זקוקה לייעוץ והכוונה :(

זקוקה לייעוץ והכוונה :(

שלום לכל חברי הפורום, אני בת 25, סטודנטית, לומדת 3 פעמים בשבוע בערב, נשואה+ילד, ולאחרונה התחלתי לעבוד במקום עבודה חדש. הבעיה היא שחצי מהזמן אני לא מגיעה לעבודה, תמיד אני מתרצת לבוס שלי שיש לי ימי השלמה בלימודים, או שאני מוציאה אישור רפואי מהרופא. כמובן שזה לא לעניין להמשיך ככה, ובסופו של דבר הבוס יתעצבן עליי ויפטר אותי. אני לא רוצה להגיע למצב כזה, אבל הבעיה היא שאני לא מצליחה לקום בבוקר לעבודה. פיזית, אני יכולה לקום, וגם להשאר ערה מ6 בבוקר ולעשות מליון סידורים, או להכין שיעורים. אבל נפשית, תמיד אני עוצרת את עצמי מלהגיע לעבודה. זה קורה לי כמעט בכל מקום עבודה, אני מוותרת לעצמי. אני רוצה לעבוד, ויותר מכל- אני חייבת לעבוד. קיבלתי עבודה שמעטים היו מתקבלים אליה. ועדיין, אני מזלזלת בה ולא משקיעה. גם כשאני מגיעה לעבודה אני חושבת לעצמי אולי היום אני אצא מוקדם בתירוץ של "לא מרגישה טוב". אני חייבת בדחיפות לשנות את החשיבה הזו, אני יודעת ומבינה שזה לרעתי, ועדיין לא מצליחה להגיע בבוקר לעבודה. מה עושים הלאה? איך משנים את זה? אני שונאת את זה, באמת שאני שונאת את זה. אני רוצה מוסר עבודה, אני רוצה להיות אחראית במה שקשור לעבודה. מאז שאני מכירה את עצמי לא היה שבוע אחד שעבדתי רצוף, תמיד יש יום אחד לפחות שאני חסרה בו, תמיד יש לי תירוץ. אני רוצה להצליח ולהתקדם במקום עבודתי. אני רוצה שבעלי יהיה גאה בי ולא ינהל איתי "מריבות" כל בוקר בשביל לקום כאילו אני ילדה שקמה ללימודים. איך משנים את החשיבה הזו? את הדפוס התנהגות הזה?

freearth10

New member
אחריות במה שקשור לעבודה

היי שואלתה שאלות, מההודעה שלך לא ברור לי האם את אוהבת את העבודה או לא. אם את לא אוהבת את העבודה אז ברור שלא תרצי לקום אליה. לא ברור לי גם מה הקשר בין ה"מריבות" כל בוקר ובין זה שבעלך יהיה גאה בך. אני מאוד גאה בבן שלי למרות שאחד מהחסרונות הגדולים שלו היה שהיתה לו בעיה לקום בבוקר לעבודה/בית ספר. וגם הוא מאוד רצה או יותר נכון צריך היה לעבוד. אז קודם כל שיחררתי את עצמי מהאחריות שלי לחייו ושנית הוא מצא עבודה שהוא כן אוהב ומאז אין לו כבר בעיה לקום בבוקר לעבודה. הוא לא הסכים לטיפול בקינסיולוגיה, אבל אולי את כן, כי הרי פנית לכאן
. ואיך משנים? מנסים להבין מה הביא את הדפוס הזה משחררים את אותו המקום ויוצקים לתוכו חוויה אחרת. בוחרים מטרה. מוצאים דרכים יצירתיות לממש אותה ונותנים לעצמנו מתנה על כל שלב קטן לקראת מימושה. מאיה

עדינה77

New member
שינוי דפוס

שלום, את מתארת את הבעיה שלך כדפוס שאת לא שולטת עליו. מעניי שעל רב חייך את כן מרגישה שליטה - בחרת לך בעל, לימודים וכו' ואילו בנושא העבודה את אומרת שלמרות שאת יעודעת שזה נכון ללכת לעבודה - את לא מצליחה להתגבר. אז זכרי שזה בידיים שלך. אין דבר כזה "לא מסוגלת". יכול להיות שזה קשה - במיוחד כשזה כבר הפך להרגל. אבל הכל נתון לשינוי לפי הבחירה חלך. את צריכה להודיע לעצמך מה הבחירה שלך ולא "ליפול" כל פעם. תמיכה וטיפול מאד יכולים לעזור לך לעשות את השינוי בתפיסה ולהתמיד בבחירה שלך.

למעלה