חברות, חברים

חברות, חברים

איך אתן "מתחזקות" קשרי חברות? זה משהו שאתן מקפידות עליו?

אני יודעת שהיום המון תחזוקת קשרים מסתמכת על הפייסבוק ועל טוויטר (ואני בושה ונכלמת על כך שטרם באמת השתלבתי בקטעים האלו).
אבל עדיין, אני מרגישה שמעבר לוירטואליה צריך משהו שהוא בכל זאת אישי: להיפגש, לשוחח, להיות ביחד.
אתן מרגישות צורך כזה או שהרוב בוירטואליה?

וגם, מי הם החברים שלכם היום? אלו שהם אתכן משנים עברו, או שאתן גם יוצרות קשרי חברות חדשים?
ואם חדשים - איפה מוצאים אותם?

כמו תמיד, מלא שאלות יש לי

אישית זה מעסיק אותי, וזה משהו שהעסיק אותי עוד לפני שבכלל ילדים היו על הפרק, דווקא מהכיוון של קרייריזם.
העבודות שלי נטו להכיל מרכיב גבוה של תקשורת בינאישית שהתפתחה לקשרי ידידות-מקצועיים.
אז כשהייתי חוזרת הביתה, הרבה פעמים הייתי חוזרת בהרגשה שממילא העברתי חצי יום עם בערך חברים...ושמה שאני רוצה זה לבלות נטו עם מר בחור.
בקיצור, הרבה שנים לא הקפדתי על פיתוח יחסי חברות, למרות שרציתי. פשוט לא מצאתי בי את הכוח. היו את החברים שהיו, אבל עם השנים איכשהו רובם הגיעו לחו"ל כזה או אחר...
היום, כשאני שואפת ליצור קצת מחיצות בין חיי עבודה לחיי בית (כי לא אהבתי שחיי העבודה בסופו של דבר תפסו נתח עצום, עוד לפני ענייני ילודה), קשרי חברות זה ממש משהו שאני מנסה לפתח.

הילהל

New member
מרגישה שזה הולך לי לאיבוד

ביו העבודה..לעבודה..לילדים..לכל הברדק הפנימי שלי
אז יופי שיש פייסבוק ובאמת שאני מתקשרת המון דרכו. אבל זה לא מספיק לי ואני לא מצליחה להפגש ולתאם
העובדה שמר בחור הספציפי שלי ל אממש מתחבר לחברות שלי ובני זוגן לא ממש תורמת לעניין הזה. או אפילו ממש לא תורמת

פ ג ו ד ה

New member
נושא כאוב. מרגישה שבזמן האחרון

אני מאוד מזניחה את התחזוקה הזו של קשרי חברות.
שמה במקום האחרון פגישות לקפה.
מעדיפה להישאר בבית ולסיים את ים המשימות שלא נגמרות גם ככה אף פעם..
אבל אצלי אני חושבת שזו מין תקופה כזו ש(אני מאוד מקווה) שתעבור.

מעצימה

New member
חברות מתחזקות חברות...

אני חדשה כאן,ומריפרוף על ההודעות..
מרגישה מהבוגרות כאן (אם יש..)...

יש תקופות שקשה יותר לשמור על קשר עם החברות,עקב שלל העיסוקים במרחב האישי.
אך יכולה לומר לכן מניסיון...(אני בת 49..בנותי בנות 24,21 ובני בן 11)...ששמירה על הקשר במיוחד עם חברות האמת שלכן...אלו שלא נוטשות כי אתן לא בקשר יומיומי...
הקשר הזה הוא נותן הכח בתקופות "קשות" יותר.

יש את הפייסבוק ודומיו...אבל חברות אמיתיות...שמגיעות בדיוק כשצריך,מתקשרות בדיוק בזמן...אלו ששם עבורך ואת עבורן...אסור ממש אסור לזנוח.
אם אתן עם ילדים קטנים...הצעתי לכן...לפנות פעם בשבועיים אפילו זמן רק לחברות...לדבר,להתייעץ לשפוך להתחזק...(ללא הילדים וולא הזוג)...כך תרוויחו זמן מנוחה לעצמכן וזמן איכות עם החברות.

אל תוותרו על זה.

חברות/חברים

שלום לכן, אני פעם ראשונה נכנסת לפורום הזה ונראה לי שזה פורום מאד מיוחד.

אני מאד מתחברת לשאלה שלך לגבי שמירה על קשר עם חברות, ואגב גם לתגובות הנוספות שנכתבו כאן.

אני עובדת יחסית הרבה שעות, משרה מלאה פלוס, אינטנסיבית מאד, כך שבזמן העבודה אני לא משוחחת עם חברות כמעט בכלל, ועד שמגיעה הביתה, ילדים וכו'... למי יש זמן לטלפונים.
אבל זו טעות! חייבים לשמור על קשרים עם חברים/חברות, להפגש ולבלות איתם ולא בדרך אלקטרונית. זה ממש לא אותו דבר.
יש לי קבוצה של כ-5 בנות שלמדנו ביחד בבי"ס ואנחנו נפגשות בערך אחת לכמה שבועות. אני חוזרת מכל מפגש מלאת אנרגיות וכוחות, ממש מחכה לפעם הבאה עד שנפגש. זה ממש נותן המון.

גם אני מרגישה שבמשך השנים איבדתי חברות מכל מיני סיבות, בן זוגי הוא אדם יקר מאד אבל אין לו חברים בכלל, מבחינתו זה לא תחום שצריך להשקיע בו.
לאחרונה התחלתי לחשוב המון על הנושא ואני כל הזמן מחפשת דרכים להכיר חברות וגם זוגות לקשרי חברות. אשמח לשמוע רעיונות....
לילה טוב

למעלה