וידוי

וידוי

עמדתי לכתוב את זה בין-כה וכה אבל אז שמואל (-: (ככה אני מעדיפה...) העלה את הנושא ואני אכתוב את הוידוי, כשאמרו לי שנהרגו 17 אנשים (באותו ערב) הייתי נורא נורא עצובה, מאוד. אחר- כך בשלוש בלילה בערך אמרו שרובם היו רוסים, ואתם יודעים מה, לרגע, לחצי שניה: אפילו פחות: הרגשתי הקלה, אני לא יודעת למה, פשוט הרגתי את עצמי, אני לא יותר טובה מהם, ולא אף אחד צבר אחר, אבל ככה אני ולא יכולתי לשלוט בזה, הרגשתי מין שחרור כזה לא מובן שדווקא עשה לי טוב לפני כל הרע הזה, אבל מאז לא הרגשתי את זה יותר והתייחסתי לזה שרובם היום רוסים לא בצורה שונה משהייתי מתיחסת אבל באמת שהרגשתי הקלה למעט זמן, ואני לא יודעתץ למה. יעל

יהודי..

New member
מעניין, אני בדיוק הפוך ממך

ב``ה דווקא אני הפוך ממך בעניין הזה, כבר 4 שנים לא בכיתי את מתארת מה זה? 4 שנים (בערך)ולא בכיתי אפילו פעם אחת כל הדברים הרעים שקרו עצרתיה כל בפנים לא יודע למה אבל ככה. וגם כשהתחילו הפיגועים בחודשים האחרונים זה פשוט לא הזיז לי אני יודע שזה נשמע רע אבל ככה זה היה זה פשוט לא הזיז לי עד שהיה הפיגוע הזה ובבוקר שמעתי חדשות בהתחלה גם כן לא הזיז לי אבל אח``כ שמעתי אמא אחת שהבת היחידה שלה נהרגה והיא בכתה ואח``כ בלילה מזה בכיתי כל שניה נזכרתי בבכי של האמא ובכיתי עוד יותר. וזה שהם היו ממוצא רוסי עוד יותר בכיתי בגלל זה כי הכרתי מלא עולים חדשים והם מזה נחמדים וחשבתי שכמה אמא צברית עצובה שהבת שלה נהרגה אז האמא שהיא עולה חדשה עצובה עוד יותר. ורציתי להתייחס באופן אישי למה שכתבת שהרגשת למשך זמן קצר ביותר שפחות חבל לך עליהם, אני מבין אותך ואני חושב שזה בגלל שאת לא מכירה עולים חדשים ולכן את מתייחסת אליהם בתור משהו שונה זר מוזר ולא מוכר לפי דעתי כל מה שאת צריכה לעשות זה פשוט להכיר עולים הם ממש ממש נחמדים ומתורבתים וכו` ואולי את או אנשים אחרים לא יודעים כמה הם תרמו למדינה במוסיקה כל התזמורות כיום 90 אחוז מהן הם נגנים ממוצא רוסי במלא ענפי ספורט הם היחידים שמפתחים אותם במדעים בהכל פשוט בהכל הם תרמו תרומה ענקית למדינה צריך להודות להם (ואגב בשבילך יעל אני אומר שהם גם יותר חתיכים מהבנים הישראלים:) וגם הבנות:)) אממממ.... זהו נראה לי שסיימתי את מה שיש לי להגיד. שלך, היהודי. נ.ב כשראיתי שקראת לי שמואל זה לא ממש הפריע לי אבל זה לא אומר שכולם יכולים לקרא לי כך.:) נ.ב רציתי לשתף אתכם במחשבה אולי כדאי שכל פעם שאנחנו אומרים פיגוע במקום פיגוע נגיד רצח כי פיגוע נשמע הרבה פחות מזעזע מאשר רצח אולי כך זה יכנס לנו לתודעה כמה שזה דבר נפשע, אבל נקווה שב``ה לא יהיו עוד פיגועים אז גם לא נצטרך לקרא להם בשמות.

sharon91

New member
מצידי

אתה יכול להגיד רצח במקום פיגוע, אבל אני לא מרגישה צורך לדבר כזה. אני מודעת מספיק לכמה שזה נורא, לא צריכה לקרוא לזה בשמות בשביל להבין...

שלומצי

New member
יעל, יש לי דבר אחד להגיד לך.

זו אחת ההודעות האמיצות ביותר שקראתי בפורום הזה. קראתי אותה שוב ושוב, והתרגשתי. כי אני מודה, שאני יכולה להזדהות עם ההודעה הזו. גם אני הרגשתי הכי רע בעולם על ה``הקלה`` הזו, הרגעית, אבל הרגשתי גם. ועם זאת, לעולם לא הייתי מודה בזה, אפילו לא בפני עצמי. אני? גזענית? בחיים לא!!!!! קשה להודות בפני עצמך, שאתה קצת חרא. אני מעריצה אותך על זה. וחוץ מזה, דם הוא דם הוא דם, ואפילו אם ברגע הראשון יש מין שנייה של רווחה, לקרוא ולשמוע על כל הילדים האלה, ולקרוא את הסיפורים האישיים שלהם, לי לפחות , קרע את הלב כאילו היו אלה ישראלים לכל דבר. וגם לגלות שיש ל``רוסים האלה`` עולם כל כך מלא ועשיר, ועל כל הדברים שאני לא יודעת בכלל.. זה היה מרתק. טרגדיה גדולה. אסון גדול.

yulia_tb

New member
בשבילי

זאת גזענות! מאז ומתמיד ה``צברים`` התייחסו כך לרוסים! ואני אומרת את זה מנסיון, כי עברתי הרבה בכל מה שקשור להשתלבות ובכלל. ולמה אני אומרת גזענות כי את יודעת שאין שם אף אחד שאולי את מכירה, ולכן זה כבר עבר אותך! אני לא חושבת שככה הרוסים ואני, שאפילו אני כבר 10 שנים פה, ביניהם הייתי מרגישה הקלה עם היו מודיעים שהיה פיגוע , חס וחלילה, וההרוגים רובם צברים בלבד. לא הייתי מרגישה הקלה בכלל!

yulia_tb

New member
ועוד משהו..

