חברים, אל תקבלו את החיסון

beatman

Member
לא טענתי בשום מקום שהחיסון הוא פתרון פלא או שהוא יעלים את הווירוס לגמרי.

אבל, הוא בהחלט יעזור לצמצם אותו לרמה שניתן לנהל.
יעילותו הוכחה, ולא בשמועות או טענות, אלא בנתוני ברזל מהשטח.

ציטוט שלך: "חיסון של רוב האוכלוסייה זה הדבר היחיד שיכול באמת לעצור את המגפה הזו, ולשים לה קץ."
זאת דעה, והיא אינה מדוייקת כלל.

כנ"ל גם בטיחות החיסון.
כבר לפני חודש פורסמו נתונים ש-20 מליון איש ברחבי העולם קיבלו חיסון, ואף אחד לא מת.
גם כמות תגובות אלרגיות חריפות היא מזערית.

מנין לך המידע הזה?
עד עכשיו ראיתי מידע על אדם אחד שנפתר בסמוך לקבלת החיסון בארץ, והיו לו כ"כ הרבה מחלות רקע שעדיין חוקרים את הנסיבות.
נראה שאתה בעצמך מתחיל להפיץ פייק ניוז, וחבל.

אין שום בסיס לחשוש מהחיסון הזה! כלום! כל הנתונים האמתיים שמתפרסמים מראים שהחיסון בטוח ויעיל.
אלא אם יש לך מקור מהימן שיכול לאשר את ההפך, את רק מפיץ פרנויה כשאתה טוען שיש סיבות טובות לחשוש מהחיסון!

ובגלל זה בודקים היסטוריה רפואית של אנשים לפני שנותנים להם חיסון.
למזלנו, בארץ הכל ממוחשב, ודי קל לבדוק למי תהיה בעיה לקחת חיסון ולמי לא.

אני נתקלתי לפחות ב-3 מקרים של מוות אחרי חיסון בחדשות, ועוד מקרה של סבתא של ידיד.
"עדיין חוקרים את נסיבות", האנשים כבר נקברו ולא בדיוק בדקו או התעניינו, בוודאי שאף גורם רפואי לא מוסר מידע.
באמת אין בסיס לחשוש ? הזכרתי לעיל תופעות לוואי לטווח ארוך למשל, את זה עדיין לא יכלו לבדוק.
ומה עם אנשים שלא סומכים על פייזר ורוצים חיסון אחר, גם אותם תכריח ?
ציינתי עובדות בלבד, לא פייק ניוז.

מה הסיפור הזה קשור לדיון שלנו?
פותח השרשור לא טוען שהוא חושש מהחיסון כי יש לו בעיה רפואית שעלולה לסכן אותו - הוא טוען שהחיסון הוא נשק ביולוגי.

בוודאי שקשור, נתתי דוגמא של אנשים שנתקלתי בהם והסיבות שהם לא מוכנים להתחסן, זה לגיטימי.
רונן מאמין שהחיסון זה נשק ביולוגי, זאת קונספירציה הזויה אמנם, אך דבריך שהחיסון הוא הדבר היחיד שיוציא אותנו מהמגיפה והשוואה בין לא מתחסנים למחבלים לא רחוקה משם.

עד עכשיו לא היית ברירה.

פעם אנשים צבעו חדרי ילדים עם צבע אופרת.
קבלנים שמו אסבסט בבניינים בתור בידוד.
ריססו DDT כדי למגר יתושים.

ומה הקשר ?
מה פשר ההשוואה בין חומרים רעילים לאמצעי הגנה ?
כמו שהתמגנו מאז תחילת המגיפה, כך האמצעים הללו נשארים, החיסון אינו תחליף, אלא תוספת.

"מחבל" זה מי שפוגע בזדון.
הבחור הספציפי הזה לא רק מסרב להתחסן בלי סיבה רפואית, מה שאומר שהסיכון ממנו יהיה גבוהה מכל מי שהתחסן, אלא הוא גם מפיץ תעמולה שקרית לגמרי נגד החיסון.
אני חושב שבגלל שאנו בעמוד שלישי כבר שכחת מה הוא כתב בהודעה הפותחת.

שקלתי להשוות אותו לנהג שיכור - אחד שלא מתכוון לפגוע, אבל נוהג בצורה מסוכנת שעלולה להוביל לפציעה או מוות של אחרים.
אבל אחרי שקראתי שוב את דברי הפתיחה שלו, והניסיונות להניע אחרים מלהתחסן, ברור לי חד משמעית שמדובר במחבל שמחפש לפגוע באחרים, לא אחד שחושש.

אבל גם האנשים האלה מאמינים במשהו - הם בד"כ מאמינים שהם תומכים בלוחמי חופש שר רוצים לשחרר עם מדוכא.
מה ההבדל בין מי טעון שמחבל הוא לוחם חופש לבין מי שטוען שהחיסון הוא נשק ביולוגי?
אם כבר, האחרון מסוכן יותר, כי הוא עוד עלול לשכנע אחרים לא לקחת את החיסון!

די להתעממות הזו - לא מדובר במישהו שחושש מתהליך רפואי לא בדוק מסיבות רציניות.
מדובר במפיץ מגפות בזדון, חד וחלק! זה בחתימה שלו!

הוא לא מפיץ שום מגיפה והתיאוריה ההזויה שלו לא דוגלת ברצח או הדבקה של אנשים.
אם כבר הרצון שלך לכפות על אנשים ולחדור לגופם בניגוד לרצונם רק מתדלק את הקונספירציות שלו על משטר טוטאליטרי שפוגע באזרחים.

רק שכאן הוא לוקח זכות על הגוף שלנו.

הוא לא!
הוא לא בא להדביק אף אחד והוא נזהר בציבור כפי שנזהר בעבר.
מפחידים אותך לא מחוסנים ? תנעל את עצמך!

לסיום, אני חייב לציין שאתה מסתכל על נושא פיטורי סרבני חיסון מזווית לא טובה:
אל תחשוב על זה "תכניס חומר זר לגופך או תאבד את פרנסתך!"

תחשוב על זה כ-"יש לנו משרה עם דרישות X, Y, Z. אם לא תעמוד באחת מהן, נאלץ להיפרד, אתה מוזמן לחפש משרה אחרת שאתה מתאים לדרישות שלה".

מן הסתם, אם הבחור עובד בחברה שמאפשרת לו לעבוד מהבית, אין להם עילה לדרוש חיסון כחלק מדרישות התפקיד.
אבל, אם הוא נצא בשירות לקוחות פרונטלי, או צריך לעבוד במרחב צפוף עם אנשים אחרים, אז זו דרישת משרה לגיטימית לא פחות, מאשר דרישה לרישיון נהיגה עבור משרה שכרוכה בנהיגה.

יש חברות שדורשות סיווג בטחוני כדי לעבוד בהן, וזו פלישה חסרת תקדים לפרטיות.
למעשה, החברה בה אני עובד דורשת פוליגרף מכל מי שמתקבל לעבודה.

עד עכשיו לא הייתה דרישה כזאת, אז פתאום מכניסים אותה ?
ואם אדם רוצה חיסון של חברה אחרת, ואם אדם לא יכול להתחסן מסיבות רפואיות ?
זה לא שווה ערך לנהיגה, כי רשיון מקנה ידע בנהיגה וסיווג ביטחוני מאפשר חשיפה לחומר מסווג.

אגב, אתה יודע כמה בדיקות בריאות עושים כדרך קבע לטייסים למשל? בלי שום קשר לווירוס?
בד"כ לדרוש תיק רפואי מעובד זו חדירה לפרטיות, אבל היות וטייס מסחרי מחזיק בידיו חיים של 100 - 300 אנשים בכל טיסה, יש חובה חוקית עליו להציג תעודת כשירות רפואית למעסיק שלו.

בדיקה לא מחדירה שום חומר לגוף שלך.

אם אתה חושב שזה תקין לכפות על אנשים חיסון, מחר תתמוך גם בהחדרת תרופות בכפייה "בשביל לרפא אנשים ולמנוע מהם להדביק", מחרתיים בקצירת איברים בכפייה "בשביל להציל חיים של מישהו".

ושאלה לסיום:
מה דעתך על אלה שמעשנים סיגריה אלקטרונית, ועוד עושים זאת בקרבה לאחרים?
אני לא יודע אם היא מזיקה, אם כן אז כמו סיגריה רגילה, לא במקום לעשן ליד אנשים.

BravoMan

Active member
זאת דעה, והיא אינה מדוייקת כלל
זו דעה של כל רופא נורמלי.
אתה יודע מה הבדל בין ווירוס למגפה?

