חברים, אל תקבלו את החיסון

BravoMan

Active member
תרגע, זה לא יהיה חובה.

אני כרגע סקפטי לגבי בטיחות החיסונים הללו.
גם חיסון שניתן ב-2 מנות מפריע לי.
ברגע שיהיה חיסון שהוכח כבטוח ויהיה במנה בודדת, אסכים לקבל אותו.
מתוך סקרנות, מדוע מפריע לך שהחיסון דווקא ב-2 מנות?

יש גם חיסונים וותיקים ומוכחים שצריך לחדש מדי כמה זמן, אפילו חיסון טטנוס לא מחזיק לכל החיים וצריך לעשות מחדש כל 10 שנים כי ידוע שהגוף מאבד תגובה חיסונית למחלות אם לא נחשף עליהן במשך זמן רב.

אף חיסון אינו מגן ב-100%, והמנה השנייה נועדה לחיזוק, כדי להעלות חסינות מ-60% ל-96%.

למה אתה חושב שיש בעייתיות בכך?
ולמה לדעתך הבעייתיות הזו גוברת על הסכנה שנשקפת מהנגיף, כאשר כרגע אתה חשוף ב-100%?

אגב, נכון להיום כמעת מליון ישראלים כבר התחסנו, כולל מספר אנשים שאני מכיר באופן אישי, ואף קרובי משפחה שלי ממתינים לתור שלהם.
האם לאור מספרים האלה אתה עדיין חושב שהחיסון אינו בטוח?

בכנות, גם לי היו חששות כאלה בהתחלה, כי החיסון פותח ואושר תחת לחץ גדול, אך בינתיים נראה שמצטברות ראיות כמותיות שאין בעיות איתו.

beatman

Member
מתוך סקרנות, מדוע מפריע לך שהחיסון דווקא ב-2 מנות?

יש גם חיסונים וותיקים ומוכחים שצריך לחדש מדי כמה זמן, אפילו חיסון טטנוס לא מחזיק לכל החיים וצריך לעשות מחדש כל 10 שנים כי ידוע שהגוף מאבד תגובה חיסונית למחלות אם לא נחשף עליהן במשך זמן רב.

אף חיסון אינו מגן ב-100%, והמנה השנייה נועדה לחיזוק, כדי להעלות חסינות מ-60% ל-96%.

למה אתה חושב שיש בעייתיות בכך?
ולמה לדעתך הבעייתיות הזו גוברת על הסכנה שנשקפת מהנגיף, כאשר כרגע אתה חשוף ב-100%?

אגב, נכון להיום כמעת מליון ישראלים כבר התחסנו, כולל מספר אנשים שאני מכיר באופן אישי, ואף קרובי משפחה שלי ממתינים לתור שלהם.
האם לאור מספרים האלה אתה עדיין חושב שהחיסון אינו בטוח?

בכנות, גם לי היו חששות כאלה בהתחלה, כי החיסון פותח ואושר תחת לחץ גדול, אך בינתיים נראה שמצטברות ראיות כמותיות שאין בעיות איתו.

2 זריקות, פעמיים סיכוי לתופעות לוואי.
מכיר אישית אנשים שהתחסנו, יש להם כאבים וחולשה.

לא ציינתי שהבעייתיות הזו גוברת על הסכנה מהנגיף.
לגבי חשיפה, זה לא נכון שאני חשוף ב-100%, אני מתגונן ונזהר לא להידבק.

אני מקווה שהחיסון בטוח, לדעת בוודאות אני לא יודע, יש דעות לכאן ולכאן.

beatman

Member
באותו נושא: אלכסנדר קגנסקי ז"ל הי"ד, מדען שעבד בפיתוח חיסון בריטי לקורונה נרצח.

מדען יהודי בולט המתגורר ברוסיה שעבד על חיסון ה-COVID-19 נמצא מת עם פצע דקירה לאחר שצנח מחלון דירתו שבעיר סנט פטרסבורג, כך על פי דיווח הניו יורק פוסט.

