זיהוי עכביש

עמית85א

New member
זיהוי עכביש

שלום,

קודם כל אפתח בזה שחיפשתי במערכת החיפוש של הפורומים ועשיתי חיפוש מעמיק בשאר הרשת לפני שאני מעלה שאלה.

לצערי אין לי תמונות, מאחר והמפגש עם שני העכבישים היה יחד עם בני בן השנתיים ולא רציתי לקחת סיכון. אחפש מופעים נוספים של אותו עכביש ואז אעלה תמונות.

בנתיים - מתחת לכלי שהיה מונח על עציץ מצאתי עם בני קורים שנראים כמו בד משי, ושני עכבישים, האחד עם סימנים לבנים, השני שחור לחלוטין (לא ראיתי שום כתם). שניהם קטנים מאד, פחות מס"מ להערכתי כולל הרגליים. את השחור ראיתי בזווית טובה יותר ונראה ממש כמו אלמנה שחורה.

כמה דקות לאחר מכן, ליד ארגז ולאחר שבני הזיז את הארגז מעט, עכביש זהה לשחור מקודם זחל מתחת לבני היושב (חיפשתי סימני עקיצה מאחר וכנראה שהוא ישב על העכביש, לא מצאתי). שוב, שחור לחלוטין, מבריק ובלי ציורים על הגב, וגודל כולל של ס"מ אחד. נראה זהה לחלוטין לאלמנה שחורה מלבד הגודל.

לפי החיפוש בפורום מסתמן שקיים עכביש בשם כדורית אדומה שדומה מאד לאלמנה, קטן יותר ועם ציורים אדומים\לבנים על הגב.

השאלה שלי - האם יתכן שאלמה שחורה תהיה בגודל של 1 ס"מ כולל הרגליים? או לחלופין, האם כדורית יכולה להופיע ללא הציור על הגב? עד כמה קל לפספס את הציור של הכדורית?

בגדול הנטייה שלי היא לא להטריד יצורים שחיים בחצר, וזה כולל נמלים, עכבישים וכדומה. אבל אם יש משהו שיכול להוות איום ארצה לדעת מזה ולנקוט באמצעי זהירות כגון צמצום החשיפה של תנאי גידול מתאימים לתנאי המשחק של הילדים.

תודה

עמית85א

New member
חיפוש קל מצא עוד אחד או שניים כאלה מתחת לעציצים

הפעם הייתי עם מצלמה. אחד חמק והשני צולם. בתקריב רואים שיש להם נקודות קטנות על הגב בצבע לבן.

הגודל של העכביש המצולם קטן יותר מזה שראיתי לפני כמה ימים, וכולל הרגליים הוא לא עולה על 6-7 מ"מ.

למעלה