אני מסכימה שישנם רוסים שמעדיפים להישאר בחברה שמדברת רוסית, ולא לנסות להשתלב בחברה הישראלית, אני נגד זה. כי ככה זה עושה עוד יותר הבדלים, זה כאילו אדם שחור מול אדם לבן. ככה בכול אופן אני מרגישה. אותם יודעים, אני לא רוצה לריב אבל כבר שלחת יאת ההודעה הקודמת, פשוט אם הייתם יכולים לשאול את החברות שלי אז הן יגדו להם שכמעט עם כולן רבתי כי פשוט הן לא מבינות מה עובר עליי עכשיו ולכן נורא קל להתבטא בצורה בוטה. אבל אני עדיין מסכימה עם מה שכתבתי קודם. ממני, יוליה

יוליה,

אני לא חושבת שיש לך על מה להתעצבן, זה שאת כועסת עלי זה לא משנה את העבר וזה בטח הרבה פחות אומר לי משהו מאשר שאני כועסת על עצמי, אניפשוט שנאתי את עצמי באותם רגעים וגם אחר-כך אבל כל זה בתת מודע שלי אני לא מתנהגת ככה במציאות וכבר אי אפשר לשנות מה שהיה.

שלומצי

New member
יוליה

אני מתארת לעצמי שזה הכי קשה בעולם, אבל תנסי להבין את מה שעומד מתחת לדברים - שזה אומר, הרגשה כזו שחזקה ממך שאי אפשר לשלוט בה, שכשהמוות לא נוגע ממש בך, או באנשים מהרקע שלך, אולי זה אומר שהמוות לא ייגע בנו. זו לא הרגשה נעימה להרגיש ככה, וכמו יעל, אני גם, שונאת את עצמי ונגעלת מזה. זה לא איזו שנאה או גזענות מכוונת, ממש לא. ואני מתארת לעצמי שזה לא קל לך לקרוא, אבל זה ממש משהו שאי אפשר לשלוט בו, ובטח הסיבות לו נעוצות בחינוך עתיק, או בגן, או אני לאיודעת מה. אני מקווה שזה שאנחנו מעיזים לדבר על זה, יעזור לנו להתגבר על זה.

yulia_tb

New member
אני לא כועסת עליכם או משהו זה פשוט

משהו כזה. כשאני חושבת ככה, זה די ``נורמלי`` להרגיש הקלה כאשר אתה מבין שאין סיכוי שבפיגוע היה מישהו שאתה מכיר. אני גם לא כועסת כי זה לא ישנה כלום. פשוט הייתי צריכה להגיד את זה, ואני מבקשת מכם לא להיעלב כי כאשר אני מתחילה להגיד את הרגשות שלי אז לפעמים (בעצם ברוב המקרים), זה יוצא בצורה די בוטה ומעליבה.

יהודי..

New member
יוו את מזה צודקת ואפילו לא שמתי לב.

ב``ה היי. מרוב שהייתי שקוע במה שאני הרגשתי וחשבתי לא שמתי לב למה שאת אמרת, ואת צודקת. באמת כל הכבוד לך יעל, זה באמת מעשה אמיץ לכתוב את מה שאת כתבת.

Bar:16

New member
זה ממש עצוב ש...

תסלחו לי מאוד.... למרות שאני לא חלק מהפורום קראתי את ההודעה של יעל והזדעזעתי... מה זה משנה אם זה צברים או אתיופים או רוסים...כולנו יהודים. הרגשת הקלה???????? היית צריכה להרגיש בדיוק ההפך.. כי הם אלה שעלו לארץ כדי להתחיל חיים חדשים אחרי כל הזבל שהם עברו ברוסיה {תאמינו לי אני יודעת...} והם שרק כמה שנים בארץ צריכים למות ככה. תסלחו לי מאוד אבל הדעה של יעל ממש מגעילה אותי. זה מעורר רחמים שאנשים בימינו כאלה גזענים. בר

אהם!!!

אתה לא חושב שאני יודעת שאני גזענית? אתה לא חושב שזה מפריע לי? ושאני כועסת על עצמי? שאלתי שאלה בהודעה חדשה שקוראים לה: שאלה. תענה עליה ותראה למה אני מתכוונת. יעל

LuNaTiC

New member
המפ

אתם בכלל לא מכירים אותי, אבל לא חשוב. תכירו, אני ענבל. בעיקרון זה לא אמור לשנות לך בכלל. דם של מי נשפך? מאיזה מוצא הוא? אנשים, בני נוער, נרצחו. ובכל זאת יש לך אומץ להגיד את זה, וזה יפה. ובקשר למה שיוליה אמרה - אני גם לא חושבת שעולים חדשים שמעדיפים להישאר בחברה דוברת רוסית ולא להיחשף לתרבות הישראלית, עושים החלטה נכונה. זה מגדיל את הפער וזאת הבעיה. בתור ישראלים צברים אנחנו צריכים להיחשף לתרבויות חדשות ולהיפך. כל מה שצריך זה להיפתח. אתם לא חושבים? -ענבל-

למעלה