זקוק להמון תשומת לב - מוגזם ולא נורמלי לדעתי

בגת

New member
זקוק להמון תשומת לב - מוגזם ולא נורמלי לדעתי

בס"ד שלום יוו ... קודם כל פורום נהדר!!! אני אמא ל- 2 ילדים נהדרים. בן 4 ובת שנה ו-8 חודשים ויש לי בעיה עם הילד הבכור בן ה-4. אני אפרט לך ממש לעומק את התחושות שלי ואת הסיטואציות על מנת שיהיה לך תמונה רחבה עד כמה שאפשר.. וסליחה שזה יוצא ארוך.. לבני מאוד חשובו שכל הזמן ידברו איתו ויתנו לו מחמאות ויתייחסו אליו.. וזאת על אף שמקבל המון מאיתנו , אם זה לשבת איתו ולדבר איתו כל הזמן ולענות לו על שאלות, חיבה פיזית, נשיקות/חיבוקים מחמאות וחיזוקים.. כמובן גם גוערים בו כשצריך בלי כל קשר. אבל עדיין תמיד ניראה שכאילו זה בור ללא תחתית וזה אף פעם לא מספיק לו. הכיצד?! אני חשה שהוא שואב מאתנו המון אנרגיות מעבר לטיפול הרגיל והשוטף הנדרש לו, נפשית/פיזית. הוא גם לא נותן לנו לדבר בנינו כל הזמן רוצה שיתמקדו בו וידברו איתו. ושואל מיליון שאלות (.. אנו יודעים שזה גיל כזה אבל ... זה גם לדעתי נובע מהרצון העז לכל הזמן תשומת לב) גם הוא כל הזמן מתעצל לעשות דברים כמו להתלבש , טוען שקשה לו ושהוא עייף (בלי כל סיבה.. הוא ישן יפה מאוד ובזמן.. לא זאת הבעיה..) תמיד מבקש שנעשה עבורו דברים.. מתפנק ומילל ומתלונן שלא יכול וכאלה וזאת לדעתי בכדי שנמשיך להיות בסביבתו ושיוכל לקבל עוד עוד ועוד תשומת לב. בנוסף גם כל הזמן פונה לאנשים אחרים ברחוב ומחייך להם נוגע בהם. כל הזמן מגע מגע מגע (בכנות- לא חסר לו כלום!!!! הוא מקבל המון מגע ואהבה מאיתנו!).. ובכל זאת , תמיד ניראה על פני השטח שלא מספיק לו. הוא גם לא משחק כמעט עם המשחקים שלו כל הזמן הוא רוצה להיות לידי ומתבטל על הספה. בנוסף הוא ניראה תמיד מוטרד ממה שקורה לו , למה אמרו לו ככה ולמה ענינו לו בצורה שמראה על חוסר סבלנות ותמיד אנחנו חייבים להיות מנומסים ולדבר אליו עם המון חיבה.. לא תמיד יש את היכולת.. סיבות שונות כגון עייפים/חסרי סבלנות בסופו של יום/מותשים ואם חס וחלילה פתאום קצת דיברנו בטון אחר או בכעס על משהו שעשה, הוא משנה את "הנחמדות" שלו והופך להיות.. תסלחי לי , פשוט אדם אחר.. מתחצף חוזר אחרי המילים שלי בזלזול. לסיכום, היינו מעוניינים שיהיה פחות רגיש לכל דבר, שלא יצטרך מאיתנו תשומת לב רבה מידי מעבר למה שאנחנו מסוגלים להעניק. כי בסופו של יום אנו חשים ששאבו מאיתנו את כל האנרגייה .. מעבר לדרוש... ויש לנו עוד ילדה בבית שגם לה מגיע יחס &nb sp; (אנחנו מודעים לכל עניין הקינאה גם..) אבל עדיין זה לדעתי עובר את הגבול. באיזה תמצית היית מציעה לנו להשתמש בכדי לטפל בו ולנטרל את הרגשית הרבה והשאיבת אנרגיות כל הזמן מאיתנו. אני קראתי על CHIKORY האומנם?!.. תודה רבה מראש! נ.ב סליחה על האורך של ההודעה.. ביי, דידי

