וויפאסנה ריברסינג

שי כהן33

New member
וויפאסנה ריברסינג

מה ההבדל בן ריברסינג לוויפאסנה מבחינת תוצאה?

תשובה ראשונה

שמות כלליים, תוצאות מגוונות.
קורס הויפאסנה בדרכו של גואנקה, למשל, משפיע על אנשים שונים, בתקופות שונות, במגוון דרכים, החל מאי-נוחות גדולה וכלה בשלווה עמוקה.
גם ריברסינג ישתנה מאוד בתוצאותיו בהתאם למנחה.
לכן, "ריברסינג" זה לא "ריברסינג" אלא "ריברסינג בהנחיית מוישה", למשל.

ההמלצה שלי: לדגום טיפה בפועל כל אחד מהדברים, כדי לקבל איזשהו מושג לגביהם ולגבי התאמתם לרצונות שלך כרגע.

שי כהן33

New member
טל בן שחר

אני כבר מתנסה בדברים האלו
וכן וויפאסנה של גואנקה...
פשוט סקרן אותי לדעת מה ההבדל בינהם ?
שתיהם עובדים על התת מודע.. אבל אני מניח שהם עובדים ברבדים שונים...
&nbsp
לגביי הריברסינג צודק שיש כל מיני סוגים שונים אתה מכיר משהו ספציפי שלדעתך הוא הכי חזק?

התנסות

זה לא עניין של "הכי חזק" אלא של התאמה.
מישהו מעולה לאחד, פחות מתאים לשני.
התנסית בריברסינג?

שתי ה"דרכים" מסייעות/נועדו בבסיסן להגביר את המודעות המאפשרת, המאירה. אז כן, זוהי עבודה על "התת מודע" מפני שמה שהיה בלתי מודע עד עכשיו ("תת מודע") נחשף לאור העז של המודעות הבלתי מותנית.

בשמחה + נסיון לכמה הבהרות נוספות

אם תשאל נציג של שיטה כזאת או אחרת, הוא בדרך כלל יפאר את השיטה שהוא מייצג וימעיט בערכן של שיטות אחרות.

ואם מישהו מייצג שתי שיטות שונות, אז הוא בדרך כלל יפאר את השילוב ביניהן ויגיד שהן משלימות זו את זו.

לכן, התוצאות של כל אחד משני ה"תחומים" לגביהם שאלת, יתוארו אחרת לגמרי על-ידי אנשים שונים.

מורים ותיקים, מתרגלים מזדמנים או מתרגלים מנוסים, לדוגמה, יגידו דברים אחרים לגמרי, מנסיונם האישי ומהשפעת אמונותיהם האישיות על האופן שבו הם תופשים את התוצאות שחוו.

לגבי שאלות כמו "לאן אפשר להגיע בעזרת שיטה X או שיטה Y" תמצא תשובות ורעיונות שונים ומגוונים.

אז מי מהם צודק?
ומה הטעם אפילו לשאול מישהו, בתנאים כאלה?

בדרך כלל, בתנועה שטחית, לא מגיעים לתוצאות מעמיקות, לא משנה באיזו שיטה הולכים.

ללכת לקורס כזה או אחר, לא משנה באיזו שיטה, זה בדרך כלל בבחינת לצבור נסיון ראשוני.

כאשר דרך כלשהי נעשית עבורך עמוקה - ולא משנה איך קוראים לה או ממה הוא מורכבת - השאלות שלך הן כבר אחרות ואתה אולי פחות מאמין להשוואה תיאורטית בין "שיטות" שונות ויותר מתפתח בשדה הממשי שמעניין אותך.

ככה זה בכל תחום, בערך.

ואם התחום של גילוי עצמך ואפשרויותיך מעניין אותך, אתה תמשיך להתאמן ולהתפתח להנאתך, מבלי לבסס את עבודתך על אמונתך במה שאנשים אומרים, גם אם הם מורים לתחום כזה או אחר.

יש משל על כך שחפירה עמוקה בנקודה נכונה כלשהי, מאפשרת להגיע למקור מים, בעוד שחפירות שטחיות בכל נקודה שהיא, לא (זה לא אומר שצריך "למצוא דבר אחד ולהתמיד בו", מפני שכל "דבר אחד" הוא בדרך כלל בעצמו אוסף של דברים... וכל אוסף נכון באמת של דברים הוא בעצם "דבר אחד" אורגני).

במקרה של דברים שקשורים למדיטציה ושות', כלומר לעצמנו ולאפשרויות שלנו, זה קצת כמו ללמוד לתפעל נניח כלי נגינה כלשהו. כלי הנגינה נמצא אצלנו. דרך תרגילים ושיטות כאלה ואחרים, יכולה להתחיל להתפתח הכרות שלנו עם הכלי ורגישות מוגברת שלנו אליו ולאפשרויות השונות של תפעולו.

אז אם גילית תנועות/תרגילים/כוונונים שמועילים לך (ולא משנה באיזה קורס או תחת איזו כותרת גילית אותם), זוהי התחלה. אתה יכול להתנסות באפשרויות נוספות, כל עוד הן מרגישות לך טוב. אתה הוא זה שאחראי על עצמך ועל מה שאתה עושה עם עצמך, לא משנה אם זה שהראה לך אפשרות מסויימת שלך, כינה אותה "ריברסינג" או בכל כינוי אחר שהתחשק לו.

נשמח כמובן לשמוע כאן על המשך חקירותיך וגילוייך.

שי כהן33

New member
טל בן שחר

תודה רבה על התשובות אמרתה דברים מאוד חכמים....
אין ספק שאני לא מקשיב לכל מה שאומרים כי כל מה שבנאדם אומר זה לפי העולם שלו
כי יש בנאדם שיגיד שזו השיטה הכי טובה כי הוא לא מכיר יותר עומקים... או מבחינה שיווקית.
בגלל זה אין מה לעשות צריך להתנסות ברגליים בשטח ולחוות...
ובגלל זה מראש העדפתי לשאול תאכלס חויות של אנשים
הטכניקות האלו מנסיון באמת מועילות אבל לא קסם זו עבודה... לגביי ריברסינג אני צריך עוד לחוות ואז תהיה לי דעה מוחלטת
&nbsp

בשמחה, יופי, נהדר - מחכים לשמוע חוויות!

דניאלש26

New member
היי השרשור אמנם קצת ישן אבל עדיין אשמח לשמוע דעתכם

אני מתלבט אם ללכת לטיפול ריברסינג. לא לגמרי הבנתי איך הוא משפיע ומה מרגישים תוך כדי. שמעתי על טיפול ריברסינג של רענן גידרון. אם יש לכם תובנות על טיפול ריברסינג באופן כללי וספציפית ריברסינג של רענן גדרון אשמח ממש לשמוע.

שי כהן33

New member
מנסיוני

זה אויל יכול לעזור ואולי לא...
לפעמים יכולים לצוף טראומות... ולפעמים לא...
אין לדעת....
מה שבטוח שזה מאוד בריא..
אני באופן אישי עשיתי תקופה ארוכה הרגשתי מדהים...
אבל אחרי התקופה הארוכה לא ראיתי שינוי ברמה אישית...
מה שכן זה משחרר לחץ.. אבל לא ראיתי שזה נגעלי בדפוסי חשיבה ...
מצד שני הייה משהו שעשה איתי את השיטה ביחד והוא ממש הייה בטוח הטראומה שלו הוא ממש קם באמצע הטיפול זה הייה מולי והתחיל להילחם .. הוא עבר הלם קרב.

למעלה