זה ארוך.אבל בבקשה תקראו.אני לא יודעת מה לעשות

זה ארוך.אבל בבקשה תקראו.אני לא יודעת מה לעשות

אני לא יודעת מה לעשות..מה שבטוח שאני מרגישה שאני משקררת לעצמי...או שאני לא? אני לא יודעת....אז ככה היה לי חבר...והתאהבתי ואהבתי..כמו שלא אהבתי אף פעם ..ברה של אני לא יכולה בלעדיך..וכל הזמן הוא רק היה בראש שלי ועשיתי דברים מטורפים בשבילו..והוא אהב אותי...מאוד מאוד אולי אפילו יותר ממה שאני אהבתי....אבל הקשר שלנו היה מסובך.....גרנו רחוק אחד מהשניה....נסיעה של שעה ועשרים באוטובוס....וזה היה נורא בעייתי ...היה לי קשה לסמוך עליו..ואיך בדיוק? אולי בכרתי את החברים הממש קרובים שלו אבל בכללי לא דעתי עם מי הוא מסתובב או מה הוא עושה....זה חירפן אותי ולא הייתי בטוחה...תמיד פחדתי נורא נורא לאבד אותו....וזה השפיע גם עליו..הוא הרגיש שלא סומכים עליו....פעם אחת הוא הלך למסיבה של חבר שלו....הוא אמר לי שהוא קד עם שתי בנות וארבעה בנים..ושתה 12 שוטים....שזה לדעתי הרבה אבל הוא אמר שהוא היה פיקח..בסדר..אמין..אבל למה רקדת איתן? אני חברה שלך לא? הוא אמר לי שהוא אמר להן שיש לו חברה ושהוא רק רצה לשמח אותן....אני לא הבנתי את זה.והיתעצבנתי.ממש ממש....אחרי זה הבנתי...ניסיתי לתן...אבל הוא ממש ניפגע הרגיש שאין בנינו אמון....שאני לא סומכת עליו..ואז השבוע בין הכי קשים שלי התחילו..היינו ב"ההפסקה" ....לא יודעת מה זה היה הוא אמר שאני שוברת אותו אבל שהוא לא יכול בלעדי....והוא היה ממש קר אלי והתחיל לדבר שטויות מפחידות על סקס......אחרי השבוע הסיוטי הזה החלטתי שכדאי שניפרד...אבל עשיתי את זה בפלא..לא יודעת זה בער לי אחרי שבוע כזה...לא רציתי לראות את הפנים שלו....הוא ניסה לדבר איתי....אמרתי לו שאני לא מסוגלת שאני רוצה לשכוח..לא יכולתי לשאת את זה....בחיים לא אהבתי ככה..והמחשבה שהוא לא איתי אבל כל כך קרוב הרגה אותי..לא יכולתי לדבר איתו..ביקשתי שלא יעשה את זה ואחרי שהוא הבטיח הוא ניסה עוד כמה פעמים...אחרי איזה כמה פעמים אמרתי סבבה הוא לפי מה שהבנתי היה שבור לא יודעת ממש כאב לו הגב אז היו לו מחשבות אובדניות והוא אמר דברים מפחידים כמו אם אני אמות אז לאף אחד לא יהיה אכפת....ניסיתי ממש לנחם אותו לנסות לפתוח דף חדש...ויום אחרי אה..יש לי חברה..אני רק לפני שבועיים נפרדנו ויש לך חברה?! למה אתה אומר שלאף אחד לא יהיה אכפת אם תמות לחברה שלך לא אכפת.?! כעסתי...על עצמי ועליו ורבנו גם על הריב שהיה בנינו...כל הזמן לא הבנתי אותו.. הוא אמר שהוא לא יפסיק לרקוד סלואו עם בנות אם זה ישמח אותן כי הן עצובות ממש "אני אוהב לשמח אנשים זה מי שאני"..ככה הוא אמר התעצבנתי והוא אמר משהוא שבחיים אני לא אשכח "מצטער..אני מניאק כלפי אנשים שלא סומכים עלי" הייתי בשוק....נישברתי..בכיתי כמו תינוקת בשיעור לשון....זה לא הסוף....יש מישהו...שהכרתי לפני שנה התחיל משהו לפני איזה שנה אבל נישכח..משהו קטן..ניצוץ...בקיצור ממש היתקרבנו...ואז דיברנו מלא וגם היה לנו את הזמן כי ישנו באותו מבנה למשך שבוע (שבוע שבט בצופים ^^) היה לי ממש כייף איתו הוא היה ממש בוגר..אמרתי לו שאני מרגישה משהו אבל עדיין אוהבת את החבר הקודם שלי..והוא אמר "אני מבין אותך..אני מקבל אותך כמו שאת"....בחיים לא האמנתי שיש בן אדם שיכול להגיד לי כזה דבר...בקיצור ניפגשנו בארומה ואז ניפגשנו שוב..ודיברנו על דברים עמוקים...דבר הוביל לדבר..והיתנשקנו.....אנחנו חברים...אבל...אני עדיין אוהבת את חבר הקודם שלי.מרגישה שזה לא פייר כלפיו שיש לי מישהו..בל הוא אמשיך בלי בעיות..והתנהג כמו מניאק..ואמר שאני דפוקה..אני מרגישה בלב שלי שהיה לי משהו יותר חזק אליו...ואמרתי לו את זה אמרתי לו "אני מרגישה שאותו אהבתי יותר" והוא אמר שלא אכפת לו ושהוא אוהב אותי ללא תנאי...הרגשות שלי כלפיו היתחזקו והוא נורא קרוב אלי אני אוהבת אותו..אבל שוב...חבר שלי הקודם כל הזמן כל הזמן ניכנס לי לראש...איך שזה היסתיים הריב הנוראי הזה מה שהוא עשה תחושה של אי מיצוי..הרגשות האלה..אני לא יודעת איך להתמודד איתם...ניסתי לשכוח..זה לא הולך....איך להשלים?...מה לעשות?.....אני מרגישה שאני לא פיירת כלפיו...כלפי הבן אדם הזה שמוכן לעשות הכל בשבילי ושאני מידי פעם חושבת על מישהו אחר..ויותר מיזה מרגישה שהרגשות שלי כלפי הבן אדם הזה לא חזקות כמו שהם היו כלפי החבר הקודם שלי...כאילו אני מרמה אותו...איך לא אכפת לו מיזה? אני לא מבינה אותו....אני לא מבינה את עצמי..מצד אחד אני מרגישה שאני צריכה זמן לבד מצד שני אני מרגישה שאני אוהבת אותו....אני לא רוצה לפגוע בו...אני לא יודעת מה לעשות המוח שלי מבולבל כל כך...מה אתם הייתם עושים?

