חדשה בפורום,נעים לבקר !

yyy123

New member
חדשה בפורום,נעים לבקר !

רציתי לשתף אתכם בתהליך שעובר עלי מאז שאני אמא בעצמי (והאפרוחון שלי בן כמעט שנה): אני ואמי מעולם לא הסתדרנו, מאז שאני זוכרת את עצמי אמנם לא חסר לי דבר מבחינה חומרית (הורי מעולם לא היו עשירים אבל מה שהיה צריך תמיד היה) אולם נפשית מעולם לא חשתי תמיכה או הבנה גדולה. איני מערבת את הורי בענייני, אנו משוחחים בטלפון פעם בשבוע-עשרה ימים, לפעמים אני יוזמת את השיחה. עם אמי ממש קשה לי ואני מעדיפה לדבר ולהפגש איתה כמה שפחות: בכל פעם היא מצליחה לעצבן אותי, היא חושבת שהיא יודעת הכל ודעתה היא זו הנכונה והחשובה ומנסה לכפות את דעתה גם על דברים שקשורים לבני, ולזה בשום אופן איננו מסכימים. אם דעתה אינה מקובלת עלי ועל בעלי היא אינה מסתפקת בהשמעתה פעם אחת אלא טוחנת את המוח שוב ושוב עד שהתקיפות הופכת לתוקפנות מצידנו (מצדי בעיקר) ואני שמה לכך סוף. היא אינה מכבדת בקשות שלנו ומשתמשת במשפטים כגון: "זה הבית שלי ואני כאן קובעת". בעלי שונא אותה, לא סובל אותה (זה לא היה מהתחלה אלא רק לאחר שהבן נולד) וגם הפעם בחודש וחצי שאנחנו נוסעים לבית הורי היא יותר מדי עבורו. גם עבורי זה לא קל ושנינו חוזרים הביתה בהקלה גדולה. שתי שאלות לי: 1. חבל לי מאד שאלה הם היחסים , למרות שניסיתי יותר מפעם אחת לדבר איתה ולהסביר לה איך אני מרגישה וזה תמיד נגמר בפיצוץ, אין לה מושג על מה אני מדברת, ומבחינתי אני מרגישה שאין עם מי לדבר. אנחנו עכשיו בקושי באים ולבן שלי הם די זרים.עוד מעט יש לו יום הולדת ואולי אני תמימה ומפנטזת אבל הייתי רוצה יחסי סבים-נכד נורמליים. חשוב לי לציין שהם מאד אוהבים את הבן שלי (נכד ראשון) וכל הזמן מלעיטים במתנות, בגדים וכו' (שוב, מבחינה חומרית- לא מחסירים דבר). 2. הסיוט הכי גדול שלי הוא שיום אחד אסתכל בראי ואמצא שאני מתנהגת בדיוק כמו אמא שלי. יש לי לפחות שני דגמים אחרים בראש של איזו אמא אני רוצה להיות. איך משנים את הדגם לפיו גדלנו ? איך הופכים להיות להורים אחרים מההורים שלנו ? סליחה שזה ארוך אבל זה ממש יושב לי על הלב.

m i t a l y

New member
יקירה, ברוכה הבאה אלינו... ../images/Emo140.gif

שאלות קשות שאלת... שאלות אלה מעוררות אצלי הרבה סימפטיה והיזדהות איתך
כשקראתי את הפוסט שלך, מיד חשבתי ש... את לא היחידה שמתמודדת ונתקלת עם בעיות כאלה, גם אני, כמוך, מתמודדת יום-יום כמעט עם שתלטנות של אמי ועם אמירה שלה ש"אני יותר טובה ממך, את לא מספיק טובה, את לא מחנכת את הבנות שלך כמו שצריך ואת צריכה להקשיב ולעשות מה שאגיד לך..."... נשמע מוכר נכון? לי הקריאה היתה מוכרת עד כאב... בכל אופן, אני הולכת לישון על זה הלילה. מקווה שעד מחר יבואו הכותבים ויתנו מחוכמתם הרבה... אני בטוח אהיה כאן...
בכל אופן, את לא לבד יקירה... שיהיה לך
לילה טוב... איתך

../images/Emo140.gif ברוכה הבאה

זה הכי עצוב בעולם שהאנשים שאמורים להגן עלינו ולאהוב אותנו ללא סיבה וללא גבולות מאכזבים אותנו ואנחנו כל פעם מחדש מקווים ומוותרים ושוכחים אולי הפעם הם ישתנו ..... אל תדאגי יקירתי אין לי ספק שאת תהי אמא נהדרת ואולי עמידה על המשמר תמנע ממך לחזור על טעויות הוריך.

