זקוקה לוליום וקצת לקטר, אפשר?

זקוקה לוליום וקצת לקטר, אפשר?

החרדות התחילו להגיע ובגדול ואני ממש נבוכה, כי אם אני אספר לבעלי שאני מפחדת הוא יתחיל להילחץ ואפילו לכעוס עלי על חוסר האופטימיות שהתחיל לשלוט בי. התחילו המחשבות הנוראיות שמא אולי גם הפעם יקרה לנו הנורא מכל, שאולי גם הפעם יגלו לנו ריבוי מי שפיר ומה שהגביר את חששותי הוא ההרגשה הנאכסית של הקיבה הנפוחה שלי שממש כואבת ומזכירה לי את הימים הנוראים, למרות שאני יודעת בוודאות שהקיבה היא האשמה ולא הרחם. וכעת התחילה לה סדרת הפחדים בתנועות {מה שכמובן גמר את ההריון ההוא} אני בשבוע 20+5 והרגשתי את הדבש כמעט כל יום ועכשו כבר יומיים שאני לא מרגישה כלום ומתחילה להילחץ, בלילה התעוררתי כל שעה עם זיעה קרה ואמרתי לעצמי לעזזאל למה היא לא זזה? ובעלי ישן לו במנוחה מלטף קלות את הבטן תוך כדי שינה והדמעות מתחילות לנשור להם והחששות מתחילות להתגנב שמא אני אאכזב אותו גם הפעם, {בעלי מאוד רגיש ועבר המוני שמברים ואבדנים בחייו} ליבי נכמר עליו. נכון שיש לי שילייה קדמית , ונכון שאני שמנה {תוצאה של שלושה הריונות וגנים} ונכון שאני בשבוע 20+ ואני יודעת היטב שעדיין ישנם ימים שלא מרגישים את האפרוחים שלנו, ונכון שלפני שלושה ימים עשיתי א"ס לחץ, חירום {צריך להכניס את הביטוי הזה למילון מונחים של הפורום}אבל אותי זה מרגיע. אני רוצה כל כך להרגיש את הבעיטות החזקות שכולן מדברות עליהם, רוצה לראות את הבטן זזה ולהרגיש שהעובר יוצא במחולות, רוצה פיצוי, כן, פיצוי על כל החוסר הרגשה בתנועות של ההריונות האחרונים ורוצה להאמין בכל ליבי שבפעם באמת אני מסיימת את ההריון בחודש תשיעי ויוצאת מביח עם תינוק בידיים, מגיע לי. תודה על ההקשבה ומצטערת על הדחיסה בפסימיות שלי. שבת שלום

2קשת

New member
נוריתי ../images/Emo24.gif

אני קוראת את מה שכתבת ודומעת, הלוואי ויכולתי לעשות קסם שתהיי בעוד חודש מהיום ותרגישי את הבעיטות שאת מייחלת להן, הלוואי ויכולתי לעשות קסם שתהיי כבר בעוד ארבעה וחצי חודשים מהיום עם תינוקת בריאה ומקסימה.... הלוואי שהיה לי מה להגיד אבל את כבר יודעת הכל: שהיא עוד קטנה, שהשיליה קדמית (גם אצלי השיליה קדמית ואכן התנועות פחות מורגשות מבהריון הקודם באותו שלב). למה כואבת לך הבטן? משהו בתזונה שאת יכולה לשנות, או סתם הנפיחות שיש לפעמים בהריון? נוריתי אם את צריכה תעשי א"ס לחץ כל יומיים עד שיתחילו התנועות החזקות. מה יש? אני בטוחה שגם הרופאה שלך תבין את זה ושאת לא הראשונה. עוד מעט, עוד ממש מעט יגיע השלב שרואים את הבטן זזה. היה לי קשה לקרוא שכתבת ש"את עלולה לאכזב אותו". את? למה, יש לך שליטה על הגורל? היתה לך השפעה על מה שקרה לכם? נכון שהגורל הוא טיפוס לא אמין במיוחד. אבל את? את מקסימה, את רגישה, את אוהבת, את בת זוג נהדרת, אין סיכוי שמה שיאכזב אותו זו את, ולא משנה מה יקרה. באמת מגיע לך, מגיע פיצוי ומגיע לחבק תינוקת בריאה ואני מתפללת איתך ומחכה איתך.