יש הרבה ווירוסים שלא מיגרנו, ועדיין מסתובבים בקרבנו, אבל אף אחד מהם לא מגיע לרמה של מגפה, ועוד מגפה עולמית.
קח שוב את החצבת כדוגמה: חיסון החצבת, למרות שקיים עשרות שנים, לא השמיד לגמרי את החצבת.

אבל, רוב הזמן אין לנו מגפת חצבת, שמצריכה אותנו להפוך את כל חיינו על הראש.
אותו כנ"ל עם COVID-19 - החיסון לא ימגר אותו לגמרי, אבל הוא יכול להוריד אותו לכל הפחות לממדים של שפעת עונתית, ואולי מתחת לזה אם מספיק אנשים יתחסנו.
זו כבר לא תהיה מגפה!

אגב, אתה יודע איך ממגרים מגפה בלי חיסון?
בגלל שלושה חולים סוגרים עיר של מליון וחצי תושבים בסגר יום כיפור!

אז הבעיה היא בזה ולא במה הוא מאמין שעל זה אין לאף יכולת שליטה וזכותו להאמין בסופו של דבר גם בהזיות.
זה נכון. אנחנו לא משטרת מחשבות, ואני גם לא רוצה שנהיה.
השאלה היא מה אותה אמונה מביאה את האדם לעשות.

יש הרבה דתיים שמאמינים שהומוסקסואליות היא חטא אסור, אבל רק ישי סליסל לקח את האמונה הזו כמה צעדים קדימה ורצח ילדה חפה מפשע.
אם היינו באחת הרשתות החברתיות הגדולות ולא פורום נידח שכמות המשתמשים בו ניתן לספור על יד אחת, השרשור הזה מזמן היה נמחק.

כשאדם פותח שרשור בכוונה לשכנע אחרים לא להתחסן, ועוד שם בחתימה שלו (כדי שיופיע בכל הודעה קשורה ולא קשורה) הודעה שהמגפה לא קיימת, למה שאני אאמין שבן אדם כזה שומר על איזשהן הנחיות?
אפילו אם הוא ישים מסכה כדי לעבור את השומר בסופר, הוא יוריד אותה דקה אחרי. לצערי, ראיתי כאלה...

יש כאן לא סתם אמונה - יש כאן הצהרת כוונות.

תחלס, גם אם אי אפשר לפטר אותו על זה שהוא לא רוצה להתחסן, (ואני דווקא בעד שאפשר יהיה, אבל כנראה לא נסכים על נקודה זו לעולם), נראה שבהחלט אפשר לפטר אותו על הפוסט איתו פתח את השרשור הזה, שכן זה פוסט הסטה לפגיע בציבור.

פני כיפת ברזל לא היתה שום הגנה וכל רקטה שהיתה מכוונת לשטח מיושב היתה פוגעת בו.
היו אזעקות. מרחבים ממוגנים. תגובה חריפה יותר של צה"ל.
למעשה, דעה אחת ששמעתי היא שחבל שפיתחנו בכלל את כיפת ברזל, כי עכשיו שטילים פחות פוגעים זה מוריד לגיטימציה לפעול בצורה חריפה יותר בעזה.

אז כן, ההשוואה דווקא טובה:
יש הרבה מקרים בהם הסתפקנו בהגנה חלשה, עד שהשגנו הגנה חזקה יותר.

ברגע שיש את ההגנה החזקה יותר, אין תירוץ להישאר עם החלשה אם אין סיבה ממשית - ואמונות אישיות אינן סיבה כשזה משפיע על אנשים שלא מחזיקים באותן אמונות!
אם אתה חושב שזה תקין לכפות על אנשים חיסון, מחר תתמוך גם בהחדרת תרופות בכפייה "בשביל לרפא אנשים ולמנוע מהם להדביק", מחרתיים בקצירת איברים בכפייה "בשביל להציל חיים של מישהו".
אם אתה לא מצליח להבין את ההבדל, יש לך בעיה בשיקול מוסרי.
בתחלס, אם אפשר היה לבודד את האנשים האלה מהאוכלוסיה, כמו שמדוכאי חיסון משתדלים לעשות לעצמם אפילו בשגרה כשאין מגפה, לא הייתי מחפש לכפות עליהם חיסון.
אבל הרי גם זו לא אופציה...

אגב, יש בדיקות שכן מצריכות הזרקת חומר לגוף, אם כי אני לא חושב שעושים כאלה בצורה תקופתית לטייסים.

אני לא יודע אם היא מזיקה, אם כן אז כמו סיגריה רגילה, לא במקום לעשן ליד אנשים.
הסיבה שהזכרתי סיגריה אלקטרונית, היא שמדובר בהחדרת חומר כימי לגוף, שבניגוד לחיסונים או תרופות לא נבדק, ולא עובר שום בקרה או פיקוח.
משהו שפותח נטו למטרת רווח כספי, ולא עומד בשום תקנים.

אבל, מעולם לא שמעתי אף אחד מעלה קונספירציה נגד החומר הזה!
יש אנשים שחוששים מסיגריות אלקטרוניות ולא רוצים שיעשנו לידם, אבל אף אחד לא מתרוצץ במדיה חברתית וטוען שזה נשק ביולוגי ומבקש מאנשים לא לעשן.

בסוף, מצאו שאכן החומרים האלה מזיקים, וכנראה אפילו יותר מסיגריות רגילות, וזו הסיבה שלפני כמה שנים משרד הבריאות הוציא את זה:

בקיצור - אנשים מוכנים להכניס כל חרה לגוף שלהם, ואף אחד לא עושה מזה ביג דיל, אבל חיסון מציל חיים?
פתאום "זו זכותי על הגוף", "זה חשש לגיטימי", ועוד כל מיני שטויות.

כוכבית מצויה

Well-known member

יש הרבה ווירוסים שלא מיגרנו, ועדיין מסתובבים בקרבנו, אבל אף אחד מהם לא מגיע לרמה של מגפה, ועוד מגפה עולמית.
קח שוב את החצבת כדוגמה: חיסון החצבת, למרות שקיים עשרות שנים, לא השמיד לגמרי את החצבת.

אותו כנ"ל עם COVID-19 - החיסון לא ימגר אותו לגמרי, אבל הוא יכול להוריד אותו לכל הפחות לממדים של שפעת עונתית, ואולי מתחת לזה אם מספיק אנשים יתחסנו.
זו כבר לא תהיה מגפה!

יש הרבה דתיים שמאמינים שהומוסקסואליות היא חטא אסור, אבל רק ישי סליסל לקח את האמונה הזו כמה צעדים קדימה ורצח ילדה חפה מפשע.
אם היינו באחת הרשתות החברתיות הגדולות ולא פורום נידח שכמות המשתמשים בו ניתן לספור על יד אחת, השרשור הזה מזמן היה נמחק.

כשאדם פותח שרשור בכוונה לשכנע אחרים לא להתחסן, ועוד שם בחתימה שלו (כדי שיופיע בכל הודעה קשורה ולא קשורה) הודעה שהמגפה לא קיימת, למה שאני אאמין שבן אדם כזה שומר על איזשהן הנחיות?
אפילו אם הוא ישים מסכה כדי לעבור את השומר בסופר, הוא יוריד אותה דקה אחרי. לצערי, ראיתי כאלה...

תחלס, גם אם אי אפשר לפטר אותו על זה שהוא לא רוצה להתחסן, (ואני דווקא בעד שאפשר יהיה, אבל כנראה לא נסכים על נקודה זו לעולם), נראה שבהחלט אפשר לפטר אותו על הפוסט איתו פתח את השרשור הזה, שכן זה פוסט הסטה לפגיע בציבור.

למעשה, דעה אחת ששמעתי היא שחבל שפיתחנו בכלל את כיפת ברזל, כי עכשיו שטילים פחות פוגעים זה מוריד לגיטימציה לפעול בצורה חריפה יותר בעזה.

ברגע שיש את ההגנה החזקה יותר, אין תירוץ להישאר עם החלשה אם אין סיבה ממשית - ואמונות אישיות אינן סיבה כשזה משפיע על אנשים שלא מחזיקים באותן אמונות!

בתחלס, אם אפשר היה לבודד את האנשים האלה מהאוכלוסיה, כמו שמדוכאי חיסון משתדלים לעשות לעצמם אפילו בשגרה כשאין מגפה, לא הייתי מחפש לכפות עליהם חיסון.

אגב, יש בדיקות שכן מצריכות הזרקת חומר לגוף, אם כי אני לא חושב שעושים כאלה בצורה תקופתית לטייסים.

הסיבה שהזכרתי סיגריה אלקטרונית, היא שמדובר בהחדרת חומר כימי לגוף, שבניגוד לחיסונים או תרופות לא נבדק, ולא עובר שום בקרה או פיקוח.

