ועוד בנושא "מה לספר לילד"

נוRית

New member
ועוד בנושא "מה לספר לילד"

כבר הרבה זמן שאני חושבת על זה, ועדין לא החלטתי מה יותר נכון. הרבה אמהות פה מספרות לילדיהן שכדי שתוכלנה להרות "הרופא" שם לאמא זרע בבטן (בסגנון כזה או אחר, ובהתאם לגיל הילד). כשילדתי את בכורתי, האחינית שלי שאלה אותי איך זה שילדתי אם אין לי בעל. כדי לדעת איך לספר לה, שאלתי אותה מה היא יודעת - למה נחוץ הבעל. אז היא יודעת את הדבר הבסיסי ביותר: לגבר יש זרע, לאישה יש ביצית. הבעל "נותן זרע" לאשה, הזרע פוגש את הביצית, ונוצר הריון. עכשיו, אם לאמא אין "איש" מיוחד, ולכן "רופא" שם לה זרע בבטן, הרי שהאבא הוא בעצם רופא, לא????? אני יודעת שהדברים נשמעים, אולי, קצת ילדותיים, אבל הכוונה שלי היא להעלות את הנקודה, האם נכון להשתמש במילה "רופא"? ברור שגם תלוי על אילו גילאים מדובר, אבל לדעתי בגילאים צעירים לא כדאי להזכיר שזה רופא... לאחייניתי פשוט עניתי שמכיוון שאין לי בעל שיתן לי זרע, יש מקום מיוחד (לא הזכרתי את המילה בנק) שבו שומרים זרע של אנשים טובים שהסכימו לתת את הזרע שלהם לנשים כמוני, שאין להן בעלים אבל רוצות ילד. לא פירטתי לגבי התהליך. אגב, גם לגבי הלידה, אני מעדיפה להשתמש במושג "בית יולדות" ולא "בית חולים" בגלל הקונוטציה השלילית של השני...

דש1דש

New member
מה שאופירה אמרה

אני בכוונה מדברת על רופאה - אז נכון שבמקרה שלי זה היה גבר - אבל ככה זה פותר את הבעיה - וגם לזכור שאנחנו מספרות על מקור הזרע - יש איש שנתן את הזרע לרופאה - לצורך היצירה המופלאה הזו.... ולגבי הלידה - את כבר יודעת מה גדולתי עשתה מהצירוף של בית יולדות (שאני אמרתי) למיקום בית החולים הספציפי (כפר סבא) נכון? כפר יולדות - שמאז הפך ליהיות שם דבר במשפחתנו - זה נשמע הכי טוב - כפר יולדות

אורora

New member
עד עכשיו הקראתי לה

2 סיפורים. באחד היה רופא ובאחד רופאה. היא לא ממש ניתפסה לקטע של ההזרעה
, יותר לקטע של תינוק בבטן וכו. אני חשובת שרעיון הרופאה פותר את הבעיה.

במיוחד מהסיבה הזאת

כתבתי "רופאה" בסיפור, ולא "רופא" (למרות שאצלי היו רק רופאים
...).

למעלה