וחודש טוב.

מצב
הנושא נעול.
למעלה