יש אנשים שחוששים מסיגריות אלקטרוניות ולא רוצים שיעשנו לידם, אבל אף אחד לא מתרוצץ במדיה חברתית וטוען שזה נשק ביולוגי ומבקש מאנשים לא לעשן.

בסוף, מצאו שאכן החומרים האלה מזיקים, וכנראה אפילו יותר מסיגריות רגילות, וזו הסיבה שלפני כמה שנים משרד הבריאות הוציא את זה:

בקיצור - אנשים מוכנים להכניס כל חרה לגוף שלהם, ואף אחד לא עושה מזה ביג דיל, אבל חיסון מציל חיים?

בפורום אחר הוא הצהיר שהוא מתכוון להפר את הבידוד לו הוא נדרש בשל שהות ליד חולה מאומת. אז די ברור שהוא לא מציית לכל ההנחיות.

beatman

Member

זו כבר לא תהיה מגפה!

אי אפשר לחזות את העתיד, אני מאוד מקווה שהמגיפה הזו תתפוגג במהירה, הלוואי והחיסון יעזור לזה.
אך בגלל זה לכפות על אנשים בכח, לא אסכים.

הקישור שהבאת על ניו-זילנד בעצם סותר את מה שאמרת בהודעה קודמת שהחיסון הוא הפיתרון היחיד למגיפה.
עובדה שמדינות אחרות מצאו פתרונות לפני שהיו חיסונים.

הוא כתב את דעתו, לא היתה בה שום עבירה על החוק ושום דבר פסול, מעצבן והזוי כן, פסול - לא.
גם דעתך קיצונית ומעצבנת, אך אינה פסולה.
חופש הביטוי של שניכם לדבר.
"רשתות חברתיות גדולות" - פייסבוק וטוויטר ? סתימת הפיות חוגגת שם, והן די לא אהודות עליי.

התגובות של צה"ל לפני כיפת ברזל לא היו חריפות יותר, אבל זה לא הנושא כאן.
הצבת כיפת ברזל לא שוות ערך לחיסון בכפיה.

טוב לדעת על הסיגריה האלקטרונית, אני דווקא חשבתי שזה נועד לגמילה מעישון.
אין תמיד קורלציה בין אלה שמכניסים דרעק לגופם מול אלה שחוששים מחיסון.

הבעיה בשיקול המוסרי היא אצלך, אדם שלא מחוסן ושומר על ההנחיות מול אדם מחוסן מה ההבדל בסיכוי להדביק ? קטן עד מאוד.
בגלל דבר כזה לכפות חיסון ? ברור שלא.
אפילו אם זו היתה מחלה קשה שהלא מחוסנים בעלי סיכוי גבוה להדביק, הייתי תומך גג על בידודם כמו שמבודדים היום חולים או מי שהיה ליד חולה.
אם זכות של אדם על גופו היא שטות עבורך, זה אומר הכל - השקפה טוטאליטרית לכל דבר ועניין.
מחר גם תתמוך בתרופות בכפייה ובקצירת איברים בכפייה!

BravoMan

Active member
אי אפשר לחזות את העתיד, אני מאוד מקווה שהמגיפה הזו תתפוגג במהירה, הלוואי והחיסון יעזור לזה.
אפשר לתכנן לעתיד בעזרת מודלים מדעיים והגיון בריא מבוסס על נתונים.

כשהחזאי אומר שעומד לרדת גשם, אתה לוקח מטרייה ליתר בטחון?
כשמוציאים אזהרות שטפון, אתה מתעלם מהן בטענה שאי אפשר לחזות את העתיד ונוסע לטייל בערבה?

אנחנו לא מדברים על ניחושים.
אנחנו מדברים כאן על שיטה מדעית, שהוכיחה את עצמה נגד מחלות רבות במשך יותר מ-100 שנה.
זו אפילו לא תחזית - זו תוכנית פעולה!

עובדה שמדינות אחרות מצאו פתרונות לפני שהיו חיסונים.
הבאתי את הקישור כדי שתראה שהמחיר בלי החיסון גרוע בהרבה ממחיר עם חיסון.
מה גם, שסגר כזה לא ישים בארץ, ואתה יודע את זה מצוין.

אגב, אני די בטוח שאם היו מכריזים על סגר כזה, היית צועק שגם זו פגיע |פנים|

בתחילת המגפה, הסתובב סרטון מסין שבו מראים נהג עובר במחסום ביקורת, וברגע שמודדים לו חום ורואים שהוא חולה, תופסים אותו שוטרים ממוגנים, מוציאים בכוח מהרכב, ועם מוט 2 מטר כמו שמשתמשים להוביל פרות, מובילים אותו לעמדת חיטוי ומשם למעצר.

בארץ, היו מספר מקרים שתפסו חולים מאומתים מסתובבים ברכב עם עוד אנשים, וכל מה שעשו זה לרשום להם דו"ח ולתת להם להמשיך בדרכם.
אז לנו אין חלופות לחיסון. ומעולם לא היו.

אלא אם תאמר לי שאתה מעדיף נוהל סין מאשר חובת חיסון?

הוא כתב את דעתו, לא היתה בה שום עבירה על החוק ושום דבר פסול
הוא לא כתב דעה. הוא פתח בקריאה, תסתכל שוב על כותרת השרשור הזה!

הוא מפיץ מידע רפואי כוזב בניסיון להפחיד אנשים.
מה בדיוק ההבדל בין מה שהוא כותב לאותן כתבות פייק ניוז עליהן דיברנו בשרשור השני?
(אם לא מתחשבים כמובן שהוא הרבה פחות אמין מחברת חדשות, וכמעת אף אחד לא יקרא את דבריו כאן)

חופש הביטוי של שניכם לדבר
אם אני אכתוב משהו כמו "צריך לאטום את כל החרדים בתוך בני ברק ושלא יצאו משם כי הם מפיצים מחלות", תגן גם על חופש הביטוי שלי?
תסביר לכולם שאני בסה"כ מבולבל מסטראוטיפים, או ניזון מתעמולה של תקשורת שמאלנית?

או שתעיף אותי לכל הרוחות מהפורום?
הבעיה בשיקול המוסרי היא אצלך, אדם שלא מחוסן ושומר על ההנחיות מול אדם מחוסן מה ההבדל בסיכוי להדביק ? קטן עד מאוד.

הסיכוי למות מקורונה הוא בערך 2%. קטן מאוד.
אז למה אתה בכל זאת נזהר?
ואני מניח שאתה נזהר. או שמה בגלל שהסיכוי כ"כ קטן, אתה בעצמך עושה הכל כדי להמשיך בחיי השגרה שלך בלי הגבלות?

כשמדובר בחיים ומוות שלי ושל אלה שקרובים אלי, גם סיכון קטן אני לא מוכן לקחת.
אולי אתה כן. אולי לך חשובות יותר גחמות של איזה משוגע אקראי בפורום מאשר חייך וחיי אהוביך.
לי לא.

אם זכות של אדם על גופו היא שטות עבורך, זה אומר הכל - השקפה טוטאליטרית לכל דבר ועניין.
מה עמדתך לגבי הפלות?
ומה עמדתך לגבי ברית מילה בתינוקות?

הייתי תומך גג על בידודם כמו שמבודדים היום חולים או מי שהיה ליד חולה.
אבל מה עם הפרנסה שלהם?
אם אתה לא מוכן שיפטרו מי שלא מתחסן, איך תתמוך בבידוד כפוי שלהם שלא יוכלו ללכת לעובדה?
או שאתה מצפה ממעסיקים פרטיים להמשיך לשלם להם משכורת רגילה כל עוד הם בבידוד?
וכמה זמן בדיוק אתה מצפה לבודד אותם? לכל החיים שלהם?

beatman

Member
אפשר לתכנן לעתיד בעזרת מודלים מדעיים והגיון בריא מבוסס על נתונים.

כשהחזאי אומר שעומד לרדת גשם, אתה לוקח מטרייה ליתר בטחון?
כשמוציאים אזהרות שטפון, אתה מתעלם מהן בטענה שאי אפשר לחזות את העתיד ונוסע לטייל בערבה?

אנחנו לא מדברים על ניחושים.
אנחנו מדברים כאן על שיטה מדעית, שהוכיחה את עצמה נגד מחלות רבות במשך יותר מ-100 שנה.
זו אפילו לא תחזית - זו תוכנית פעולה!

הבאתי את הקישור כדי שתראה שהמחיר בלי החיסון גרוע בהרבה ממחיר עם חיסון.
מה גם, שסגר כזה לא ישים בארץ, ואתה יודע את זה מצוין.

