זקוקה לעצתכם איך להתמודד עם אחות מקצוענית שעוקצת ומזלזלת ושנ

זקוקה לעצתכם איך להתמודד עם אחות מקצוענית שעוקצת ומזלזלת ושנ

הרקע לסיפור קצת ארוך, אך מקווה שמסביר את המצב...:
ביני ובין אחותי יש פער של כמעט 8 שנים. הייתי קרובה אליה מאוד, עזרתי לה מכל הלב כשנולד בנה הבכור (איתו יש לי קשר מיוחד וחזק עד היום) והייתי מחוברת אל בעלה (עבדנו יחד במשרד).
הכל התנפץ ברגע שאחותי התגרשה. לקח לי זמן להבין את הטעות שאני עשיתי. בגלל רצון טוב/תמימות הייתי מקשיבה לבעלה כשהיה 'בוכה' לי טרם הגירושים. הייתי באמת ובתמים מבינה את הראש שלו ומנסה לעודד אותו שהכל יהיה בסדר ושיום אחד הם יחזרו להיות יחד. אך מסתבר שלא ראיתי את כל התמונה ובדיעבד הבנתי שאני הייתי צריכה להיות 'במחנה' של אחותי ולהיות תמיד לצידה ללא הבעת אמפתיה לצד השני. בטח שלא להביע זאת בפניה ולהתפלא "איך את מתגרשת ממנו? הוא מקסים" ובתכלס היא סבלה ממנו והיו לה נישואים לא טובים.
הגענו למצב שאחותי הטיחה בפניי כמה אני עיוורת, ואיך לא ראיתי, ואני צריכה לכבד את ההחלטה שלה, שאני לא צריכה להתערב ושאני צריכה להיות תמיד לטובתה... וכל זה נכון ואת כל זה אני מבינה היום. היו לנו התכתבויות קשות ולאחר מכן לא דיברנו כמעט חצי שנה עד שבאתי התנצלתי והסברתי לה את הצד שלי. היא סלחה וחזרנו לתקשר מינימלי.
כיום אחרי כמה שנים, אנחנו מדברות, אך עדיין יש בי הרגשה שהיא לא סלחה לי, ותמיד נשאר הכתם הזה.. עובדה שלא חזרנו להיות כמו שאנחנו וזה בסדר. היום אני אמא לתינוקת נהדרת ודרכה אחותי מגיעה אליי. היא מחמיאה לי, אוהבת את התינוקת שלי ובאמת מנסה להראות השתדלות מצידה שהכל טוב ושהיא ואני חברות טובות.
הבעייה היא שכל הזמן היא עוקצת אותי ונותנת מכות מתחת לחגורה. מקניטה אותי מול ההורים שלי, מתנשאת מעליי ומעל בעלי, אומרת לי הערות כמו 'איזה אחות רעה' 'איזו תמונה גרועה שמת בפרופיל' 'מזה הלבוש המכוער הזה' 'ממש לא!!' וזה עוד על קצה המזלג.
במילים אחרות, ולא חשוב באיזה הקשר נאמר, היא תמיד מזלזלת בי ולוקחת ממני אנרגיה. אבל היא כל כך מקצוענית ששנייה אח"כ היא מלטפת, זורקת מחמאה וכאילו הכל בסדר.
בעייה נוספת היא שאני מבינה שמילה שהיא אמרה פוגעת בי רק לאחר זמן מה ולא מיד. לכן אני לא עונה לה במקום ותמיד מתנצלת/מצטדקת או מסבירה את עצמי...
אוף. קשה לי עם זה. זה מעסיק אותי בכל מפגש, חלמתי פעם או פעמיים עליה
אשמח לתגובה ועצה מצידכם תודה!!!

