וטרינר

bogib1

Member
שלום,

חתולת חצר שנכנסת מדי יום פנימה. שה שעברה שמנו אמפולת ברבקטו, אבל הגיע הזמן שלה לראות וטרינר ולבצע כל מה שצריך.
אין לנו מנשא וגם אם כן היא די פחדנית, לא מוכנה שירימו אותה ונראה לנו שזו תהיה די טראומה לסחוב אותה לוטרינר.

מה הדעה על וטרינר עד הבית?, האם יוכלו לבצע כל מה שצריך? מרדימים את החתול?, האם זה ממש יקר?, יש המלצות באזור המרכז?.

תודה.

גורדיאן-II

Active member
שלום,

חתולת חצר שנכנסת מדי יום פנימה. שה שעברה שמנו אמפולת ברבקטו, אבל הגיע הזמן שלה לראות וטרינר ולבצע כל מה שצריך.
אין לנו מנשא וגם אם כן היא די פחדנית, לא מוכנה שירימו אותה ונראה לנו שזו תהיה די טראומה לסחוב אותה לוטרינר.

מה הדעה על וטרינר עד הבית?, האם יוכלו לבצע כל מה שצריך? מרדימים את החתול?, האם זה ממש יקר?, יש המלצות באזור המרכז?.

תודה.
אתן לכם תשובה מפורטת, חלק ממנה אולי לא תמצא חן בעיניכם.

'הגיע הזמן שלה' - כלומר, הגיע השלב בו אתם לוקחים אחריות עליה. מעולה, עכשיו בואו נראה מה משתמע מזה.

'אין לנו מנשא' - לא הכרחי כבר עכשיו, אבל הכרחי באופן כללי, קנו אחד. אם יש חתול מנשא זה פריט בסיסי.

עניין ה-'טראומה' - כן, אבל חתולים שורדים בקלות יחסית את הטראומה של הסחיבה לווטרינר, ועלולים לסבול מאוד בגלל שלא סחבו אותם לווטרינר. מסקנה: תתעלמו מהטראומה, תתמקדו במה שצריך לטפל.

ווטרינר עד הבית - יכול הכל, ירדים אם צריך וזאת החלטה שלו.

האם זה יקר? - כל הוצאה על החתול היא 'יקרה'. זאת הוצאה על תחביב ולכן מיותרת, זאת הוצאה על בן-בית אהוב ולכן הכרחית. הזמנת ווטרינר הביתה היא לעצלנים, עשירים, ולמי שעדיין חסרי-ניסיון בגידול חתולים. ובקיצור רעיון טוב, לכן השאלה אם זה יקר פשוט מיותרת.
עדיף לשלם לווטרינר על הגעה לבית ולא לקחת את החתול לווטרינר בכלוב לא מתאים ולהתייסר בגלל שהוא בכה בדרך / ברח בדרך / חרבן בכלוב בדרך (די שכיח) מרוב פחד וכו'.

המלצות באזור המרכז: שוחחו עם גוגל, הוא ימצא לכם ווטרינר קרוב, ויספק לכם חוות דעת של אנשים שפנו לקבל שירות ממנו.

ולסיכום: יבוא יום וחתולת החצר תגיע לשלב בו היא תבטח בכם ותישאר תמיד בבית, אל תתנו לה לצאת (מה שמחייב ארגז חול בתוך הבית) ומובטחת לכם חבילת אושר פרוותי ומשעשע צמוד אליכם לתמיד.

שלום,

תודה.
לדעתי יש נקודה אחת שדי מאפילה על כל היתר - עיקור. לפי התיאור שלך, אני מניח שעדין לא עיקרתם אותה. זה הדבר הכי בוער והכי חשוב. יותר מפרעושים, יותר מחיסונים ובדיקה כללית. וגם יותר מהסיכון של טראומה ופגיעה ביחסים איתכם. נכון שיש סיכון כזה, אבל רוב הסיכוים (רוב גדול) שהיא תשכח מהעניין תוך יומיים שלושה. וגם אם לא, עדין זה עדיף.
אז התארגנו על מינשא. אפילו מושאל (יש וטרינרים שישאילו). עדיף עם פתח עליון (יותר קל להכניס מהר חתול במצב קרב).
תאמו מראש עם הוטרינר, כדי שבאותו ביקור יבצע כל מה שרק אפשר.
לפני - נסו להרגיל אותה בהדרגה למגע בעורף (צביטה לצורך הרמה) ואולי מגע קל בחזה. כהכנה להרמה. מפעם לפעם הרימו סנטימטר לשניה. כל פעם טיפה יותר. רק להזיז טיפה ממקום למקום. שתבין ש-"אין עניין". עד הרגע המכריע.

bogib1

Member
תודה רבה על ההסברים.
נראה לנו שהיא מעוקרת- חתך באוזן ימין?, חתיכת חסרה?.
אנחנו בקומת קרקע עם מעין חצר פרטית, כך שהיא כל הזמן בסביבה, נכנסת ויוצאת מהחלונות מתי שהיא רוצה.
עם הרמה קטנה למעבר ממקום למקום למשך זמן קצר אין בעיה.
יש לכם במקרה המלצה לקנית מנשא?

