זימון לבית דין רבני

מצב
הנושא נעול.
זימון לבית דין רבני

זימון לבית דין רבני
בעלי פתח תיק ברבנות. קבלתי זימון לדיון. הוצגתי בתביעה כאשה מורדת בעבודות הבית ובטיפול בילדים. כתבו שם שהוא שמש כאב ואם - ואילו אני הייתי עסוקה בענייני. כתבו שם שגם איימתי עליו והשתמשתי באלימות נגדו.(ההיפך נכון - ויש לי הוכחה לכך). הוא מבקש שם גט. והחזר הוצאות בימש"פ ושכ"ט עו"ד. האם ידונו שם גם בעניין מזונות וחלקו בדירה? האם יחייבו אותי בשכר טרחת עו"ד שלו? בעניין הדירה, כבר ציינתי כאן בעבר, שהדירה על שמי, נרכשה חודשיים לפני הנישואים.אני שילמתי עליה משכנתא מחשבוני, והוא מחשבונו שלם משכנתא על מגרש משלו, ועליו דירה , שהשכיר כל השנים, ושכר טרחה הלך אליו. תמיד היתה הפרדה בין חשבונות הבנקים שלנו. ולכן השאלה הנוספת שלי, האם יש לי צורך לקחת עו"ד לוחמני ויקרן, כי אני בצרות, או להסתפק בעו"ד פחות ידוע בענייני אישות, וכמובן פחות יקר?אודה לתשובה מהירה.

תשובה

זימון לבית דין רבני
בעלי פתח תיק ברבנות. קבלתי זימון לדיון. הוצגתי בתביעה כאשה מורדת בעבודות הבית ובטיפול בילדים. כתבו שם שהוא שמש כאב ואם - ואילו אני הייתי עסוקה בענייני. כתבו שם שגם איימתי עליו והשתמשתי באלימות נגדו.(ההיפך נכון - ויש לי הוכחה לכך). הוא מבקש שם גט. והחזר הוצאות בימש"פ ושכ"ט עו"ד. האם ידונו שם גם בעניין מזונות וחלקו בדירה? האם יחייבו אותי בשכר טרחת עו"ד שלו? בעניין הדירה, כבר ציינתי כאן בעבר, שהדירה על שמי, נרכשה חודשיים לפני הנישואים.אני שילמתי עליה משכנתא מחשבוני, והוא מחשבונו שלם משכנתא על מגרש משלו, ועליו דירה , שהשכיר כל השנים, ושכר טרחה הלך אליו. תמיד היתה הפרדה בין חשבונות הבנקים שלנו. ולכן השאלה הנוספת שלי, האם יש לי צורך לקחת עו"ד לוחמני ויקרן, כי אני בצרות, או להסתפק בעו"ד פחות ידוע בענייני אישות, וכמובן פחות יקר?אודה לתשובה מהירה.
תשובה
אין פגם בעו"ד פחות ידוע בתנאי שהוא טוב. ביה"ד מוסמך לדון בענין המזונות שלך אם נכרכו כדין בכתב התביעה וכנ"ל לגבי רכוש. הוא אינו מוסמך לדון במזונות הילדים ללא הסכמתך, וגם אם היא ניתנת יש צורך בדיון עניני מנותק מהתביעה לגירושין כדי שההחלטה תחייב את הילדים.

תשובה

זימון לבית דין רבני
תשובה
1. יש לבחון את נוסח תביעתו של בעלך ולראות האם כרך את ענין הרכוש בתביעה. גם אם כן - עדיין קיים סיכוי לא קטן שהכריכה אינה עומדת בקריטריונים שנקבעו בפסיקה. 2. יחד עם זאת, יתכן שבנסיבות שלך כדאי דווקא שבית הדין הרבני ידון בענין הרכוש. 3. מומלץ לך מאוד לפנות ליעוץ משפטי ספיציפי ופרטני על מנת לבחון את דרכי הפעולה שלך. 4. תפני לעו"ד טוב, ואל תבחני את הענין רק במונחים של עלות שכר הטרחה.

מה הכוונה לעו"ד טוב?

