חברים, אל תקבלו את החיסון

BravoMan

Active member
מה הכוונה "צורת בילוי"?
ראשית, זה שמישהו פרופסור מכובד, לא אומר שהוא לא אוהב להשתכר.

הוא עדיין בן אדם.
ושים לב גם שכתבו שזה היה יום הולדת של החבר שלו.

אני בטוח שקראת שגאגארין סבל מבעיית אלכוהוליזם, למרות שהיה טייס ניסוי, ואסטרונאוט, מקצועות עם דרישות גבוהות מאוד.

שנית, היה מדובר בדירה שבה הוא התגורר בתקופה הנוכחית (לא רק בא למסיבה), לכן למה שלא יהיה מצב שהוא יהיה בתחתונים?
אם אתה יושן בדירה של מישהו, אתה תישן בבגדי העבודה שלך?

בכל מקרה, הכתבה שהבאת אכן מביאה יותר מקורות, והמקור הרוסי אכן מזכיר בשורה אחת בסוף שהמדען הזה עבד בסקוטלנד בפיתוח חיסון קורונה.

עדיין, אני לא רואה פה מקור לקונספירציה.
אם אתה חושב שהוא חוסל, מה מניע לחיסול?

זה לא שחסרים חיסונים לקורונה, או שהוא עמד להיות הראשון...

יש כבר לפחות 3 חיסונים שונים שעברו אישור ונמצאים בשימוש רחב (כולל הספוטניק הרוסי), והחיסון מנה בודדת של ג'ונסון אנד ג'ונסון נכנס לשלב הבדיקות האחרון.
מה מיוחד בחיסון של המדען הזה?

לפי קורות החיים של המדען הזה שמופיעים בכתבות כמו כאן:
אם הייתי חובב קונספירציות הייתי חושד שחיסלו אותו דווקא בגלל הסיכוי שימצא תרופה לסרטן שתרושש הרבה חברות שמייצרות טיפולים, אבל כמובן אני לא מאמין בקונספירציות, ותרם ראיתי שום דבר במקרה הזה שיגרום לי לחשוד שמדובר במשהו מעבר לריב בין חברים תחת השפעת אלכוהול שנגמר רע...

beatman

Member
מה הכוונה "צורת בילוי"?
ראשית, זה שמישהו פרופסור מכובד, לא אומר שהוא לא אוהב להשתכר.

הוא עדיין בן אדם.
ושים לב גם שכתבו שזה היה יום הולדת של החבר שלו.

אני בטוח שקראת שגאגארין סבל מבעיית אלכוהוליזם, למרות שהיה טייס ניסוי, ואסטרונאוט, מקצועות עם דרישות גבוהות מאוד.

שנית, היה מדובר בדירה שבה הוא התגורר בתקופה הנוכחית (לא רק בא למסיבה), לכן למה שלא יהיה מצב שהוא יהיה בתחתונים?
אם אתה יושן בדירה של מישהו, אתה תישן בבגדי העבודה שלך?

בכל מקרה, הכתבה שהבאת אכן מביאה יותר מקורות, והמקור הרוסי אכן מזכיר בשורה אחת בסוף שהמדען הזה עבד בסקוטלנד בפיתוח חיסון קורונה.

עדיין, אני לא רואה פה מקור לקונספירציה.
אם אתה חושב שהוא חוסל, מה מניע לחיסול?

זה לא שחסרים חיסונים לקורונה, או שהוא עמד להיות הראשון...

יש כבר לפחות 3 חיסונים שונים שעברו אישור ונמצאים בשימוש רחב (כולל הספוטניק הרוסי), והחיסון מנה בודדת של ג'ונסון אנד ג'ונסון נכנס לשלב הבדיקות האחרון.
מה מיוחד בחיסון של המדען הזה?

לפי קורות החיים של המדען הזה שמופיעים בכתבות כמו כאן:
אם הייתי חובב קונספירציות הייתי חושד שחיסלו אותו דווקא בגלל הסיכוי שימצא תרופה לסרטן שתרושש הרבה חברות שמייצרות טיפולים, אבל כמובן אני לא מאמין בקונספירציות, ותרם ראיתי שום דבר במקרה הזה שיגרום לי לחשוד שמדובר במשהו מעבר לריב בין חברים תחת השפעת אלכוהול שנגמר רע...

