ונתחיל עם שאלות

ריטה1

New member
ונתחיל עם שאלות

קודם כל ברכות על הפורום, סוף סוף באמת נחמד לגלוש בפורום נוח, וטוב לחזור הביתה. ועכשיו לשאלה שי שלי בת שלושה וחצי חודשים, ולפני שבועיים התחלנו עם דייסה קורנפלור של מטרנה (2 באחת), על פי המלצת אחות טיפת חלב, אבל מה מאז גם התחילו עצירויות, כאבי בטן, ויציאות קשות. וכמעט תמיד היא עושה קקי רק אחרי מסאג´. אני מניחה שאכן יש קשר בין העצירויות לדייסה? אבל מה עושים אני לא ממש רוצה להפסיק את הדייסה, כי היא לא ממש אכלנית, והדייסה מוסיפה קצת "קלוריות" (למרות שאני מוכנה להעביר לה את השומנים שלי). חוץ מזה שהגיע הזמן לעבור לאוכל קצת יותר סמיך (שוב בהמלצת ט"ח). חשבתי לעבור לדייסה מחברה אחרת, אבל שמעתי שלא כ"כ בריא "לשגע" את הכיבה עם סוגים שונים של תמ"ל,וכולם בטח אותו הדבר. ניסיתי לתת לה תה שומר כדי להקל על כאבי הבטן, אבל היא לא מוכנה להכניס כלום לפה (אפשר להבין אותה מי יכול לשתות/לאכול כשכואבת הבטן). הצעות יתקבלו בברכה. אמא של שי שנולדה ב 17/5/02 הוספת תגובה שלח/י מסר למחבר/ת שליחת הודעה באי מייל הדפסת הודעה סגירה תגובות (2) ו

ligo

New member
הי ריטה

אין לי מושג לגבי השאלות שלך, אבל אני שמחה לראות סוף סוף תמונה של שי, היא מתוקה נורא! אנחנו נותנים למאי גרפווטר לגזים וזה די עוזר, אז אולי שווה לך לנסות

קודם כל, שי מותק אמיתית ../images/Emo25.gif

ולגבי השאלה שלך - שלושה וחצי חודשים זה טיפה מוקדם לדייסה. הייתי מתייעצת עם הרופא ולא מסתפקת רק בעצות של טיפת חלב. איך היא עולה בעקומות המשקל? ולגבי סוג הדייסה - ייתכן שאם תחליפי זה יעזור. אני השתמשתי בקורנפלור של רמדיה (כשעומר היה קצת יותר גדול) ולא היו בעיות. כמובן שזה לא אומר, כי עומר מעולם לא סבל מעצירויות. את יכלה גם לתת לה קצת מיץ פירות (שזיפים, ענבים), או תה צמחים או קצת מיץ מעגבניה.

שלום לאמא של הג´ינג´ית המקסימה

היי ריטה... בקשר לשאלות שלך, אני ממש מסכימה עם מיכל בקשר לדייסה... אני חושבת שדייסת הקורנפלור זו "יציקה" בבטן של הקטנה. הייתי מתייעצת עם תזונאית או עם רופא מומחה... בקשר ל"לשגע" עם אוכל. הרופא שלנו אמר, שאם נותנים תמ"ל חדש, יש להמתין לפחות שבוע-עשרה ימים עד שמחליטים שעוברים לאחר, ושוב, כדי לא לעשות להם "סלט" בקיבה. אם את מנסה לתת לה תה שומר או קמומיל, אל תתני לה את התה של היפ מפני שהוא מכיל סוכרוז שגורם לגזים (=כאבי בטן...), וכמובן שחליטה טבעית הם לא מוכנים להכניס לפה כי זה לא טעים... אל תתפתי להוסיף סוכר ענבים. הם מתמכרים למתוק (ערן עבר ניתוח פה ולסת בגיל 4 בגלל זה...). בקשר לעצירות - כבר הצעתי, מיץ עגבניות טריות לתמ"ל, פותר את כל בעיות העצירות. אלה מגיל חודש וחצי עם עגבניות (היום היא כבר אוכלת עגבנייה "ממש") - קראנו בזמנו לאוכל תמ"ל איטלקי, או אנפמיל מילנז... אם תרצי אכתוב לך איך להכין את מיץ העגבניות.

היי ריטה! קודם כל, יש לך בבית נסיכה

אמיתית !!! האם את נותנת לה רק דייסה במקום תמ"ל או שעברת לארוחת דייסה אחת ביום? אני ניסיתי את הדיסל´ה 2 ב1 של מטרנה והיא נחלה אצלנו כשלון גדול. ענבל לא אהבה אותה ואם כבר אכלה אז הקיאה. טוב, היו לנו בעיות של הקאות בגילאים הצעירים יותר אבל עם הדייסה הזאת זה החריף. מה שאני עושה עד היום כשאני נותנת דייסה זה להשתמש בדייסות שמוסיפים לתמ"ל כדי שאני אוכל לשחק עם הכמויות והסמיכות. בד"כ אני משתמשת בדייסה של גרבר, גיליתי שהיא נמסה יותר טוב מהרמדיה, למרות שגם בה השתמשתי. כמו כן זה בא עם כפית מדידה. כתוב באריזה כפית עד 2 לכל 200 מ"ל תמ"ל אז אני שמה כפית לכל היותר. אני נותנת לה רק ארוחת דייסה אחת ביום כי היא לא הסתדרה עם יותר (הקאות). עד היום, בת 9 חודשים ואוכלת מוצקים, לא יותר מארוחת דייסה אחת ביום. ענבלי גם לא מהאכלנים, המשקל שלה נע סביב ה-7 ק"ג בגיל 9 חודשים. אבל אין לי בעיה עם זה כל עוד הילדה בריאה, חייכנית ופעילה. אם יש עצירויות אל תשתמשי בדייסת אורז, כי היא אמורה לעזור במקרה של שלשולים ואני מאמינה שהיא תחריף את העצירויות. שיהיה בתאבון! רחל

ריטה1

New member
האמת שזה לט ממש עצירות כמו יותר

יציאות קשות, וקושי ביציאות. המילה עצירות לא ממש מתאימה כי סה"כ יש לה יציאות כמעט כל יום. אבל קשה לה לעשות קקי. ייתכן והקיבה צריכה להתרגל לדייסה. ואני מתלבטת אם להפסיק אותה לגמרי לבנתיים או להמשיך עוד קצת ולראות מה קורה. חשוב לציין שאנחנו לפני סוף שבוע בצפון ואני לא רוצה צרות שם.

למעלה