אגב, אני די בטוח שאם היו מכריזים על סגר כזה, היית צועק שגם זו פגיע |פנים|

בתחילת המגפה, הסתובב סרטון מסין שבו מראים נהג עובר במחסום ביקורת, וברגע שמודדים לו חום ורואים שהוא חולה, תופסים אותו שוטרים ממוגנים, מוציאים בכוח מהרכב, ועם מוט 2 מטר כמו שמשתמשים להוביל פרות, מובילים אותו לעמדת חיטוי ומשם למעצר.

בארץ, היו מספר מקרים שתפסו חולים מאומתים מסתובבים ברכב עם עוד אנשים, וכל מה שעשו זה לרשום להם דו"ח ולתת להם להמשיך בדרכם.
אז לנו אין חלופות לחיסון. ומעולם לא היו.

אלא אם תאמר לי שאתה מעדיף נוהל סין מאשר חובת חיסון?

הוא לא כתב דעה. הוא פתח בקריאה, תסתכל שוב על כותרת השרשור הזה!

הוא מפיץ מידע רפואי כוזב בניסיון להפחיד אנשים.
מה בדיוק ההבדל בין מה שהוא כותב לאותן כתבות פייק ניוז עליהן דיברנו בשרשור השני?
(אם לא מתחשבים כמובן שהוא הרבה פחות אמין מחברת חדשות, וכמעת אף אחד לא יקרא את דבריו כאן)

אם אני אכתוב משהו כמו "צריך לאטום את כל החרדים בתוך בני ברק ושלא יצאו משם כי הם מפיצים מחלות", תגן גם על חופש הביטוי שלי?
תסביר לכולם שאני בסה"כ מבולבל מסטראוטיפים, או ניזון מתעמולה של תקשורת שמאלנית?

או שתעיף אותי לכל הרוחות מהפורום?

הסיכוי למות מקורונה הוא בערך 2%. קטן מאוד.
אז למה אתה בכל זאת נזהר?
ואני מניח שאתה נזהר. או שמה בגלל שהסיכוי כ"כ קטן, אתה בעצמך עושה הכל כדי להמשיך בחיי השגרה שלך בלי הגבלות?

כשמדובר בחיים ומוות שלי ושל אלה שקרובים אלי, גם סיכון קטן אני לא מוכן לקחת.
אולי אתה כן. אולי לך חשובות יותר גחמות של איזה משוגע אקראי בפורום מאשר חייך וחיי אהוביך.
לי לא.

מה עמדתך לגבי הפלות?
ומה עמדתך לגבי ברית מילה בתינוקות?

אבל מה עם הפרנסה שלהם?
אם אתה לא מוכן שיפטרו מי שלא מתחסן, איך תתמוך בבידוד כפוי שלהם שלא יוכלו ללכת לעובדה?
או שאתה מצפה ממעסיקים פרטיים להמשיך לשלם להם משכורת רגילה כל עוד הם בבידוד?
וכמה זמן בדיוק אתה מצפה לבודד אותם? לכל החיים שלהם?

אין שום הבטחה מצד אף מדען שהקורונה תיגמר בזכות החיסון, בוודאי לא כאשר יהיו טיסות ויש אפשרות לעוד מוטציות.
זו כן תחזית, כי אי אפשר לדעת מה בדיוק יתרחש.

בסיום הסגר הראשון התחלואה ירדה לרצפה.
אכיפה רצינית יותר, סגירת נתב"ג בזמן, ריבוי בדיקות ברגע הנכון היו מאוד אפשריים בארץ, אך לא בוצעו.
ואם אותו סרבן חיסונים רוצה לנקוט בדרך שונה למיגור המגיפה, מדוע לכפות עליו חיסון בגלל שאחרים לא שומרים על ההנחיות ? שאלה שלא שומרים יענשו.
תלוי עד כמה הסגר אכזרי, הסגרים שהיו עד עכשיו לא משתווים לחיסון בכפיה.

"בארץ, היו מספר מקרים שתפסו חולים מאומתים מסתובבים ברכב עם עוד אנשים, וכל מה שעשו זה לרשום להם דו"ח ולתת להם להמשיך בדרכם.
אז לנו אין חלופות לחיסון. ומעולם לא היו."
- זה לא נכון, מכיר מקרה בו משטרה תפסה במחסום רכב עם אבא וילד חולה קורונה, עצרו את הרכב והוא לווה ע"י ניידת אחרת לביתו ואחרי סיום הבידוד הוא זומן לחקירה.

אני הייתי מעדיף נוהל ניו-זילנד או הונג קונג ולא סין.
התמיכה שלך בכפיית חיסונים יותר מקרבת אותך לסין.

הקריאה שלו מבוססת על דעה ואמונה בקונספירציה, הוא לא הביא שום מידע רפואי כוזב, אלא הנפצות מגוחכות.
אם היית קורא לאטום את בני ברק, זה היה פחות גרוע מלכפות חיסון.
ובוודאי שזה במסגרת חופש הביטוי.

ברור שאני נזהר, כי אפשר להידבק, וגם אם לא מתים, יכול להיגרם נזק והמחלה בכלל לא נעימה לחלק מהאנשים.
אתה לא מוכן לקחת סיכון קטן ?
עד עכשיו כאשר יצאת מהבית לקחת אותו, לא ?

הפלות זה רצח.
ברית מילה זו מצווה ביהדות.

לפי מה שידוע לי מי שנמצא בבידוד מקבל על כך ימי מחלה.
הבידוד יכול להיות מוגבל בזמן.
מעבר לזה אפשר לחייב בדיקות.

BravoMan

Active member
ואם אותו סרבן חיסונים רוצה לנקוט בדרך שונה למיגור המגיפה, מדוע לכפות עליו חיסון בגלל שאחרים לא שומרים על ההנחיות ? שאלה שלא שומרים יענשו.
ראשית, הסרבן הספציפי בו אנחנו דנים לא רוצה דרך שונה למגר את המגפה.
הוא הצהיר במפורש שמבחינתו אין מגפה, ולפי "כוכבית מצויה" הוא אפילו הצהיר שהוא לא מוכן לשמור על בידוד אחרי שנפגש עם חולה מאומת.
אז בבקשה תפסיק להמציא תירוצים בשבילו!

אם מי שמסרב לשמור שייענש - אז הוא הראשון שצריך להיענש, ואם כבר, העונש הכי יעיל לאחד כזה הוא לחסן אותו בכוח.
ככה גם אם ימשיך להשתולל, רוב הסיכויים שלא יגרום נזק.

אבל בוא נניח שאתה רוצה שיטה שונה:
מה השיטה? אכן, אחרי הסגר הראשון התחלואה ירדה, אבל היא גם עלתה חזרה תוך שבועות בודדים.
רק חיסון שמונע מאנשים לחלות יכול להוות פתרון לטווח ארוך.

מה גם, שכמו שאתה בעצמך אוהב להזכיר, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית.
ממשלה דמוקרטית צריכה לשקול פגיעה באזרחים שלה. סבבי סגר חוזרים ונשנים פוגעים הרבה יותר, מאשר להכריח כמה מטורפים סרבנים לקבל זריקה קטנה שלא באמת תזיק להם.

אם חושבים על זה: כשהמדינה מגייסת בכפייה אזרחים שלה לצה"ל ל-3 שנים, ומעמידה את רובם בסכנת מוות ממש, וגם שמה סרבנים בכלא (למעט חרדים וערבים שזה נושא לדיון נפרד), אז להעניש לא מתחסנים נראה ממש בקטנה.

אין שום הבטחה מצד אף מדען שהקורונה תיגמר בזכות החיסון
שואל אותך שוב: איך אתה מגדיר "קורונה תגמר"?
לפי כל מה שקראתי, כל המדענים מסכימים שחיסון רוב האוכלוסייה יסיים את המגפה.
זה ייקח זמן, וזה לא יעלים את הווירוס, עדיין יהיו אנשים שידבקו, ויחלו, אבל זה לא יהיה קרוב לממדים שיש עכשיו, ואף אחד לא טוען שנצטרך לסגור מדינות כל הזמן, ולהסתובב עם מסכות כל החיים.

וגם אם יש מי שטוען זאת, והוא אשכרה חלק מקהילה מדעית, אז הוא בטח שבטח לא בקונצנזוס המדעי.

אני הייתי מעדיף נוהל ניו-זילנד או הונג קונג
כלומר, שינית את דעתך מהתגובה הזו:
זה רע מאוד.
אני התנגדתי מלכתחילה לסגירה כל כך אגרסיבית של מקומות עבודה
נראה לי אתה מזגזג קצת...

ובוודאי שזה במסגרת חופש הביטוי.
בכנות, אני מופתע. אבל לפחות פה את עקבי, ואני חייב לתת לך את הכבוד המגיע על כך...
רק שואל שוב, מה עם הסתירה הקודמת? אתה בעד סגירה אגרסיבית או לא?