גם אני דומעת כשאני קוראת מה שכתבת

ולמרות שאין בידך מטה קסמים, הפעלת איכשהו קסם בכך שהפעלת קצת את "קומן סנס" שבי, ועל כך אני מודה לך מאוד. לגבי א"ס כל יומיים, פה בצרפת הם ממש קמצנים בא"ס למרות וע"פ העבר הקרימנלי שלי, הם בודקים דופק בדופלר וא"ס בכל מקרה עושים לי יותר מאשר לאחרות {4 פעמים חובה} אז את הא"ס אני עושה בחירום, וזה מלחיץ את בעלי שכל פעם יש לי סיבה אחרת מופרעת להגיע למיון לראות שהכל בסדר, החלטנו שהפעם אנחנו משתדלים לא להיות בלחץ ולא על עך פיפס ללכת למיון, קשה להם להבין שמה שקרה לי בעבר מעלה את רמות החרדה שלי ואני צריכה להתנהג "עסקים כרגיל" ולחשוב כל הזמן חיובי ואני משתדלת אבל לא כל כך הולך לי , יש ימים בהם אני מתעוררת מזיעה כולי ומתחילה לבכות ולשמוע את הלמות לבי פועמים בחזקה. לגבי האכזבה, אני יודעת והוא יודע שאני בת זוג אוהבת וטובה, אבל הרצון להעניק לו ילד אחרי כל התלאות האלו, לתת לו לגיטימציה לנישוקים ולמילות האהבה שהוא מרעיף על הבטן, אני מדמיינת כל הזמן איך הוא אוחז תינוק בזרועותיו ונרגש ומאושר, אני כל כך רוצה שיהיה מאושר ואני יודעת שזה מה שיעשה אותו הכי מאושר להיות אבא ולעבור הריון רגיל בלי לחץ למרות שזה בלתי נמנע אצלנו. תודה על העידוד ועל ההזדמנות לתת לי לפרוק את אשר על ליבי , כבר מתחיל להיות טוב יותר.

סינטה1

New member
כל כך מבינה אותך../images/Emo24.gif

החרדה הזאת משתקת גם אותי. ועדיין (שבוע 38) בכל פעם שבעלי מלטף לי את הבטן אני נחרדת ממה שיקרה איתו אם משהו רע יקרה גם בהריון הזה. אני איפה שהוא פתאום מרגישה כזה צורך לגונן עליו אחרי כל מה שעברנו. אני מסכימה עם קשת. לכי כל יום לאולטרה-סאונד אם זה מה שירגיע אותך. החרדות האלה הן בטוח לא בריאות להריון, לך ולעוברית שלך. מגיע לך תינוק מושלם וזה גם מה שיהיה

תודה , כנראה שאנחנו כל הזמן מרגישות

צורך לגונן על כולם ושוכחות קצת אותנו, אולי זוהי איכשהו הכנה להורות? מקווה שתהיה לך לידה קלה שבסופה תחבקי את תינוקך. שבת שלום

ענתש

New member
אני לא יודעת איך את עושה את זה.

באמת אין לי מילים להבע את ההתפעלות שלי מהכוח שלך. אז מה אם יש פחדים וזעה קרה - את רק אנושית. זה היה לא נורמאלי אם לא היו לך כאלו... אין פתרון מעבר ל"טיפול הפסיכולוגי" של לגלוש פה, של לספר לנו ולהוציא הכל הכל החוצה. ואני כולי תקווה שהפיצוי בוא יבוא - אין בן אדם ראוי יותר ממך. מחזיקה אצבעות וממשיכה לקוות איתך במסע הארוך הזה.

תודה ענת, זה באמת עוזר לחלוק איתכן

את הפחדים , החששות והחרדות, הפורום הזה ממש ברכה וקרש הצלה עבורי, כי באמת אין לי מישהו אחר שיכול להבין את מה שאני עוברת חוץ מכן וזה אכן מעין טיפול פסיכולוגי. אני אמנם עוברת טיפול פסיכולוגי, אבל רק מי שהתנסה על בשרו באבדן, יוכל להבין באמת את כל הדקויות שברגשות ובחששות ושלא נדבר על זה שהטיפול בצרפתית ופה אני יכולה לדבר בשפת אימי {עוד יתרון נפלא
}. תודה ענת על ההקשבה ועל נכונותך להקשיב ולכתוב ולהחזיק אצבעות ולעודד.

בנצ100

New member
היי נוריתי...

מותר קצת לפחד, ולדאוג, ומה לעשות - זה אפילו מסיבות נכונות ואמיתיות. עד הלידה והסוף המבורך (כלומר ההתחלה) אין ממש אפשרות להרגע. אבל כן, העצה לבדוק את התזונה ולוודא שלא תאכלי דברים שעושים לך רע לבטן היא רעיון טוב. לא מספיק יש על הראש? תבדקי, אולי יש משהו שאת רגישה לו (וגם אם לא - זה מעסיק ומעביר את הזמן...). ומותר לנסיכה לנוח ולא לזוז כל הזמן. בינתיים לפחות. דברי אליה, אולי היא תסכים להופיע קצת יותר כדי להרגיע את אמא שלה שהכל בסדר? שולחת המון חיבוקים מרחוק, מקווה שיהיו גם ימים קלים יותר. ובקשים (ובקלים) בכל מקרה, נהיה כאן. ונבטיח לא להלחץ ולא לכעוס ולא משנה איזה מחשבות קשות עוברות בראש...

