ויזה ומחיה בסאן דייגו

gal2213

New member
ויזה ומחיה בסאן דייגו

שלום לכולם
אני חייל משוחרר כבר כמה חודשים
ואני חייב בדחיפות לשפר את האנגלית המדוברת שלי
בשביל רשיון הטייס שאני רוצה לעשות
מצאתי בית ספר לאנגלית בסן דייגו בשם connect english
יש להם מחירים מאוד סבירים ל3 חודש
בכל מקרה מישהו מכיר אותם?
בנוסף רציתי לשאול
מה הסיכוי שלי בתכלס לקבל ויזה בתור חייל משוחרר
הבית ספר הזה יכול להגיש בשבילי I-20 לויזת סטודנט
לדעתכם אם הם מגישים בשבילי יש לי סיכוי לקבל? או שגם לויזת סטודנט עושים בלאגן לחיילים משוחררים?

בנוסף מישהו יכול לתת לי הערכה של כמה כסף אני צריך ל3 חודש למחייה בסן דייגו
לא כולל מגורים
נטו מחייה אוכל טלפון וכל הבסיס
תודה על העזרה

liviur

New member
שאלת תם...

למה צריך לסוע אשכרה לצד השני של העולם בשביל ללמוד אנגלית?
גם אם מחיר הקורס עצמו סביר (מה שבכלליות יהיה מוזר - מחירים של לימודים פה גבוהיים מישראל לרוב בצורה משמעותית) - עם כל הטיסות וכו - קשה לי לראות איך זה הגיוני.

כל כמה זמן הוא כותב כאן

על הרצון לקבל ויזת סטודנט על מנת ללמוד טייס ...
נו שויין

Boston Guy

New member
הם לא "מגישים בשבילך I-20". הם שולחים לך את ה I-20 ואתה מגיש

בית הספר ידרוש ממך לשלוח להם הוכחות שיש לך 3,000$ בבנק כתנאי לשליחת טופס ה I-20, ויגבה ממך "דמי רישום" של 350$.
כשתקבל מהם את טופס ה I-20, תצטרך לשלם עוד כ 500$ באגרות שונות ומשונות לממשלת ארה"ב - אגרת SEVIS ואגרת בקשת ויזה - ואז תצטרך להגיש בקשה לראיון בקונסוליה האמריקאית בישראל (למלא טופס בקשה לויזה).

לראיון הזה אתה תגיע עם הטופס שקיבלת מבית הספר הזה - ותצטרך לשכנע את הנציג הקונסולארי שיראיין אותך:
שאתה באמת מתכנן לנסוע לארה"ב כדי ללמוד אנגלית,
שאתה באמת מתכוון לשהות בארה"ב רק 3 חדשים,
שאתה באמת מתכנן לחזור לישראל אחרי ששלושת החדשים הללו יסתיימו
ושאתה לא מתכנן להפר את תנאי ויזת הסטודנט שאתה מבקש.

הקונסול ירצה לראות הוכחות שיש לך מספיק כסף גם לשלם על הלימודים וגם למחייה בארה"ב במשך התקופה שאתה מתכנן ללמוד שם, ולראות "הוכחות" לכך שיש לך כוונות לחזור לישראל אחרי שהלימודים הללו יסתיימו..

הסיכויים שלך לקבל ויזה כזו קיימים - אבל נמוכים.

למה נמוכים?
1. אתה שייך לקבוצת האוכלוסייה שמוגדרת אצל הקונסולייה האמריקאית כ"עברייני הגירה בפוטנצייה" שחשודים בכוונה לעבוד בארה"ב בלי אישורים.
2. אתה כותב שתקציב הקיום שאתה רוצה לדעת עליו "לא כולל מגורים".
מה שמסמן שיש לך פתרון מגורים בארה"ב.
בית הספר הקקמייקה שאתה רוצה להרשם אליו לא מספק מעונות לסטודנטים הזרים שלו - uזה אומר שכנראה יש לך משפחה \ חברים \ דירה של עגלונים ששם אתה מתכנן לגור.
וזה עלול להתפרש, בעיני הנציג הקונסולרי שיראיין אותך, כסימן לכך שהכוונות האמיתיות שלך שונות מהכוונות שאתה מצהיר עליהן.
הסיכוי גדול שהמראיין "יחפור" בנושא של "איפה אתה הולך לגור", ובטיב ומהות הקשרים שלך בארה"ב.

gal2213

New member
ויזה סטודנט

כן אני יודע שהם רק שולחים לי את זה ואני צריך לספק להם צילום של העובר ושב שיש שם יותר מ3000$ השאלה שלי האם לשלוח את זה כמו שהוא והם כבר מתרגמים משקל לדולר?
ובקשר לבית הספר הם כן מספקים מעונות בתוספת תשלום כשהתכוונתי למחיה ללא דיור לקחתי בחשבון כבר את העלויות של הקרוס ביחד עם הדיור שהם מציאים
בקשר להוכחה שאני אצטרך לספר לקונסול שיש לי מספיק כסף בשביל מחייה ולימודים
כמה זה מספיק כסף בשבילם? 20 אלף שקל בעובר ושב מספיק?
כי תיכננתי על 20 אלף שקל למחייה נטו לא כולל התשלום לימודים ודיור
השאלה עם זה מספיק בשבילם
בנוסף אם אני יציג גם חשבונית על סכום של 11 אלף שקל ששילמתי בארץ על חלק מהרשיון טייס זה יכול לעזור בדרך כלשהיא שבאמת יש לי לאן לחזור?
בנוסף למכתב מהעבודה שהם מחכים לי?
אני עובד ב 2 עבודות
עבודה מועדפת יש לי וותק שם של חצי שנה
עבודה שניה יש לי וותק של 3 שנים
ובנוסף יש לי רכב שרשום על שמי
האם כל זה יכול לעזור?