קגנסקי, הידוע בעיקר בזכות עבודתו הבינלאומית בחקר הסרטן, היה פרופסור בוולדיווסטוק וגם בילה במשך 13 שנים בעבודה באוניברסיטת אדינבורו שבבריטניה, עד שנת 2017, אז חזר אל רוסיה.

העיתון הרוסי מוסקובסקי-קומסומולץ, אלכסנדר "סשה" קגנסקי (45) היה לבוש בתחתוניו כאשר נפל למותו מדירתו הממוקמת בקומה ה-14 וכי המדען סבל מפצע דקירה, כך נמסר מהמשטרה המקומית המאמינה כי בטרם נפל למותו במהלך קטטה, אך אין יכולת לאמת את הדיווחים הללו.

המשטרה הרוסית טוענת כי היא חוקרת את מותו של קגנסקי כהריגה אפשרית וחוקרת גבר בן 45 כחשוד פוטנציאלי, כך לפי אתר החדשות e2news.com.

נערך לאחרונה ב:

exprexs

Member
ביטמן, אמרת לי שהחיסון לא יהיה חובה, ואמרתי לך שאני לא יכול להתווכח על דברים עתידיים.
בינתיים, מצאתי לך סרטון שמתעד מן שיחה משונה שבו יש ספתא ובשיחה יש טלפנית שמאיימת על הספתא במעצר אם זו האחרונה ( הספתא ) לא תסכים לקבל חיסון.
מקווה שהקישור ייצא טוב.
ביטמן, תתעורר למציאות.

beatman

Member
ביטמן, אמרת לי שהחיסון לא יהיה חובה, ואמרתי לך שאני לא יכול להתווכח על דברים עתידיים.
בינתיים, מצאתי לך סרטון שמתעד מן שיחה משונה שבו יש ספתא ובשיחה יש טלפנית שמאיימת על הספתא במעצר אם זו האחרונה ( הספתא ) לא תסכים לקבל חיסון.
מקווה שהקישור ייצא טוב.
ביטמן, תתעורר למציאות.

אני מחובר למציאות.
הסרטון לא עובד.
החיסון לא חובה, גם לא בצה"ל.

BravoMan

Active member
הכתבה הזו (על ה-"מדען יהודי בכיר") היא דוגמה מצוינת לבעייתיות בתקשורת של היום.

למרות שקל מתמיד לקשר מקורות לכתבה בעידן האינטרנט כדי שקוראים שמעוניינים לבדוק את אמינות התוכן או להתעמק בנושא יכלו לעשות זאת, בפועל הרבה אתרי חדשות נמנעים מכך, כי זה יחשוף את העיוותים השונים שהם מייצרים.

כך למשל, לא פעם כאשר חוסלו מחבלים רצחניים בארץ ובעולם, אתרי חדשות אמריקאים פרסמו כותרות בסטייל "נהרגו X פלסטינים \ מוסלמים במדינה Y".
(הכותרות עוותו כך שנראה כאילו המחבל, שחוסל כדי להגן על אזרחים הוא הקורבן).

בכל אופן, נראה שכתבה לא מקשרת לידיעה המקורית, או לשום מקורות אחרים. (ולא, לתת שם כללי של אתר ממנו "שמענו" את זה, זה לא קישור למקורות!)
חיפוש רחב יותר בגוגל מגלה כתבה ב-nytimes שדווקא כן מקשרת למקור רוסי:

רק שהמקור הזה טוען שמדובר במדען שעבד בעיקר על תרופה לסרטן, ואין כל אזכור לכך שהוא התעסק במשהו שקשור ל-covid-19.

אני לא טוען שהמקור הרוסי הוא בהכרח יותר אמין, אבל הוא הראשון לפרסם.
אם nytimes ואחרים השיגו מידע נוסף שמצביע על כך שהמדען הזה באמת עבד על תרופה ל-COVID-19 ועוד בתפקיד בכיר, מאפה המידע?
אפה הוא עבד, באיזו מעבדה?

