ושוב בענין יאסי לראם ערן

• פותח הנושא א77
  • פורסם בתאריך

א77

New member
ושוב בענין יאסי לראם ערן

וודאי הבחנת בגדר שנמצאת לפני המצבה של הקרני ראם. ובכן הגדר מקיפה שני קברים האחד ליד השני. והם של הקרני ראם, ושל בנו הרב שמואל שמעלקי הטמון לצידו. איני יודע משום מה זה מגודר, אך ייתכן שנקברה אישה לצד אחד מן השניים, ומחמת כבודו של הרב הסמוך אליה הוחלט לגדר. אבל כיום קשה למצוא שם איזושהי מצבה מימין או משמאל בסמוך ממש. ולדוגמא: יש שם מצבה אחת המציינת שקבורים כאן [באזור] ארבע רבניות. אשתו של הרב הקדוש מאפטא שהיה רב גם ביאסי. אשתו של הרב לוריא שגם כיהן ברבנות יאסי, והרבנית חנה יהודית בת הרב הגאון רבי יוסף לנדא, ואשת הרב רבי ישראל אוטמאן [אם הצלחתי לזהות טוב את הכיתוב] אב"ד סקוליצא [וגם כאן איני בטוח שזה בדיוק השם] ורב דיאסי.יש עוד אחת שקשה לי לזהות כרגע, ואם אתאמץ אוליי אצליח , בכל אופן וודאי שהמצבות נהרסו במשך השנים. שהרי מצבה אחת ויחידה משמשת כציון לארבע קברים. יש לי תמונה של שני הקברים [הקרני ראם ובנו הרב שמואל שמעלקי ביחד, בתוך הגדר. וודאי בתור צאצא, תשמח לקבלם, אבל... א. כרגע לא העברתי עדיין למחשב? צילמתי זאת במצלמה רגילה. ובהזדמנות אוליי אעביר באמצעות מצלמה דיגיטלית למחשב. הבעיה השניה היא, שמסביב לאותו גדר נראים בתמונה מתפללים הרבה אנשים, בנשיאות של אחד מצדיקי דורנו, אין זה הוגן שאחשוף פניהם של אלו באינטרנט.

א77

New member
ונזכרתי שהתעניינתי היום אודות המקור

של משפחת טויבש. לאחר שביקשת עזרה בנושא. יודעני על אדם, רב מסויים ממרכז הארץ. שמכיר היטב את ענף המשפחה, הוא בקי בזה טוב מאד. הוא ממוצא רומני, אביו היה רב ידוע בעיר ידועה ברומניה. הוא מאד פעיל ביהדות זו. ומישהו אמר לי היום שאותו רב הוא הכתובת לברר הכל אודות משפחת טויבאש. והאמת שנזכרתי שבשיחה ישנה מפעם הוא אכן גילה ידע רב בשושלת זו. אם תרצה, אז אמסור לך פרטי אותו רב. אוליי תוכל לשוחח איתו טלפונית אם יקשה לך להגיע למרכז. שבוע טוב

ראם ערן

New member
א77 אתה יקר מפז../images/Emo47.gif

בכל פעם שאני רואה מסר ממך אני יודע שמשהו מענין או מרגש עומד להתגלות. אשמח לקבל כל תמונה שיש לך (ניתן להבהיר את הפרצופים על מנת שלא ניפגע בפרטיותם). בנוסף ארצה מאוד ליצור קשר עם אותו אדם (או בתיווכך או ישירות). אם תרצה תוכל לשלוח לי את פרטיו (כמובן לאחר קבלת אישור) או במסר אישי או בemail שבוע טוב המון המון תודה ערן

א77

New member
אז ערן, הנה עוד משהו [לא התמונה]

ברומניה יש עיר בשם פאשקאן, שם קבור הרב יצחק אייזיק טויבאש. לפי איזשהו מסמך נשמע שהוא היה בנו של הקרני ראם. אבל ייתכן שהמסמך טעה. מה שבטוח שאם זה לא בנו אז אוליי נכדו של הקרני ראם. אני בכל אופן מביקורי במקום הבנתי שקבור שם הרב יצחק אייזיק טויבאש בנו של הקרני ראם. אז בנתיים שוב יום טוב. ואוליי בעוד שבעה חדשים אהיה שוב בפאשקאן וביאסי. מי יודע?

למעלה