mykal

New member
דעתי,

אחותך 'בפלונטר' עם עצמה,
ואת ה'בטן הרכה' לניגוח ולהוצאת אגרסיה שלה.
ראשית--כי כנראה, התערבותך בזמנו--עדין מציקה לה,
כי יתכן שהיום בפרספקטיבה של זמן, אולי המשפטים שאמרת--נראים לה נכונים וצודקים.
אבל אין אחורה לא במצב שלה (כגרושה) ולא בהרגשה שאולי 'החמיצה' משהו.
שנית--היא מרירה על מצבה--וכנראה סגלה לעצמה דרך של עוקצנות כדי לשרוד.
תבדקי אןם זה סגנון דיבור רק כלפיך, או גם כלפי אחרים, את פשוט רגישה --ומרגישה עדין קצת אשמה.
ובכן מה לעשות? בשלבים,
1)דברי עם הוריך, שלא נעים לך, תשאלי אם יש מצב שידברו איתה.
2)דברי איתה--ותגידי לה שלא נעים לך? תשאלי מה היא רוצה להרויח בזה?
ותשאלי אם היא רוצה שגם את תדברי כך? כי זה יוצר מתח מיותר.
3)אם זה לא מועיל--הייתי מתחילה לעשות אותו הדבר כמוה, אבל גם ממעיטה להיפגש.
אולי המרחק יעזור לה -גם להבין שלא מוכרחים לסבול אותה, והמשחק שלה 'פסיב אגרסיב'
הוא שלה. ולא מתאים לכל אחד.
מבינה כמה קשה לך, אין לך סיבה להפגע ממנה--זה שלה. והיא זקוקה לרחמים על מרירותה.

קלעת בול

מדהים אותי כמה שהבנת בין השורות. זה לגמרי מדויק ההסתגלות שפיתחה לעצמה, העוקצנות, החשדנות, הדריכות.
אנחנו כאן כדי לראות באמת מה ניתן לעשות כדי שיהיה יותר טוב, אתיחס להצעותייך.
ראשית- לדעתי כל מי שחלש ממנה / מאיים עליה ולו בדבר הכי קטן, היא משחקת מולו את המשחק הכפול של הסתירה והליטוף. מזלזלת בו ובדרך אגב גם מחמיאה לו בשביל הטיוח. כך שזה מול עוד אנשים וברגע שהבנתי את האסטרטגיה שלה פתאום אני שמה לב שלא רק איתי היא משחקת ככה.
שנית, לגבי ההורים. האמת שמול אמא שלי התפרקתי והסברתי לה כמה לא נעים ליח על ידה. לדעתי מול ההורים זה מורכב יותר כי בעיניי תמיד יהיה משהו חסר בפאזל הזה. תמיד יהיה משהו שלעולם לא יבינו עד הסוף / יפרשו זאת אחרת. למשל "אמא, היא עוקצת כל הזמן, זה נעים לשמוע אל"ף בי"ת גימ"ל..?" ואמא עונה לי - זה לא בכוונה/את רגישה מידיי/לא שמת לב/ למה את לא עונה לה במקום שזה מעליב וכו... כלומר מעבירה את הכדור למגרש שלי. מול אבא שלי אני מעדיפה כלל לא להעלות את הנושא כי בינהם יש משהו לא פתור וזה סתם יגרור למצב מתוח..
אני מאוד רוצה להניח את הקלפים ולומר לה כמו שציינת. למעשה אתמול היה מקרה שכזה. משום מקום ובלי קשר לכלום היא ירדה עליי 'התמונה שלך- היא ממש גרועה'. עניתי לה - 'יש לך גם משהו טוב לומר??' אז מיד היא אמרה כמובן וכו.. ונעלמה. אח"כ אמרתי לה כשפנתה אליי בנושא אחר, שאני מרגישה ממנה אנרגיות לא נעימות. היא היתממה כמובן ושאלה, לא הבינה מה אני רוצה ממנה ועל מה בכלל אני מדברת . האמת שהייתי עייפה ואמרתי לה שאני מעדיפה לדבר בהזדמנות וניגשתי לתינוקת שלי. (כל זה בSMS)
היא כל כך מקצוענית, ממולחת שתמיד גורמת לי להרגיש טיפשה על זה שבכלל חשבתי ככה, הרגשתי ככה "נעלבת ממני???!!" זה שיא ההתנשאות בעיניי!!
"אל תעלבי אם אומר לך ש.." כלומר ברור לי שאת מתכוונת להעיר לי על משהו שלא שייך לשיחה ומול עוד אנשים.. במיוחד שאני מרגישה שמח וטוב עם עצמי... היא מורידה אותי בשניות ומיד אח"כ מחמיאה על משהו קטן ולא קשור בצביעות רבה...
האפשרות השלישית שציינת נראית לי הכי מתאימה . יחד עם הצבת הגבול. אני רוצה לגרום לה להבין איך כן מדברים איתי ומה לא נעים לי. וכנראה שמרחק והתעלמות יעשו משהו...
באמת שאני רוצה שיהיה ביננו טוב. אני יודעת שלא קל לה עם עצמה ובהחלט יש בה לא מעט מרירות.
תודה רבה לך על המילים, התגובה שלך חיזקה אותי.

