זקוקה לעצה

עידית107

New member
זקוקה לעצה

שלום לכולם :)
אני חדשה פה והגעתי לפה כי אני צריכה את עזרתכם.
אנחנו במשפחה 4 נפשות:אבי,אימי, אחותי הגדולה ואני.
אחותי כבר בצבא ואני כבר בכיתה י"ב.
אימי אישה עובדת וצעירה יחסית לאבא ככה שרוב היום היא בעבודהֿ אחותי בצבא ולי לא יוצא להיות הרבה בבית.
אני מחפשת דרך להעסיק את אבי בשעות אחר הצהריים אחרי שהוא חוזר מהעבודהֿ (הוא בן 50) כדי שלא יהיה הרבה לבד בבית.
אשמח לשמוע כל רעיון או אפשרות שהוא יוכל להיות בסביבת אנשים ולהנות:)
תודה מראש ושבת שלום

יואלהב

New member
גבר בן 50 צריך שתמצאי לו תעסוקה? מה אין לו

חברים להפגש איתם? קאנטרי קלאב, מכון כושר, חוגים חסר מה?

ben 911

New member
תשלחי אותו לכאן..

כאן הוא אולי ילמד להכין צוואות.

lrachelym

New member
אולי התנדבות?

יש עמותה שנקראת אחים בוגרים שמקשרת בין ילדים ללא אב לבין אבא של ילדים אחרים. בדרך כלל המפגש הוא אחת לשבוע ל3-4 שעות. הוא יכול לשחק עם הילד כדורגל או ללכת לים וכו'. מאד מומלץ. יש עמותה פעילה בחיפה ובתל אביב . ייתכן שבעוד מקום.

מאוד מעריכה את הדאגה שלך לאביך.ההצעות

שנכתבו פה לדעתי מתאימות: מכון כושר עם חוגי ספורט,ופעילות התנדבותית. וכתיבה כאן בפורום אם הוא מתחבר לזה.

יעלעל

New member
רעיון

לא ממש יודעת למה את מחפשת תעסוקה לאביך, נראה לי שהוא מספיק בוגר למצוא לעצמו תעסוקה אבל בהנחה שהוא התייעץ איתך וביקש שתסייעי לו למצוא תעסוקה, הנה רעיון. הבת שלי, עושה שנת שרות בפנימיה לנוער בסיכון. יש שם אישה בפנסיה שאינה קשורה כלל לפנימיה שמגיעה פעמיים בשבוע ולוקחת כל פעם ילד אחד או שניים ל"סיבוב". היא הולכת עם הילד/ה באופן אישי וזה נותן לילד זמן לבד עם מישהו בוגר שאוהב ילדים. הם הולכים סתם לטייל, ללקק גלידה, לראות סרט, היו לפני שבועיים ברחובות בפסטיבל פסלי הרחוב, כל פעם משהו אחר עם ילד אחר, לבחירתו. הילדים הללו, שכל הזמן נמצאים עם עוד ילדים, ממש מחכים ומצפים למפגשים הללו ולדעתי זה ממש ממש יפה לעשות זאת עבורם. אני מניחה שבישוב שלכם יש בוודאי איזו מסגרת של ילדים שאפשר להתחבר אליה וליצור סידור דומה. זה גם מעשה יפה וגם תעסוקה טובה.
שיהיה בהצלחה

בלה שור

New member
מצטרפת להצעה שיירשם לספורטן או למועדון כושר

אחר.
גיסי החל עם היציאה לפנסיה ללכת לספורטן על יד מקום מגוריו (בהוד השרון) והוא ממש פורח שם. הולך בבוקר לבריכה, פוגש שם אנשים לשוחח איתם, אוכל שם...
אני לא אומרת להיות שם כל יום כל היום אבל זו תעסוקה שטובה גם לגוף וגם לנפש ומעודדת אורח חיים בריא, מה שמאוד חשוב בגילאים האלו. ככה אם הוא בבית לא סביר שיתמיד בעשיית פעילות גופנית.

פלגיה

New member
זה יופי שאת דואגת לו

אבל השאלה אם הוא באמת צריך את העזרה שלך.
יש כל מיני רעיונות לתעסוקת פרוייקטים, אבל היא מאוד תלויה באיש. אבא שלי יצא לפנסיה מוקדמת כשהיה בן חמישים, והלך להתנדב בניהול בית הכנסת שהוא מתפלל בו. אני בטוחה שיש עוד מקומות התנדבותיים שאפשר להשתלב בהם - עזרה לתלמידים בשיעורי בית, ניהול וארגון עמותות וכדומה.
עוד פרוייקט שיכול להיות טוב - תמונות. פעם היו מצלמים הרבה, על פילם. יוצא שמצטברים הרבה סרטי צילום בבית. אפשר לסרוק אותם, למיין, לבחור להדפסה וכדומה. זו משימה של שעות רבות. גם סריקת מסמכים ישנים ותיעוד היסטוריה יכולה להיות עבודה חשובה.

yamkachol

New member
מאוד מרשימה דאגתך לאביך,

אך האם הוא מעונין ?
האם הוא נמצא בקושי, שרוצה ולא יודע איך? לא מצליח?
האם דברת איתו על הרגשתך?

shavririt

New member
מצטרפת לשאלות והרעיונות ומוסיפה-

האם הוא מרגיש בודד? כי יש אנשים שדווקא מתאים להם זמן חופשי משלהם.
ומה עם השתתפות בעבודות הבית?
בזמנו הפנוי הוא יכול גם לערוך קניות, תיקונים קטנים שצריך תמיד בבית,
כמובן גם לעשות הליכות למען הבריאות והכיף- אפשר עם חבר/ים.
ואפילו לעיתים להפתיע אתכן בארוחת ערב נחמדה.

שוש אור

New member
עצה, אבל לא אחת שאולי תאהבי

1. בגיל 33 את עדין בכתה יב'?
קצת מוזר, הייתי אומרת, אבל נגיד שזה נתון סתמי

2. "...אני מחפשת דרך להעסיק את אבי בשעות אחר הצהריים..."
מה, הוא ילד קטן שזקוק שיעסיקו אותו?
חשבת אולי שאבא שלך, אחרי יום עבודה, רק רוצה להיות בבית, בפינה השקטה והשלווה שלו?

למעלה