זמני המתנה לתור ראשון

מצב
הנושא נעול.
זמני המתנה לתור ראשון

זמני המתנה לתור ראשון
שלום רב,

לפני מספר ימים הגשתי בקשה לקביעת תור להסדרת מעמד לבת הזוג שלי (שאינה יהודיה ואינה מתגוררת בישראל)
לאחר מספר ימים של דין דברים במיילים, קבעו לי תור לעוד שבעה(!) חודשים.

האם יש אפשרות להקדים את זה? אם כן, אשמח להצעותיכם.

תודה רבה,
דוד

יהושע פקס

New member
הקדמת תור של משרד הפנים לשם פתיחת תיק חיים משותפים

זמני המתנה לתור ראשון
שלום רב,

לפני מספר ימים הגשתי בקשה לקביעת תור להסדרת מעמד לבת הזוג שלי (שאינה יהודיה ואינה מתגוררת בישראל)
לאחר מספר ימים של דין דברים במיילים, קבעו לי תור לעוד שבעה(!) חודשים.

האם יש אפשרות להקדים את זה? אם כן, אשמח להצעותיכם.

תודה רבה,
דוד
שלום דוד,

זוהי אחת השאלות אשר עולה לאחרונה יותר ויותר. העומס הרב במחלקות הגירה לישראל בלשכות מסוימות בארץ, גורמות לעיכובים לא סבירים בטיפול בבקשות להזמנת בת / בן זוג זרים לישראל ופתיחת תיק חיים משותפים. 7 חודשים זה בהחלט הרבה זמן ונשמע לא סביר. הלשכה בתל אביב לדוגמא בזמן האחרון עובדת מאוד לאט. מצד שני, יש משרדי פנים אשר פועלים מהר הרבה יותר, אולם המזמין כמובן נדרש לפנות אל משרד הפנים הקרוב למקום מגוריו, כפי שמופיע בתעודת הזהות.

למרבה הצער, אין הרבה מה לעשות לגבי הקדמת תור, אלא אם כן יש איזה סיבה רפואית או משהו מאוד יוצא דופן.

מדובר בבעיה גורפת של היעדר כוח אדם ולא מספיק עובדים בתחום, אולי שווה לנסות לפעול מול קובעי המדיניות בתחום, על מנת להביא לשינוי מהותי.

בהצלחה בהמשך הדרך.

יהושע

זמני ההמתנה

שלום דוד,

זוהי אחת השאלות אשר עולה לאחרונה יותר ויותר. העומס הרב במחלקות הגירה לישראל בלשכות מסוימות בארץ, גורמות לעיכובים לא סבירים בטיפול בבקשות להזמנת בת / בן זוג זרים לישראל ופתיחת תיק חיים משותפים. 7 חודשים זה בהחלט הרבה זמן ונשמע לא סביר. הלשכה בתל אביב לדוגמא בזמן האחרון עובדת מאוד לאט. מצד שני, יש משרדי פנים אשר פועלים מהר הרבה יותר, אולם המזמין כמובן נדרש לפנות אל משרד הפנים הקרוב למקום מגוריו, כפי שמופיע בתעודת הזהות.

למרבה הצער, אין הרבה מה לעשות לגבי הקדמת תור, אלא אם כן יש איזה סיבה רפואית או משהו מאוד יוצא דופן.

מדובר בבעיה גורפת של היעדר כוח אדם ולא מספיק עובדים בתחום, אולי שווה לנסות לפעול מול קובעי המדיניות בתחום, על מנת להביא לשינוי מהותי.

בהצלחה בהמשך הדרך.

יהושע
זמני ההמתנה
תודה רבה יהושע על תגובתך.

אם בכל זאת אמתין שבעה חודשים, איך אוכל לקיים חיים משותפים (ולהראות אסמכתאות לכך כמו שדורשים) כשאנחנו חיים במדינות שונות? הלא אין לה אפשרות להשאר בישראל בויזת תייר לזמן לא מוגבל

שוב תודה רבה!

יהושע פקס

New member
הוכחות לקיום קשר וחיים משותפים כאשר בת הזוג הזרה גרה בחו"ל

זמני ההמתנה
תודה רבה יהושע על תגובתך.

אם בכל זאת אמתין שבעה חודשים, איך אוכל לקיים חיים משותפים (ולהראות אסמכתאות לכך כמו שדורשים) כשאנחנו חיים במדינות שונות? הלא אין לה אפשרות להשאר בישראל בויזת תייר לזמן לא מוגבל

שוב תודה רבה!
הוכחות לקיום קשר וחיים משותפים כאשר בת הזוג הזרה גרה בחו"ל
דוד,

צריך לשמור תכתובת של הקשר שלכם, בין עם אתם מדברים בסקייפ, וואטסאפ וכדומה, צריך לשמור תיעוד על מנת להגיש להוכחת שמירה על קשר קבוע ורציף. כמו כן, אם אתה יוצא לבקר אותה לשמור על כרטיס טיסה ותיעוד של הזמן המשותף שלכם בחו"ל, בתי מלון, תמונות של מקומות בילוי וכדומה. בשלב זה לא כדאי שהיא תנסה להיכנס לישראל, כי נציגי ביקורת גבולות עלוליםלסרב כניסה עקב חשש להשתקעות בישראל.

בברכה,

יהושע

מצב
הנושא נעול.
למעלה