mykal

New member
אם כך,

מול הוריך--הבנתי שטוב שלא תפני אליהם--
כי אמא שלך מבינה שאיןלה השפעה עליה--(אולי אפילו היא פגועה ממנה)
אבל רוצה להגן עליה גם מאביך וגם ממך. ואין כח מולה.
כן הייתי מגיבה בעוקצנות על עוקצנות שלה--ואם מחמיאה אח"כ הייתי אומרתלה--את כמו אותה פרה
שנותנת חלב ואז בועטת בכד--המחמאה על העקיצה--לא מועילה,
פעם הייתי קטנה וספגתי ממך--אני היום אדם מבוגר,
ולא מתאים לי. אז תפסיקי.
כן, קצת להתרחק ובחכמה--
ואת הרצון העז שלך שיהיה בסדר--תרגיעי, אם תהיי יותר קרה, פחות מחזרת
פחות רוצה את הקשר--גם היא תבין שהיא מפסידה,
ואת יודעת קשר כזה הוא לא בריא לא רק לך, גם לה לא. אז לא מוכרחים,
כשהיא תירגע גם לך יהיה נעים ולה יהיה טוב. תעזבי.
שולח לך
תומך.
&nbsp

אלאורלי

New member
היי, בוקר טוב לכולם, ברוכה הבאה

שרה, מייקל כבר כמעט ומיצתה את הכל, אני גם הייתי מדברת עם
אחותי ואומרת לה כך, במחשבה שניה בואי ונסתכל קדימה ולא
יותר אחורה, זה לא תורם לך ולא תורם לי , זה רק מעקב את
מערכת היחסים שלנו להגיע למקום שהיה.

לי קרה מקרה דומה אך לא בהכל, אחותי התגרשה מבעלה ואנחנו
מאוד אהבנו אותו, במסגרת חיי הנשואין שלהם אף אכד מהם לא היה טלית שכולה
תכלת, אני לא מתכוונת בבגידות, פשוט ניהלו את הבית לא נכון ושניהם
היו אשמים, כאשר הוא סיפר לי עליה, הייתי מאוד לצידו, כאשר היא סיפרה לי
כליו הייתי לצידה, כי כל אחד סיפר בדרך שהם רצו שנקבל את הדברים, לימים הוא
עזר את הבית ואת ילדיו ונסע לארה"ב עם אשה אחרת, כאשר הייתי בארה"ב
אצל בני צילצלתי לאחותי ואמרתי לה שאנחנו נוסעים להיפגש עם בעלה, לא צלצלנו
על מנת לקבל רשות, צילצלנו על מנת ליידע אותה ושלא תשמע את זה ממישהו
אחר, לימים הגרוש שלה נפטר, גופתו נשלחה לקבורה בארץ, אשתו לא הגיע מארה"ב
להלוויה וידענו את זה, אמרתי לאחותי בואי תראי לכולם איך את גדולה מהחיים, בואי
להלוויה תתמכי בילדייך ותראי שאת מנטש, היא באה איתנו ללוויה ועד היום היא
לא מפסיקה להודות לי על זה.

אגב בביקור אצל בעלה בארה"ב הוא אמר לי שכאשר הוא עובר ברחוב ועוברת לידו אישה
שדומה לאחותי או שיש לה ריח של בושם בו השתמשה אחותי, זולגות לו דמעות.

יום טוב לכם.

למעלה