אתה לא מוכן לקחת סיכון קטן ?
עד עכשיו כאשר יצאת מהבית לקחת אותו, לא ?
אם אין ברירה אז כן. כשיש ברירה, אז לא.

זה קצת מעיק לענות פעמיים על אותו דבר כי יש 2 שרשורים די דומים עכשיו, אבל אכתוב פה שוב: כל השנה האחרונה יצאתי רק לדברים שהיו נחוצים.
והורי המבוגרים לא יצאו בכלל.

הסיכון מהמגפה הזו הוא ממש לא קטן. כתבתי את הסטטיסטיקות בשרשור השני, ואם שופטים אפילו לפי כמות המתים בלבד, בלי להזכיר את כל המונשמים ואלה שהחלימו אבל סובלים מתופעות לוואי לטווח ארוך, אפשר לראות שהמחלה הזו זה לא משהו לזלזל בו.

הפלות זה רצח.
ברית מילה זו מצווה ביהדות.
נו, רואה?
כשזה מתאים לאמונה שלך, אז יש תירוצים לגבי "שליטתו של אדם על הגוף שלו", אבל כשזה לא מתאים אז לא...
אם ברית מילה זו "מצווה ביהדות", למה שלא נשאיר אותה ליום בו התינוק יגדל, יחליט שהוא רוצה לקיים מצוות, ואז יעשה לעצמו?
כשזה נוגע לחיסונים, אתה לא מוכן שבגלל אמונה של מישהו יכריחו אותו לבצע זריקה, אבל לא אכפת לך שבגלל אמונה של מישהו אחר יעשו ניתוח מסכן חיים (ידעת שיש מספר תינוקות שמתים כל שנה מסיבוכי ברית מילה?) לתינוק חסר ישע?

ומה אם האישה ההרה היא בסכנת חיים? זה בסדר לרצוח אותה בניסיון לקבל עוד תינוק?
רואה, לכל דבר יש שני צדדים.

הסכמת כבר, שהסיבה לסירוב של פותח השרשור היא לא חשש לגיטימי שהחיסון מסכן את בריאותו, אלא אמונה בקונספירציות חסרות בסיס ושקרים.
כלומר, אתה יודע שלא באמת ייגרם לו נזק אם המדינה תכריח אותו להתחסן, או לפחות תעניש אותו על זה שלא מתחסן.

אז על מה בדיוק אתה מבסס את התמיכה שלך בו? עד כה לא ראיתי דבר אובייקטיבי בניסיונות הצדקה שלך, שבהם אתה בעיקר מנסה לדבר בשמו, ולומר דברים שהוא לא אמר...

לפי מה שידוע לי מי שנמצא בבידוד מקבל על כך ימי מחלה
יש כמות מוגבלת של ימי מחלה לכל עובד.
מה קורה למי שנגמרו ימי מחלה?
מזכיר לך שוב - אנחנו לא מדברים כאן על בידוד של שבועיים כמו שיש עכשיו למי שיש חשש שנדבק.

כשמדובר בסרבן חיסון יהיה צורך לבודד אותו עד סוף המגפה לכל הפחות, וזה יכול להגיע גם לחצי שנה עד שנה, תלוי כמה סרבנים כאלה יהיו, איך יעבור מבצע החיסונים, ומה יהיו סטטיסטיקות סופיות לגבי יעילות חיסון ומשך זמן שהחסינות מחזיקה.

דיברת על כך שמדינה צריכה לפצות עסקים שנפגעים מהסגר.
כשמדינה מפצה מישהו, היא עושה זאת מכספי מסים.

אז מה אתה מצפה בעצם? שאלה מאיתנו שעשו את כל מה שאנו יכולים, כולל להתחסן, כדי לחזור לשגרה ולהחזיק את המשק, נשלם לאלה שלא מוכנים לעשות את חלקם לשבת בבית?
וזה נראה לך דמוקרטי?

beatman

Member
ראשית, הסרבן הספציפי בו אנחנו דנים לא רוצה דרך שונה למגר את המגפה.
הוא הצהיר במפורש שמבחינתו אין מגפה, ולפי "כוכבית מצויה" הוא אפילו הצהיר שהוא לא מוכן לשמור על בידוד אחרי שנפגש עם חולה מאומת.
אז בבקשה תפסיק להמציא תירוצים בשבילו!

אם מי שמסרב לשמור שייענש - אז הוא הראשון שצריך להיענש, ואם כבר, העונש הכי יעיל לאחד כזה הוא לחסן אותו בכוח.
ככה גם אם ימשיך להשתולל, רוב הסיכויים שלא יגרום נזק.

אבל בוא נניח שאתה רוצה שיטה שונה:
מה השיטה? אכן, אחרי הסגר הראשון התחלואה ירדה, אבל היא גם עלתה חזרה תוך שבועות בודדים.
רק חיסון שמונע מאנשים לחלות יכול להוות פתרון לטווח ארוך.

מה גם, שכמו שאתה בעצמך אוהב להזכיר, אנחנו חיים במדינה דמוקרטית.
ממשלה דמוקרטית צריכה לשקול פגיעה באזרחים שלה. סבבי סגר חוזרים ונשנים פוגעים הרבה יותר, מאשר להכריח כמה מטורפים סרבנים לקבל זריקה קטנה שלא באמת תזיק להם.

אם חושבים על זה: כשהמדינה מגייסת בכפייה אזרחים שלה לצה"ל ל-3 שנים, ומעמידה את רובם בסכנת מוות ממש, וגם שמה סרבנים בכלא (למעט חרדים וערבים שזה נושא לדיון נפרד), אז להעניש לא מתחסנים נראה ממש בקטנה.

שואל אותך שוב: איך אתה מגדיר "קורונה תגמר"?
לפי כל מה שקראתי, כל המדענים מסכימים שחיסון רוב האוכלוסייה יסיים את המגפה.
זה ייקח זמן, וזה לא יעלים את הווירוס, עדיין יהיו אנשים שידבקו, ויחלו, אבל זה לא יהיה קרוב לממדים שיש עכשיו, ואף אחד לא טוען שנצטרך לסגור מדינות כל הזמן, ולהסתובב עם מסכות כל החיים.

וגם אם יש מי שטוען זאת, והוא אשכרה חלק מקהילה מדעית, אז הוא בטח שבטח לא בקונצנזוס המדעי.

כלומר, שינית את דעתך מהתגובה הזו:

נראה לי אתה מזגזג קצת...

בכנות, אני מופתע. אבל לפחות פה את עקבי, ואני חייב לתת לך את הכבוד המגיע על כך...
רק שואל שוב, מה עם הסתירה הקודמת? אתה בעד סגירה אגרסיבית או לא?

אם אין ברירה אז כן. כשיש ברירה, אז לא.

זה קצת מעיק לענות פעמיים על אותו דבר כי יש 2 שרשורים די דומים עכשיו, אבל אכתוב פה שוב: כל השנה האחרונה יצאתי רק לדברים שהיו נחוצים.
והורי המבוגרים לא יצאו בכלל.

הסיכון מהמגפה הזו הוא ממש לא קטן. כתבתי את הסטטיסטיקות בשרשור השני, ואם שופטים אפילו לפי כמות המתים בלבד, בלי להזכיר את כל המונשמים ואלה שהחלימו אבל סובלים מתופעות לוואי לטווח ארוך, אפשר לראות שהמחלה הזו זה לא משהו לזלזל בו.

נו, רואה?
כשזה מתאים לאמונה שלך, אז יש תירוצים לגבי "שליטתו של אדם על הגוף שלו", אבל כשזה לא מתאים אז לא...
אם ברית מילה זו "מצווה ביהדות", למה שלא נשאיר אותה ליום בו התינוק יגדל, יחליט שהוא רוצה לקיים מצוות, ואז יעשה לעצמו?
כשזה נוגע לחיסונים, אתה לא מוכן שבגלל אמונה של מישהו יכריחו אותו לבצע זריקה, אבל לא אכפת לך שבגלל אמונה של מישהו אחר יעשו ניתוח מסכן חיים (ידעת שיש מספר תינוקות שמתים כל שנה מסיבוכי ברית מילה?) לתינוק חסר ישע?

ומה אם האישה ההרה היא בסכנת חיים? זה בסדר לרצוח אותה בניסיון לקבל עוד תינוק?
רואה, לכל דבר יש שני צדדים.