כמה נחמד לשמוע מילים מרגיעות וככ

ראציונליות , ולדעת שאתם באמת כאן איתי ושיש לי מקום לם נעים שכולם כל כך מפרגנים והאוירה כל כך נעימה, שממש קל יותר להירגע. תודה על התמיכה והעידוד, את נהדרת. מחבקת אותך ומתגעגעת, הלוואי והייתי קרובה גיאוגרפית, היה עושה את הכל, לקל יותר. תנוחי ותשתי המון,בפקודה שבת שלום.

happy

New member
נורית יקרה

אני כל כך מכירה את ההרגשה שכל המחשבות הרעות והסרטים הזוועתים מהריונות הקודמים חוזרים. אין מה לעשות חוץ מלהכניס את זה טוב טוב לראש שהפעם הכל אבל הכל שונה. אם את לחוצה אולי תיגשי שוב לרופא ותבקשי לעשות אולטראסאונד. אני בשבוע 20+6 (בדיוק כמוך) וגם עם שליה קדמית ואני לא מרגישה כל הזמן אלא לפעמים בעיקר כאשר אני שוכבת עם רגלים ישרות ובעיקר אחרי שאני עושה התעמלות. מחזיקה לך אצבעות שהכל הכל יהיה שונה הפעם. ואם את לחוצה ולא מצליחה להרגיע את עצמך אז תבקשי לעשות אולטראסאונד בשביל להירגע נשיקות. ולא להלחץ זה לא יעזור

אנחנו יחד, איזה כיף../images/Emo70.gif

מקווה בשביל שתינו שנוכל להגיע לקו הגמר , המנצח. תודה על העידוד וזריקת ההרגעה, הייתי זקוקה לזה.

רונה 4

New member
מבינה אותך טוב מידי, לצערי.

אני בשבוע 19+2, עם שילייה קדמית כמוך, רגילה להרגיש את הבונבון כבר מחודש שלישי, והפעם התנועות החלו בשבוע 17 וכל-כך עמומות וכל-כך רחוקות אחת מהשניה, ורק אם אני מתאמצת להרגיש. גם אצלי נגמר ההריון לאחר חוסר תנועות עובר, ובכל פעם שאני לא מרגישה אני נכנסת ללחץ, למרות שכרגע אין ממש מה לעשות בנידון. מה שאצלי עובד לפעמים זה באמת, כמו ש-happy אמרה, לשכב על הגב עם רגליים ישרות, כמו שמבקשים במרפאה באולטראסאונד בטני, ואז אני מרגישה שהבטן שוקעת פנימה ורק הרחם נשאר בולט. אני מניחה יד עד שמרגישה את התנועה הראשונה, זה יכול לקחת הרבה זמן, אבל בסוף זה עובד. ככה אני מתחילה כל בוקר ואז אני קצת נרגעת להמשך היום. במשך היום אני מצרפת לזה גם קוביית שוקולד (או שתיים, או עשר...) וזה קצת מזרז את העיניין, אה, ולפעמים גם מוזיקה קצבית (או אפילו הזיופים הצורמניים שלי...). אז זהו לגבי מה שרציתי להציע לך. מלבד זאת, נוריתי, כמו שכבר כתבו לך כאן, מותר לך לדאוג ומותר לחשוש ולעשות אולטראסאונד כל יומיים אם צריך, זה רק טבעי. אני זוכרת את עצמי ממציאה תירוצים מתירוצים שונים במרפאה כדי שיעשו לי אולטראסאונד בכל פעם שהחשש התגבר. אז תעשי את כל מה שעוזר לך להירגע, והבעיטות החזקות יגיעו בקרוב וירגיעו המון.
ואנחנו כאן איתך עד סופו המוצלח של ההריון הזה. והוא יגיע!

תודה, אני מכירה כמעט את כל השיטות

לקבלת תנועות {הפסקתי עם השוקולד כי לא נראה לי שזה משפיע עליה}. כאשר אני מניחה את היד דווקא אז , אני לא מרגישה ואולי אני מרגישה ולא יודעת שאלו הם תנועות, מה שעובד זה באמת רגליים מתוחות ואז אני מרגישה את הבועות האלו שמתפוצצות בבטן, אבל מה שהכי הכי גורם לי להרגיש זה הסחת דעת ע"י קריאת ספר טוב, רוגע מוחלט ואז זה בא מבלי שאפילו ציפיתי לכך. מקווה מאוד , בכל מאודי שאכן הבעיטות תהפכנה לחזקות חזקות. תודה על היותכן איתי, זה מאוד חשוב ומבורך. שיהיה שבוע טוב.

רומי 3

New member
רציתי לומר לך בעניין הבעיטות...

גם אני שמנה...אמנם עליתי בהריון רק 5 ק"ג, אבל היה ועוד יש למכביר... רומי שלי (בת 5+), ילדה אנרגטית ביותר, היתה גם תינוקת פעילה (לפי א"ס), רק שאני לא הרגשתי אותה-בחיי.שוקולד,מנוחה...נאדה (מקסימום-קצת פרפרים...). בעיטה אחת אני זוכרת היטב-חודש 9,אחרי אנטיביוטיקה...על בטן זזה וכו'-לא היה בכלל מה לדבר...וזה מלחיץ לאללה, ב-9 עשיתי מוניטור כמעט יום כן יום לא...ולשאלתי נאמר לי שזו תופעה מוכרת אצל נשים "גדולות" אך אין לזה ממש הסבר רפואי.בהצלחה!!

למעלה