זקוקה לעזרה

• פותח הנושא a17
  • פורסם בתאריך

a17

New member
זקוקה לעזרה ../images/Emo53.gif

אני אחרי 4 הפלות בשליש הראשון ובשבוע הבא אני מתחילה את טיפולי החיסון אצל פרופ' כארפ בתל השומר (לאחר שבהריון האחרון גם הקלקסן לא עזר)...האם מישהי שעברה את הטיפול אצלו יכולה לתת לי פרטים על הטיפול? בתודה מראש ובהצלחה לכולכן

Tנקר בל

New member
מצטערת, אין לי מידע

אבל לא יכלתי שלא להגיב להודעה שלך - אני מאוד מצטערת על מה שעברת, ומאחלת לך שההריון הבא יסתיים אחרת... אם לא יהיו לך תשובות כאן, תנסי לפנות לגילי המנהלת של פורום מנסים להרות בוואינט. היא עברה 6 הפלות. לא נראה לי שהיא קיבלה את טיפולי החיסון, אבל יש לה הרבה ידע, ואולי היא תוכל לעזור לך.

עד חצות

New member
הנה חומר שמצאתי

זוגות אשר עברו מספר הפלות בודאי שמעו כבר על החיסון הניתן לפני ההריון במטרה למנוע הפלה חוזרת. ישנה תיאוריה הטוענת כי כדי שההריון לא יופל גוף האישה צריך לייצר נוגדנים מסוימים המגינים על ההריון המתפתח בפני מערכת החיסון שלה; שהרי העובר אינו אלא שתל חצי - זר בגופה כיוון שהוא נושא גם חלבונים שמקורם מן האב שאינו אלא אדם זר לגוף האישה מהבחינה הביולוגית. על סמך תיאוריה זו פותחו תבחינים שנועדו לברר מי מן הנשים שסובלות מהפלות חוזרות יש לה את הנוגדנים "המגינים" האלה ומי לא; ולאחר שזוהתה האישה המתאימה לגרום לה לייצר נוגדנים שכאלה עוד לפני ההריון הבא על ידי חיסון גופה כנגד תאי הדם של בעלה. בשנים עברו הייתה התלהבות גדולה מן החיסון הזה ומרכזים רבים בעולם וגם בארץ טענו להצלחות מרשימות לאחר מתן החיסון. מחקרים חדישים יותר ואיסוף נתונים מבוקר ממספר מרכזים גדולים בעולם ובארץ שינו את הגישה. רוב הרופאים מגיעים כיום למסקנה שככלל, החיסון אינו מביא כל תועלת לנשים עם הפלות חוזרות ואולי תועלת מינימלית למיעוט שבהן, וזאת רק לאחר מספר רב של הפלות. כיום, שיטת הטיפול הזו נחשבת כטיפול ניסיוני ולמעשה אינה מומלצת על ידי רוב הארגונים של רופאי הנשים בעולם. בארץ עדיין ניתן החיסון אבל רק לקבוצה מאד מצומצמת של נשים שלהן לא נמצאה כל סיבה אחרת להפלות החוזרות ואשר עומדות בעוד מספר קריטריונים רפואיים מחמירים המצדיקים מתן של טיפול ניסיוני בעל תועלת נמוכה יחסית. טיפול אחר שמוצע לנשים עם הפלות חזרות המבוסס על אותה תיאוריה הוא מתן חיסון סביל כלומר הזרקה לוריד של נוגדנים מוכנים. התכשיר הניתן מופק מדמם של אלפי תורמים מתוך כוונה שבין כל אלפי הנוגדנים שבתכשיר ישנם גם הנוגדנים "המגינים" שהוזכרו. התכשיר מאד יקר ועלותו אלפי שקלים להזרקה אחת הניתנת מדי חדש לפני הריון ובמהלכו. הוא בטוח לשימוש ללא חשש להעברת מחלות ויראליות כגון איידס או דלקת נגיפית של הכבד, אולם גם יעילותו לא ממש הוכחה וגם הוא די נזנח משיקולים אלה ברוב ארצות העולם. מועתק מאתר לבריאות האשה

a17

New member
תודה ../images/Emo51.gif

אצלי זה בכלל "גוף זר" כי ההריון שלי יהיה מתרומת ביצית...

למעלה