היה דווקא רשום שהוא הגיע לדירה של חבר ושזו לא הדירה שהוא גר בה.
לי זה נראה מוזר מאוד שמישהו נרדקר ומושלך מהחלון בזמן מסיבת יום הולדת.
לא יודע מי ולמה יכלו לרצוח אותו.

BravoMan

Active member
בארה"ב שרפו יער ענק במדינת פלורידה בגלל מסיבת "גילוי מין" של תינוק.
בחתונות בכפרים ערביים לא פעם אנשים נפגעו מירי "חגיגי".

אני באמת לא מצליח להבין מה כ"כ מוזר במקרה שנאשים השתכרו תוך כדי חגיגות, רבו על איזו שטות, וזה נגמר בדקירה...

BravoMan

Active member
לא יודע אם אתה עוקב אחרי השרשור או לא.
אבל חובת החיסון נגד קורונה, נמצאת על השולחן.

באופן אישי, איבדתי את מקום עבודתי בגלל דרישת המנהלת שלי לבדיקת קורונה.
היא גם ציינה שבימים הקרובים, לא תתאפשר שום כניסת עובדים שאינם מחוסנים או מצוידים באישור המעיד שהם מחלימי קורונה ( אישית אין לי את שניהם).
הפורום מקפיץ התראות כשמישהו מגיב לי.

חובת חיסון כמובן לא תקרה, לצערי הרב במדינות דמוקרטיות אי אפשר לכפות על אנשים דברים כאלה מבחינה חוקית.
לכל היותר, יהיו תמריצים כלכליים להתחסן, ואפילו על זה לא מצליחים להסכים.

אני לא יודע אם מה שכתבת לגבי פיטורים אמת, אבל אם כן - מגיע לך!
אם אתה לא סובל מבעיה רפואית שמונעת ממך להתחסן, אבל בכל זאת מסרב להתחסן, אתה מסכן אחרים.
לא פלא שהמנהלת שלך לא רוצה שתסכן אחרים בעסק שלה!

אני לא הייתי עושה שום עסקים עם מקום שנותן לעובדים לא מחוסנים לשרת אנשים ולסכן אותם בהדבקה במחלה שהוכחה מעבר לכל ספק כקטלנית.

תבין: אם אתה לא מתחסן בכוונה, ולא שומר על כללי זהירות, אתה בעצם מחבל.
אינך שונה מאחד שמסתובב עם סכין ומחפש לדקור עוברים ושבים ברחוב.

כל מגבלה שישימו עליך מגיע לך, זה לא פאשיזם, זה לא נאציזם, זו שמירה על חיים של אחרים, ואפילו אלוהי ישראל אמר: "ונשמרתם לנפשותיכם"!

exprexs

Member
ברור, כל מגבלה, שיהרגו אותי גם.
גרמניה הנאצית, כאן בישראל.

BravoMan

Active member
אף אחד לא צריך להרוג אותך.
עם התנהגות כמו שלך, סביר ביותר שתמצא את עצמך בקבר די מוקדם, ללא עזרתו של אף אחד.
אני רק רוצה שהמדינה תוודא שלא תיקח עוד אנשים איתך, זה הכל.

תגיד, אתה גם מתנגד לכפיה של חגורות בטיחות, לאיסור פשיסטי לנהוג בשכרות או תחת השפעת סמים, ומתעקש שזו קונספירציה של חברות הפארמה הגדולות שמחנכים אותך לצחצח שיניים כל בוקר וערב?

exprexs

Member
אני מוצא את דבריך פוגעניים, וכן אתה גם ( משום מה ) מתפזר לכיוונים זרים.
למעשה, אני די מיואש מכל השרשור הזה.
לא מחפש לפגוע באיש.

מאחל לכולם רק טוב, רק בריאות, רק הצלחה.
מקווה שהעולם כולו צודק, ושאני טועה. מקווה....

לא מחפש לפגוע באיש.