Balancedflow

New member
ברוכה הבאה דידי ../images/Emo140.gif

תודה על המחמאה, ואני מקווה שתהני מהפורום ותעזרי בו, ותודה על הפרוט, זה בהחלט משמעותי כשמנסים לחשוב על תמצית מתאימה לילד. קראת נכון, תמצית העולד - CHICORY בהחלט מתאימה למצב שתארת, אבל יש תמצית נוספת, תמצית האברש - HEATHER שגם היא מטפלת במצב כזה. כאן צריך לעשות אבחנה מבדלת ולשם כך הייתי צריכה שתתני לי פרטים נוספים לגבי ההתנהגות של בנך במיוחד לגבי מצבו הבריאותי והרגלי האכילה שלו. כמו כן, האם את יכולה לומר מתי התחילה ההתנהגות הזו? איך הוא היה בתור תינוק? האם ההתנהגות הזו קדמה להולדת האחות? האם אתם משוחחים איתו על הצורך שלו בתשומת לב גדולה כל כך? איך ההתנהגות שלו בגן? כפי שאת רואה, למרות שחשבת שהכברת בפרטים, זה עדיין לא מספיק, וככל שהמידע יהיה מפורט יותר כך יקל עלי ליעץ לך לגבי התמצית המתאימה. בתמונה - CHICORY - לטיפוסים הסוחטים רגשית את זולתם

בגת

New member
היי.. בקשר לשאלותייך

בס"ד תודה על תגובתך. שאלת אותי כמה שאלות בקשר לילדי מצב בריאותי: תקין אין משהו חריג ברוך השם הרגלי האכילה: אוכל בבוקר לא משהו רציני, חצי פרוסה ומשהו לשתות, אחר"כ ארוחת 10 בגן, אחה"צ פירות/כריך/חטיף/ בערב- חביתה + גבינות + סלט , פסטות פשטדות... אוכל טוב. התנהגותו החלה מאז שהחל עם האינטרקציה עם סביבתו אבל זה היה במקביל ללידת אחותו גם. בתור תינוק היה מאוד נוח, תמיד העסיק את עצמו ושיחק זמן רב ולא חיפש אותי תמיד שאהיה בסביבה, תינוק חייכן ונוח. את האמת שאנחנו לא שוחחנו על הצורך שלו בצורה פורמלית,,, אבל הוא קולט וחש את חוסר הסבלנות שלי שמתפקעת כבר, לדוגמא לכל שאלה שלו אני עונה ממש בסבלנות ובתשומת לב רבה עם הסברים. הוא מבין אבל שואל שוב ושוב וממש צריך שכל הזמן אדבר איתו.. לפעמים יוצא לי כבר משפטים שזה כבר ממש אחרי התשה רבה... ובטח שלא מייד, כמו לדוגמא .. הסברתי לך ... למה את שואל שוב.. או כמה פעמים צריך לשאול אותה שאלה.. תשאל פעם אחת ואני עונה פעם אחת וזהו.. (משהו בסגנון..) ואז הוא נעלב. ואומר לי "אני לא יענה לך יותר.. או אני אדבר כמה שאני רוצה..." אני מפחדת שאני פוגעת בו נפשית.. בגן לא שאלתי את הגננת, אבל היא כל הזמן מספרת לי שאין לו כוח לעשות עבודות כמו לשבת על "הטוסיק" ולהכין דברים יחד עם כולם. הוא אוהב לשוחח לחקור וכו'. מאוד חברותי ומקובל , אוהבים אותו ונותנים לו המום חיבה. ... בכלל הוא מקבל המול חיבה מהסביבה (בגלל זה מוזר לי איך זה לא מספיק?!?...) הוא מפגין המון אלימות לאחותו וכועס עליה תמיד. גם כשאני כועסת עליה הוא כאילו מגבה אותי וכועס עליה יחד איתי.. מרגיש כמו הורה שלה. הוא לא אוהב כישלונות בכלל! כשלא מצליח לו משהו או כשמשהו נוזל/נשפך הוא מתחיל לילל ואפילו היו מיקרים של צרחות עד לב השמיים. עוד משהו, הוא שם לב לפרטים קטנים בכל דבר , אפילו שאני מראה לו תמונות בעיתון , הוא קולט הבעות פנים, לדוגמא יש בתמונה אנשים ויש איש שניראה עצוב יישר הוא יקלוט זאת ויישאל " למה האיש ניראה עצוב? קרה לו משהו?.." הוא ממש רגיש לסביבה ומבין אותה טוב , קולט דברים מתחת לפני השטח. אני חושבת שזה קשור לאינטלגציה ריגשית גבוהה.. כך נאמר לי. זהו- מקווה שזה יעזור. אני מאוד מודה לך, ושוב סליחה שיצא כ"כ ארוך... בברכה, דידי הוא

