ויסטנגרופן (Hvidstengruppen) ועכשיו הסרט

forglemmigej

New member
ויסטנגרופן (Hvidstengruppen) ועכשיו הסרט

בזמן מלחמת העולם השנייה התארגנה קבוצה של מספר אנשים לרזיסטאנס נגד הנאצים. שמם נלקח משם הפונדק Hvisten Kro שבעליו מריוס וגודרון פיל(Fiil) הקימו אותה. הפונדק אגב הוא אחד העתיקים בממלכה משנת 1600 ומשו . הקבוצה הייתה פעילה משנת 1943 עד 1944 וקבלה חומרי נפץ ונשקים שהוצנחו דרך האוויר מהבריטים כדי לחבל במשטר הנאצי. הם קבלו הודעות שהנשקים יגיעו אליהם דרך הביביסי ששודר למדינות שונות באירופה וכששודר לדנמרק פשוט אמרו כל מיני ברכות.. הקבוצה התגלתה על ידי הנאצים לאחר שסוכן בריטי נפל לידיהם ועונה כל כך קשה שלא יכול לעמוד בזה וגילה את שמותיהם. הם נעצרו במרץ 1944 וביוני 1944 הוצאו להורג לא רחוק מהפונדק. הדבר הכי נורא שבהוצאה להורג נכללו מריוס פיל עצמו , שני בניו וחתנו. למה אני מתרגשת מהסיפור הזה , נעזוב לרגע את הצלת היהודים זה באמת מעשה גדול מהחיים ,אבל אני מדברת על אנשים פשוטים איכרים שחרפו את נפשם בשביל לעשות משהו לזעזע את המצב הנורא שהיו שרויים בו, הרבה אנשים לא היו מוכנים לעשות כלום כדי להלחם בצורר הנאצי הם חשבו שאם יורידו את הראש וישתקו זה יעבור מעליהם אבל היו כאלו שכמו שאומרים Made a difference

Horde

New member
מזכיר לי סרט דני טוב בנושא

Flammen & Citronen נדמה לי קראו לו, ממש נהנתי ממנו!

forglemmigej

New member
Flammen & Citronen סרט חזק ביותר

גם סיפור אחר על הרזיסטאנס היו כמה קבוצות שנלחמו נגד הנאצים כמו בארץ ההגנה , לחי ואצל חלקם היו קומוניסטים ולא שיתפו פעולה ביחד הקבוצה המדוברת Hvidstengruppen ביום שבת היתה הפרמיירה של הסרט וראיינו את אחד הניצולים היחידים מהקבוצה הוא בן 92 היום והיה מרגש מאד לשמוע אותו הוא כאילו חי את כל העבר מחדש הוא אמר שהגיעה הודעה שהגסטפו עלה עליהם ושיברחו רק הוא ועוד מישהו קבלו את ההודעה היתר לא היו מודעים והוצאו להורג.. טריילר מהסרט:http://www.youtube.com/watch?v=REM7LuJr1gk&feature=related

למעלה