זהירות, טריגר

Schizotypal

New member
זהירות, טריגר

לאורך השנים אני רואה איך כל בן זוג שהיה לי מצא זוגיות מאושרת תוך כמה חודשים מאז שנפרדנו ואיך הזוגיות הזו התקדמה להקמת משפחה. אני לא הבנתי אף פעם איך אנשים שהתנהגו אליי כל כך רע, הצליחו כל כך בחיים בתחומים רבים, גם בתעסוקה והצלחות נוספות. כל המקרים האלו מוכיחים שאין דבר כזה קארמה. ואולי זה מוכיח רק כמה אני דפוקה בחיים האלה. לא התקדמתי לשום מקום. לא הצלחתי למצוא זוגיות, לא הצלחתי למצוא תעסוקה בתחום העיסוק שלי. לפני 3 חודשים עברתי לעיר שאני שונאת במיוחד, כי החלטתי להמשיך ללמוד, ואני ממש לא מבינה מה אני עושה פה. מיותר לציין שלא הולך לי בלימודים.
בשנתיים האחרונות התרבו אצלי מחשבות שווא רבות מאי פעם. מחשבה שרודפת אותי מאז 2017 (כשנפרדתי ממישהו שיצאתי איתו), היא שהוא כלא את הנשמה שלי בבית שלו ולא נותן לה לצאת ולחזור אליי. המחשבה היא שבגלל שהוא כלא אותי (את הנשמה שלי) אצלו, הוא מצליח מאוד בחיים מאז. אני מתעוררת משינה והמחשבות האלה מציקות לי על הבוקר ואני שוקעת לתוך הכאב והדמעות שעולים עם זה. מיותר לציין שאני לוקחת תרופות כבר הרבה שנים. 3 משפחות שונות של תרופות כל יום. אולי הגיע הזמן להחליף אותם. תמיד היו לי מחשבות שווא. אבל הן משתלטות עליי בשנתיים-שלוש האחרונות עד שאני מאבדת את עצמי למשך רגעים ארוכים.
אני בודדה. אין לי אף אחד שאני יכולה לדבר עליו על זה. והבן אדם היחיד שאני כן יכולה וצריכה לדבר איתו זה הפסיכיאטר שלי שלא ראיתי אותו מזה כמה חודשים, כי התרופות לא השתנו מזה שנים. אני לא באמת רוצה להתחבר עם אנשים, אני פוחדת מאנשים. הם רק פגעו בי עד היום. לא ברור לי גם למה אני כותבת פה.

אין לי זמן להתעמק מאחרת את החיים שלי אבל

הרצון שלי רצה שאכתוב לך תשובה כללית שהיא נכונה לכל המצבים בחיים ללא הבדל דת גיל גזע מין וכדומה.
זה סטייט אוף מיינד בייבי .
יש כל מיני שיטות התמודדות עם כל מיני דברים אבל בשורה התחתונה של התחתונה של התחתונה המסקנה הסופית שצריכה להיות מודגשת במרקר צהוב זרחני זה תמיד לחתור לעבור מרגש נמוך לרגשות גבוהים (אני בכוונה לא אכנה אותם רגשות רעים כי הם לא הם פשןט ארציים).
המהות שלך היא אור כמו כולנו. כשאנחנו בתדר גבוה הכל מסתדר וזורם בקלות . הכל מתמגנט בלי לבטים מיותרים או מאמץ נוסף.
גם מה שלא מסתדר מתרכך ומסתדר מהר יותר בסופו של דבר אנחנו מחייכים בבלי דעת לחיים והם מחזירים לנו חיוך.
אז מה שאני אומרת אפילו שאולי זה ישמע לך שחוק ובנאלי
ופסיכולוגיה בגרוש זה תהי בשמחה ובהוקרת תודה ובאמון ובכל הרגשות החיוביים שאת יכולה למצוא מתחת לשטיח (שמחה נתינה מסירות אדיבות צחוק ריכוך אושר וכולי וכולי), וזהו שמרי על התדר הזה והופ דברים יסתדרו את לבד? אנשים יבואו
יש קשיים- הם יסתדרו
זו התרופה לכל דבר ברוכה והצלוחה

