וויפי בלבד- מה האפשרות הכי זולה

היי אני צריך לעשות וויפי. בלי טלוויזיה/טלפון/פלפון וכו'. בלי דרישות מיוחדות לגודל או טווח. סתם וויפי רגיל.... לאיזו חברה הכי כדאי לפנות, מה האפשרויות הכי טובות?
אין לי ציוד כל שהוא. בבית של אימא שלי יש ראוטר פרטי, והיא בחבילה של סלקום, אז אולי אם אצטרך אקח משם את הראוטר וסלקום יספקו לה חינם?
תודה

האם ראוטר מלפני 12 שנה בערך יתאים לאינטרנט (פרוטוקולים או לא יודע מה) של היום? הכוונה לא לסיבים אלא לאינטרנט הרגיל שמספקות חברות. והאם הראוטרים הפשוטים שמוכרים היום בערך ב 70 שח יספיקו?
תודה

cheif

Member
מנהל
ראוטר מלפני 12 שנה לא תומך בשום סטנדרט מודרני וגם סביר שיש בו מלא פרצות אבטחה כיוון שהקושחה שלו לא מעודכנת הרבה זמן. עדיף שתשקיע בנתב מודרני. אם יש לך משהו על הכוונת, תן לינק ונוכול לתת חוות דעת. לאיזה צורך ה-WIFI - גלישה בלבד?

גלישה בלבד, גם לא צריך מהירות גבוהה. סתם קצת יוטיוב וכאלה. גם לא סיבים.
יש לי ONE LEVEL WBR-3406TX
זה יתמוך במהירות של 100 מגה בייט אגב זה 100 מגה בייט הורדה לשנייה? (אני לא טוב במחשבים ...)
לגבי פרצות למה הכוונה? אם יש סיסמה להתחברות מה עוד צריך?

קיבלתי הצעות דומות מסלקום ובזק, לאיזו חברה יש שירות יותר טוב או פחות בעיות?

תודה רבה!
ראוטר מלפני 12 שנה לא תומך בשום סטנדרט מודרני וגם סביר שיש בו מלא פרצות אבטחה כיוון שהקושחה שלו לא מעודכנת הרבה זמן. עדיף שתשקיע בנתב מודרני. אם יש לך משהו על הכוונת, תן לינק ונוכול לתת חוות דעת. לאיזה צורך ה-WIFI - גלישה בלבד?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
לדעתי בזק יותר טובים מסלקום. זה 1 דבר שני אם יש סיבים יותר טוב..תשתית חדשה יציבה ויעילה יותר. דבר שלישי קח את הנתב שלהם וסיים עיניין יש בו מה שצריך, פרוטוקלים ועיניינים , יש עלות השכרה , מצד שני יש לך ביטוח כל עוד אתה משכיר..ברכישה פרטית אחריות רק לשנה לרוב, אם יש תקלה הגדרות השתבשו אתה צריך להתמודד לבד ואין לך ידע, בשבילך של הספק עם תמיכה הכי טוב. לגבי הגנה..הנתבים חלקם מספקים הגנה מפני התקפות שונות..יש עשרות סוגים..סופו של דבר המידע שלך במחשב שווה הרבה כסף לאחרים..אם אתה נכנס לבנק מהמכשיר לאשראי לקופת חולים..וכו' אתה לא רוצה שהמידע יצא לאחרים אני מאמין. לכן צריך חדש ומעודכן. אגב אין רק וויפי..יש נתב שיש בו גם קווי, לא חייב להשתמש פשוט. מבחינת עלות- שימוש חבילה של 300 מגה וכן זה הורדה ..תתאים לך. שוב אני מציע בזק אני איתם שנים, שירות טוב. הסיבים זה מעולה משפר גם מהירות של שליחה של דברים ( העלאה) ..סרטון למשל שצילמת..כל דבר שאתה שולח כי מהירות ההעלאה והתקשורת עם השרתים בכלל גבוהה יותר. אז אתה כן צריך סיבים למעשה.

לדעתי בזק יותר טובים מסלקום. זה 1 דבר שני אם יש סיבים יותר טוב..תשתית חדשה יציבה ויעילה יותר. דבר שלישי קח את הנתב שלהם וסיים עיניין יש בו מה שצריך, פרוטוקלים ועיניינים , יש עלות השכרה , מצד שני יש לך ביטוח כל עוד אתה משכיר..ברכישה פרטית אחריות רק לשנה לרוב, אם יש תקלה הגדרות השתבשו אתה צריך להתמודד לבד ואין לך ידע, בשבילך של הספק עם תמיכה הכי טוב. לגבי הגנה..הנתבים חלקם מספקים הגנה מפני התקפות שונות..יש עשרות סוגים..סופו של דבר המידע שלך במחשב שווה הרבה כסף לאחרים..אם אתה נכנס לבנק מהמכשיר לאשראי לקופת חולים..וכו' אתה לא רוצה שהמידע יצא לאחרים אני מאמין. לכן צריך חדש ומעודכן. אגב אין רק וויפי..יש נתב שיש בו גם קווי, לא חייב להשתמש פשוט. מבחינת עלות- שימוש חבילה של 300 מגה וכן זה הורדה ..תתאים לך. שוב אני מציע בזק אני איתם שנים, שירות טוב. הסיבים זה מעולה משפר גם מהירות של שליחה של דברים ( העלאה) ..סרטון למשל שצילמת..כל דבר שאתה שולח כי מהירות ההעלאה והתקשורת עם השרתים בכלל גבוהה יותר. אז אתה כן צריך סיבים למעשה.
כל ראוטר-מודם חדש יכול לפעול עם סיב אופטי ועם אינטרנט רגיל? https://ksp.co.il/web/cat/264..2141 מה מהשלושה הראשונים הכי מומלץ, אחד DLINK ושניים TPLINK.
לסיבים יש כניסה שונה מאינטרנט רגיל? ממה שהבנתי באינטרנט, אינטרנט רגיל זה כבל קואקסלי, זה גם הכבל שנכנס לבית מהסיב האופטי?
בבית לא מצאתי שקע טלפון, כן יש לבניין חיבור לסיב אופטי. להעביר את הכבל בתעלות קיימות או על גבי הקיר, זה משהו שעולה מעבר ל 49 ש"ח של ההתקנה?