זה שאתה טועה זה מוחלט במיליון אחוז, אתה צריך טיפול רציני ביותר, אנא פנה לעזרה, אבל לטובת הכלל בבקשה אל תפיץ את השקרים שלך ברבים, אני גם מתפלא על מנהל הפורום שלא חסם אותך, מה שאתה רושם ומטיף גובל בעבירה פלילית

beatman

Member
זה שאתה טועה זה מוחלט במיליון אחוז, אתה צריך טיפול רציני ביותר, אנא פנה לעזרה, אבל לטובת הכלל בבקשה אל תפיץ את השקרים שלך ברבים, אני גם מתפלא על מנהל הפורום שלא חסם אותך, מה שאתה רושם ומטיף גובל בעבירה פלילית
הוא לא עבר שום עבירה פלילית, גם לא גובל בזה.
בפורום יש חופש ביטוי, לא חוסמים כאן על ימין ועל שמאל.

BravoMan

Active member
אני שמח שנפגעת מדברי, כי עדיף שתפגע מדיבורים, מאשר מהווירוס.
מהפגיע הזו תוכל להתאושש בקלות, ווירוס הקורונה לצערי, משאיר תופעות לטווח ארוך גם אצל חלק מאלה שהצליחו להחלים ממנו.

אז, אם אתה באמת מאחל בריאות לכולם ורוצה רק טוב - תפסיק עם השטויות ולך תתחסן!

beatman

Member
אני שמח שנפגעת מדברי, כי עדיף שתפגע מדיבורים, מאשר מהווירוס.
מהפגיע הזו תוכל להתאושש בקלות, ווירוס הקורונה לצערי, משאיר תופעות לטווח ארוך גם אצל חלק מאלה שהצליחו להחלים ממנו.

אז, אם אתה באמת מאחל בריאות לכולם ורוצה רק טוב - תפסיק עם השטויות ולך תתחסן!
ואם החיסון ישאיר תופעות לוואי לטווח ארוך ?
נגד זה יש לך ביטחון ?

כוכבית מצויה

Well-known member
לא מחפש לפגוע באיש.

אתה עומד על זכותך להתנהל באופן שעשוי לסכן אחרים. כשמסבירים לך את זה אתה תוקף ומתקרבן. הרוב השפוי לא קונה את ההתנהלות הזו.

אין במה שנכתב לך שום התפזרות לכיוונים זרים מה שיש זה נסיון להמחיש לך את הטעות שלך ע"י השוואה למקרים אחרים שלגביהם יש יותר הסכמה.

beatman

Member
אף אחד לא צריך להרוג אותך.
עם התנהגות כמו שלך, סביר ביותר שתמצא את עצמך בקבר די מוקדם, ללא עזרתו של אף אחד.
אני רק רוצה שהמדינה תוודא שלא תיקח עוד אנשים איתך, זה הכל.

תגיד, אתה גם מתנגד לכפיה של חגורות בטיחות, לאיסור פשיסטי לנהוג בשכרות או תחת השפעת סמים, ומתעקש שזו קונספירציה של חברות הפארמה הגדולות שמחנכים אותך לצחצח שיניים כל בוקר וערב?
אני רואה אתה תמונת הראי של exprexs מהצד השני, כל מי שלא עושה חיסון נדבק וכל מי שנדבק מת ?|פנים|
אתה משווה החדרת חומר לתוך הגוף ללבישת חגורת בטיחות ומניעת נהיגה בשכרות ?

נערך לאחרונה ב:

beatman

Member
אל תגזים עם השוואות לגרמניה הנאצית.
לצערי בארץ יש לנו חוקים מעצבנים וכאלה שפוגעים בחירויות האדם, אבל לא כל חוק כזה הוא נאציזם.
אף אחד לא שלח אותך לתא גזים.
השוואות כאלה פוגעות בזיכרון הנרצחים בשואה.

כוכבית מצויה

Well-known member

חובת חיסון כמובן לא תקרה, לצערי הרב במדינות דמוקרטיות אי אפשר לכפות על אנשים דברים כאלה מבחינה חוקית.