Schizotypal

New member
Re

תודה על התשובה היפה קוסמת!
הבעיה היא שבמקומות מסוימת שהייתי בהם (מקומות עבודה או אנשים שהכרתי), גיליתי שזה לא משנה כמה את עושה טוב, יש אנשים שתמיד מנסים לכבות אותך עם החושך שלהם. הרגשתי שהם רואים ב'טוב' שלי סוג של חולשה, ולכן חשבו שאני בהיררכיה נמוכה לשלהם, וגם ניסו להוכיח לי את זה באמצעות ניסיון לחנך אותי או סתם להפגין כוחניות כי ידעו שלא אגיב. הגבתי בכך שהלכתי מהמקומות ומהאנשים האלה. אבל מרוב שפגשתי כל כך הרבה 'אנשי חושך' בחיים, קיבלתי את התפישה שאין שם בחוץ הרבה 'אנשי אור'.

המשך

יש בחירה חופשית וחשובה ההפרדה בין שלי או שלך במקרה הזה לשלהם .
לפעמים מרב שאנחנו רוצים לעזור באמת מכוונות טובות/
מרב הזדהות עם הסיטואציה אנחנו נשאבים ומתערבבים באנרגיות הנמוכות של הזולת.
הדרך היחידה לעצור מעגלים שליליים כאילו היא להגיב מרגש גבוה ולא להשאר לאנרגיות שלהם .
נכון יכול להיות שהם ימשיכו בשלהם ופה כדי לשמור על קור רוח ואיפוק הנדרש עליך להזכר בהפרדה בינך לבינם. ועל זכותם לבחור את דרכם חושך או אור.
ועדיין גם אחרי כל מה שאמרת מי שהולך בדרך האור הדרך מאירה לו והוא לאט לאט מתנקה מדפוסי חשיבה ואמונה שליליים
בהצלחה!

את צריכה לשמור על ה"מרכז" שלך קודם כל

בשבילך ובהמשך זה יחלחל לזולת ויעשה איתו שיווי תדרים ואת תכניסי בעצם נוכחותך ריפוי ורוגע לאנרגיות הסוערות שלהם
זו התורה על רגל אחת.

ודבר אחרון לסיפא

כדי לחיות את החיים בצורה מרוכזת מתוך חיבור לעצמך בצורה המלאה ביותר שאפשר על מנת להשיג את החיבור האולטימטיבי של חומר ורוח נשמה עם גוף את חייבת להיות מרוכזת בחוויה שלך.
כמו שבמדיטציה מנסים לחבר את המודעות והנשימה לכאן ולעכשיו לתחושות בגוף וכדומה כדי להשתרש ולחוות את הרגע במלואו ככה את חייבת פשוט להפסיק להסתכל על אחרים.
גם אם הדשא של השכן ירוק יותר זה לא רלוונטי עבורך זה לא מה שיעלה או יוריד לך במה שיעבור עליך. הדבר היחיד שההסתכלות הזא עושה זה בעצם לגרום לך לאבד את המיקוד לגבי מה שאת רוצה להשיג לגבי מה שאת כן חווה לגבי היכולת בכלל להרגיש ולהתרגש מחייך. את התודעה שלך שזה הכלי העיקרי שלך שמקשר בין שמיים וארץ את ממקדת באנשים שאפילו לא בקשר איתך כך שחווית החיים והמיקוד הפנימי שלך נעשה דליל והחיים שלך נהיים דלילים בהתאם במקום לחיות מתוך התמצית המרוכזת שאת

כן כתבתי לך משהו מאוד עמוק ומאוד פשוט

אבל קשה להיות פשוט עם כל המסיחי דעת שיש:)
כתבתי בשפה רוחנית אבל זה גם מאוד פרקטי וארצי
אני פשוט אוהבת תשלובת של רוח וחומר לא רוצה רק חומר ולא רוצה רק רוח.
תתמקדי בעצמך עזבי את מי שפגע ופשע הם לא באמת מעניינים וכמה שאת מתעניינת יותר בהם את פחות מתעניינת בעצמך ובטובתך.
בהצלחה ושבת עונג