ואגב, מנין בכלל הידיעה שהוא יהודי?
לא המקורות האמריקאיים ולא הרוסים טוענים זאת, והשם שלו לא נשמע יהודי.

ולא, זה לא ניסיון לומר "אם הוא לא יהודי, זה פחות נורא שהוא נרצח".
מה שאני אומר, זה שהכותרת "מדען יהודי בכיר שעבד על חיסון ל-COVID-19 נרצח" נשמע כמו הזמנה לקונספירציה.

כותרת "נמצאה גופה של X שנפל למותו ועל גופו סימני דקירה", אם הסבר מאוחר יותר שהמנוח היה ביולוג בכיר במקצועו, ועבד בין היתר על תרופה לסרטן, נשמע כמו דיווח פשע רגיל.

ואנחנו באמת לא בתקופה שאפשר לזרוק תאוריות קונספירציה סתם, במיוחד לא בשרשור שפתח מתכחש חיסונים, מסוג האנשים שמסכנים את כל החברה שלנו!

beatman

Member
הכתבה הזו (על ה-"מדען יהודי בכיר") היא דוגמה מצוינת לבעייתיות בתקשורת של היום.

למרות שקל מתמיד לקשר מקורות לכתבה בעידן האינטרנט כדי שקוראים שמעוניינים לבדוק את אמינות התוכן או להתעמק בנושא יכלו לעשות זאת, בפועל הרבה אתרי חדשות נמנעים מכך, כי זה יחשוף את העיוותים השונים שהם מייצרים.

כך למשל, לא פעם כאשר חוסלו מחבלים רצחניים בארץ ובעולם, אתרי חדשות אמריקאים פרסמו כותרות בסטייל "נהרגו X פלסטינים \ מוסלמים במדינה Y".
(הכותרות עוותו כך שנראה כאילו המחבל, שחוסל כדי להגן על אזרחים הוא הקורבן).

בכל אופן, נראה שכתבה לא מקשרת לידיעה המקורית, או לשום מקורות אחרים. (ולא, לתת שם כללי של אתר ממנו "שמענו" את זה, זה לא קישור למקורות!)
חיפוש רחב יותר בגוגל מגלה כתבה ב-nytimes שדווקא כן מקשרת למקור רוסי:

רק שהמקור הזה טוען שמדובר במדען שעבד בעיקר על תרופה לסרטן, ואין כל אזכור לכך שהוא התעסק במשהו שקשור ל-covid-19.

אני לא טוען שהמקור הרוסי הוא בהכרח יותר אמין, אבל הוא הראשון לפרסם.
אם nytimes ואחרים השיגו מידע נוסף שמצביע על כך שהמדען הזה באמת עבד על תרופה ל-COVID-19 ועוד בתפקיד בכיר, מאפה המידע?
אפה הוא עבד, באיזו מעבדה?

ואגב, מנין בכלל הידיעה שהוא יהודי?
לא המקורות האמריקאיים ולא הרוסים טוענים זאת, והשם שלו לא נשמע יהודי.

ולא, זה לא ניסיון לומר "אם הוא לא יהודי, זה פחות נורא שהוא נרצח".
מה שאני אומר, זה שהכותרת "מדען יהודי בכיר שעבד על חיסון ל-COVID-19 נרצח" נשמע כמו הזמנה לקונספירציה.

כותרת "נמצאה גופה של X שנפל למותו ועל גופו סימני דקירה", אם הסבר מאוחר יותר שהמנוח היה ביולוג בכיר במקצועו, ועבד בין היתר על תרופה לסרטן, נשמע כמו דיווח פשע רגיל.

