חברות "תחנת רכבת"

max256

New member
אמדוקס מפטרת פעם שניה השנה....
1688983876364.png

קוראים להן "חברות רכבת" ומדברים על שיטת "הדלת המסתובבת".... חברות שמגייסות ומפטרות...
יש האומרים שזו שיטה לחסוך בהוצאות. מביאים אנשים לתקופה זמנית, סוחטים מהם ככל האפשר ואז מפטרים אותם ומביאים חדשים תמורת שכר נמוך יותר. יש גם עובדים שמחפשים עבודה זמנית. למשל ג'וניורים שרק רוצים להיכנס לשוק ולצבור נסיון.

מה דעתכם על חברות הרכבת? למי כדאי לעבוד אצלם? מתי יש להתפשר ולעבוד שם? איזה חברות נוספות פועלות בצורה הזאת?

user32

Well-known member
מנהל
אמדוקס קיימת 41 שנה לפי וויקיפדיה. כל חברה צריכה לרענן פעם ב10-15 שנה את השורות ולא חושב שיש חברה שלא עושה זאת מדי פעם.
ספציפית אמדוקס עובדת הרבה בשיטה פרוייקטלית כשפרוייקט יכול להמשך גם 10 שנים ואחרי 1-3 פרוייקטים כאלה העובד מתייקר והרבה פעמים לא משתלם לחברה להעביר אותו לפרוייקט חדש משם הדרך קצרה לפיטורים.
באופן אישי אני נגד עבודה במקום אחד במשך שנים ארוכות. לא הייתי ממליץ לעבור את ה7 שנים למעט מקרים יוצאי דופן.

Nuke1985

Active member
אמדוקס קיימת 41 שנה לפי וויקיפדיה. כל חברה צריכה לרענן פעם ב10-15 שנה את השורות ולא חושב שיש חברה שלא עושה זאת מדי פעם.
ספציפית אמדוקס עובדת הרבה בשיטה פרוייקטלית כשפרוייקט יכול להמשך גם 10 שנים ואחרי 1-3 פרוייקטים כאלה העובד מתייקר והרבה פעמים לא משתלם לחברה להעביר אותו לפרוייקט חדש משם הדרך קצרה לפיטורים.

זה באמת נראה שזה המצב, מיקרוסופט גם פיטרה עשר אלף איש ועכשיו עשתה סיבוב נוסף , שזה כנראה בערך 5 אחוז מכוח האדם שלה, ל linkedin יש feature שמראה מה הזמן החציוני בחברה, אצל אמדוקס זה 4.1 , בערך כמו מיקרוסופט (4 שנים) וגבוהה מnvidia שבערך שלוש שנים.

כמה טוב שם זה כבר עניין אחר.

באופן אישי אני נגד עבודה במקום אחד במשך שנים ארוכות. לא הייתי ממליץ לעבור את ה7 שנים למעט מקרים יוצאי דופן.

גם אם מחליפים פרוייקט כל כמה שנים? או שזה חברה גדולה מוכרת כמו מיקרוסופט? למה? יש לך ניסיון לא טוב עם אנשים כאלה?

user32

Well-known member
מנהל
המקצוע שלנו מחייב למידה מתמדת, אימוץ רעיונות חדשים, שיטות חדשות וכמובן טכנולוגיות חדשות.
כשנשארים במקום אחד הרבה זמן מתרגלים לאיזור נוחות מסויים, הרגלים, תרבות ארגונית ושיטות עבודה שקשה אחר כך לשנות. נכון שבמקומות גדולים יש תחלופה טבעית ומי שנשאר הרבה זמן נחשף לעובדים חדשים שמביאים איתם רעיונות חדשים אבל עדיין יש את הcore שקשה לשינוי.
כפי שאמרתי, זה לא כלל ברזל. יש מקומות יוצאי דופן ושכל אחד יעשה את השיקולים שלו.

המקצוע שלנו מחייב למידה מתמדת, אימוץ רעיונות חדשים, שיטות חדשות וכמובן טכנולוגיות חדשות.
כשנשארים במקום אחד הרבה זמן מתרגלים לאיזור נוחות מסויים, הרגלים, תרבות ארגונית ושיטות עבודה שקשה אחר כך לשנות. נכון שבמקומות גדולים יש תחלופה טבעית ומי שנשאר הרבה זמן נחשף לעובדים חדשים שמביאים איתם רעיונות חדשים אבל עדיין יש את הcore שקשה לשינוי.
כפי שאמרתי, זה לא כלל ברזל. יש מקומות יוצאי דופן ושכל אחד יעשה את השיקולים שלו.
אני יכולה לחשוב על שלושה מצבים חריגים.

הראשון הוא מצב שבו יש הובלה טכנית בתחום שבו החברה / המחלקה / הקבוצה עובדת. למשל היה לי ר״צ שבשלב מסוים קיבל הובלה של צוות של חדשנות שבו בחנו כיוונים חדשים למוצר, מה שהוביל בין השאר גם לחשיפה לטכנולוגיות חדשניות ובחינה שלהן.

המצב השני הוא מעברים בין תחומים באותה חברה - למשל מישהו שהתחיל ב backend ועבר ל frontend. לא פעם זה גם גורר מעבר בין קבוצות / מחלקות שונות בתוך החברה, ובחברות גדולות יכולים להיות שינויים גם בתרבות הארגונית, אבל המעבר כן דורש יציאה מאיזור הנוחות ולימוד של תחום חדש.

המצב השלישי שאני יכולה לחשוב עליו הוא מעבר לניהול - אני חושבת שבתפקידי ר״צ ואולי אפילו בתפקיד או שניים מעל ר״צ או במעבר לתפקידים ניהוליים ״טכניים״ יותר כמו ניהול מוצר - אני חושבת שהמעברים האלו קלים יותר בתור החברה. במצב כזה צריך להשאר כמה שנים באותה חברה כדי לקבל את הקידום או שניים הראשונים.

למעלה