תחשבי על הדברים תראי איפה זה פוגש אותך

מה זה מעורר בך (התנגדות /פחדים/חלומות/רצונות).
תראי מה את רוצה לקחת מזה לעצמך
ואם זה יעלה בך תובנות שתחפצי ליישם או לקחת כמטרה

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה

אני בהחלט מבינה מה את עוברת.
הייתי במעגל הזה שנים ולצערי עוד נאבקת בניגזרות קטנות שלו.
מאוד קל להסחף למרה השחורה, לתחושת הרחמים מהאנשים שניפגענו מהם (לא אומרת בציניות, אני עברתי את זה מלא פעמים), ולתת לזה להשתלט עלינו לגמרי.
הבעיה היחידה שלא האנשים שפגעו בנו סובלים מזה אלא רק אנחנו, בדיוק כמו שאת מתארת "מתקדמים בחיים".
אז איך יוצאים מהמעגל השלילי?
מתעלמים.
כמה שזה נשמע דבילי ואבסורדי, פשוט מתעלמים ממה שהיה, ממה שעשו ומהאנשים עצמם.
כן, זה בכלל לא קל, אבל כמו כל דבר תתחילי בקטן.
כדי להתעלם מכל זה את צריכה להתמקד בך ובדברים שעושים לך טוב.
הגוף והמוח שלנו הרבה פעמים כמו בעלי חיים. כדי לגרום לעצמנו לעשות פעילויות שלא תמיד יש לנו כוח אליהם, אנחנו צריכים לצ'פר את עצמנו (בהחלט לא צוחקת).

קשה לקום מהמיטה אפילו לצחצי שיניים?
תאמרי לעצמך שחארי שתעשי זאת, את הולכת לשכב על הספה בכיף לראות איזה בינג' טוב של סדרה שאת אוהבת.
כנ"ל לגבי כל פעולה.
הדבר "הפשוט" הזה לכאורה, גורם למוח להתרגל לטוב. ברגע שאת עושה לעצמך טוב, את מעלה את הסרטונין (מה שגורם לנו לתחושת אושר בגוף ועוד דברים אחרים), והגוף רוצה עוד מהתחושה הזאת, ולאט לאט "מתרגל" לעשות דברים ככה שהם נעשים קלים יותר ויותר ככל שאת עושה אותם.
ומשהו חשוב לא פחות שלמדתי על בשרי.
אל תשארי או תעשי דברים שלא עושים לך טוב.
ככל שאת עושה משהו שלא עושה לך טוב ואפילו הוא ניראה חסר חשיבות לכאורה, הוא שוקע ומצטבר לכדור שלג עד שזה מתפרץ.
לא טוב לך במקום המגורים אפילו אם זה למען הלימודים? שני מקום למקום שיעשה לך טוב.
תתחילי לעשות רשימת חלומות, מהדברים הכי דבילים כביכול של "בא לי לקנות את החולצה הזאת" עד ל"בא לי לעבוד בככה וככה או להכיר בן זוג ככה וככה".
ואת תראי שתתחילי לרדוף אחרי החלומות הללו ולהגשים אותם מהקטן לגדול שהשינוי כבר התחיל כי הגוף התרגל לזה.

Schizotypal

New member
Re

אני מתמודדת עם מחשבות טורדניות שרודפות אותי יום יום. וכשהבלאגן חוגג בתוכי, אי אפשר להתעלם ממנו

DOCTOR W H O

Member
מנהל
היי יקירה

לא דיברתי על להתעלם מכל מה שאת חשה, אי אפשר להתעלם מזה, צריך לטפל נטו.
אבל!! כדי שיהיה קל ומוטיביציה להתחיל בכלל לטפל, צריך לתת לעצמך מרחב בטוח, מרחב של עשייה, על ידי הדברים שציינתי, שנותנים לך חשק להמשיך לעשות אותם.
זה נטו להרגיל לאט לאט את המוח ואת הגוף, כמעט דומה לשיטת סיביטי שבה מרגילים את המוח להתמודד עם הפוביות עד למצב שאתה לא פוחד מהן כלל.