ירון מקשקש

Well-known member
מנהל
כל ראוטר-מודם חדש יכול לפעול עם סיב אופטי ועם אינטרנט רגיל? https://ksp.co.il/web/cat/264..2141 מה מהשלושה הראשונים הכי מומלץ, אחד DLINK ושניים TPLINK.
לסיבים יש כניסה שונה מאינטרנט רגיל? ממה שהבנתי באינטרנט, אינטרנט רגיל זה כבל קואקסלי, זה גם הכבל שנכנס לבית מהסיב האופטי?
בבית לא מצאתי שקע טלפון, כן יש לבניין חיבור לסיב אופטי. להעביר את הכבל בתעלות קיימות או על גבי הקיר, זה משהו שעולה מעבר ל 49 ש"ח של ההתקנה?
1 נתב מתאים לסיבים ושהוא טוב ביתר..זה

2 הם אמורים לעשות הכל, לא בעיה שלך מה הם צריכים לעשות.

הנתב אולי טיפה יקר יותר אבל יחסוך לך סיפור של יש מתאם אין מתאם וכו' הוא תואם מראש..לחיבור סיב אופטי
יש לו אנטנות חזקות לכסו את הבית..ויש עליו ביקורת טובה. ממליץ

נערך לאחרונה ב:
1 נתב מתאים לסיבים ושהוא טוב ביתר..זה

2 הם אמורים לעשות הכל, לא בעיה שלך מה הם צריכים לעשות.

הנתב אולי טיפה יקר יותר אבל יחסוך לך סיפור של יש מתאם אין מתאם וכו' הוא תואם מראש..לחיבור סיב אופטי
יש לו אנטנות חזקות לכסו את הבית..ויש עליו ביקורת טובה. ממליץ
תודה, איך יודעים שלא צריך מתאם? כי הבנתי שלכל חברה (סלקום, בזק וכו' יש משהו אחר)

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה, איך יודעים שלא צריך מתאם? כי הבנתי שלכל חברה (סלקום, בזק וכו' יש משהו אחר)
בזק מעביר את הADSL שלו על כבלי הטלפון.
הוט מעביר את האינטרנט שלו על כבל קואקסיאלי
ועל כן, ראוטר שמתאים לבזק, לא יתאים להוט ולהפך.
והראוטר שמופעל על סיב אופטי אינו מוזן כלל מכבל מתכתי כלשהו. ההזנה היא כנאמר: בעזרת הסיב האופטי.
הסיב האופטי הוא דקיק וגמיש אבל הוא גם "שביר".
התקנת הסיב האופטי מתבצעת כאמור בידי חברת האינטרנט שמפעילה את השירות שבנדון, והם גם מספקים את ציוד הקצה עבורו.
מדינת ישראל אינה מכוסה עדיין "במלואה" בסיבים אופטיים, ויתכן מצב, שבו אין עדיין רשת אופטית באזור מגוריה של אמך.
את זה תצטרך לברר עם החברות שמספקות את האינטרנט. מאד יתכן שלחברה אחת יש כבר רישות ולאחרת עדיין לא.

ולגבי מה שכתב לך קודמי, שנהנה מאד מהאינטרנט של בזק? גם בנושא זה אין פני הדברים "שחור או לבן". אם אתה נמצא באזור שהוא קרוב למרכז הסיעוף של בזק, הכל יעבוד לך נהדר. אבל אם אתה מרוחק, אתה תסבול ממהירות איטית והפרעות. גם אם כמות הצרכנים עולה על אחוז מסוים שבזק יכולה לעמוד בו, תהיינה לך הפרעות קשות. לעומת זאת, אם יש לך הרבה שכנים שהם 'צרכנים כבדים' של הוט, גם אז אתה תסבול... אצלי לדוגמא, הייתי לקוח של בזק לאורך שנים ארוכות והכל היה טוב. לפתע החלו ניתוקים ואז עברתי להוט. לצערי, הסתבר ששם היה גרוע עוד יותר, ושוב חזרתי לבזק. אבל ממצב רע, הגעתי לרע עוד יותר, כי במהלך כמה השבועות שנטשתי את בזק, כמות הצרכנים עלתה אצלם עוד יותר והמצב נהיה בלתי נסבל... אז יצרתי קשר שוב עם הוט ושאלתי מה הם מציעים... הם השיבו לי, שכעת יש בידם ראוטר מסוג "חדש", שתומך במהירות גבוהה יותר. הזמנתי, בא טכנאי, התקין וכבר יותר מ-4 שנים, שאני נהנה מאינטרנט במהירות שמתקרבת ל-500, כמעט עם אפס תקלות..

בכל מקרה, באזור מגוריי לא פרסו עדיין רשת של סיבים אופטיים, ועל כן, המעבר המתבקש לסיב אופטי הוא עדיין בגדר של חלום רטוב עבורי.

למעלה