אם אתה לא סובל מבעיה רפואית שמונעת ממך להתחסן, אבל בכל זאת מסרב להתחסן, אתה מסכן אחרים.

אני לא הייתי עושה שום עסקים עם מקום שנותן לעובדים לא מחוסנים לשרת אנשים ולסכן אותם בהדבקה במחלה שהוכחה מעבר לכל ספק כקטלנית.

כל מגבלה שישימו עליך מגיע לך, זה לא פאשיזם, זה לא נאציזם, זו שמירה על חיים של אחרים, ואפילו אלוהי ישראל אמר: "ונשמרתם לנפשותיכם"!

לגבי הפיטורים, הוצע לו לעבוד מהבית והוא לא הסכים. כך שבהחלט מגיע לו.

beatman

Member

דווקא אפשר לכפות חיסון במדינות דמוקרטיות וזה קורה, למשל: צרפת, איטליה,יוון, בלגיה.

אני סבור שבארץ זה לא יקרה.

לגבי מנהל שמאיים לפטר את עובדיו, שמעתי מידיד שרמזו לו בעבודה שמי שלא יתחסן הכניסה שלו לשערי החברה תהיה מוגבלת, הוא ענה בתקיפות שאם כך הוא יאלץ להפרד מהם.
זה די אגרסיבי לאלץ אנשים להכניס משהו לגופם ללא רצונם תוך איום בשלילת פרנסתם.
מה גם שהתירוץ של "מסכן אחרים" הוא די לא מדוייק, כי הבנאדם ממשיך לחבוש מסיכה ולשמור מרחק, כפי שכולם עשו לפני החיסון, אז פתאום הוא הופך לפצצת הדבקה ??
ההשוואה שלך למחבל היא הזויה.(n)
החיסון הוא עוד שכבת הגנה עבור המתחסן (שגם היא לא הרמטית), בגלל זה המחוסנים צריכים לדאוג מעט פחות מסיכוי להידבק ולא להאשים אחרים שלא רוצים להתחסן.
אגב, הסיבה שאותו אדם לא מסכים להתחסן היא חוסר האמון שלו בחברת פייזר, הוא טוען שלחברה יש אינטרס כלכלי והוא מחכה לחיסון הישראלי.
זה לחלוטין לגיטימי, גם אדם הפוחד מתופעות לוואי לגיטימי שימנע מהתחסנות.
אני נגד הגבלות דרמטיות למי שלא מתחסן, גם הייתי אוסר על מקומות עבודה, חנויות וכל מקום הנותן פרנסה/שירות לציבור לאסור כניסת לא מתחסנים.
פתיחת מתחמים נפרדים למתחסנים או לא מתחסנים באותו מקום למשל זה עוד סביר.
אי צורך בבידוד למחוסנים כפי שקורה עכשיו, גם סביר.

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
דווקא אפשר לכפות חיסון במדינות דמוקרטיות וזה קורה, למשל: צרפת, איטליה,יוון, בלגיה.

אני סבור שבארץ זה לא יקרה.

לגבי מנהל שמאיים לפטר את עובדיו, שמעתי מידיד שרמזו לו בעבודה שמי שלא יתחסן הכניסה שלו לשערי החברה תהיה מוגבלת, הוא ענה בתקיפות שאם כך הוא יאלץ להפרד מהם.
זה די אגרסיבי לאלץ אנשים להכניס משהו לגופם ללא רצונם תוך איום בשלילת פרנסתם.
מה גם שהתירוץ של "מסכן אחרים" הוא די לא מדוייק, כי הבנאדם ממשיך לחבוש מסיכה ולשמור מרחק, כפי שכולם עשו לפני החיסון, אז פתאום הוא הופך לפצצת הדבקה ??
ההשוואה שלך למחבל היא הזויה.(n)
החיסון הוא עוד שכבת הגנה עבור המתחסן (שגם היא לא הרמטית), בגלל זה המחוסנים צריכים לדאוג מעט פחות מסיכוי להידבק ולא להאשים אחרים שלא רוצים להתחסן.
אגב, הסיבה שאותו אדם לא מסכים להתחסן היא חוסר האמון שלו בחברת פייזר, הוא טוען שלחברה יש אינטרס כלכלי והוא מחכה לחיסון הישראלי.
זה לחלוטין לגיטימי, גם אדם הפוחד מתופעות לוואי לגיטימי שימנע מהתחסנות.
אני נגד הגבלות דרמטיות למי שלא מתחסן, גם הייתי אוסר על מקומות עבודה, חנויות וכל מקום הנותן פרנסה/שירות לציבור לאסור כניסת לא מתחסנים.
פתיחת מתחמים נפרדים למתחסנים או לא מתחסנים באותו מקום למשל זה עוד סביר.
אי צורך בבידוד למחוסנים כפי שקורה עכשיו, גם סביר.
אתה צודק בעניין זה שכפייה לא תקרה (לצערי הרב) אבל טועה מאוד בכל השאר...