גורדיאן-II

Active member
תודה רבה על ההסברים.
נראה לנו שהיא מעוקרת- חתך באוזן ימין?, חתיכת חסרה?.
אנחנו בקומת קרקע עם מעין חצר פרטית, כך שהיא כל הזמן בסביבה, נכנסת ויוצאת מהחלונות מתי שהיא רוצה.
עם הרמה קטנה למעבר ממקום למקום למשך זמן קצר אין בעיה.
יש לכם במקרה המלצה לקנית מנשא?
ומשהו על מנשאים וחתולים, כלומר על היחסים ביניהם.
חתול היסטרי מסוגל לפרוץ דרך המנשא המשוריין ביותר, הודיני זה כלב לעומתו, פורט-נוקס זה כלום, הם משתוללים עד שכל סוגרי הפלסטיק של המנשאים מתרופפים וברגע שיש שם סדק קטנטן הם מסתערים במלוא העצמה של נמרים קטנים ופורצים החוצה.

כבר קרה לי שעצרתי את כל התנועה במרכז ראשון-לציון לאחר שטייגר שלי פרץ מהכלוב שלו ונמלט היישר לכביש הראשי, שם שוטט אבוד בין המכוניות ובכה עד שאספתי אותו חזרה לכלוב (לקול צפירות עצבניות של נהגים שלא הבינו מה קורה כאן וצפירות עידוד של מי שהבין את מהות הדרמה המתרחשת מול עיניו).

האם למדתי את הלקח? - לא, אני די מטומטם כשאני לחוץ בזמן, וכך רק לפני 4 חודשים שני החתולים שלי נמלטו מהמנשאים שלהם בעת מעבר דירה, ואני בזבזתי שעה שלמה במרדף אחריהם - אפשר להירגע, זה היה מרדף מוצלח, למזל כולנו - בחצרות ובמקומות מסתור, ולאחר שעה של:
1. טעות טקטית של החתולה נקסי להיכנס למבוי סתום של מיקום מכלי גז, מה שאפשר לי לתפוס אותה במחיר מזערי של כמה שריטות ונשיכה אחת.
2. הכרות עם גברת נחמדה מאוד אחת שהחתול טייגר ברח דרך סבך קוצים לחצר שלה, והתברר כי הדרך החוצה מהחצר לא הייתה קלה כמו פנימה ולכן הצלחתי לתפוס אותו שם (טייגר הוא חתול מופלא שבכל 11 שנותיו אצלי מעולם לא נשך או שרט אותי), ובדרך גם התברר כי לחתיכה (סליחה, לגברת) יש חתולה יפיפייה (כמוה).

ולסיכום: אל תחסכו באזיקונים, חבלי קשירה, שקיות ניילון וכך הלאה כדי לעטוף גם את המנשאים 'המשוכללים' שתקנו (ובלי לשכוח להשאיר מספיק פתחי נשימה כדי שלא ייחנקו בפנים), לעולם אל תסמכו על המנשא עצמו שיעצור את הפרא הקטן בדרכו אל החופש.

bogib1

Member
ומשהו על מנשאים וחתולים, כלומר על היחסים ביניהם.
חתול היסטרי מסוגל לפרוץ דרך המנשא המשוריין ביותר, הודיני זה כלב לעומתו, פורט-נוקס זה כלום, הם משתוללים עד שכל סוגרי הפלסטיק של המנשאים מתרופפים וברגע שיש שם סדק קטנטן הם מסתערים במלוא העצמה של נמרים קטנים ופורצים החוצה.

כבר קרה לי שעצרתי את כל התנועה במרכז ראשון-לציון לאחר שטייגר שלי פרץ מהכלוב שלו ונמלט היישר לכביש הראשי, שם שוטט אבוד בין המכוניות ובכה עד שאספתי אותו חזרה לכלוב (לקול צפירות עצבניות של נהגים שלא הבינו מה קורה כאן וצפירות עידוד של מי שהבין את מהות הדרמה המתרחשת מול עיניו).