Balancedflow

New member
דידי יקרה,

אני חייבת לומר לך שמהתאור שלך ניכר שיש צורך בשילוב של תמציות ובטח לא רק CHICORY או HEATHER. מדברייך ניכר שיש נושאים נוספים שקשורים במצב של הילד, העובדה שאין לו סבלנות לשבת עם כולם ולעבוד, האלימות שהוא מפגין כלפי אחותו והכעס שלו שמופנה כלפיה, חוסר היכולת שלו להתמודד עם כשלונות, רגישות היתר שלו (אינטיליגנציה רגשית גבוהה זה דבר חיובי, אבל כאן נראה לי שיש עודף רגישות), ולשילוב של כל אלה מתאימות תמציות שונות. לגבי התזונה שאלתי כוונה יותר לכיוון הכמויות, אם הוא אוכל יותר מידי או פחות מידי, אם יש לו משיכה יותר לפחמימות ומתוקים או לחלבונים או ירקות.פירות. האם האכילה שלו מושפעת ממצבי הרוח שלו? אשמח לעשות ככל יכולתי לענות לך על עוד שאלות שתתעוררנה ולנסות להבהיר את אופן הטיפול לגבי השאלה הקיימת, אבל אני ממליצה לך בכל ליבי לפנות לטיפול, אפילו אם קצר מועד, אצל מטפל/ת מוסמכים, כי כאן האבחנה צריכה להיות מאוד מדויקת ורצוי גם שיהיה מעקב. אני רוצה להרגיע אותך ולומר לך שבפרוש תוכלי לראות שיפור בתוך כמה שבועות, אבל היות וצריכה להיות כאן פורמולה שמורכבת מכמה תמציות, אני חושבת שכדאי ללכת לטיפול. (אגב, אני הייתי ממליצה גם לשלב את הטיפול עם התמציות בדמיון מודרך, על מנת להעצים את התהליך).

בגת

New member
ממש תודה, תבורכי! ו...

בס"ד אני באמת רוצה לטפל בו כי אני יודעת ומאמינה שהטיפול בפרחי באך בילדים בעיקר הוא מדהים עם אחוזי הצלחה גבוהים. רב תודות על התחלת הניתוב וההכוונה וטוב הלב האין סופי (שאת מצליחה להקרין בפורום..) נ.ב- רק חבל שהבחור ההוא (שקורא לעצמו מטפל הוליסטי..) המתלווה אלייך (לדעתי בעל כורחך..) לאורך כל הפורום מעכיר את האווירה הנעימה שאת מנסה להפנים בפורום המקסים שלך. אך לא נורא, את מתמודדת איתו יפה. תודה רבה. בהצלחה! :)

Balancedflow

New member
אין בעד מה דידי,

תודה לך על השיתוף וההתייעצות. נשמח עם תספרי לנו בהמשך על התמציות שהומלצו ועל התהליך שתראי. אנחנו כאן בשבילך
לגבי שאר ההתמודדויות בפורום, כולנו בסופו של דבר נמצאים כאן כדי ללמוד, זה אחד השיעורים, ואני בוחרת לא להתנגד, אלא לזרום עם הגל...נראה לאן הוא יביא, אומרים "מכל מלמדיי השכלתי" נכון? זה לימוד לא פחות חשוב. ד"א, אני לא שוכחת שהיתה לך עוד שאלה, אז בכל מועד שתחפצי לקבל עליה תשובה, רק תני לי קצת יותר פרטים. שבת שלום יקירה,

למעלה