זה הקטן: רק בן 14 וכבר עובד עבור אלון מאסק

vinney

Well-known member
קראתי את הכתבה, וחוץ מיח״צ לא ראיתי בה כלום.

תיכוניסט סיים אוניברסיטה והתחיל לעבוד, וואלה יופי. בתור בוגר האוניברסיטה הפתוחה, אני יכול להביא לך רשימה של ילדים גאונים כאלה, מה חדש?

דיברגנט חדש

Well-known member
קראתי את הכתבה, וחוץ מיח״צ לא ראיתי בה כלום.

תיכוניסט סיים אוניברסיטה והתחיל לעבוד, וואלה יופי. בתור בוגר האוניברסיטה הפתוחה, אני יכול להביא לך רשימה של ילדים גאונים כאלה, מה חדש?
אשמח שתביא לי רשימה של ילדים גאונים כאלה שבגיל 14 מהנדסים, נראה לי שהתבלבלת עם מתחילים ללמוד בגיל הזה :)

vinney

Well-known member
מכיר אישית גם מישהו שבגיל 18 כבר היה עם תואר שני. לא אביא לך רשימה, אבל יש כאלה.

מה גם שבארה״ב מבנה התוארים הוא כזה שהרבה יותר קל לסיים אותם מבארץ. חצי מנקודות הזכות שם הולכות על לימודים כלליים, ובערך שליש על הmajor. הם לומדים הרבה פחות בתחום המקצועי מהתוארים הישראלים.

אוניברסיטת סנטה קלרה זה כמו בר אילן בארץ, זאת אוניברסיטה פרטית של הקתולים. יש להם שם טוב בMBA, אבל במדמ״ח... יש אוניברסיטאות יותר טובות בשכונה.

דיברגנט חדש

Well-known member
מכיר אישית גם מישהו שבגיל 18 כבר היה עם תואר שני. לא אביא לך רשימה, אבל יש כאלה.
לסיים תואר שני בגיל 18, משמע להתחיל אותו בגיל 16 ואולי אפילו בגיל 17.
מה גם שבארה״ב מבנה התוארים הוא כזה שהרבה יותר קל לסיים אותם מבארץ. חצי מנקודות הזכות שם הולכות על לימודים כלליים, ובערך שליש על הmajor. הם לומדים הרבה פחות בתחום המקצועי מהתוארים הישראלים.
מי שאנליטי, לימודים כלליים הם דיי תיק פלילי ומעדיפים בהרבה שהיה במקום זה לימודים מקצועיים :)
אוניברסיטת סנטה קלרה זה כמו בר אילן בארץ, זאת אוניברסיטה פרטית של הקתולים. יש להם שם טוב בMBA, אבל במדמ״ח... יש אוניברסיטאות יותר טובות בשכונה.
נכון שיש טובות יותר, אך בכל זאת, זהו תואר אוניברסיטאי ולא באיזו מכללה.

נערך לאחרונה ב:

vinney

Well-known member
נכון שיש טובות יותר, אך בכל זאת, זהו תואר אוניברסיטאי ולא באיזו מכללה.
לא ברור לי מה ניסית להגיד במשפט הזה. בארה״ב תואר ראשון הוא תמיד ממכללה (college).

אם ניסית להגיד משהו על האיכות של האוניברסיטה, אז קבל קצת נתונים:

בערך 50% מהנרשמים מתקבלים (תשווה ל4% בסטנפורד השכנה או 14% בברקלי, לעומת כ80% בCal State הציבוריות שבטח לא שמעת עליהן בכלל). בערך 90% מהמתקבלים מסיימים (שוב, מקום טוב באמצע - פחות טוב מסטנפורד וברקלי, יותר טוב מCal State).

זאת לא לאמור שזאת אוניברסיטה גרועה, אבל גם לא מי יודע מה טובה - מקום טוב באמצע בכל המדדים. אני די בטוח שמעולם לא שמעת על האוניברסיטה הזאת עד הכתבה הזאת.

דיברגנט חדש

Well-known member
לא ברור לי מה ניסית להגיד במשפט הזה. בארה״ב תואר ראשון הוא תמיד ממכללה (college).
לא תמיד, לימודים לתואר ראשון בארה"ב נמשכים בדרך כלל 4 שנים, כשהשנתיים הראשונות - החטיבה התחתונה - מיועדות להקניית השכלה כללית. בשנתיים הראשונות לומדים קורסים מתחומי מדעי הרוח, מדעי החברה, מדעי הטבע וכו', ובתום השנתיים האלו חייבים להצהיר על major, כלומר תחום הלימודים שבוחרים להתמקד בו לתואר. אוניברסיטאות רבות מאפשרות ללמוד לתואר דו-חוגי (double major).