ואנחנו באמת לא בתקופה שאפשר לזרוק תאוריות קונספירציה סתם, במיוחד לא בשרשור שפתח מתכחש חיסונים, מסוג האנשים שמסכנים את כל החברה שלנו!
השם שלו ועוד איך יהודי, קגנסקי = כהן
כותבים שהוא יהודי, כי מכירים אותו ויודעים שהוא יהודי.
הוא עבד על חיסון לקורונה בסקוטלנד ד"א.

סיפור מותו מוזר מאוד, לא מן הנמנע שהוא חוסל ע"י מישהו.

exprexs

Member
הסרטון הוסר מפייסבוק.... כמו הרבה פוסטים אחרים שנוגעים לקורונה.
לאמר זאת בקיצור- זה היה תיעוד מצולם של שיחת טלפון מבחורה בשם "סיוון" שהציגה עצמה ממשרד הבריאות.
בסרטון, הנציגה הטלפונית טלפנה לאותה אישה מבוגרת ואמרה לה שהיא טלפנה לתאם לה תור לקופ"ח לקבלת חיסון נגד קורונה.
הספתא מיד הביעה סירוב, ואז הטלפנית אמרה לה "אבל את חייבת". וגם "מה, את רוצה שנשלח לך ניידת משטרה הביתה? חבל שתגיעי למעצר".

משרד הבריאות כבר מקדם את חוק חיסון החובה.

beatman

Member
הסרטון הוסר מפייסבוק.... כמו הרבה פוסטים אחרים שנוגעים לקורונה.
לאמר זאת בקיצור- זה היה תיעוד מצולם של שיחת טלפון מבחורה בשם "סיוון" שהציגה עצמה ממשרד הבריאות.
בסרטון, הנציגה הטלפונית טלפנה לאותה אישה מבוגרת ואמרה לה שהיא טלפנה לתאם לה תור לקופ"ח לקבלת חיסון נגד קורונה.
הספתא מיד הביעה סירוב, ואז הטלפנית אמרה לה "אבל את חייבת". וגם "מה, את רוצה שנשלח לך ניידת משטרה הביתה? חבל שתגיעי למעצר".

משרד הבריאות כבר מקדם את חוק חיסון החובה.
זה מבויים, והמידע שגוי, שר הבריאות לא קידם שום חוק חיסון חובה.

דיברגנט חדש

Well-known member
זה מבויים, והמידע שגוי, שר הבריאות לא קידם שום חוק חיסון חובה.
קידם, אך בינתיים לא הצליח.
ניסה גם למנוע מלא מחוסנים להגיע לקניונים ולחנויות שאינם בגדר חובה כגון סופרים ופארם, אך גם נכשל בזה.
בינתיים הצליח רק בתחום המסעדות, הכושר והמלונאות ואולי פיספסתי משהו.

exprexs

Member
אולי אתה צודק.. אולי זה מבוים.
אבל המידע איננו שגוי.

beatman

Member
אולי אתה צודק.. אולי זה מבוים.
אבל המידע איננו שגוי.
שגוי, היתה בדיקה משפטית במשרד הבריאות לגבי החיסונים.
בשום שלב לא תוכנן חיסון חובה, וכאמור אין שום חובה.

exprexs

Member
עד כאן, אין ויכוחים עובדתיים.
בינתיים צה"ל מחסן.

exprexs

Member
הגבלת חופש התנועה, מהווה חובה סמויה או אמצעי לחץ, קיצוץ בזכויות אדם לחופש תנועה.
אמנם לא חובה מפורשת להתחסן... אבל זה בהחלט אמצעי לחץ.

אתה מוזמן גם לצפות בדברי רופאים מרחבי העולם שמדברים על כך שאין שום מגיפה, ועל כך שבטיחותו של החיסון מעולם לא הוכחה.
למעשה, אם הוכח משהו, זאת מסוכנותו של החיסון. כך לדבריהם.

קבצים מצורפים

• 133439892_825339724695265_245632561980590778_o.jpg
    133439892_825339724695265_245632561980590778_o.jpg
    KB 208.7 · צפיות: 1
נערך לאחרונה ב:

beatman

Member
הגבלת חופש התנועה, מהווה חובה סמויה או אמצעי לחץ, קיצוץ בזכויות אדם לחופש תנועה.
אמנם לא חובה מפורשת להתחסן... אבל זה בהחלט אמצעי לחץ.