הסכמת כבר, שהסיבה לסירוב של פותח השרשור היא לא חשש לגיטימי שהחיסון מסכן את בריאותו, אלא אמונה בקונספירציות חסרות בסיס ושקרים.
כלומר, אתה יודע שלא באמת ייגרם לו נזק אם המדינה תכריח אותו להתחסן, או לפחות תעניש אותו על זה שלא מתחסן.

אז על מה בדיוק אתה מבסס את התמיכה שלך בו? עד כה לא ראיתי דבר אובייקטיבי בניסיונות הצדקה שלך, שבהם אתה בעיקר מנסה לדבר בשמו, ולומר דברים שהוא לא אמר...

יש כמות מוגבלת של ימי מחלה לכל עובד.
מה קורה למי שנגמרו ימי מחלה?
מזכיר לך שוב - אנחנו לא מדברים כאן על בידוד של שבועיים כמו שיש עכשיו למי שיש חשש שנדבק.

כשמדובר בסרבן חיסון יהיה צורך לבודד אותו עד סוף המגפה לכל הפחות, וזה יכול להגיע גם לחצי שנה עד שנה, תלוי כמה סרבנים כאלה יהיו, איך יעבור מבצע החיסונים, ומה יהיו סטטיסטיקות סופיות לגבי יעילות חיסון ומשך זמן שהחסינות מחזיקה.

דיברת על כך שמדינה צריכה לפצות עסקים שנפגעים מהסגר.
כשמדינה מפצה מישהו, היא עושה זאת מכספי מסים.

אז מה אתה מצפה בעצם? שאלה מאיתנו שעשו את כל מה שאנו יכולים, כולל להתחסן, כדי לחזור לשגרה ולהחזיק את המשק, נשלם לאלה שלא מוכנים לעשות את חלקם לשבת בבית?
וזה נראה לך דמוקרטי?

אני לא ממציא תירוצים עבורו, הוא יכול לענות לבד, רק שהוא נעלם בינתיים.
אם הוא לא שומר על בידוד ולא מתאמץ לשמור על הנחיות בציבור, הוא עבריין ועל כך יש להענישו.
זה לא תירוץ להשוות אותו לאנשים שלא מתחסנים וכן מקפידים על ההנחיות, אני נתקל בלא מעט כאלה.

לחסן בכח זה דבר פסול, חבל שאינך מבין את זה.👎

יש מדינות שבהן התחלואה נשארה נמוכה בלי שום חיסון.
להקפיד על מסיכות, ריחוק, הגבלת התקהלויות וטיסות לפי הצורך.
חיסונים זה גם מצויין, אבל לא לכפות אותם, אז ישארו 10-20% לא מחוסנים, ביג דיל.

אין שום הוכחה שהזריקה לא תזיק להם, אתה השתכנעת, הם לא.
גם אני לא משוכנע ב-100% עד כמה החיסון הזה בטוח, מקווה שהוא כן.
האישור שניתן לו הוא אישור חירום זמני ולא אישור מלא, יש אנשים שלא אהבו את זה.
יש אנשים שכן מעוניינים להתחסן, אבל בחיסון של חברה אחרת, מדוע הינך מעוניין לכפות עליהם דווקא את החיסון של פייזר ?
ומי שמאמין בקונספירציה שהחיסון נוראי עבורו, זה יפגע בו מורלית בצורה קשה אם יזריקו לו בכח, יותר ממה שאתה מתחלחל מ"כפיית" דת למשל.

שירות צבאי הוא חיוני לביטחונה של המדינה, החיסון הזה לא, כפי שכבר פירטתי לעיל ובאשכול השני.
מה גם שמוטרפים שנפגעים נפשית מגיוס בד"כ משוחררים על 21, כך גם אין צורך לכפות על מקביליהם בתחום החיסונים.

אסביר לגבי סגרים:
בהונג קונג וניו-זילנד מקומות עבודה, בתי ספר ובתי עסק פתוחים.
הסגר האגרסיבי היה לתקופות קצרות.
הרבה פחות נזק כלכלי ולימודי בהשוואה אלינו.
אני בעד סגירה אגרסיבית מקסימום לזמן קצר תוך פיצוי הולם של הנפגעים, אך לא כמו שזה נעשה בארץ לתקופות ממושכות ללא פיצוי הולם של חלק מהנפגעים וללא תוצאות משמעותיות כי לא היה הגיון במה שהוגדר "סגר" אך בפועל אנשים עקפו אותו ובינתיים אחרים נפגעו כלכלית לתקופות ממושכות.

בהפלות או ברית מילה הממשלה/כנסת כופה על האדם משהו ?
ברית מילה נעשית ע"י האב, ולא ניתן לדחות אותה לגיל 18, כי המצווה היא לעשותה בגיל 8 ימים.
אני לא מוכן שרשויות המדינה יתנו חיסון, תרופה או כל פעולה חודרנית לגופו של אדם ללא הסכמתו לכך (כמובן פרט למקרה בו הוא חולה ללא הכרה ונותנים לו טיפול מציל חיים).
אישה שנמצאת בסכנת חיים זה מקרה אחר, אני התכוונתי הפלות מבחירה שזה רצח לכל דבר ועניין.

"הסכמת כבר, שהסיבה לסירוב של פותח השרשור היא לא חשש לגיטימי שהחיסון מסכן את בריאותו, אלא אמונה בקונספירציות חסרות בסיס ושקרים.
כלומר, אתה יודע שלא באמת ייגרם לו נזק אם המדינה תכריח אותו להתחסן, או לפחות תעניש אותו על זה שלא מתחסן."
- זה לא נכון, האמונה שלו בקונספירציה גורמת לו לחשוש שהחיסון מסכן את בריאותו, אני לא בטוח שהחיסון לא גורם נזק, אני עצמי התחסנתי ולקחתי מבחירה את הסיכון(שלדעתי הוא מאוד נמוך, אך קיים).
על אותו משקל כך אני מאמין שעלול להיגרם לו נזק בריאותי אם יוכרח להתחסן, וכמובן נזק מורלי.
היום חיסון בכפיה, מחר תרופות בכפייה ומחרתיים קצירת איברים, זה מדרון מסוכן.

אני לא תומך בדבריו ולא מדבר בשמו, אני מגן על זכותם של אנשים לא להתחסן.

צודק, בידוד לזמן רב הוא בעייתי בהרבה מקרים.
הוא יכול להיות מוגבל בזמן, אלא אם כן האדם עובד מהבית למשל.
יש גם רעיון שאדם יבצע בדיקות כל כמה זמן במקום חיסון, במקרה והבדיקה אינה מחדירה כלום לגוף זה לגיטימי.
בכל מקרה זה רלוונטי למגיפות אחרות כפי שציינתי ולא לקורונה.

"אז מה אתה מצפה בעצם? שאלה מאיתנו שעשו את כל מה שאנו יכולים, כולל להתחסן, כדי לחזור לשגרה ולהחזיק את המשק, נשלם לאלה שלא מוכנים לעשות את חלקם לשבת בבית?
וזה נראה לך דמוקרטי?"
- במצב כזה זה לא יהיה הוגן (בלי קשר לדמוקרטיה), אדם במקרה כזה יצטרך לפרנס את עצמו.

נערך לאחרונה ב:

BravoMan

Active member
לחסן בכח זה דבר פסול, חבל שאינך מבין את זה
לא יותר פסול מאשר להכניס לכלא נהגים שיכורים, ואני רק מזכיר לך שאת זה אפשר לעשות גם לנהג שיכור שלא פגע באף אחד.
אני לא ממציא תירוצים עבורו, הוא יכול לענות לבד, רק שהוא נעלם בינתיים.
כתבת כאן שהוא רוצה שיטה שונה למגר מגפה, או שהוא מחכה לחיסון אחר.
כל אלה דברים שהוא לא אמר.
למעשה, הם סותרים את כל מה שהוא כתב לפני שנעלם מהפורום.

אולי אתה מכיר אנשים שממתינים לחיסון אחר ובינתיים מנסים למזער את המגע עם אחרים.
עם כאלה יש לי פחות בעיה. למעשה, אם הם הולכים להתחסן בסוף, הם לא באמת מתנגדי חיסון.

פותח השרשור הוא מתנגד חיסון באופן גורף, ובכאלה מדינה מוכרחה לטפל!

אין שום הוכחה שהזריקה לא תזיק להם, אתה השתכנעת, הם לא.
יש הוכחה. 20 מליון אנשים ברחבי העולם, וכמעת 4 מליון איש במדינת ישראל שהזריקה לא הזיקה להם.
וגם אם יש סיכון קטן בזריקה, לא אמרת לפני כמה הודעות שזה בסדר לקחת סיכון קטן?