היי מתוקה,

העלאת כמה נושאים ואני אשמח להתייחס לכל אחד מהם.

קצת על האקס. את מספרת על מערכת יחסים שמתנהלת מרחוק. זה דבר קשה שלעצמו. אבל הבעיה האמיתית הייתה שלא היה ביניכם אמון. המשמעות של אמון היא בסך הכל מאוד פשוטה. לתת אמון זה לסמוך על מישהו או משהו, בלי שיהיו לך הוכחות. ברגע שאת דורשת הוכחות לגבי הנאמנות של בן זוגך - את לא סומכת עליו ומשם הדרך לפרידה היא מאוד קצרה. אני מאוד יכולה להבין אותו. בקשר זוגי זה הדבר הכי בסיסי והכי חשוב - לדעת שסומכים עליך. בקשר שמתנהל ממרחק עוד יותר קשה ליישם את הזוגיות ולכן האמון חשוב פי כמה. בניגוד להרבה אנשים אולי, אני לא חושבת שזה שבן הזוג שלך רוקד עם מישהי אחרת ישר אומר שהוא בעניין שלה או שהוא לא נאמן כלפייך. אפשר לרקוד גם עם ידידות ולהנות מזה ושלא תהיה שם שום כוונה נסתרת מעבר לכך. חוסר האמון שלך בו גרם לך לקנא הרבה מעבר למה שרצוי והוא הרגיש מאוים ודי בצדק.

עוד קצת על האקס. הוא אמר שהוא "אוהב לשמח אנשים", בלשונו. ואני שומעת - מישהו שמרצה אנשים. מישהו שקשה לו לומר לא. מישהו שכל כך קשה לו עם פגיעה ועם עזיבה, שהוא יהיה מוכן לעשות הכל בשביל הצד השני כדי לשמור על הקשר, כדי לא לאבד. מישהו שלא יכול לבד. ואולי זה יענה לך על שאלות כמו: למה הוא איים בהתאבדות, למה הוא נכנס לקשר אחר כל כך מהר ולמה היה לו כל כך קשה במשבר האמון מולך. בכל אופן, לדעתי זו מערכת יחסים די גמורה ואין מה לנבור בה יותר מידי.

