זהות אבודה-עורך אבוד!

galpl

New member
זהות אבודה-עורך אבוד!

ובכן רבותי חברי הפורום - הייתי רוצה להעלות בפניכם בעיה כאובה שהפכה למגיפה בארץ הקסומה שנקראת הוליווד. ביום חמישי כיתתי רגליי לקולנוע הקרוב אלי לראות את הנספח השלישי (חלק ממגיפת סרטי ההמשך שהיא תחלואה נוספת, אבל לא נדון בה היום) לעלילותיו של הסוכן חסר הזיכרון ג'ייסון בורן, הנקרא בארץ "זהות אבודה" (או בשפת אימו The Bourne Ultimatum). אפשר לסכם את חוויית הצפיה במילה אחת - בלתי נסבל! אל תבינו אותי לא נכון- בתור סרט אקשן\פופקורן חסר עלילה זה היה יכול להיות הסרט הכי כיפי של הקיץ, אבל העריכה התזזיתית שמופיעה בשנים האחרונות בכל סרט אקשן מצוי , שברה בסרט הזה את כל השיאים והצליחה להרוס לי את כל ההנאה. למה מתכוון המשורר - הסרט נראה שרובו צולם במצלמה נישאת (ולא נייחת) על מנת לתת תחושה של...נו..."ריאליות" (בקיצורקיפר סאתרלנד ב "24"). עד כאן אין שום בעיה. הבעיה מתפתחת מהחיתוכים התזזיתיים והעריכה האפילפטית לחלוטין שתקפה את הסרט החל מהדקה הראשונה. השוטים נחתכים במהירות בלתי סבירה ממצלמה אחת לשנייה, כאשר אני מאמין שהכוונה הייתה ליצור תחושה של בהילות וקלאסטרופוביות אצל הצופה (כחלק מהמרדף), אולם כאשר הדבר נמשך על פני עוד 110 דקות - הדבר כבר גורם בחילה לא רצויה. מעבר לכך - כל קטעי האקשן והמרדפים המצויינים שקיימים בסרט (ובהחלט קיימים!!!) מתפספסים לגמרי!!! אי אפשר להבין מי נגד מי למה איך ומדוע באף אחד מקטעי האקשן ואלוהים יודע למה זה נעשה כך, משום שבהחלט אלה קטעים מושקעים ויכלו להיות כמה מקטעי האקשן הטובים בהם צפיתי לאחרונה...אלמלא הנטייה של המצלמה לאבד כוון וללכת לצלם דברים אחרים לחלוטין בזמן שגיבורנו מציל את העולם במו ידיו (מי שלא מאמין לי אני מזמין אותו לצפות בקרב בין בורן לסוכן דש בחדר האמבטיה. רוב הזמן הוקדש לצילום האריחים, שהם אגב ממש בטוב טעם.....מתאימים לצבע של הרצפה.......). לסיכום - סרט אקשן ממש סוחף מתפקשש בשל החלטות טכניות תמוהות. דרוג סופי לסרט - - 6.5 (9.5 בפוטנציאלי).

** רוזבד

New member
אני דווקא חושב שזה סרט טוב

השמירה על עקביות למשך כל הסרט, המצלמה שזזה לכל הכיוונים, אני חושב שזה איזה משהו, זאת בהחלט החלטה אמיצה להשתמש במצלמה ניידת לאורך כל הסרט, אבל בהחלט, אני לא חושב שהעלילה התפספסה בגלל זה, בקשר לעריכה, בהחלט היו צריכים לחשוב על שוטים יותר טובים.

למעלה