מה לדעתך עדיף - סיכון קטן לתופעות לוואי לא רצויות מהזריקה, או סיכון קטן למוות מקורונה?
מזכיר לך שפגיעה רצינית לטווח ארוך מקורונה כבר מוכחת כי יש אנשים שסובלים מזה, לגבי החיסון, אין שום הוכחות כאלה! (אתה הרי תמיד מבקש הוכחות, לא?)

מדוע הינך מעוניין לכפות עליהם דווקא את החיסון של פייזר
א) אין הבדל בתהליך האישור בין החיסונים.
ב) בדיוק בגלל שזה מקרה חירום - יש רק חיסון זמין אחד. אם היית בחירה בחיסונים הזמינים, שכל אחד יבחר מה שטוב לו.

שירות צבאי הוא חיוני לביטחונה של המדינה, החיסון הזה לא, כפי שכבר פירטתי לעיל ובאשכול השני.
לא פירטת.
החיסון הוא חיוני. גם להציל חיים (כפי שמראים כל המחקרים שנעשו עד כה ושהבאתי כבר 2 או 3 פה), וגם כדי להציל את הכלכלה, שבלעדיה לא תהיה לנו מדינה.
אתה לא באמת הצעת שום חלופה עד עכשיו, כי אתה אפילו לא מצליח להסגר אם לסגור, מה לסגור, ומתי לסגור.
וגם אין לך שום פתרון למפרי הנחיות, דבר שהחיסון יטפל בו מצוין!

אני בעד סגירה אגרסיבית מקסימום לזמן קצר תוך פיצוי הולם של הנפגעים
אתה מניח שלמדינה יש כסף אין סופי כן?
יש לי חדשות בשבילך: אני, ורוב הציבור שרץ להתחסן (דווקא ההיענות בארץ טובה) לא נסכים לממן הזויים כמו פותח השרשור!
אם תקום מפלגה שתבטיח לחסן בכוח סרבנים, אני בטוח שהם יגרפו קולות, כי לרוב האנשים נמאס מהסגרים.

ואם אתה חושב שזה לא נכון, אני מזכיר עד כמה משחקת תפקיד בבחירות שאלת "ישיבה עם חרדים".
לפחות חרדים רק חיים על כספי משלם המסים (לא כולם כמובן, אבל יש חלקים נרחבים בציבור הזה), בניגוד לכך, סרבני החיסון עוד מהווים איום ממשי על החיים שלנו!

ברית מילה נעשית ע"י האב, ולא ניתן לדחות אותה לגיל 18, כי המצווה היא לעשותה בגיל 8 ימים.
אה, רגע, אם משהו כתוב בספר, שאף אחד לא באמת יודע מי כתב אותו, אז פתאום אי אפשר.
אבל, כשמתפרסם מחקר מדעי שנבדק ע"י גורמים בלטי תלויים, זה "לא בטוח", "כולנו בספק", "אי אפשר לסמוך על זה"?

תזכיר לי, ע"פ מה קבעת שאי אפשר לדחות ברית מילה?

בהפלות או ברית מילה הממשלה/כנסת כופה על האדם משהו ?
כן. יש חוק שקובע שאישה צריכה לעבור וועדת הפלות ויכולה לקבל סירוב, ובמקרה זה לא תוכל להפיל.
יש גם חוק שאוסר על הורים לפגוע בגוף תינוקות, אבל איכשהו כנסת החליטה להחריג מכך ברית מילה.

יתר חמור - ברית מילה מוחרגת מכל החוקים שאמורים לפקח על צורה בה מעבירים תהליכים רפואיים פולשניים.
בניגוד לרופאים שצריכים רישיון, ויש עליהם פיקוח, עולם המוהלים פרוץ, ואתה מוזמן למצוא את פורום "מוותרים על ברית מילה" כאן בתפוז ולקרוא שם כמה נזק גרמו מוהלים חסרי אחרית, חסרי הכשרה, או סתם כאלה שהדביקו תינוקות בהרפס (שהוא קטלני בגיל 8 ימים) כי הם קבעו שחייבים מציצה בפה ולא בקשית.

וכמובן נזק מורלי
לטענתו, נגרם לו נזק מורלי מקריאת הודעות שלי בפורום הזה.
אבל אתה תומך בחופש הדיבור, אז אני מניח שחופש הדיבור שלי ככותב בפורום חשוב לך יותר מנזק מורלי שלו כקורא בפורום.
אחרת ברגע שהוא כתב שהוא נפגע, היית מיד מוחק את כל התגובות שלי אליו.

אבל נזק לגוף מבחינתך פחות חשוב מנזק מורלי?

לי יותר חשוב נזק לגוף של אנשים אחרים שהוא יגרום (ואין ספק שיגרום, כל עוד הוא מצהיר שאין מגפה בכלל), אם לא יחסנו אותו בכוח.
ואם תוך כדי ייגרם לו גם נזק פיזי? אז זה כמו שעבריין נחבל כשהוא מתנגד למעצר - לא אכפת לי, דמו בראשו.

מחר תרופות בכפייה ומחרתיים קצירת איברים, זה מדרון מסוכן.
קל להגיד "מדרון חלקלק".
פעם היה חוק שאסר על קיום יחסים הומוסקסואליים.
אז טענו שאם יבטלו אותו, הצעד הבא יהיה שפדופיליה תהפוך לחוקית, כי סטיות מיניות זה מדרון חלקלק.

אז את החוק נגד הומואים ביטלו לפני הרבה שנים, אבל חוקים ופעילות נגד פדופילים רק הולכים ומתחזקים.
זה כאילו במקום להיות מדרון חלקלק, אנשים מפעילים שכל ואשכרה מבינים את ההבדל בין פגיעה בילדים לבין אנשים בוגרים שעושים דברים בינם לבין עצמם בהסכמה הדדית...

נו, אתה יודע, כמו הבדל בין זריקה בדוקה ובלטי מזיקה שתגן גם על המקבל וגם על הסובבים אותו, לבין קציר איברים :unsure:

במקרה והבדיקה אינה מחדירה כלום לגוף זה לגיטימי.
ראיתה פעם איך עושים בדיקת קורונה?
את הזריקה בקושי הרגשתי.
בדיקה למזלי לא הייתי צריך לעשות, אבל ממה ששמעתי, זה הרבה פחות נעים כשדוחפים לך מקל למוח דרך העף.

טוב, נו, אולי יעשו לפותח השרשור בדיקה בשיטה הסינית החדשה :ROFLMAO:

דיברגנט חדש

Well-known member
מה לדעתך עדיף - סיכון קטן לתופעות לוואי לא רצויות מהזריקה, או סיכון קטן למוות מקורונה?
מזכיר לך שפגיעה רצינית לטווח ארוך מקורונה כבר מוכחת כי יש אנשים שסובלים מזה, לגבי החיסון, אין שום הוכחות כאלה! (אתה הרי תמיד מבקש הוכחות, לא?)
שמח בשבילך שעבורך זאת שאלה רטורית, אך לא כך הדבר, להבדיל מתרופות, שבה אדם כבר חולה, הוא מוכן לקחת את הסיכון בתרופה, אך בחיסון, מדובר באדם בריא, שיכול לקלקל את בריאותו וזה בדל מהותי שאתה לא מבין!

BravoMan

Active member
מח בשבילך שעבורך זאת שאלה רטורית, אך לא כך הדבר, להבדיל מתרופות, שבה אדם כבר חולה, הוא מוכן לקחת את הסיכון בתרופה, אך בחיסון, מדובר באדם בריא, שיכול לקלקל את בריאותו וזה בדל מהותי שאתה לא מבין!
אז אני מבין שבשבילך, אין שום סיכוי שקורונה תקלקל את הבריאות שלך? ובטח שבטח לא לצמיתות?
אתה מודע שנכון לעכשיו אין לנו בכלל תרופה לקורונה? אפילו לא כזו שיכולה להקל מספיק כדי להוריד בן אדם ממכונת הנשמה?

חוזר ואומר - תופעות לוואי מחיסון, גם אם נגרמות, וגם אם קשות (שזה נדיר, והוכח שזה נדיר) הן זמניות!
מוות מקורונה כמו כל מוות אחר הוא לעד! ולא חסר גם אנשים שקיבלו נכות לכל החיים מהמחלה הזו.

