זה לא טעים לי

Sophalin

New member
זה לא טעים לי

נכון יש הרבה ילדים קטנים שמסרבים לאכול משהו ש"נראה להם לא טעים" בלי שהם בכלל מנסים.

תהיתי אם המנגנון הזה הוא משהו מולד או מוטבע באיזשהו אופן ואם יש לו יתרון ישרדותי.

ספר יקר

New member
אני מניח שאתה מדבר מעבר לזה שיש העדפה

למאכלים עתירי סוכרים ושומנים (שמהווים מקור אנרגיה זמין וחיוני בטבע). אם כן, אני באמת לא יודע.

Sophalin

New member
לא אני לא מדבר על מה שהם מעדיפים

אלא על מה שהם באופן אוטומאטי לא מוכנים לאכול כי זה "נראה" להם לא טעים...

ספר יקר

New member
אני מאמין שאפשר לצרף לשאלה תהיה לגבי

טעם מסויים של אנשים בחיי המין שלהם: אישה שאוהבת גברים שחומים וגבוהים או מישהי שאוהבת גברים חיוורים עם זקן ג'ינג'י.

Sophalin

New member
כן אפשר, רק שזה ממש לא רלוונטי

טעם של אנשים לגבי יופי של אנשים זה עניין תרבותי.

עם זאת - לפחות למיטב ידיעתי החלקית, ילדים באופן כללי לא אוהבים לאכול דברים שנראים מוזר בלי קשר לתרבותם.

ספר יקר

New member
אבל זה לא נכון..

בתרבות מסויימת יש א/נשים עם טעם שונה בגברים/נשים. למעשה, יכולים להיות אפילו אחים/אחיות עם טעם שונה (אאח חד לא יכול לדמיין עצמו עם אישה אסיאתית ואילו האח האחר מוצא נשים אסיאתיות כאטרקטיביות, וכד').

ספר יקר

New member
פשוט חשבתי לעצמי

שבגלל שבשני המקרים מדובר על טעם מסויים (שלכאורה לא ברור כיצד קיומו משרת צורך אבולוציוני) בנוגע לצרכים בסיסיים של האדם בשביל לשרוד ולהתרבות - אז אולי יש מקום לקשור ביניהם.

Sophalin

New member
אבל

שוב, אתה מדבר על טעם אישי ואני לא.
אתה אומר שבכל חברה אנשים שונים נמשכים לאנשים אחרים והתפיסה החברתית עשויה להשפיע על ההחלטה.

אני מדבר על משהו שנראה גורף לרוב הילדים (אולי אני טועה) ואני לא מדבר על משיכה מינית (שנובעת ממשהו שנראה לי הורמונאלי) אלא על דחיה של מזון שנובעת מאיך שהוא נראה.

ספר יקר

New member
עדיין לא רואה הבדל גדול

גם משיכה לתמונה של מישהי בעלת מראה מטייפ מסויים לעומת מישהי עם מראה אחר, היא משהו שידוע שקיים אצל גברים שונים, ולכן זה לא בהכרח קשור להורמונים.

זה לא חייב, אגב, להיות טעם אישי מוגדר. אני, למשל, נמשך לגברים בעלי קריטריוני מראה שונים ומשונים-אם הגבר שחום / בהיר ובין אם הוא "חלק" או מי שאינו חלק. זה כלל לא אומר שכל גבר שחום - אמשך אליו, וגם לא כל גבר שאינו חלק..
וזה אומר שיכול להיות גבר שפשוט אחוש רתיעה אליו (או לתמונה שלו) מבלי יכולת להסביר מה בדיוק במראה שלו מרתיע אותי. זה די דומה לרתיעה שיש לילדים ממאכלים מסויימים.

בנוסף, לא הבנתי באיזה הקשר אתה מדבר על "משהו גורף" ? שמדובר במאכלים מסויימים, או שמדובר בתופעה שקיימת אצל רוב הילדים? כי גם עניין של טעם במין הוא משהו די גורף.

Sophalin

New member
תגובה

אבל זה בדיוק העניין שכשאתה אומר שלא תמשך לכל גבר שחום או לכל גבר עם שיער ארוך או לכל גבר עם עיניים ירוקות אתה בא ואומר שיש משהו שהוא הטעם האישי שלך.
זה גם משהו שמשתנה מאדם לאדם - נכון?
אז נכון שיש איזשהו מראה סטריאוטיפי - תלוי תרבות! - שנחשב יפה יותר או פחות וכו' אבל זה לא ממש משפיע על הטעם האינדיבידואלי שלנו.

אני לעומת זאת מדבר על משהו שהוא הכללה כמעט כל הילדים לא אוהבים לאכול ירקות למשל בגלל המראה שלהם ומתגברים על זה כשהם גדלים.

למעלה