Ruth52

New member
אמא

היי, אני מזדהה עם מה שכתבת. זה עצוב שאמא גורמת לביתה להרגיש ככה אבל מה לעשות, מסתבר שיש לא מעט אמהות כאלה. אצלי הקשר היה רופף יותר ומאז שנולד הבן אני משתדלת להתמיד בקשר קבוע מסויים של פעם בשבועיים בערך, ותמיד יוצאת בהרגשה רעה, עצבנית ולא מבינה למה אני עושה את זה לעצמי. אני חושבת שאם את חושבת שהיא תהרוס לך את המסיבה אז אל תזמיני אותה! למרות שאני בעצמי בכל מקרה הייתי מרגישה רע. הצורה שאמהות יודעות להחדיר בנו את הרגשי אשמה האלה היא איומה, לא? ואני גם רוצה להגיד לך שלא תדאגי מהעתיד, אני בטוחה שלמדת את הלקח ושאת בעצמך תהיי לגמרי שונה ממנה.

mich78

New member
כמה מוכר ../images/Emo4.gif

אומנם אני עדיין לא נשואה, ואין לי ילדים אבל אני חיה סיפור דומה, לפני שבועיים העזתי לומר לה מה אני חושבת עליה בסופ"ש האחרון לאחר התעקשות מצד אבי הלכתי לשם (יום שישי בערב) ושוב (כמו שצפיתי) הם התנהגו כאילו כלום לא קרה
הגעתי למסקנה שלא נותר אלא רק לרחם עליהם על חוסר ההתמודדות שלהם איתי ועם המצב, כל שנותר הוא להשלים עם זה וללמוד לחיות עם העובדה שזה מה יש, הביקורים לא יהיו קרובים יותר מדי, יהיה קשר רופף ולא קבוע, זה מה יש... הרי עם כל הכבוד הורים אי אפשר להחליף, להתנתק הם לא מאפשרים כ"כ, ולכן לעיתים נותר להשלים עם המצב להפסיק לפנטז על יחסים הורות, לחיות מה שיש...

alona 9

New member
עד גבול המותר

גם לחנך להוכיח וללמד ישנה דרך, לשבת איתה לשיחה נראה לי שלא ממש יעזור. לשנוא אותה? פעם כתבתי.. "איך אפשר?" אני עדיין חושבת כך, שתיכן מגדלות ילדים,שתיכן נשואות באושר,ושתיכן מקבלות את מלוא הפירגון מהבעלולים שלכן, ואין שום סיבה בעולם למועקה הזאת, "זו פעם אחרונה שאת מדברת איתי כך! לא מוכנה לספוג יותר,לא מוכנה יותר להרגיש רע , אני רוצה שתשני את הגישה שלך אלי, ובמידה ותמשיכי.. את תפגשי רק את נכדייך, אני, אפסיק להגיע" עם כל הכבוד למצוות "כיבוד אב ואם".. זה מה שהייתי אומרת לה. אני כותבת ממקום אחר,תמיד נהנתי לבקר אצל הורי,תמיד קיבלתי פירגון ואף פעם לא הייתי הבת או האמא המושלמת,אבל אני חושבת שיש דרך ללמד,להדריך ולחנך.ועם כל הכאב הייתי שמה קץ להתנהגות הזו עכשיו ומייד. שבוע טוב לכולם.

m i t a l y

New member
האם את עדיין איתנו???

ובכן, חשבתי וחשבתי ואנסה להעביר לך את מחשבותיי...
כמו שכתבתי לך, אמי היא אדם מאוד דומה לאמך, ואולם, למרבה הפליאה, היחסים שלי איתה, (רוב הזמן) שקטים ורגועים... זה לא אומר שהיא מתנהגת אחרת, אלא פשוט אני סיגלתי לעצמי את העובדה שזו אמי ולא אוכל לשנות אותה. כשהיא אומרת לי "את צריכה לעשות כך, ולא אחרת" (סתם דוגמא), אני אומרת לה "בסדר" או "את צודקת" ואז היא נרגעת... זה עדיין לא אומר שבסופו של דבר אני עושה מה שאני מוצאת לנכון, כן?...
מה שאני מנסה להגיד לך, שלא תוכלי לשנות את אמך ואת התנהגותה - תוכלי לשנות רק את עצמך ואת התייחסותך למצב. דרך אגב, מה עם אביך? האם לו אין מה להגיד/לעשות בנדון? אני מקווה שעד כאן זה פחות או יותר עונה על שאלתך הראשונה... לגבי שאלתך השנייה, אין שום ערובה לכך שתתנהגי אחרת מאמך. מה שתוכלי לעשות זה פשוט להיות עם "היד על הדופק", להסתכל על עצמך, על התנהגותך, לנסות לתקן/לשנות וללמוד שלא לעשות את אותן הטעויות... מקווה שעזרתי ואת מוזמנת להישאר איתנו...