Boston Guy

New member
למה אתה שואל אותנו ולא את בית הספר?

אתה יצרת קשר עם בית הספר ודיברת איתם \ התכתבת איתם בדואר אלקטרוני?
כי זה מה שהנחתי כשכתבת "מצאתי בית ספר לאנגלית בסן דייגו".

מה שכתבת עכשיו כנראה אומר שכשכתבת "מצאתי בית ספר" התכוונת שהגעת לאתר האינטרנט של בית הספר הזה, וקראת מה כתוב בו... ולא נראה שהבנת עד הסוף מה שקראת שם. חוסר ההבנה הזה מסמן לי שלא יצרת קשר איתם עדיין.

אני מציע שתיצור איתם קשר ותשאל את השאלות אלו.
אני חושב שתגלה שהם לא מוכנים לקבל ממך "צילום של חשבון העו"ש שלך" בשקלים, אלא רוצים נייר רשמי, עם חותמת, מהבנק, שנקוב בדולארים של ארה"ב.

אני גם חושב שתגלה שבית הספר הזה אינו מספק מעונות - כי אין לו מעונות... ה"קמפוס" של בית הספר הוא בעצם משרד בתוך בניין משרדים מסחרי.
הם כותבים באתר שלהם שהם יכולים להפנות אותך לאחת מכמה חברות מסחריות שמספקות פתרונות מגורים בתשלום.
לפי המחירים שהם מציינים באתר שלהם והפתרונות דיור שהם מתארים שם - לדעתי ניתן למצוא יותר VALUE באיזה AIRB&B.

לגבי שאלתך בנושא סיכויי קבלת ויזה:
לא הבנתי מה אותם 11,000 ש"ח קנו לך. זה קורס שיקרה בעתיד בישראל ואתה צריך לחזור לישראל כדי לקחת אותו? או שזה ,תשלום עבור משהו שכבר קרה \ שכבר קיבלת?

gal2213

New member
Boston Guy

כן התכתבתי איתם בדואר
הם ביקשו פשוט לשלוח הוכחה שיש לי יותר מ3000$ בחשבון בנק
אז עכשיו שאלתי עם צריך לתרגם את זה
וכן בדקתי כבר עם חברה מסויימת שהם הפנו אותי אליהם 460$ לחודש
חישבתי הכל כולל המגורים והסיבה שאני לא הולך על AIRBNB רק בגלל שאני רוצה להכיר אנשים ויותר לתקשר ככה שאני מאמין שיהיה יותר קל להכיר אנשים בדירה משותפת
בקשר ל 11000
אני עושה רשיון עכשיו למטוס קל כבר התחלתי
שילמתי עבור 11 שעות טיסה עשיתי כבר חלק מהשעות
בשביל להוציא את הרשיון צריך מינימום 40 שעות
אז כן בשביל לסיים את זה אני צריך לחזור לארץ

Boston Guy

New member
הבת שלי שילמה על חבילת שיעורי נהיגה בבית ספר לנהיגה כאן

ועשתה בערך 90% מהם כבר.
והופ - הסתיימו הלימודים שלה בתיכון, ובאוגוסט היא מתחילה ללמוד באוניברסיטה בעיר אחרת בארה"ב. ולא נשאר לה מספיק זמן פנוי כדי לסיים את התהליך ולעשות טסט כאן.

אם אני מסתכל על זה כמקרה דומה - לא ניראה שזה שנשארו לה עוד כמה שיעורי נהיגה שעליהם היא שילמה יחשב כ"הוכחה לזה שהיא צריכה לחזור הביתה". גם בעיר ובמדינה שבה היא תלמד יש בתי ספר לנהיגה, וגם שם יש סניפים של משרד רישוי שבהם אפשר לעשות טסט.

ranshe

New member
יש להם עמוד וחצי על מחייה ומגורים

https://www.connectenglishsandiego.com/living-costs-in-san-diego/ - קצת מעוגל למעלה, למעט בסעיף החשוב והיקר של מגורים
&nbsp
https://www.connectenglishsandiego.com/accommodation/ שבו הם כותבים שיש להם שותפים שיעזרו לך למצוא דיור, אבל לא מעבר לזה.
&nbsp
אז אם יש לך 5000 דולר סה"כ למחייה (אוכל, טלפון, תחבורה, בילויים, חשבונות וכו'), 3 חודשים זה נגיד 1600 לחודש - זה סבבה.
אבל אם זה כולל דיור, נעלמו 1000 דולר לחודש ואתה במצב לא אידיאלי.
(אגב, זה לא כולל פקדונות על הדיור)
&nbsp
הקמפוסים נשמעים (ולפי המיקום על המפה) כמו איזה כיתה וחצי בבניין משרדים כלשהו, אל תדמיין אוניברסיטה, מרחבי דשא וכו'

gal2213

New member
ranshe

בדקתי כבר הכל עם החברות שהם הציעו

על הדיור אני גם ככה רוצה לשלם מראש לכל התקופה כמו שעל הקורס

כמה לדעתך אני אצטרך?
למשל סים טלפון כמה עולה
מנוי לחדר כושר
אוכל
קצת בילויים לא משהו רציני

למעלה