קשר חדש עם רגשות מעורבים. מה שאת מתארת הוא הרבה יותר ממוכר לי. בגיל 16 גם אני הייתי מתאהבת או נדלקת מאוד בקלות על בחורים ולפעמים אפילו על כמה במקביל. זה קורה כי זה גיל שהכל בו משתנה מאוד מהר: הגוף, המראה, הרגשות, התפיסות, החוויות... וזה רק הגיוני שיהיו המון תנודות ושינויים. אני מאוד מבינה את הרצון לחזור לאקס, כי בסך הכל מדובר במישהו שאת יודעת כבר פחות או יותר איך להתנהל מולו ומי הוא. הבחור החדש הוא יותר כמו חידה, עוד לא עברתם מספיק כדי שתדעי למה הוא מתכוון ובמה הוא מגזים או קצת מיפה את המציאות עבורך, אין שום דרך לדעת מה הכוונות האמיתיות שלו, והרי כבר דיברנו על חוסר האמון שלך בתוך מערכת יחסים. והבלבול גם יוצר תחושה שאולי בעצם את זו שמשלה את הצד השני ואולי הקשר הזה בכלל לא צריך להתקיים. מה נכון? אין לי מושג. רק את יכולה לדעת מה הרגש האמיתי שלך כלפיו. תצטרכי לבדוק את הדברים טוב טוב ולהיות עם עצמך כנה ב-100% גם אם זה אומר להודות בפני עצמך בדברים שאולי לא היית רוצה לדעת לגבי עצמך.

טיפ: כשאת מתבגרת את לומדת להבחין בין קשרי אהבה / התאהבות לבין קשרי ידידות. לפעמים בגיל ההתבגרות או תחילת שנות ה-20, כשהדברים עוד לא מגובשים לגמרי, אנחנו מוצאים את עצמנו מבלבלים אהבה רומנטית עם אהבה חברית, או בעצם מבלבלים בין הצורך שלנו להיות נאהבים ושייכים לבין התאהבות אמיתית בצד השני. וזה מאוד קל להתבלבל מהסיבה, שאם טוב לי עם מישהו ואני רוצה אותו קרוב, אז מה יותר הגיוני מלהיות בת הזוג שלו? אז זהו, שזה לא תמיד ככה. לפעמים נכנסים לקשר כי הצד השני עושה לנו טוב, הוא עונה לנו על צרכים מסוימים, אבל אנחנו לא באמת מאוהבים בו. איך יודעים? כי חסרה משיכה, כי אנחנו מרגישים שמשהו חסר בתוך הקשר, כי נדמה לנו שהצד השני מעוניין בנו הרבה מעבר למה שאנחנו מעוניינים בו. וזה המקום לעצור ולשאול, האם הייתי יכולה לקבל את אותם הדברים מהצד השני בתוך קשר ידידות ולהרגיש עם זה טוב? אני מעלה את הסוגיה הזו כדי לעזור לך להבין את הקשר שלך עם הבן זוג הנוכחי.

טיפ נוסף: אין כמו אהבה עצמית. מה שאומר שאם לא טוב לך איפשהו, את עושה בשכל שאת עוזבת. טוב שעזבת את האקס. טוב שאת בוחנת את אמיתיות הקשר הנוכחי. תהיי כנה עם עצמך, כי בסופו של דבר את צריכה לחיות עם ההחלטות שלך וההשלכות שלהן. אל תעשי בחירות מתוך הצורך לרצות אנשים אחרים - "אני לא רוצה לפגוע בו" - כי זה לא ייגמר טוב בשבילך. האמת עדיפה, גם אם היא פחות יפה, כי היא האמת שלך ואף שקר לא יוכל לעשות אותך מאושרת, כמו האמת הפנימית.

Maldini Girl

New member
אחת הטעויות הגדולות אחרי פרידה

זה שאנחנו מרגישים שהאהבה והקשר נורא חסרים לנו, אז אנחנו רצים לחפש נחמה בזרועותיו של מישהו אחר. מה שקרוי בפי העם "ריבאונד". לפעמים, ה"נחמה" הזאת הופכת לזוגיות ולאהבה של ממש, אבל בינינו, לרוב, זה ישאר "בצל" של הזוגיות הקודמת.
את אומרת שמצד אחד את אוהבת את החבר החדש, מצד שני- אהבת יותר את הקודם ועוד יש לך רגשות כלפיו, את עוד חושבת עליו ברמה שאת אומרת לעצמך שזה "לא הוגן כלפיו" שיש לך חבר אחר.
יקירה, את לא רואה את התשובה לבד? הרי אמרת אותה!
כן. את צריכה זמן לבד. את צריכה זמן להתגבר, להתבגר, לחשוב על מה שהיה ולהפיק לקחים.
והבחור הנוכחי? אם הוא אוהב אותך שיחכה בינתיים. כי לדעתי זה לא הוגן כלפיו שתהיי איתו ותרצי מישהו אחר.

למעלה