alona 9

New member
מיטלי

"את צריכה לעשות כך ולא אחרת" זה בסדר,אפשר לשמוע ולהעביר כראות עינינו. משפטים כמו "את לא יודעת לחנך את ילדייך".."זה הבית שלי ופה אני קובעת" "אני יותר טובה".מצריכים התייחסות אחרת (לדעתי) מותר להן ללמד,לשנות,הנסיון שלהן הוא רב יותר,אולם,יש גישה, צריך ללמד,צריך לחנך אך לא על ידי השפלה,לא על ידי מתן תחושה של כעס, עצב ומועקה. את אופיה של האם קשה לשנות אבל אפשר לנסות לגרום לה לצורת ביטוי אחרת, רכה יותר ופחות מציקה.

yyy123

New member
אתם משהו ! לא ציפיתי לכל כך הרבה

תגובות חמות ומבינות..
. באופן שגרתי היחסים שלנו יכולים להיות בסדר, כבר היו פעמים רבות בהן היא קפצה לבקר אותי ואת האפרוח בביתנו בדרכה מהעבודה (אנחנו לא גרים באותה העיר) ומעולם לא סרבתי לבואה והיא באה תמיד לזמן קצר והפגישה היתה ידידותית ובסדר. לגבי הרעיון שאני לא אגיע אלא אשלח את הנכד זה לא יעלה על הדעת: אין סיכוי בעתיד הקרוב או אפילו הרחוק הנראה לעין שאני אשאיר את התינוקי שלי ללא השגחה אצלה ולו לחצי דקה. אני לא סומכת על הורי בגרוש, כשפיצי נולד אמא שלי בקשה לבוא ולעזור לי ואני דחיתי אותה על הסף ואמרתי לה בשיא הכנות וההורמונים של סוף הריון שלא תודה כי אנחנו לא מסתדרות (כמובן שלא היה לה מושג על מה אני מדברת..). העדפתי, בזמנים שממש הייתי צריכה בייביסיטר לפנות לחברה ולא אליה. אני ממש מאמינה שהכל מתחיל ונגמר באמון ואין לי אמון בהורי בכלל! עם אבי אני יותר מסתדרת אבל בסופו של דבר הוא משקשק מאמי ובדרכו הנעימה והנסבלת יותר משמש לה לפה. הוא אמר לי בשיחתנו האחרונה שמאד רע לאמא עם זה שאנחנו לא באים והיא בוכה. , ואמרתי לו שאנחנו נורא רוצים לבוא אבל אני רוצה להרגיש נוח ובטוח בבית שלהם ואני לא מרגישה כך (יש להורי כלבים לא מחונכים וגדולים ודרישתנו הבלתי מתפשרת היא לדאוג שיהיו קשורים או לא בתוך הבית כשאנחנו מגיעים- בקשה כמובן מוגזמת בעיניהם שגרמה לויכוחים, מריבות ולדלדול הופעותינו ). שתבינו שכשדברנו בעלי ואני על מה יהיה חס וחלילה אם יקרה לנו משהו, מי יגדל את אפרוחנו, שנינו הסכמנו מעבר לכל ספק שלא הורי ולא הוריו הם מועמדים רלוונטים לעניין. שוב השתפכתי נורא.. סליחה.. בנוגע לנקודה השניה שהעלתי והיא הפחד שלי להיות כמוה, הבעלול המקסים אומר שאני נס רפואי
איזה כיף שיש איפה לשפוך את הלב

m i t a l y

New member
עניין הכלבים מחריד בעיניי...

בכל אופן, אנחנו פה ונמשיך להיות כאן בשבילך...