אתה מוזמן גם לצפות בדברי רופאים מרחבי העולם שמדברים על כך שאין שום מגיפה, ועל כך שבטיחותו של החיסון מעולם לא הוכחה.
למעשה, אם הוכח משהו, זאת מסוכנותו של החיסון. כך לדבריהם.
הגיוני שמי שמחוסן יוכל להתקהל.
הרופאים הללו הם מיעוט, הרבה יותר רופאים, כולל משרדי בריאות ומנהל המזון והתרופות האמריקאי אישרו את החיסון.
לגבי ויכוח אם יש מגיפה תחסוך לי.

BravoMan

Active member
מה מוזר בסיפור שלו?
הוא נדקר. הגופה שלו לא הוסתרה.

זה לא שהזריקו לו פלוניום או ירו בו באקדח מטרייה, או ארגנו לו תאונת דרכים.

אני לא יודע מנין אתה לוקח את המידע שלך, אבל לא מהכתבה שאתה הבאת, ולא מכתבות אחרות בנושא, אני לא רואה שום סיבה לחשוב שהוא חוסל.

אגב, בשום מקום בכתבה גם לא כתוב שהוא אי פעם עבד בסקוטלנד.
בכתבה שאתה הבאת אכן כתוב שהוא עבד על חיסון לקורונה (במקורות של הכתבה לא), אבל:
לאחרונה עבד קגנסקי כמנהל המרכז לרפואה גנומית ורגנרנסיבית באוניברסיטה הפדרלית של וולדיווסטוק הממקומת במזרח הרחוק של רוסיה.
לא בדיוק סקוטלנד...

לא כל רצח הוא קונספירציה, וחבל להאכיל את הטרולים!

beatman

Member
מה מוזר בסיפור שלו?
הוא נדקר. הגופה שלו לא הוסתרה.

זה לא שהזריקו לו פלוניום או ירו בו באקדח מטרייה, או ארגנו לו תאונת דרכים.

אני לא יודע מנין אתה לוקח את המידע שלך, אבל לא מהכתבה שאתה הבאת, ולא מכתבות אחרות בנושא, אני לא רואה שום סיבה לחשוב שהוא חוסל.

אגב, בשום מקום בכתבה גם לא כתוב שהוא אי פעם עבד בסקוטלנד.
בכתבה שאתה הבאת אכן כתוב שהוא עבד על חיסון לקורונה (במקורות של הכתבה לא), אבל:

לא בדיוק סקוטלנד...

לא כל רצח הוא קונספירציה, וחבל להאכיל את הטרולים!
מוזר שצורת בילוי של פרופסור מכובד היא השתכרות, דקירה מחבר, הפשטה עד לתחתונים והשלכה (או קפיצה ??) מקומה 14.

"The outlet also reported that Kagansky, whose affiliations included the Maryland-based National Cancer Institute and the University of Edinburgh, was recently working on a Covid-19 vaccine in Scotland."
כאן מסופר על עבודתו בסקוטלנד, ושם הוא עבד בפיתוח חיסון לקורונה.

BravoMan

Active member
מה הכוונה "צורת בילוי"?
ראשית, זה שמישהו פרופסור מכובד, לא אומר שהוא לא אוהב להשתכר.

הוא עדיין בן אדם.
ושים לב גם שכתבו שזה היה יום הולדת של החבר שלו.

אני בטוח שקראת שגאגארין סבל מבעיית אלכוהוליזם, למרות שהיה טייס ניסוי, ואסטרונאוט, מקצועות עם דרישות גבוהות מאוד.

שנית, היה מדובר בדירה שבה הוא התגורר בתקופה הנוכחית (לא רק בא למסיבה), לכן למה שלא יהיה מצב שהוא יהיה בתחתונים?
אם אתה יושן בדירה של מישהו, אתה תישן בבגדי העבודה שלך?

