זקוקה לעזרתכן...דחוף!!!

זקוקה לעזרתכן...דחוף!!!

יש לי תינוק בן חודש שביומיים האחרונים כשהוא לא ישן הוא בוכה הרבה ואין לי מושג מה הסיבה. אני נותנת לו סימיקול לגזים שדווקא מאוד הקל עליו את הגזים,הוא אחרי אוכל כך שזה לא רעב,לא חם/קר לו. מה יכולה להיות הסיבה???? הוא בוכה ואני אובדת עצות וכואבת מאוד מחוסר האפשרות להבין ולעזור לו. אנא מכן עזרתכן הדחופה. תודה מראש.

סוכריה על מקל ,ערב טוב...

כשהוא בוכה אני מרימה אותו מנסה לבדוק אם יש לו גרפס,מלטפת אותו,עושה לו עיסוי בבטן. אני לא משדרת לו לחץ,שרה לו,מנסה להפוך אותו לכל מיני כיוונים שירגיעו אותו. אבל כשהוא בתוך כל הבכי הזה הוא מאוד עצבני ומשתולל זורק את הראש והגוף לכל הכיוונים.לא מוצא את עצמו בשום תנוחה ומצב. קראתי משהו על רפולוקס או משהו כזה...יש לך מושג מה זה? מהן התופעות לכך?

יכול להיות שהוא פשוט צריך את הקרבה אלייך.

בגיל הזה הבכי שלהם נורא מתסכל כי קשה לבין מה הבעיה. אני ממליה לך לנסות מנשא, מאלה שמערסלים בהם (לי היה לופי). אולי המקום הסגור והצמוד גוף שלך יעזור לו להירגע.

ריפלוקס

יכול להתבטא בהקשתת הגוף אחורה כשהאוכל עולה. לא חייבות להיות פליטות מרובות , או בכלל (אצלנו האוכל היה עולה והוא היה בולע אותו שוב בלי לפלוט). התנתקויות והשתנקויות בעת ההנקה/אכילה, פירצי בכי מ"שום מקום" יכול להות גם סתם כך מתוך שינה, פרץ בכי שאת רואה שמשהו מציק לו. מה שטוב הוא שזה לא נורא כ"כ כי זה עובר, וכי יש טיפול וזה משנה את החיים לגמרי. הייתי הולכת לרופא לבדוק. בדרך כלל שוללים ריפלוקס ע"י מתן תרופה ואם זה עוזר יודעים שזה ריפלוקס. אנחנו לאחר שמיקמיקון אובחן התחלנו לשים לב כשעולה לו האוכל ובאמת מיד אחרי כך הופיע פרץ הבכי בליווי הקשתת הגוף אחורה.

matyc

New member
גם אחת הבנות שלי היתה כזו

הייתי עושלה מסאז בבטן רוב המקרים זה היה גזים

לצערי גם התכשירים לנגד גזים לא מונעים

לגמרי את הגזים והכאבים זאת אומרת שיכול מאד להיות שזה עדיין גזים. ריפלוקס מדובר בפליטות רבות מאד, תעשי חיפוש בגוגל יש הרבה מידע על כך. תתנחמי, זה בדרכ עובר בגיל 3 חודשים. ~ אמרה מור שמחכה גם היא לעוד חודשיים שיעברו הגזים לציפורן...~

אחת השיטות לדעת אם זה גזים

שהראה לנו רופא ילדים בזמנו - להחזיק את התינוק בשתי ידיים מתחת לבית השחי, כשהפנים מופנות אלייך ולהרים אותו למעלה ולמטה (כמו שמנערים - בעדינות! - בקבוק). אם זה גזים - הם מייד משתתקים. החסרון האדיר בשיטה - אף אחד לא מצליח לעשות את זה מספיק זמן בלי להתעייף... מנשא זו שיטה טובה. אני הייתי מחזיקה אותם על יד אחת (הם שוכבים כשהבטן שלהם מופנית לזרוע שלי, מביטים על הרצפה או קדימה), ואני תופחת להם בעדינות על הגב.

miyoos

New member
אם זה גזים עוד כמה דברים

נשמע מוזר אבל לבת שלנו עזר רעש לבן (כמו של מים או רדיו שעושה ששששששששש) עלינו על זה בטעות אבל אחרי זה ראיתי את זה בספר שיש לי על איך להרגיע תינוקות בוכים. עזר גם שהייתי ממש פיזית כמעט ערומה בחלק העליון או בעלי והייתי מצמידה אותה אלי ומתנדנדת בעדינות קדימה ואחורה. לעטוף אותה בשמיכה כמו מעטפה חזק כשרק הפנים מבצבצות (אומרים שזה קצת נותן תחושה של רחם) אבל גם היינו עוברים שעות של בכי (שבדרך כלל היה מתחיל בזמן ספציפי ונגמר בזמן ספציפי) בהצלחה

עוד רעש לבן מרגיע = מכונת כביסה

אצלנו זה עבד בייחוד בגיל שהם יכלו לשבת על הרצפה ולבהות בבגדים שהסתובבו בחלון של המכונה.