ברוכה הבאה ../images/Emo24.gif

בכל פעם מחדש עצוב לי לשמוע ולקרוא על יחסים כל כך בעייתיים בתוך המשפחה. אבל בעצם אין מה להתפלא! כל אותם אנשים, וחלקם לא ממש נחמדים, אותם אנחנו פוגשים בחיי היומיום שלנו הם, בסופו של דבר, גם חלק ממשפחה כלשהי ובמקרים רבים דפוס ההתנהגות שלהם לא משתנה גם בתוך הבית. מנסיוני קשה עד בלתי אפשרי לשנות אנשים ולו גם הקרובים ביותר. הם מאוד ביקורתיים כשמדובר באחרים (כולל ילדיהם) אבל עוורים לחלוטין למגרעות שלהם. ברור שאת רוצה לשמור על קשר עם הורייך, ואני חושבת שהקשר חשוב. בסופו של דבר, אמך צריכה אותך היום יותר משאת צריכה אותה. היא רוצה לראות את הנכד ולשמור איתו ועם ילדים אחרים שעוד יגיעו על קשר. תוכלי, אולי, לנצל רצון זה על מנת לכפות עליה להיות פחות ביקורתית. דרך אחרת היא פשוט להתעלם. אני מבוגרת ממך בהרבה אבל למדתי להיות חרשת במקרים רבים. אני פשוט מתעלמת מן הנאמר. זה מרגיז אותי, אבל אני לא פותחת וויכוח. לעומת זאת הקפדתי כל הזמן לשמור על יחסים אחרים לחלוטין עם ילדי (הבוגרים). אני לא מעירה הערות. גם ביקורת אני משמיעה לעתים מאוד רחוקות. אני תמיד פתוחה לשמוע ביקורת, גם אם היא בוטה. בסופו של דבר חשוב לי לשמוע כל מה שנאמר. הודות לכך היחסים שלי עם ילדי, חתן, כלה ונכדים הם טובים וקרובים. זכרי! את צעירה ואת יכולה לקיים מערכת יחסים שונה לחלוטין בתוך המסגרת המשפחתית הקטנה שלך.

yyy123

New member
איזו הקלה לראות מישהי כמוך שהצליחה

לבנות לעצמה את המשפחה כמו שהיא רואה אותה , ממש נתת לי כיוון מחשבה חיובי ואופטימיות. תודה !

m i t a l y

New member
אלונה יקירה... ../images/Emo39.gif

את כמובן צודקת בדבריך... בדוגמאות שנתתי, השתמשתי בצורה הרכה יותר
ואולם, עדיין אני חושבת שלא ניתן לחנך ולשנות את הורינו, גם בצורת ההתבטאות שלהם ופשוט לזכור שברוב הפעמים הבעיה היא שלהן, ולא שלנו, להמשיך הלאה, לנסות לצמצם את הריבים והמחלוקות ולקבל אותם כמו שהםעל הטוב (שאני בטוחה שתמיד יש) ועל הרע הרב והמכוער...
ו-

alona 9

New member
לקבל אותם כמו שהם

בעיני - הדרך הפשוטה והטובה ביותר,כתבתי את שכתבתי כי עצוב היה לי על המועקה ועל התחושות הקשות, בשורה האחרונה זה נכון, לקבל אותם כמו שהם,להתגבר על הכעסים ולהמשיך הלאה...שיכנס מאוזן אחת ומייד יצא מהשניה, ואם זה אפשרי אז..
נפלא.

קראתי מה שכתבת וכאילו כתבתי אני חלק

מהדברים. אני משתדלת שבכל רגע שההתנהגות שלי עצמי מזכירה לי את אמא שלי- מייד לשנות כיוון. אני הרי יודעת כמה כאב לב ניגרם לי ממנה ולא רוצה בשום אופן שילדיי יחושו אותו דבר. כל מי שמכיר את שתינו יודע שהיצלחתי להיות אמא אחרת ביגלל שאני מודעת למה שהיא עשתה ומה התוצאות של מעשיה (מבחינתי). ברוכה הבאה אלינו, הישארי איתנו.

yyy123

New member
תודה לכולם על התגובות- זה מעודד

ומשפר את ההרגשה. בסוף השבוע הזה אמרתי לאבי שאולי נבוא, הבעלול ממש מתנגד אבל אולי זה עוד ישתנה, אנחנו רק ביום שני. טיפים לעבור את השבת בשלום ?? (כולל גם איך נפצה את עצמנו
שבוע טוב לכולם, רק מחשבות חיוביות ואת תשומת הלב להקדיש לראויים לה !

triorio

New member
ברוכה הבאה../images/Emo39.gif

את מזכירה לי נורא את התחושה שלי של האי רצון להידמות לאמא שלי. וכמו שאמא שלי אמרה לי - את אמא הרבה יותר טובה ממני, זה רק מחזק בי את הידיעה שמי שלא היה מרוצה מאיך שהוא גדל בתוכו, לא יעשה את אותם דברים, הוא יעשה דברים אחרים, יטעה בדברים אחרים, אבל לא יעשה את הדברים שכל כך פגעו בו. אז את יכולה להיות רגועה כי נראה לי שאת בדרך הנכונה. בקשר למפגשים ולרצון לסבא וסבתא מתבנית מסוימת, זה קשה וצריך להכניס לראש שלא נזכה למה שאנחנו מצפים ולקבל את מה שיש. אז מבליגים, עומדים על שלנו כשצריך ומתעקשים (במקרה שלך עם הכלבים) ומתנים הגעה בדברים שחשובים ואם קשה להם עם זה אז תארחו אצלכם פעם במליון שנה ותראי שהיחס ישתנה מתישהוא. ואולי שיחה רגועה ושקולה איתם תפתור את העניין... בהצלחה!

למעלה