Schizotypal

New member

תודה יקרה!

התגובות שלך עזרו לא פעם ולא פעמיים עם ההתמודדות.

היי:)

קודם כל תנשמי עמוק.
שנית את בהחלט יכולה להתמודד ולנצח כל מה שמפריע לך בעצמך.
לכל אדם יש את השד הפרטי שלו שהוא צריך ונאלץ להתמודד איתו.
אצלי יש משהו דומה אבל בורסיה אחרת.
בכל אופן את צריכה להבין שנצחונות שכאילו על יצרינו לא מגיעים ביום אחד ובטח לא במכה אחת. לאט לאט נסללת הדרך קודם בראש אחר כך בלב ובהמשך במעשים. לאט לאט תלמדי להסיט מבט וללמד את עצמך שגם אם הדשא של השכן ירוק יותר זה לא משנה כי בין אם הוא מאושר או אומלל הוא לא לידך כך שמעשיו האקטיביים לא משפיעים פיזית עלייך וההשפעה היחידה שיש לו עליך זו ההשפעה שבאה מהשכל מהתעסקות מיותרת בחיי האחר.
לאט לאט תביני שההתעסקות בחיי הזולת לא בונה אותך התעסקות בדברים שבונים אותך ואת עולמך הפנימי היא החשובה.
בסופו של דבר מבחינה אינטרסנטית אפילו אם אילו אנשים שפגעו בך ומעשיהם בזויים מבחינה הגיונית ולוגית מוטב שכולם יהיו מאושרים. אדם מאושר לא מנסה לפגוע בזולת אדם מאושר מקרין אושר ושמחה על הזולת ופשוט באופן פרקטי זה תורם יותר לחברה ולפרטים בתוכה כשכולם כאילה כך שבכל מקרה גם אם הפוגעים בך מצאו אושר הרי שזה לטובה.
תזכרי ששינוי זה תהליך ארוך בהתחלה זה ימשיך לבעור בך והשד ימשיך ללחוש לך באוזן את הדברים האילו לאט לאט את תכתבי לך את המשפטים ואת ההגיגים הנכונים שתחרטי על לוח ליבך ולאט לאט יכוונו אותך למטרה ולשביל הנכון. האש בסוף תכבה ותבער בך אש חדשה וחיובית שכולה תשוקה ושמחה מהחיים שלך וככה זה היה צריך להיות מהתחלה בהצלחה רבה!

המשך ותבדקי עם עצמך אולי זה גם יושב על

חוסר הערכה עצמית שלך.
כשאדם מסופק בחייו ומגשים את עצמו הוא מרגיש יותר "שלם"
ופחות נתון למחשבות של השוואות מול הזולת..
אולי זו נקודה רגישה אצלך ולכן את יותר נוטה לזה מאדם שכן יודע
את ערכו

ודבר אחרון

אפילו שזה מפתה לאנשים מסויימים (אותי אישית מפתה שמי שפגע בי ימות אז כל אחד ומה שמפתה אותו), גם אם הצדק האישי שלך יתגשם ו"האוייבים" שלך יסבלו ויאכלו מרורים. לדעתי האושר שהסבל שלהם יגרום לך יהיה במקרה הטוב בטווח הקצר. בסופו של דבר אם יש לך לב והוא לרב פועם במקום הנכון מתישהו הסבל שלהם יגרום לך לחרטה גם אם לא בשניות הראשונות.
סבל קוצר סבל אושר מביא אושר זו נוסחא אולי מאוד דיכוטומית אבל לרב מאוד נכונה. לא תתקני את דרכיהם או את דרכייך בגרימת סבל לזולת לכן מוטב כפי שרשמתי ורשמו לך להשקיע באושר שלך

Schizotypal

New member

את מאוד חכמה קוסמת!

יש תקופות שהראש מתרוקן מכל המשפטים האלה שכתבת לי, ואני שוכחת אותם. תודה שהזכרת לי!

למעלה