תשובה
1. יש לבחון את נוסח תביעתו של בעלך ולראות האם כרך את ענין הרכוש בתביעה. גם אם כן - עדיין קיים סיכוי לא קטן שהכריכה אינה עומדת בקריטריונים שנקבעו בפסיקה. 2. יחד עם זאת, יתכן שבנסיבות שלך כדאי דווקא שבית הדין הרבני ידון בענין הרכוש. 3. מומלץ לך מאוד לפנות ליעוץ משפטי ספיציפי ופרטני על מנת לבחון את דרכי הפעולה שלך. 4. תפני לעו"ד טוב, ואל תבחני את הענין רק במונחים של עלות שכר הטרחה.
מה הכוונה לעו"ד טוב?
האם מאלה שנמצאים בראש הרשימה? או שיכול להיות גם עו"ד שחברה שהיא עצמה עו"ד המליצה כי טפל בעניינה, ונתן לה יחס אישי. האם בבית דין רבני עדיף עו"ד גבר לעומת עו"ד אשה?

תשובה

מה הכוונה לעו"ד טוב?
האם מאלה שנמצאים בראש הרשימה? או שיכול להיות גם עו"ד שחברה שהיא עצמה עו"ד המליצה כי טפל בעניינה, ונתן לה יחס אישי. האם בבית דין רבני עדיף עו"ד גבר לעומת עו"ד אשה?
תשובה
המלצות בהחלט יכולות לעזור. אינני סבור שעדיף עו"ד גבר.

שאלה נוספת..

תשובה
המלצות בהחלט יכולות לעזור. אינני סבור שעדיף עו"ד גבר.
שאלה נוספת..
הבעל מבקש גט בבית דין רבני. האם נהוג בימינו לדרוש את סכום הכתובה בתמורה לגט? למה עו"ד רות כתבה שבמקרה שלי עדיף אולי בית דין רבני?

תשובה

שאלה נוספת..
הבעל מבקש גט בבית דין רבני. האם נהוג בימינו לדרוש את סכום הכתובה בתמורה לגט? למה עו"ד רות כתבה שבמקרה שלי עדיף אולי בית דין רבני?
תשובה
אכן אשה זכאית לכתובה עם קבלת הגט. הכתובה היא התחייבות של הבעל לשלם פיצויים לאשה אם הבעל יגרש אותה.

תשובה

שאלה נוספת..
תשובה
1. ניתן לבקש כתובה, אך לא תמיד מקבלים. אם לבעלך אין עילת גירושין תוכליל עמוד על קבלת כתובה. 2. בגלל הדירה. אני חוזרת על המלצתי לפנות ליעוץ משפטי פרטני.

תשובה אחרת

שאלה נוספת..
תשובה אחרת
אם הוא מצליח להוכיח את טענותיו, כפי שפירטת בתחילת השרשור (מורדת וכד´) את לא זכאית לכתובה כלל ואין לך מה לבקש אותו כי בין כה וכה לא תקבלי (כך גם לעניין מזונות אשה, אם הגשת תביעה למזונות כאלו). כמו כל דבר, השאלה מה הוא מוכיח. אם אין לו חיזוק לטענותיו והולכים לדחות את תביעתו לגט ובכל זאת הוא רוצה את הגט, אז את בהחלט יכולה לתבוע את הכתובה ממנו (או לפחות להשתמש בזה במו"מ) בכל מקרה, במקרה שבו את כן זכאית לכתובה, לקחת בחשבון כי בד"כ האשה מוותרת על הכתובה מכח ההסכם לגט. את צריכה לשים לב שלא לתת הסכמה כזו ולעמוד על זכותך לגט. כפי שכבר ציינתי כאן בעבר וכן הפנתי לפס"ד בעניין. כאשר האשה זכאית לכתובה ועומדת על קבלתו - היא זכאית לכל הסכום ואכן תקבל. לעניין עדיפות הדיונים - מדובר בשאלה טאקטית ואינטרסים. לפעמים עדיף לדון בבד"ר ולפעמים עדיף בביהמ"ש.

מצב
הנושא נעול.
למעלה