זקוק לעזרה בבחירת תופים אלקטרונים משומשים

oof11

New member
זקוק לעזרה בבחירת תופים אלקטרונים משומשים

די ננעלתי על רולנד 15KV - הפשרה הכי זולה למי שבא מאקוסטי (לדעתי) - אבל לא מוצא במשומשים, לפחות לא במחירים סבירים - אנשים הזויים רוצים כמו למכור מבחיר כמו חדש!
אני חדש בעולם התופים האלקטרונים אבל בימים האחרונים עשיתי קצת מחקר וראיתי שהיתרונות של ה15KV על ה11KV זה הגוסט נוטס, עורות MESH על הכל, קנטים על הכל ומצילות משודרגות.
האם יש דגם ישן יותר של רולנד שמקביל ל15KV וגם יש בו את שלושת הדברים שציינתי? האם יש בו חסרונות ויתרונות לעומת ה15KV?
האם יש דגם של חברה אחרת שמקביל ל15KV?

תודה מראש חברים

Bonbon1948

New member
TD9-kx2

יש לי כזה.
הסט אותו דבר אחד לאחד.
ההבדל היחיד זה המודול החדש שיש ב-15 לעומת המודול הישן ב-9.

Bonbon1948

New member
טיפה סאונדים

וההבדל המשמעותי זה הטכנולוגיה החדשה של ה-Super Natural.
המערכת מזהה מה המתופף עושה ומתאימה את עצמה בסאונד, למשל Swell (רול על מצילה). במקום להשמיע מלא מצילות, המודול משמיע דגימה של Swell.

oof11

New member
יש אפשרות לייבא צלילים למודול של רולנד?

אגב ירדתי מהפרל. הצלילים מדהימים אבל מערכת לא אמינה לפי מה שקראתי באינטרנט וראיתי בחנויות.

Bonbon1948

New member
לא.

עדיין לא חשבו על זה וחבל...
למרות שאני משתמש בדגימות מהמחשב.
הסט מחובר עם כבל מידי.

Bonbon1948

New member
זה אפשרי היום עם רוב כרטיסי הקול

גם אלו שמגיעים מובנים על הלוח.
אצלי יש משהו יותר מתקדם כי יש לי כאן אולפן ביתי.
כמובן שזה דורש ידע בתוכנות סיקוונסר כמו קיובייס או פרוטולס, ידע בסאונד ועיצוב קול וכדאי גם לדעת לתופף.. חח :)

oof11

New member
בעצם לא ניסחתי את השאלה טוב..

מה שאני רוצה זה בעצם כמה דברים:
1) לחבר את המודול למחשב, להריץ תוכנה כמו Toontrack superior drummer שתתן לי את האופציה לשנות בLIVE את הכלים שאני מנגן עליהם, ללא דיליי.
2) האם במקרה זה הסאונד יוצא מהמחשב או מהמוח של התופים?
3) האם החיבור למחשב הוא בUSB או שצריך כניסת מידי? יש לי כרטיס אונבורד ללא מידי.
2) נניח ואני מופיע בלייב עם המערכת, אני רוצה שתהיה לטכנאי קול אפשרות לשנות EQ לכל כלי בנפרד.

האם זה אפשרי בTD15KV? ב DM10 Studio Kit (שאני פחות מתלהב ממנו אבל עדיין אופציה שלא הורדתי מהשולחן).

תודה

Bonbon1948

New member
תשובות:

1. אין בעיה, אתה צריך מחשב, תוכנת סיקוונסר כמו קיובייס או פרוטולס, סט אלקטרוני, Plugin שמכיל דגימות תופים (ממליץ על BFD, כי Toontrack סתם דרעק) וכבל.
2. במקרה הזה הסאונד יוצא מהמחשב.
3. החיבור נעשה בעזרת ממשק מידי. זה בעצם כבל שבצידו האחד הוא מידי ובצד השני זה USB. המידי מתחבר למודול וה-USB למחשב.
2. (למה פעמיים שתיים?) במודול זה לא אפשרי, לא בנו אופצייה כזאת. במחשב, אפשר אם יש לך כרטיס קול (בדר"כ מאוד יקר) שיש בו מספר יציאות, ואז כל צליל נשלח ליציאה נפרדת וכל יציאה נשלחת לערץ אחר במיקסר ואז אפשר לערוך. בכל מקרה, אפשר פשוט לשחק עם האיקיו של כל צליל במחשב ככה שלא חייבים את זה.
1. (אני מניח שאם הקודם היה שתיים אז עכשיו אחד, נכון?) הדבר אפשרי בכל סט אלקטרוני שיש לו יציאת מידי. שים לב טוב כי יש גם כניסת מידי וזה בדיוק ההפך.
בכניסת מידי התיפוף מגיע מהמחשב אבל הצלילים מהמודול. זה משמש אולפנים בעיקר.

למעלה