חדשה בפורום

ef221

New member
חדשה בפורום

חדשה בפורום. אני בת 30 וחצי אמא לבת שנתיים ונשואה באושר. הבעיה שלי היא בעיקר בעבודה. אני עו"ס בשירות ציבורי ודי מתוסכלת. נראה שלא עשיתי בחירות נכונות במהלך העשור האחרון לחיי. אני מאוד מעוניינת בשינוי בתחום בתעסוקה וגם להיפטר ממשאות נפשיים מיותרים שאני סוחבת. להיות יותר מאושרת ושמחה ויותר חיובית. אני בן אדם מתלבט מטבעי ויש הרבה דברים בהם אשמח לעסוק. אני מתלבטת בין אימון לבין טיפול פסיכולוגי טוב. אשמח לקבל תגובה.

ברוכה הבאה

אילו טעויות עשית בעשור האחרון? האם ניסית למנות אותן? האם מקום העבודה מטריד אותך או סוג העבודה והאוכלוסיה איתה את נפגשת? בעבודה סוציאלית יש המון תחומים לעסוק בהם אני נמצאת שלב אחד מאחוריך אני מסיימת השנה את התואר בע"ס וממה שאני מכירה יש הרבה תחומים. מה ניסית?

שלום לך

תראי,גם אני קרוב לשנות ה-30. חזרתי בשאלה ואני כיום חילונית. התחלתי ממש הכל מחדש,כולל הלימודים. אין לך מה לחשוש גם בגיל הזה.עדיף שתהיי מאושרת בחייך. אני בסיום התואר והלכתי לייעוץ תעסוקתי מעולה על מנת לבחור לי את ההתפתחות המתאימה. אני חושבת שאם את רוצה לעשות שינויי בתחום התעסוקה זה הכיוון המתאים. בייעוץ התעסוקתי ינתנו לך כיווני ההתפתחות המקצועית המתאימים לך. וכן תקבלי כלי לאיך לממש את כישורייך ואהבותייך בעבודה.(תבקשי מהיועץ את זה לאחר שתבחרי כיוון תעסוקתי) מה שעושה אותה יותר פוריה ומוצלחת וכן גם גורם לך להנאה ולסיפוק רבים יותר ממנה. אני גם מאוד אוהבת לעזור.וגם אני פעם רציתי ללמוד עבודה סוציאלית. אך ממש ויתרתי על כך כשנודע לי מה עבודה זו דורשת.השכר הנמוך,שיותר עובדים עם ניירת ועוד. אמנם אני אוהבת גם לעבוד עם ניירת,אך זה יותר בתחום הכלכלי.כמו ייעוץ מס וכיוצ"ב. וגם המקרים שעו"ס מתמודדים איתם דורשים השקעה נפשית רבה ביותר. והשכר לזה כלל וכלל לא מתגמל! קראתי את הבלוג שלך. את רוצה לעזור,אך את רואה שזה ממש גומר את כוחותייך. וזה לדעתי דבר שכדאי לך מאוד לטפל בו. ניתן לעזור בלי שזה יגמור אותך. את פשוט צריכה ללמוד כיצד ואיך לעזור,ובכלל לטפל בעיניין. וכאמור ,לדעתי,ניתן לטפל בעיניין ובצורה די טובה. אז כאמור,גם אני אוהבת לעזור. בחרתי לעזור לליקויי למידה. כיום מסיימת תואר באוניברסיטה הפתוחה בזה. אני גם מתעניינת ואוהבת את התחום הלימודי קוגניטיבי. אז לעזור לליקויי למידה נראה לי אידאלי. (חשבתי פעם על ייעוץ חינוכי,אך נטשתי את העיניין כי לא רוצה לעבוד בבתי"ס) וכן,אני יודעת לעזור יפה מאוד לאחרים מבלי שהדבר יפגע בי. יש מלא תחומים טיפוליים שאת יכולה לעסוק בהם. יש ייעוץ חינוכי (עבודה בבתי"ס בעיקר,אך אחה"צ את יכולה לפתוח מרכז לייעוץ) יש טיפול באמנויות השונות(בעיקר בבתי"ח,בתי"ס וכיוצ"ב אך גם שם את יכולה לפתוח מרכז טיפולי) יש ליקויי למידה-יש באוניברסיטת חיפה חוג מיוחד לנושא. (את כבר בעלת תואר ראשון,אז נותנת לך מקומות המשך) יש לך אפשרות לעבוד כעו"ס במסגרות פרטיות.ששם גם השכר גבוה יותר וגם את תעסקי במה שאת אוהבת-לעזור. כגון לילדים מהחינוך המיוחד,מוסדות לקשישים,מוסדות לחולים במחלות כרוניות ועוד היד נטויה. את מכירה טוב יותר ממני עם איזו אוכלוסיה את יכולה לעבוד. אז תחשבי על מקומות פרטיים בנושא. אך קודם כל טפלי בעיניין של לדאוג לאחרים על חשבון חייך. זה דבר שבהחלט ניתן לטפל בו. זאת באמת השקעה של משאבים,אך בהחלט בהחלט שווה. מדובר פה על איך יראו חייך,אז מאוד כדאי שתשקיעי בעיניין. בהצלחה!

שלום לך, וברוכה הבאה אלינו

אימון או טיפול - חפשי בהודעות קודמות בפורום (דרך חיפוש) - תמצאי שם די הרבה שיחות שלנו בעניין הזה. אם את רוצה עצה יותר ספציפית, הייתי אומרת שהבחירה שלך מאוד תלויה במה שאת בוחרת להתמקד כרגע. אם את מחפשת ליווי מעשי בשינוי בעיקר של ההתנהגות בפועל (למשל, הגדרת העבודה המתאימה לך, תכנון וביצוע פעולות לחיפוש עבודה חדשה, איזון בין משפחה ועבודה, וכו) - אז אימון הוא פתרון מאוד טוב. אם לעומת זאת את רוצה לבחור כרגע להתמקד בלהיפטר ממשאות נפשיים שאת סוחבת, כפי שאת מעידה על עצמך, אזי נדמה לי שמקומו של טיפול פסיכולוגי הוא זה שיותר מתאים לך. אם כי, חשוב לי לומר שהרבה פעמים עשייה בפועל של דברים (לדוגמא באימון), יש לה תרומה מאוד משמעותית מבחינה נפשית. ומלבד שני אלו, אני יכולה להציע לך תהליך נוסף לשקול אותו, שאני מצאתי בו הרבה מאוד יופי ועזרה ממשית, שזהו תהליך שאפשר להגדיר אותו בין אימון לטיפול, והוא תהליך של אימון בתקשורת מקרבת - שמתמקד במערכת היחסים שלך עם עצמך, ועובד הן על התנהגויות והן על רבדים עמוקים יותר בתוכנו. מקווה שהארתי קצת.

למעלה