זקוקה לעצה לגבי גן לילדה מאוד סגורה בת 4

galya13

New member
זקוקה לעצה לגבי גן לילדה מאוד סגורה בת 4

לא יודעת אם זה הפורום הנכון, כי הילדה לא עברה טראומה, אבל היא מאוד מופנמת וסגורה. הילדה שלי בת4 כבר שנתיים בגן פרטי , דו-לשוני (רוסית-עיברית) היא תמיד הייתה ילדה מאוד סגורה, ביישנית ובכלל לא מדברת עם אנשים (כמו חברים שלנו, משפחה יותר רחוקה, שכנים..) וגם בקושי משחקת עם ילדים. לרוב היא מעדיפה לשחק לבד. היא מטופלת אצל קלינאית תקשורת בגלל כמה בעיות קטנות בשפה (לא רציני). מה שכן יש לה קצת ירידה בשמיעה, בגלל שקד שלישי (פוליפים), ויכול להיות שנצטרך לנתח כדי להסיר את השקד השלישי. אולי זה לא קשור. רשמנו אותה לשנה הבאה לגן עירייה (לא בלב שלם), אבל אנחנו חושבים ששם היא יותר תתפתח, יותר תיכנס לאווירה ישראלית ואולי יותר יהיה לה שם טוב. זה גם בהמלצה של קלינאית. היום הייתה מסיבה בגן הנוכחי שלה ו.... אני עדיין בשוק... היא פתאום ממש השתתפה, שרה, רקדה, דיברה עם הילדים... לא כמו תמיד. אז הגננת (שהיא מאוד אוהבת את הבת שלי, ואין לה אינטרסים), אמרה שהיא חושבת שזה יהיה טעות להעביר אותה דווקא עכשיו לגן אחר, כי היא רק עכשיו התחילה להיפתח, ואז פתאום אם נעביר היא עלולה שוב להיסגר. היא ממליצה לחכות עוד חצי שנה בערך, כי היא כאילו באמצע תהליך מסויים עכשיו. גננת אומרת לי שאולי אני צריכה להיתעייץ עם איש מקצוע (פסיכולוג), אבל אני רוצה גם לשמוע דעה של עוד הורים. למרות שמצד שני יש עוד חודשיים בגן הזה. גם אני לא יודעת מה מתחיל להשפיע אליה אם זה הגן או הדברים שגם אנחנו משתדלים לעשות (כמו לתת לה המון בטחון, להפגיש אתה עם עוד ילדים מהגן, כל יום הולדת שהוזמנה, היא הלכה, וז גם לפי דעתי קירב אותה לילדים). היא עדיין ילדה מאוד סגרה וביישנית, אבל אולי טיפה פחות מפעם. מה אתם אומרים/ ות. אני כבר ממש מבולבלת (וגם בעלי), מה יותר טוב לילדה? האם להעביר אותה לגם עירייה או להאשיר אותה עוד שנה בגן פרטי עם 15 ילדים. חשבנו כבר שעשינו החלטה נכונה, ופתאום הגננת בילבלה אותנו. סליחה על האורך, אבל זה מאוד חשוב לי.

לב אם

New member
ילדה מאד סגורה ובישנית

זה לא בהכרח דבר רע אם התחושה היא שטוב לה עם עצמה ועם מעט החברים שיש לה, אבל המסר שאני קוראת מהשאלה שלך, הוא שלילדה לא טוב, אני לא בטוחה שאני יכולה לעזור לך בדילמה. מצד אחד, באמת יש חשש גדול להפסיק תהליך טוב שהתחיל אצלה, להרחיק אותה מאותם ילדים שכבר התחילה להקשר אליהם. מצד שני, אולי דוקא עכשיו עם הכישורים החברתיים החדשים שהתחילה להשתמש בהם, יש הזדמנות מצויינת לפתוח דף חדש עם ילדים חדשים שיכירו אותה כמו אחת מכולם ובלי ההסטוריה שיש בגן השני אני מציעה שתבקרי עם הילדה בגן החדש, ותנסי לראות איך אתן מרגישות שם, אם האוירה נעימה, אם הילדה מצפה בשמחה למקום החדש והאטרקטיבי או פוחדת מאד - אחרי ביקור כזה או יותר מאחד אולי יהיה לך קל יותר להחליט

galya13

New member
תודה על המלצה. באמת הלכנו אתמול לגן עירייה

כדי לראות. אז הילדה בכלל לא רצתה להיכנס לשם , היא פחדה. למרות לפני חצי שנה היא כ נכנסה. וגם הגננת הייתה לא נחמדה בהתחלה, אמרה שלא יכולה לקבל אותנו ושאנחנו מפריעם ושכבר היינו פה, היא זוכרת אותנו (היינו לפני חצי שנה פעמיים). אב אמרתי לה שאני אסביר לה סוטואציה, והסברתישהילדה קתצ סקגורה ... וכו' אז היא אמרה שאני עושה לה עבל שמכניסה אותה לפה ושלא יהיה לה טוב פגן שלה, כי הילדים עם אכזר ושהיא אומרת אתה מהלב, שהילדה עדיין לא מוכנה לגן עם 354 ילדים. היא ואמרת שהיא , אפילו שהיא רוצה לאמסוגלת לתת תשומת לב לכל ילד. ושהיא עלולה להיסגר עוד יותר. אז אני שמחה שהלכתי לשם ואני לא רוצה לשים את הילדה לגן הזה. נראה לי שבסוף נשאר בגן שלה. למרות שלא כ"כ רציתי בגלל שרציתי להכניס אותה לגן ישראלי עם אווירה ישראלית, שיהיה לה יותר קל בהמשך להיתחבר עם כל הילדים, ולא רק דוברי רוסית.

לב אם

New member
יכול להיות שאני עושה עוול לגננת

אבל התגובה הראשונה שלי היתה שעם כזאת גננת שומר נפשו ירחק. אבל יכול להיות שהיא סתם היתה לחוצה, או שבאמת ראתה שהילדה מאד עדינה ולא תשרוד בגן. בכל אופן, מהנסיון שלי עם ילדים בישנים, מה שהכי חשוב זה מצד אחד לחזק את הילד מאד מאד ולתת לה המון בטחון (גם פיזי שאתם אתה) ומצד שני להרגיל אותה לחברת ילדים - לא כל כך חשוב אם החברים שלה דוברי רוסית, כשהיא תלמד כישורים חברתיים היא תלמד ליישם אותם גם על החברים החדשים דוברי העברית בבית הספר. בהצלחה

למעלה