האם למדתי את הלקח? - לא, אני די מטומטם כשאני לחוץ בזמן, וכך רק לפני 4 חודשים שני החתולים שלי נמלטו מהמנשאים שלהם בעת מעבר דירה, ואני בזבזתי שעה שלמה במרדף אחריהם - אפשר להירגע, זה היה מרדף מוצלח, למזל כולנו - בחצרות ובמקומות מסתור, ולאחר שעה של:
1. טעות טקטית של החתולה נקסי להיכנס למבוי סתום של מיקום מכלי גז, מה שאפשר לי לתפוס אותה במחיר מזערי של כמה שריטות ונשיכה אחת.
2. הכרות עם גברת נחמדה מאוד אחת שהחתול טייגר ברח דרך סבך קוצים לחצר שלה, והתברר כי הדרך החוצה מהחצר לא הייתה קלה כמו פנימה ולכן הצלחתי לתפוס אותו שם (טייגר הוא חתול מופלא שבכל 11 שנותיו אצלי מעולם לא נשך או שרט אותי), ובדרך גם התברר כי לחתיכה (סליחה, לגברת) יש חתולה יפיפייה (כמוה).

ולסיכום: אל תחסכו באזיקונים, חבלי קשירה, שקיות ניילון וכך הלאה כדי לעטוף גם את המנשאים 'המשוכללים' שתקנו (ובלי לשכוח להשאיר מספיק פתחי נשימה כדי שלא ייחנקו בפנים), לעולם אל תסמכו על המנשא עצמו שיעצור את הפרא הקטן בדרכו אל החופש.
וואו, אז ממש להתכונן למלחמה, אה?
ואחר כך החתולים לא "כעסו" עליך? :)

גורדיאן-II

Active member
וואו, אז ממש להתכונן למלחמה, אה?
ואחר כך החתולים לא "כעסו" עליך? :)
צריך הרבה ניסיון כדי להבין עד כמה הגזע החתולי הוא אחד היצירות המופלאות ביותר של הטבע מבחינת היכולות הפיזיות שלו - אם היכולת השכלית שלו הייתה באותה רמה הם היו שולטים בעולם בקלות, הם ולא הגזע הקופי החלש שניצח את המרוץ האבולוציוני בזכות השילוב של מוח גדול ושל אצבעות ואגודל שאפשרו לו לפתח טכנולוגיה, ומה שאני ממליץ זה להשתמש בכל אמצעי טכנולוגי אפשרי (במיוחד אזיקונים, שקיות וכו') כדי לנסות ולרסן את העוצמה החתולית השואפת להימלט מכל מנשא, משוכלל ויפה ככל שיהיה.

"כועס"? כן, אבל התרגלתי, חתול תמיד "יכעס" על בעליו ויקטר בגלל סיבה כזאת או אחרת, זה חלק מהחן שלהם, כך לדוגמה לאחר שמלטפים אותו החתול לרוב ינער את ראשו (תנועת 'ניעור טיפות הגשם') כדי לסמן שהוא לא שבע-רצון, ועכשיו נותר רק לנחש ממה הוא לא מרוצה:
1. הליטוף לא היה בדיוק כפי שהוא רוצה (מיקום, עוצמה, אורך).
2. הליטוף היה בדיוק כמו שהוא רוצה, אז למה זה נפסק?
3. שתי התשובות הנ"ל נכונות.

bogib1

Member
צריך הרבה ניסיון כדי להבין עד כמה הגזע החתולי הוא אחד היצירות המופלאות ביותר של הטבע מבחינת היכולות הפיזיות שלו - אם היכולת השכלית שלו הייתה באותה רמה הם היו שולטים בעולם בקלות, הם ולא הגזע הקופי החלש שניצח את המרוץ האבולוציוני בזכות השילוב של מוח גדול ושל אצבעות ואגודל שאפשרו לו לפתח טכנולוגיה, ומה שאני ממליץ זה להשתמש בכל אמצעי טכנולוגי אפשרי (במיוחד אזיקונים, שקיות וכו') כדי לנסות ולרסן את העוצמה החתולית השואפת להימלט מכל מנשא, משוכלל ויפה ככל שיהיה.

"כועס"? כן, אבל התרגלתי, חתול תמיד "יכעס" על בעליו ויקטר בגלל סיבה כזאת או אחרת, זה חלק מהחן שלהם, כך לדוגמה לאחר שמלטפים אותו החתול לרוב ינער את ראשו (תנועת 'ניעור טיפות הגשם') כדי לסמן שהוא לא שבע-רצון, ועכשיו נותר רק לנחש ממה הוא לא מרוצה:
1. הליטוף לא היה בדיוק כפי שהוא רוצה (מיקום, עוצמה, אורך).
2. הליטוף היה בדיוק כמו שהוא רוצה, אז למה זה נפסק?
3. שתי התשובות הנ"ל נכונות.
נראה לנו שהיא פשוט תבכה ולא תתחיל להשתולל, אבל תמיד זה יכול להיות אחרת.

המון תודה על כל העזרה.

evike

Active member
מנהל
יש כל מיני מנשאים. ממליצה על כזה כמו בתמונה המצורפת, עם פתח למעלה שהכי קל להכניס אליו את החתול.

קבצים מצורפים

• מנשא לחתול.jpg
    מנשא לחתול.jpg
    KB 32.9 · צפיות: 2
נערך לאחרונה ב:
למעלה