בארה"ב קיימות - בנוסף לאוניברסיטאות ארבע-שנתיות - מכללות דו-שנתיות. לימודים במכללות מסוג זה מאפשרים מעבר לאוניברסיטה ארבע-שנתית לאחר סיום השנתיים הראשונות אצלן, כלומר, לאחר השלמת לימודי ההשכלה הכללית. במילים אחרות, השנתיים הראשונות של הלימודים הכלליים במוסד הדו שנתי נחשבות כשקולות (פחות או יותר) ללימודים בחטיבה התחתונה של המוסד הארבע-שנתי.

לקולג'ים דו-שנתיים רבים יש הסכמים חתומים עם אוניברסיטאות 4-שנתיות (גם יוקרתיות), שעל פיהם בוגרי הקולג'ים יתקבלו לשנה ג' אצלן.
סטודנטים רבים יכולים למצוא פתרון טוב בכך שיתחילו את דרכם האקדמית בקולג' דו-שנתי מסיבות רבות. ההרשמה לקולג'ים אלו נסגרת סמוך יותר לתחילת הלימודים (ולא שנה ומעלה מראש) ובאופן כללי ניתן לציין שהקבלה לקולג'ים דו-שנתיים נחשבת לקלה יותר.
בערך 50% מהנרשמים מתקבלים (תשווה ל4% בסטנפורד השכנה או 14% בברקלי, לעומת כ80% בCal State הציבוריות שבטח לא שמעת עליהן בכלל). בערך 90% מהמתקבלים מסיימים (שוב, מקום טוב באמצע - פחות טוב מסטנפורד וברקלי, יותר טוב מCal State).

זאת לא לאמור שזאת אוניברסיטה גרועה, אבל גם לא מי יודע מה טובה - מקום טוב באמצע בכל המדדים. אני די בטוח שמעולם לא שמעת על האוניברסיטה הזאת עד הכתבה הזאת.
שמעתי וידוע, אך אני לא דוגמה.

mthree

New member

שמעו סיפור:
שנת 1984. אוניברסיטת תל אביב. סמסטר א'. אני משתתף בקורס אינפי 3 אותו מלמד פרופ' פלאביאן אברמוביץ'.

איתנו בקורס לומדים תיכוניסטים. נערים בני 16-17. זה היה מחזה נפוץ בתקופה בה למדתי. הם היוו קליקה משלהם ופחות התחברו איתנו, הסטודנטים היותר בוגרים לאחר שירות צבאי.

בקורס היו 20-25 סטודנטים. מספר נמוך מאוד לשנתון לקורס חובה. מספר שכיח יותר היה 100-150 סטודנטים לקורס. הסיבה: בסמסטר הקודם, אותו פרופ' לימד את אותו הקורס. המבחן היה מאוד קשה. (למיטב זכרוני הפקולטה נתנה פקטור על מנת שחלק מהסטודנטים יעברו וזאת לאחר שתי הארכות זמן במבחן עצמו). לכן הסטודנטים העדיפו להמתין ולא להרשם לקורס. אולי יהיה מרצה אחר בסמסטר הבא.

לחלק מאיתנו תאריך המבחן בסוף הקורס לא התאים וביקשנו מפרופ' אברמוביץ' לשנות את המועד. לפרופ' אברמוביץ' לא הייתה בעייה בתנאי שכל הסטודנטים מסכימים למועד החדש. מכיוון שמספר הסטודנטים היה נמוך היינו בטוחים שנוכל למצוא תאריך שיהיה מוסכם על כולם. העברנו דף בן הסטודנטים ובו כל אחד רשם את הבחינות שיש לו בסוף הסמסטר ומועדן.

נדהמנו לגלות שאחד התיכוניסטים לומד 6 מקצועות מתימטיים בסמסטר כאשר המוכשרים ביננו למדו כ-3 קורסים מתימטים לסמסטר. כמובן שלא היה ניתן היה למצוא תאריך שיתאים לאותו בחור.

כששאלתי אותו מדוע הוא לומד 6 מקצועות בסמסטר תשובתו הייתה מדהימה לא פחות (לפחות עבורי אז): "אני רוצה לעשות תואר שני לפני הגיוס". שיהיה ברור, לא היה מדובר על עתודאי. באותו זמן הוא עוד לא קיבל צו ראשון. התחלתי לעקוב אתר ההתקדמות שלו בסמסטרים הבאים. הוא עשה זאת.

אז כן, על סמך ניסיוני vinney מתאר עובדה נכונה. יש כאלו שבגיל 18 מסיימים תואר שני במתימטיקה עיונית.

simsonim123

Active member
האמת הדור של היום הם חכמים אבל
לא יותר חכמים מהדורות הקודמים .הדורות הקודמים היו ללא אמצעים ואפשרויות שיש בדור שלנו .ולכן היום אדם לא יכול להגיד לא יודע אין לי את האמצעים להתקדם בחיים .איך אמר לי פעם משהו .כדי להכין אוכלפעם זה היה לוקח הרבה זמן היום בתוך 3 דקות אתה מכין לך ארוחה ..מכניס למיקרוגל דקה שתיים וזהו ככה שיש לך יותר זמן או להתבטל או ללמוד הדבר תלוי רק בך .

למעלה