זיהוי חרק שחור בבית

justme900

New member
זיהוי חרק שחור בבית

שלום חברים,

אשמח לקבל את עזרתכם בזיהוי חרק שחור ודוחה, שמשום-מה מסתובב באזור המטבח שלי יותר מדי בתקופה האחרונה... מצורפת תמונה.

תודה וחתימה טובה

חידקונית: לא דוחה בכלל! נחמדה ואוכלת לך כל מיני דברים...

גם היא צריכה להתפרנס ממשהו

תפשפש במוצרי המזון היבשים במטבח ואולי תמצא את משפחתה (המדור לחיפוש קרובים). במקרה היותר טוב - אם לא מצאת כלום ומוצרי המזון שלמים אז יתכן שפשוט נכנסה לך למטבח דרך החלון מהטבע שבחוץ. תשחרר אותה בחיים החוצה בכל מקרה, כדי שתמשיך את חייה. חתימה טובה גם לך: תחתום לי פה ופה ופה...

justme900

New member
יש לה משפחה?!

מעולה, זה בדיוק מה שהייתי צריך עכשיו: משפחה שלמה של חרקים בעלי חדק, שמסתתרת במצרך מזון עלום כלשהו בבית...
בכל אופן תודה על עזרתך!

דרך אגב, כשראיתי את החרק הוא באמת הזכיר לי את החדקונית שהייתה מוכרת לי מטיולי טבע בעבר, אבל אז היה מדובר בחרק אפור והרבה יותר גדול בהשוואה לחדקונית הנוכחית, שהיא שחורה וממש קטנה (אורכה 3-4 מ"מ). אני מניח שמדובר בסוג שונה?

זה לא סוף העולם... רק תבדוק את כל מוצרי המזון היבשים

כדי לנסות לאתר חדקוניות נוספות ולהיפטר מהמזון הנגוע כדי שזה לא יתפשט הלאה. יתכן שזו חדקונית האורז שנמצאת גם על חיטה, תירס יבש וכו'. לגבי חדקוניות באופן כללי: יש הרבה מינים בגדלים שונים ובהרכבי צבעים וגוונים אחרים. יש למשל את חדקוניות הקיפודן שחיות בקרקפות הסגולות ובחלקים נוספים של קוצי הקיפודן, אחרות מסתובבות בפרחים, על הקרקע וכו'. יש מנומרות בפסי אורך ויש עם צבע אחיד. לפעמים תראה על פרחים באביב חדקוניות צהובות לגמרי מאבקת הפרחים. אבל החדקוניות הכי מדליקות הן חדקוניות הבלוטים - יש להן חדק נורא ארוך ודק, מכופף כמו קשת. תשים לב גם לעוד דבר מגניב: המחושים אצל חדקוניות יושבים להן על החדק! חיפושיות חביבות בסך הכל... צום קל וגמר חתימה טובה.

justme900

New member
תודה רבה על תגובתך ועל המידע המעניין!

&nbsp
פתאום החדקונית הזו באמת נראית פחות "מרתיעה" ויותר מעניינת, אלא שאני עדיין מחשיב אותה לדוחה כאשר היא בתוך המטבח שלי... (-8
בכל אופן, אבצע חיפוש בהתאם למה שרשמת.
מקווה שהצום עבר בהצלחה. גמר חתימה טובה, חבר!

בכלל, חרקים הם לא "מפלצות" כמו שרבים חושבים. הם יפים,

מעניינים ומרתקים בהתנהגויותיהם האינסופיות. עולם ומלואו!. כמה שיותר תעמיק בעולמם כך תוקסם יותר ותירתע פחות. תקרא כאן למטה את התשובה שכתבתי לך על המכרסמים והיונקים. גמר חתימה טובה גם לך
Amigo

guprnds

Active member
חרקים לחרקים - מפלצות

ועוד איך מפלצות. אני בטוח שאני לא צריך להסביר לך למה.

justme900

New member
המשפחה הארורה נמצאה! למי שנתקל בבעיה דומה,

מומלץ לחפש את המקור במקום בו מאוחסנים מצרכי מזון כגון אורז, פתיתים ואטריות.
&nbsp
מסתבר שהחדקוניות הללו השתלטו על מגירת המטבח שהכילה את המצרכים שציינתי, ולא היה מנוס מלזרוק אותם לפח :/
&nbsp
חג שמח

למעלה