חג שמח, היום הייתי אצל רופא נשים

odeia

New member
חג שמח, היום הייתי אצל רופא נשים

פעם ראשונה בהריון זה. זהו רופא שעוד לא הייתי אצלו בעבר. סיפרתי לו על ההיסטוריה שהיתה לי בהריון הקודם, שכלל שמירת הריון בגלל כאבי ראש, לחץ דם גבוה וצירים מוקדמים. הרופא, בלי לבדוק אותי כלל, אמר לי שיש סיכוי שגם בהריון זה, זה ייקרה, ולכן הציע להתחיל לקחת אספירין. אני פשוט המומה, האם ככה נותנים תרופות חופשי למשהו שלא בדקו אותו ובכלל לא בטוח שצריך? דבר נוסף, הוא לא טרם לי שום מידע על מה עושים מתי, וכשכבר שאלתי, הוא היה מאוד לא סבלני. דבר נוסף, לא הבנתי ממנו כמה חומצה פולית עלי לקחת ולכמה חודשים, אודה לכם אם תוכלו להגיד לי. תודה רבה חג שמח

תשובה

אני מבין שבהריונך הראשון סבלת מיתר לחץ דם (גם רעלת הריון?) וצירים מוקדמים. אני מניח שילדת בזמן (יותר מ- 37 שב´). אספירין איננה נחשבת היום תרופה שיש בצידה הוכחות למניעה של מח´ יתר לחץ דם בהריון. חומצה פולית המינון המומלץ בין 400 מק"ג עד 5 מ"ג תלוי ברופא ובניסיונו. המחקרים לא הוכיחו יעילות חד משמעותית למינון הגבוה יותר. תקופת הלקיחה כל ההריון ובדרכ´ כל תקופת ההנקה. חומצה פולית נמצאת במינונים מתאימים בתוך כדורי הברזל (לדוגמא: פולקס, פרוגרד וכו´).

odeia

New member
המון תודה על התשובה, אז אם אקח

חומצה פולית 400 מק"ג ובפרנטל יש עוד 100 מק"ג זו כמות סבירה? האם זה לא יותר מידי? האם לוקחים חומצה פולית לכל אורך ההריון? כי שמעתי גם גירסה שאומרת שלוקחים אותה רק ב-3 החודשים הראשונים. בהריון הראשון היתה לי רעלת הריון, כי היה לי גם חלבון גבוה בשתן לא במנוחה. ילדתי בשבוע 40. ממש מודה לך על התשובות חג שמח

חומצה פולית

לוקחים כל ההריון (חשובה גם למניעת אנמיה). 400 מק"ג + 100 מק"ג זו כמות סבירה. תודה.

למעלה