דיברגנט חדש

Well-known member
אז אני מבין שבשבילך, אין שום סיכוי שקורונה תקלקל את הבריאות שלך? ובטח שבטח לא לצמיתות?
לא יותר מהחיסון
אתה מודע שנכון לעכשיו אין לנו בכלל תרופה לקורונה? אפילו לא כזו שיכולה להקל מספיק כדי להוריד בן אדם ממכונת הנשמה?
דווקא יש, כל שני וחמישי מתפרסמים עוד ועוד תרופות לכך כמו לדוגמא כאן
חוזר ואומר - תופעות לוואי מחיסון, גם אם נגרמות, וגם אם קשות (שזה נדיר, והוכח שזה נדיר) הן זמניות!
גם אם תחזור על זה עוד אלף פעמים, לא ייעשה את זה נכון, במיוחד שראינו גם מקרי מוות מהחיסון (אה, כן, זה לא מהחיסון, אלא כי הריצפה הייתה עקומה).
מוות מקורונה כמו כל מוות אחר הוא לעד! ולא חסר גם אנשים שקיבלו נכות לכל החיים מהמחלה הזו.
גם מחיסון

beatman

Member
ההשוואה הפרועה שלך בין אדם שלא סומך על חיסון או רוצה חיסון אחר לבין נהג שיכור מנותקת מהמציאות לחלוטין.

אני לא אמרתי שהוא אמר את זה, הוא מאמין בקונספירציה, אני מסביר לך שאני נתקלתי בהרבה אנשים אחרים שאמרו את זה !!

מדינה ש"מוכרחה לטפל" במתנגדי חיסון היא מדינה טוטאליטרית לכל דבר ועניין.

"יש הוכחה. 20 מליון אנשים ברחבי העולם, וכמעת 4 מליון איש במדינת ישראל שהזריקה לא הזיקה להם."
- איזו הוכחה ??? איך אתה יודע שלא הזיקה להם ? אתה רופא ? חקרת כל מחוסן ?

"וגם אם יש סיכון קטן בזריקה, לא אמרת לפני כמה הודעות שזה בסדר לקחת סיכון קטן?"
- זה משהו שאני החלטתי עבור עצמי, זה לא בסדר שאתה תחליט עבור אחרים.

אין גם שום הוכחות שהחיסון לא גורם לתופעות שליליות, ובמיוחד לטווח ארוך שעוד לא ניתן היה לבדוק.

כל אחד יבחר מה שטוב לו ברגע שתהיה לו אפשרות, אם אין כרגע אפשרות זו לא סיבה לכפות על אחרים!

בטח שפירטתי, החיסון אינו חיוני, יש דרכים נוספות להילחם במגיפה, החיסון הוא רק אחד מהם ואסור לכפותו על איש.
הסברתי פחות או יותר את עמדותיי לגבי הסגר.

אתה לא מסכים לממן לא מתחסנים, הם כנראה לא מסכימים לממן חיסונים, אבל הממשלה בסוף קובעת לממן גם את זה וגם את זה.

ברית מילה היא מצווה שמתבצעת בגיל 8 ימים, לא דוחים אותה למועד אחר.
רשויות המדינה לא כופות על איש לעשות ברית או הפלה, בדיוק להיפך הן מנסות למנוע הפלות ומאשרות במקרים מסויימים בלבד, נפלת בהשוואה הזו.
הגחמות האנטי יהודיות שלך לא רלוונטיות לכאן, ברית זה עסק פרטי של ההורים, הם בוחרים מוהל שהם סומכים עליו.

נזק לגוף הרבה יותר גרוע מנזק מקריאה, מקריאה אפשר להימנע, אם תזריק לאנשים בכח הם לא יוכלו להימנע.
או יענשו במידה והכפייה תהיה באמצעות ענישה.
הוא לא יגרום שום נזק לאחרים אם לא יחוסן, נמאס כבר מהשקר הזה.

הזריקה ממש לא בדוקה עד הסוף ואין וודאות שאינה מזיקה.
יש הרבה הגיון דווקא בהשוואה לקציר איברים: יבוא אדם ויטען שיש אנשים חולים שסובלים וזקוקים לתרומת איבר, בגלל זה חובה על אזרחים אחרים לתרום להם איברים (בניתוח מוכח ובטוח;)) ולהציל בכך את בריאות הציבור, סולידריות בכפייה.

בדיקת קורונה לא מכניסה חומר לגוף, רק מטוש שלוקח דגימת ריר.
תלוי מי מבצע זאת, בגלל הרבה בדיקות יש הרבה אנשים לא מיומנים שמכאיבים, מי שמיומן בזה עושה זאת בעדינות.

דיברגנט חדש

Well-known member
יש הרבה הגיון דווקא בהשוואה לקציר איברים: יבוא אדם ויטען שיש אנשים חולים שסובלים וזקוקים לתרומת איבר, בגלל זה חובה על אזרחים אחרים לתרום להם איברים (בניתוח מוכח ובטוח;)) ולהציל בכך את בריאות הציבור, סולידריות בכפייה.
תרומת כילייה שאפשר לחיות רק עם אחת.
האם אדון "ברוו" מן ינדב את עצמו לתרום כילייה? מה דעתו שנכפה עליו? |תוהה|

BravoMan

Active member
שירות צבאי הוא חיוני לביטחונה של המדינה
דרך אגב, קיים בארץ ציבור לא קטן, שמאמין שצבא כלל אינו חיוני לביטחון המדינה.
הם מאמינים שאפשר לעשות שלום אמתי עם כל הערבים מסביב, ואז לא יהיה צורך כלל בגיוס חובה, ואולי אפילו בצבא קבע.

האם אתה בעד לתת לכל הציבור הזה פתור משירות צבאי?
הרי לשיטתך זה לא הוגן להכריח לסכן את גופם אנשים שלא מאמינים שצבא הוא חיוני, ואפילו לא מאמינים שהפתרון הצבאי לביטחון המדינה הוא מסורי!

beatman

Member
דרך אגב, קיים בארץ ציבור לא קטן, שמאמין שצבא כלל אינו חיוני לביטחון המדינה.
הם מאמינים שאפשר לעשות שלום אמתי עם כל הערבים מסביב, ואז לא יהיה צורך כלל בגיוס חובה, ואולי אפילו בצבא קבע.

האם אתה בעד לתת לכל הציבור הזה פתור משירות צבאי?
הרי לשיטתך זה לא הוגן להכריח לסכן את גופם אנשים שלא מאמינים שצבא הוא חיוני, ואפילו לא מאמינים שהפתרון הצבאי לביטחון המדינה הוא מסורי!

לא.
כי אין ברירה.
אם ניתן להם פטור, יהיו עוד הרבה שיבקשו.
לכן, אין מנוס מגיוס עבור כולם.
זה לא הוגן לחדור לגופם של אנשים.
אבל אם מישהו מסכן עצמו בשביל להגן עליך, זה הוגן לגייס גם אותך שתגן עליו.

מבחינת טיפול רפואי, תרופות, חיסונים זה עניין אישי של כל אדם. (וגם בצה"ל אגב)
וההשוואות שלך בין החיסון לבין פתרון קסום ודחוף שיוציא אותנו מהמגיפה הוא שגוי.

דיברגנט חדש

Well-known member
נו, רואה?
מי מכריח אותך לעשות ברית מילה?
ההורה מחליט על כך בזאת שהוא אפוטרופוס על התינוק, בדיוק כמו על ייתר הדברים, כגון: חיסוני ילדות, תרופות אם צריך, חינוך ועוד ...

BravoMan

Active member
זה די אגרסיבי לאלץ אנשים להכניס משהו לגופם ללא רצונם תוך איום בשלילת פרנסתם.
אגב פרנסה, מה עם כל אלה שפרנסתם חוסלה בגלל מגבלות הקורונה והסגרים?
כל העסקים הקטנים, או הפתורים בחברות גדולות בגלל צמצום פעילות?

אם רוב האוכלוסייה לא תתחסן ונצטרך להמשיך עם המגבלות, מכמה אנשים עוד תישלל פרנסה מבלי שיכלו לעשות נגד זה כלום?

beatman

Member
אגב פרנסה, מה עם כל אלה שפרנסתם חוסלה בגלל מגבלות הקורונה והסגרים?
כל העסקים הקטנים, או הפתורים בחברות גדולות בגלל צמצום פעילות?

אם רוב האוכלוסייה לא תתחסן ונצטרך להמשיך עם המגבלות, מכמה אנשים עוד תישלל פרנסה מבלי שיכלו לעשות נגד זה כלום?
זה רע מאוד.
אני התנגדתי מלכתחילה לסגירה כל כך אגרסיבית של מקומות עבודה, ואם כבר חיוני לסגור מקומות מסוימים, אז לשלם פיצויים ראויים לבעלי העסקים ואבטלה לעובדים.

יש כבר אנשים שטוענים שהחיסונים לא יעלימו את המגיפה, הטענה שלך לא מבוססת.
החיסון הוא לא פיתרון פלא שיעלים את הקורונה במהירות הבזק מחיינו.
כפי שציינתי בהודעה למעלה, יש שיטות לנצח מגיפה גם ללא חיסון, בוודאי בלי לכפות אותו כפי שאתה משתוקק.

למעלה