וריקוצלה

noaita

New member
וריקוצלה

אצל בני בן ה-15.5 נמצאה וריקוצלה גדולה (באולטראסאונד ובדופלר) והומלץ לו ע"י כירורג (לא ילדים) לעבור ניתוח. אם מבחינת גילו אתה יכול להתייחס עדיין - הבנתי שגם לאחר תיקון יש אחוזים גבוהים של חזרת הבעייה במשך הזמן, ואם כך, האם לא עדיף לחכות עם הניתוח לגיל מבוגר יותר, לקראת הגיל בו ירצה להביא ילדים לעולם? האם הנזק שעלול להיגרם לאשכים ולמנגנון ייצור הזרע כאשר לא מנתחים הוא בלתי הפיך? ואם כן לנתח - איזה שיטה מבין השיטות המקובלות היום עדיפה, על סמך נסיונך? תודה.
 
noaita

אין הסכמה כללית לגבי מועד הנתוח של וריקוצלה.מרבית המנתחים הינם בגישה שוריקוצלה גדול ובעקר אם הוא גורם לתסמין קלני של כאב ,אי נחות וכו,עדיף לנתח בכל גיל.ישנו מעוט לא מבוטל של מנתחים שגישתם היא שנתוח של וריקוצלה מבוצע רק במידה והוכח שישנה איכות זרע ירודה המפריעה לפריות של הגבר.הגישה שלי היא נתוח לאפארוסקופי של קשירת וריד האשך השמאלי בכל גיל בוריקוצלה גדול דרגה שילשית.נתוח פשוט יחזסית המבוצע באישפוז יום.
 

noaita

New member
תודה, האם מוכר לך ניתוח מיקרוכירורגיה בהקשר

לתיקון וריקוצלה, ומה דעתך עליו? שאלה נוספת, האם יש לערב גם אורולוג בנושא?
 
noaita

נתוח מיקרוכירורגיה בנושא הוא בשלב מחקרי,מבוצע אם בכלל במרכזים בודדים מאוד.מרבית נתוחי הוריקוצלה מבוצעים עלידי מנתחים כללים או במקרה של ילדים עלידי מנתחי ילדים.יש גם מנתחים אורולוגים המצעים נתוחים אלה.
 
למעלה