MAMALY

New member
ראשית לקחת אותו לרופא

אולי יש בעיה רפואית.... לשלוש כמובן הכל דלקת אזניים למשל, או דלקת בשתן למשל... כל כל דלקת באה עם חום ורופא יכול לבדוק ולשלול בשביל השקט הנפשי שלך. שנית... נסי מנשא.. והפעילי שואב אבק בחדר ליד הרעש של שואב האבק המונוטוני מגריע תינוקות טיפ מוזר אבל ידוע מאוד קיבלתי אותו מרופאתינוקות וותיק ביותר (הייתי בשוק ששמעתי אותו אומר את זה) אבל זה עובד פלאים. חדר שקט, מעט גירויים, אור עדין, יש עוד טיפ שעוזר זה הנדנודים על כדור פיזיו אם אין לך קני אחד כזה. אני גידלתי פג עם קוליק קשה עד גיל 5 חודשים יצאתי מדעתי , בלי כדור הפיזיו לא הייתי חיה יותר בחיי היה נורא הצרחות.... (אפילו לקחנו אותו לבית מלון פעם נכנסנו לקבלה עם תינוק וכדור פיזיו ענקי לא הייתי מוכנה לזוז מזה) ישבתי עם התינוק על הכדור והנדנודים הרגיעו אותו ועזרו לו מאוד (וחוצמזה זו התעמלות מעולה לשרירי רצפת האגן בשבילך) אמבטיה חמימה ועדינה, עיסויים, וכדומה. טיפ חושב נוסף לגאזים או קוליק אם זו הבעיה, לקנות בבית המרקחת אבקת אסידופולוס ולהוסיף לבקבוק שלו כפית קטנטנה (זה בא עם כפית כזו) אחת ליוםן אני הוספתי את זה לחלב שאוב לפג מותר לעשות את זה זה מעולה ומזרז את צמחית הרקמה הנחוצה במעיים. יש הרבה תינוקות רגישים ובכיינים בהתחלה, את אמא מעולה, לכי בעקבות האינסטינקטים שלך חבקי אותו הרבה זה יחלוף. רק וודאי לשלול כל בעיה רפואית. האם הוא פולט??? האם הפליטה היא כמו הקאה רגילה או שהוא "מעיף" את הפליטה קדימה למרחוק??? שימי לב לזה התייעצי עם הרופא. לאחר האוכל השכיבי אותו על הבטן - רק בהשגחה שלך את לידו לא עוזבת אותו, על הבטן תינוקות מעכלים טוב יותר את האוכל ומהר יותר, אחרי רבע שעה אם הוא נרדם את יכולה להפוך אותו חזרה זה מאוד עוזר לפליטה או צרבות בתינוקות (טיפ מהפגייה) אם הוא ממשיך לסבול השכיבי אותו בזוית עם ספר מתחת למזרון. לא הבנתי פשוט אם הוא סובל מרפלוקס או לא נסי להסביר לנו וננסה לעזור לך רק בריאות

חמניה1

New member
בהנחה שהוא בריא לגמרי

יכול להיות שפתאום הוא עבר מהמקום הרחמי המעורסל למקום הפרוש, זה השוכב על הגב והוא פשוט "לא כל כך מוצא את עצמו". את משתמשת במנשא? אם כן, זה יכול מאוד לעזור. נסי לשים אותו עליך במנשא תינוכיס או דומיו בטן אל בטן או בתנוחת הערסול, כך, הוא ירגיש קרוב אליך, יהיה מעורסל, שרירי הבטן יהיו רפויים (יכול לעזור לגזים). הוא מקבל בו זמנית תנועה ומגע עמוק. הוא יהיה במקום מאוד בטוח ומגן. אם בכל זאת יש לך עוד שאלות אשמח לעזור במסר. בהצלחה,

תופעת הגזים אצל תינוקות

שלום, אם אכן מדובר בתופעת הקוליק (גזים), זוהי תופעה נפוצה בגיל זה. יחד עם זאת, עשויות להיות מספר סיבות לתופעות אלו. חשוב להיוועץ ברופא המטפל ולשאול אותו בין היתר גם לגבי אלרגיה לחלבון חלב פרה. בברכה, יפעת, נציגת פרמהבסט מפיצה ומשווקת מוצרי מיד ג'ונסון בישראל www.Pharmabest.co.il וגם בטלפון 1800-22-64-70

למעלה