זוגיות לאחר לידה

זוגיות לאחר לידה

הי בנות,
מזמינה אתכן לשיח בנושא הזוגיות שלנו לאחר הלידה? בואו נדבר על הקשיים, האכזבות וגם על הדברים הטובים..
אז מי מתחילה?
אשמח לשמוע אתכן..

debby12

New member
מנהל
עבר כבר הרבה זמן אצלי...

במסגרת הדברים הטובים אצלי היתה העובדה שאב הבית המסור תמיד שמח לבלות זמן איכות עם תינוקת הבית, כולל בשלב שבו היה צריך להחליף לה/ן חיתול גדוש כל רבע שעה.

יש לי לא מעט חברות שגרסו שהן "לא סומכות על אף אחד אחר" עם התינוק/ת, כולל על אבא שלו/ה. אני (מודה...) הייתי יותר בקטע של: "רק תיקח אותה ממני ותן לי לנשום/לישון/לחפוף שיער. תחזיר אותה רק כשיהיה צורך בתדלוק/הנקה..."

הקושי הכי גדול הוא חוסר היכולת לישון באופן רצוף במשך שנים (לפחות אצלנו זה לקח שנים).

האכזבה היתה רק במשך "חופשת" הלידה אצלי (עאלק חופשה גם כן) במהלכה אני הסתכלתי על הקירות וחישבתי את קיצי לאחור בעוד בן זוגי הלך לעבודה ולחייו הרגילים בשמחה וגיל. אז, ורק אז, הרגשתי שהאבולוציה "דפקה" אותי קשות.

איילה א

New member
מבחינתי האבולוציה דפקה אותי גם בקטע של ההריון והלידה.

חוויות לא מרנינות עבורי (למרות שהלידות שלי היו מאוד קלות, ההריונות היו חוויה בלתי נעימה בהחלט).
למעשה בחופשת הלידה האחרונה הילדה היתה כה נוחה עד שהספקתי לקרוא בלי סוף ונהניתי עד אין קץ. בשלב מסוים הם מתחילים להיות יותר פעילים ודינמיים וצריך להתחיל לרדוף אחריהם ולנקות אחריהם, ולשמחתי זה השלב המבורך שבו חוזרים לעבודה.
&nbsp
גם אני, עד היום, רק מחפשת מישהו אחר שיתפוס חסות על הצמד. להניק בכלל לא ניסיתי, לא הייתי מעוניינת בשעבוד הכרוך בזה. באופן כללי הורות זה בדיוק מה שחשבתי שזה יהיה, ולכן לא רציתי בזה מלכתחילה (היתה התלבטות אמיתית ילדים או גירושין) - אבל יש רגעי שמחה וכיף. בגילאים הנוכחיים שלהם זה בעיקר כשהם ישנים או כשמישהו לוקח את הגדול ומשאיר רק את הקטנה בבית...
&nbsp
אני סומכת על אביהם של הדרדקים במליון אחוז, לא נהיר לי איך אפשר אחרת.

debby12

New member
מנהל
את נשמעת אחותי האובדת כמעט בהכל

רק בעניין הבחירה בהנקה אנחנו שונות (אבל, לי יש צליאק, אז אני ובנותי מתחילות שם מנקודת מוצא גנטית לא-משהו שמהווה שיקול).

גם לא לא ברור איך אפשר אחרת, אבל לפחות חצי מהנשים שאני מכירה לא סומכות על אבי ילדיהן בעניין בטיחות /טיפול בילדם המשותף. רובן הן ככה רק בשנה הראשונה, אבל אני מכירה לפחות אחת שאצלה זה לכל החיים [ואכן הנישואים שלהם לא משהו]

שני - רצית להתדיין?

mikmik291

New member
אני לא מרגישה קשיים מיוחדים בזוגיות האמת

יש לי בעל ושותף בכל מה שאני צריכה.
אני יכולה להשאיר את הילדה איתו והכל יהיה בסדר, מלכתחילה נתתי לו תחושת ביטחון ואמון מלא, העלמתי העין כשהבגדים שלה נלבשו הפוכים או לא בדיוק מתאימים למשל ואנחנו לא מתקטננים על כמה פעמים ביום אני החלפתי חיתול וכמה פעמים ביום הוא...

הקושי העיקרי אחרי הלידה הוא מבחינה פיזית אצלי, ילדתי בקיסרי ו-10 חודשים אחרי אני עדיין מתאוששת...

למעלה