חג שמח

חג שמח

אני רוצה להתייעץ אתכם לגבי מה עושים, הייתי בבריאות הנפש באחת ממרפאות המדינה, עקב משבר, בעקבות זאת הפסקתי לעבוד, המקרה הוא כזה, העו"ס אשר טיפל בי, המליץ לי כי עלי לעבוד במפעל מוגן, בכדי לחזור להרגלי עבודה, אני מרגיש כי אני לא יכול להתמודד עם מפעל מוגן, מה שמעלה את חמתו של העו"ס שלי, והוא מגיב בהתאם, הוא לא משתף פעולה עימי, ולא מאפשר לי לפתוח דיונים לגבי העתיד שלי וזכיותי מהמדינה, הוא לא מעוניין לשמוע מילה ממני ואם אני מתקשר הוא לא עונה, לא מחזיר טלפונים ומתעלם לגמרי ממני, אציין כי הוא מילא בשבילי טופס שיקום, אך בגלל שאני גם בטיפול פסיכולוגי פרטי, אמרתי לו שיחכה, כאשר החודש ביקשתי ממנו לשלוח את הטפסים, אחרי שהתקשרתי המון פעמים והשארתי הודעות שיחזור אלי, גם ביקשתי ממנו בהודעה שישלח את הטפסים אך הוא עדיין לא התקשר אלי חזרה, שאלתי את הפקידות במרפאה אם הוא נמצא, הם ענו שכן, אך הוא לא עונה לטלפונים, הוא מלפני כמה חודשים הפנה אותי למלם, ושם הוא ביקש ממני כי אחתום על טפסים כי אני עובר למשרד הבריאות, ממלם חתמו כי העבירו אותי לפי בקשתו למשרד הבריאות, הבעיה כי הוא אינו משתף אותי, ואינו עוזר - תומך וכיוצא בזה, השאלה שלי מה עושים במצב כזה, אני רוצה להקליט אותו מבלי ידיעתו אך מרגיש כי בכניסה יוציאו את המכשיר, הוא מתיחס אלי בזילזול ולא מאפשר לי לעבוד עימו, תמיד מדבר שאני אשתוק, ואקשיב לו, ולמה שהוא אומר, אני לא מסתדר עימו, וביקשתי העברה לעו"ס אחר במרפאה, אבל אף אחד לא מתיחס אלי, אפילו שזה רק לעניין השיקומי. מה אני עושה במצב כזה, למי עלי לפנות על מנת לקבל עזרה בשיקום כאשר התהליך הוא כזה, אני צריך תשובה, בכדי לדעת מה עושים ?

טל קר

New member
מצב לא קל,

הייתי פונה למעלה והצידה . למעלה - מכתב תלונה לאחראי עליו במרפאה עם תיאור כל פרטי המקרה ובקשה להיות מופנה לעו"ס אחר/ת. כדאי בהזדמנות זו גם לשלוח פקס לעו"ס עצמו. משהו כמו: "עבור עו"ס כך וכך. הנדון : משה כהן, ת.ז. XXXXXXX. עו"ס כך וכך שלום, אני מנסה להשיג אותך מספר שבועות, כולל השארת הודעות במזכירות ובתא הקולי, אך אינך חוזר אלי. אבקש שתיצור עימי קשר בהקדם בנוגע לטפסי השיקום שביקשתי ממך לשלוח עבורי בתאריך X.X.2005, ואפשרויות השיקום שעומדות בפני". הרציונל הוא שהודעות טלפוניות לוחצים על 76 וזה נמחק, ממסמכים קשה יותר להתעלם. הצידה- לפנות לעו"ס ברווחה, יש רשויות שגם בשירותי הרווחה אפשר להגיש לשיקום. עוד משהו שחשבתי עליו, היכן אתה מקבל את הטיפול הפסיכיאטרי? אם במרפאת בריאות הנפש, אתה יכול גם לשוחח עם הפסיכיאטר/ית שאתה מעונין בשיקום והעו"ס לא חוזר אליך, וגם זה הפעלת לחץ מסוימת על העו"ס.

תשובה

אני גם הייתי במפעל מוגל ואני ממליצה לך ללכת למפעל מוגן כדי לפתח מיומנות של הרגלי עבודה אני הייתי חצי שנה תגידי לרופא של שאת מסקימה אבל אם אפשרות של חצי שנה ואחרי חצי שנה אחרי שיהיה לך את המיומנות של הרגלי עבודה אז תגידי שאת רוצה תעסוקה נתמכת אני כיום אחרי שעבדתי במפעל מוגן אז גם עבדתי על עצמי ואת שם יכולה לעבוד על עצמך בזה בדחיית סיפוקים או תיסכולים לי זה ממש עזר אחרי שהייתי שם חצי שנה ואז לפני החצי שנה התחלתי עם התעסוקה הנתמכת וכיום אני מרגישה שיש לי את המיומנות של הרגלי העבודה בכל אופן תגידי לרופא שלך שאת מסקימה אבל רק לחצי שנה ואז אחרי שאת מרגישה שאת בשלה תגידי לא שאת רוצה תעסוקה נתמכת ודרך אגב את לא יכולה בשום אופן להכניס למרפאה מקלט כדי להקליט את הרופא זה ממש לא יפה בכל אופן אסור להכניס למרפאה אל תתיאשי אשמח לתת לך עוד עצות אם את רוצה אם את רוצה להשאיר לי את הטלפון של תשלחי לי מסר בכרטיס שלי אשמח לתת לך עצות

למעלה