בכל מקרה, הכתבה שהבאת אכן מביאה יותר מקורות, והמקור הרוסי אכן מזכיר בשורה אחת בסוף שהמדען הזה עבד בסקוטלנד בפיתוח חיסון קורונה.

עדיין, אני לא רואה פה מקור לקונספירציה.
אם אתה חושב שהוא חוסל, מה מניע לחיסול?

זה לא שחסרים חיסונים לקורונה, או שהוא עמד להיות הראשון...

יש כבר לפחות 3 חיסונים שונים שעברו אישור ונמצאים בשימוש רחב (כולל הספוטניק הרוסי), והחיסון מנה בודדת של ג'ונסון אנד ג'ונסון נכנס לשלב הבדיקות האחרון.
מה מיוחד בחיסון של המדען הזה?

לפי קורות החיים של המדען הזה שמופיעים בכתבות כמו כאן:
אם הייתי חובב קונספירציות הייתי חושד שחיסלו אותו דווקא בגלל הסיכוי שימצא תרופה לסרטן שתרושש הרבה חברות שמייצרות טיפולים, אבל כמובן אני לא מאמין בקונספירציות, ותרם ראיתי שום דבר במקרה הזה שיגרום לי לחשוד שמדובר במשהו מעבר לריב בין חברים תחת השפעת אלכוהול שנגמר רע...

beatman

Member
מה הכוונה "צורת בילוי"?
ראשית, זה שמישהו פרופסור מכובד, לא אומר שהוא לא אוהב להשתכר.

הוא עדיין בן אדם.
ושים לב גם שכתבו שזה היה יום הולדת של החבר שלו.

אני בטוח שקראת שגאגארין סבל מבעיית אלכוהוליזם, למרות שהיה טייס ניסוי, ואסטרונאוט, מקצועות עם דרישות גבוהות מאוד.

שנית, היה מדובר בדירה שבה הוא התגורר בתקופה הנוכחית (לא רק בא למסיבה), לכן למה שלא יהיה מצב שהוא יהיה בתחתונים?
אם אתה יושן בדירה של מישהו, אתה תישן בבגדי העבודה שלך?

בכל מקרה, הכתבה שהבאת אכן מביאה יותר מקורות, והמקור הרוסי אכן מזכיר בשורה אחת בסוף שהמדען הזה עבד בסקוטלנד בפיתוח חיסון קורונה.

עדיין, אני לא רואה פה מקור לקונספירציה.
אם אתה חושב שהוא חוסל, מה מניע לחיסול?

זה לא שחסרים חיסונים לקורונה, או שהוא עמד להיות הראשון...

יש כבר לפחות 3 חיסונים שונים שעברו אישור ונמצאים בשימוש רחב (כולל הספוטניק הרוסי), והחיסון מנה בודדת של ג'ונסון אנד ג'ונסון נכנס לשלב הבדיקות האחרון.
מה מיוחד בחיסון של המדען הזה?

לפי קורות החיים של המדען הזה שמופיעים בכתבות כמו כאן:
אם הייתי חובב קונספירציות הייתי חושד שחיסלו אותו דווקא בגלל הסיכוי שימצא תרופה לסרטן שתרושש הרבה חברות שמייצרות טיפולים, אבל כמובן אני לא מאמין בקונספירציות, ותרם ראיתי שום דבר במקרה הזה שיגרום לי לחשוד שמדובר במשהו מעבר לריב בין חברים תחת השפעת אלכוהול שנגמר רע...

היה דווקא רשום שהוא הגיע לדירה של חבר ושזו לא הדירה שהוא גר בה.
לי זה נראה מוזר מאוד שמישהו נרדקר ומושלך מהחלון בזמן מסיבת יום הולדת.
לא יודע מי ולמה יכלו לרצוח אותו.

למעלה