נתחיל מזה, שאחרי כמעת 3 מליון מחוסני מנה שניה בישראל, אין שום דבר לגיטימי בחששות מחיסון של פייזר.
החיסון הוכיח את עצמו מעבר לכל ספק, וגם נתוני משרד הבריאות לגבי יחס מתים ומאושפזים בין מחוסנים ללא מחוסנים מאשרים שהחיסון יעיל.

מה שכן, הנה דוגמה של יוצא רוסיה שהחשש הזה עלה לו בחייו:
(זה קרה דווקא בארה"ב ולא בישראל, אבל זו דוגמה מצוינת לבעיה החמורה של סרבני החיסון!)

דבר שני, כולנו יודעים שמסכה זה לא מספיק.
זה כמובן עדיף מכלום, אבל בדיוק כפי שעדיין חלה חובה לחגור חגורות בטיחות, גם אחרי שהמציאו כריות אוויר, מוביליי שמתריע מהתנגשות, ואפילו בלימה אוטומטית, עדיין תאונות רכב כ"כ נפוצות, ועלולות להיות כ"כ קטלניות, שאנחנו לא מורידים שום אמצעי בטיחות, גם כאשר מפותחים אמצעים חדשים.

הסיכוי של אדם לא מחוסן להפיץ את המחלה, גם אם שומר על כל כללי הזהירות, הוא גדול משמעותית מאשר של אדם מחוסן.
למה אתה חושב שלמרות חובת מסכות, וריחוק חברתי, עדיין היה צורך ב-3 סגרים?
כי כל אלה לא מספיקים!

חיסון של רוב האוכלוסייה זה הדבר היחיד שיכול באמת לעצור את המגפה הזו, ולשים לה קץ.
כל מי שלא מתחסן אבל יכול, עושה החלטה מודעת להמשיך את המגפה, מה שיגרום ללא ספק לעוד מתים.

אז כן, אתה אולי לא אוהב את זה, אבל הבחור הוא בהחלט שווה ערך למחבל - בגללו ושכמותו ימותו אנשים שלא צריכים למות!

לא חסר מקרים בהם מדינה שוללת פרנסה מאנשים שמסכנים אחרים:
מה עם כל נהגי מוניות ואוטובוסים ששללו להם רישיון כי הם עשו עברות תנוע כאלה ואחרות?

לפחות הבחור שאתה מגן עליו יכול לבחור להתחסן ולחזור לעבודה במהירות, בעוד שרוב שלילות רישיון הם לשנים.

דרך אגב, מה היית אומר על חברה שמפטרת עובד שכתב בפייסבוק הפרטי שלו דברי תמיכה במחבל ערבי?
אשכרה תמך במישהו שעשה פיגוע, והיה כותב שהוא לוחם חופש?

האם היית אומר שזכותה של חברה לפטר כזה אדם או ששללו לו פרנסה שלא בצדק?

נ.ב.
אני, כל משפחתי הקרובה, וכל חברי לעבודה התחסנו כבר.
רובנו אף לא סבלנו מתופעות לוואי משמעותיות, ואלו שכן עבר להם תוך יום בערך.

די לתמוך באנשים שממציאים שטויות ומסכנים את כולנו בלי שום סיבה לגיטימית.

למעלה