זכויות שוכרים

זכויות שוכרים

אני גרה בשכירות בבניין משותף. תוקנו מאגר המים הוחלפו מצופים ותוקנו פיצוצי צנרת של הבניין.
מאחר שהתרוקנה קופת הועד, הועד מבקש מכל דייר תוספת של מאות ש"חץ
יו''ר הועד טוען שאלה הוצאות שוטפות לכן השוכרים גם הם ישלמו. השוכרים טוענים שאלה תיקוני תשתיות ולכן אינם צריכים לשלם.
שאלתי מי צודק וכיצד לנהוג?.

קלייטון.ש

Well-known member
קודם כל הוועד צריך לפנות לבעל הבית ולא לשוכרים

ועד בית עומד מול בעלי הדירות ואין לו מעמד מול שוכרים. בעל הבית הוא שצריך לטפל בדרישת הוועד.
שנית גם להבנתי "שוטף" משמע ההוצאה החודשית הרגילה שנוצרת כל חודש באותה צורה. ניקיון, מעלית, חשמל. הוצאות חד פעמיות במיוחד אם הן באות להשביח את הבנין הן לא "שוטפות".
לכן ככל שבעל הדירה יפנה לשוכרים בעניין, צריך להסביר לו שההוצאות המדוברות אינן שוטפות ולכן לא חלות על השוכרים, ולא לשלם.

זה קצת יותר מורכב

תראי, אם הוחלט שתשלום וועד בית עולה באופן גורף, זה תשלום שוטף.
ההסכם מי משלם מה ביחס לועד הבית, אם זה המשכיר או השוכר, צריך להיקבע בהסכם השכירות בין השוכר למשכיר, כי אין פתרון יותר טוב מזה.

בכל מקרה, אם החוזה שנערך בינך לבין בעל הבית הוא נכון וטוב, הפתרון ההגיוני היחיד הוא שבעל הבית ישלם את חלקו בתיקון ישירות לך ולא לוועד. כלומר את עדיין תשלמי יותר ועד בית בכל מקרה.
ולמה אני אומרת את זה?
כי גם אם בעל הבית שלך ישלם את חלקו לוועד, הוועד תמיד יכול להגיד, יופי סבבה שבעל הדירה שלך שילם, אבל זה עדיין לא מה שימלא לנו את הקופה ואנחנו עדיין רוצים להעלות תשלום שוטף של וועד בית לכולם- וזו תהיה זכותם המלאה לעשות את זה , כי זכותו של וועד בית להעלות תשלום לדיירים בבניין.

כך שהעניין שלך הוא מול בעל הדירה. יסכים לשלם לך? אחלה סבבה כיפאק היי. לא יסכים לשלם לך? קקה, אבל מול הוועד את עדיין צריכה לשלם מה שהם דורשים.

im mitzi

New member
לא מסכימה איתך

ועד בית אינו מחוייב בדין וחשבון מול שוכר דירה, הוא מתנהל מול בעלי הדירה וכך בכל תשלום.
ועד הבית צריך לפנות לבעל הדירה ולדרוש את התשלום.
בכל מקרה של תשלום שאינו בעבור תשלומים שוטפים אלא בעד השבחת הנכס צריך להלקח לאחר אסיפת בעלי דירות ובהסכמת הרוב ועל חשבונם בלבד.

לא מדויק

ועד הבית מול בעל הדירה, אבל בעל הדירה מול השוכרים שלו. אם בעל הדירה והשוכרת שלו קבעו שהשוכרת נושאת בתשלומי ועד הבית, אם השוכרת תחדל לשלם, נכון שועד הבית יבוא בטענה לבעל הבית קודם לכל, אבל אז לפי החוזה- בעל הדירה יכול לתבוע את השוכרת או לנצל ערבויות שונות שהוא קיבל ממנה.

תיקון צנרת הוא לא השבחת נכס אם הצנרת שבורה והמים לא זורמים, או לא זורמים טוב, או אם הדיירת משלמת חשבונות מים מנופחים כי יש נזילה בצנרת (הדיירת משלמת לא בעל הדירה) התיקון הוא לא השבחה, אלא נופל במסגרת תנאי דיור הוגנים. התיקון עדיין צריך להתבצע על ידי בעל הנכס, במידה והחוזה לא סותר את זה. רגע של עברית: השבחה= להשביח, לעשות משהו יותר טוב. לתקן= להחזיר מצב לקדמותו.

im mitzi

New member
את מאוד לא נעימה

אני מבינה עברית טוב והמשפט האחרון שלך מאוד לא היה נעים לי לקרוא.
כבעלת דירה לשעבר אני יודעת בדיוק מה בעל דירה אמור לשלם ומה השוכר.
והאמת שלא אמרת משהו שאני לא אמרתי, ועד הבית פונה לבעל הנכס, מה קורה בהמשך זה כבר לא משנה לו, העיקר שמישהו ישלם.
&nbsp
אגב תיקון של מאגר המים עדיין צריך להיות על בעל הדירה ולכן כל הויכוח הזה לא רלוונטי.

אז למה כל הסיפור הזה

אני פשוט מתקנת טעות גסה. חלילה וחס לפגוע בך ממש לא כוונתי.

im mitzi

New member
עוד לא מצאתי את 'הטעות הגסה' שאת תיקנת

שזה אגב גם היה מאוד לא נעים

im mitzi

New member
מסתומרת נזכרתי?

אני לא חיה בתפוז ורואה כל הודעה בזמן אמת

למעלה