חדשה ומבולבלת

ליהי172

New member
חדשה ומבולבלת

שלום,
הייתי השבוע בבדיקה ראשונה (שבוע 6) ונודע לי שיש שניים

הרופא בקופת חולים היה ממש קצר בזמן ולא הספקנו ממש להבין מה התהליך. קיבלנו דפים עם רשימת בדיקות שיש לבצע ומתי והתחלנו לקבוע תורים.
למרות הדפים, יש לנו המון שאלות:
1.הבדיקה הבאה שלנו היא א.ס. בעוד שבועיים אצל רופא מזדמן שהיה לו תור. האם יש צורך ברופא קבוע שאליו הולכים חוץ מהסקירות למיניהן?
2. מה כדאי לעשות פרטי ומה לא?
3. בקריאה בפורום נתקלנו בהמון בדיקות שניתן לעשות במהלך ההריון, איך לדעת איזה בדיקות לעשות ואיזה לא? עם מי מתייעצים על דברים כאלה?
4. מה לגבי ספורט? האם ניתן / מומלץ?
5. אני בקופ"ח כללית באיזור ת"א, איך לבחור רופא לסקירות? למישהי יש המלצה לחיוב או לשלילה על אורי ארליך?
6. אנחנו כרגע בקומה שנייה ללא מעלית, האם אנחנו צריכים לעבור דירה (זה אפשרי מבחינה כלכלית).
7. אני מאוד רעבה ואוכלת המון. האם זה בסדר? מהו קצב תקין לעלייה במשקל?

מצטערת על כל השאלות, אנחנו בהתחלה ומאוד מתרגשים אך כמובן קצת חוששים.

תודה
ליהי

fialka3

New member
קודם כל מזל טוב וברוכה הבאה

תאומים זה ברכה גדולה. זה לא קל לא בהריון ולא אחר כך, אבל זה אושר כפול אם לא יותר.
בקשר לשאלות
1.בטח שצריך מעקב מסודר. בבדיקה הבאה אצל רופא תבקשו הפניה למרפאת הריון בסיכון, אם טרם קיבלתם ותקבעו תור. סביר להניח שישלחו אותכם למעקב לאחד מבתי חולים של כללית.
2-3 - שקיפות אצל תאומים בסל רק בבתי חולים, אתם יכולים לקבוע תור כבר עכשיו לאחד מבתי חולים של כללית כי לא תהיה שום בעיה לקבל התחייבות לשם. זו בדיקה פשוטה, אין צורך לעשות אותה בפרטי. סקירה מוקדמת אני עשיתי בפרטי, אם יש לך מושלם אז אפשר לקבל החזר או לעשות במכון הסדר. סקירה שניה בסל, אבל אולי כדאי גם אותה לעשות בפרטי.
4.אם את כבר עכשיו עושה ספורט אז אפשר להמשיך, להתחיל משהו חדש בהריון תאומים לא הייתי ממליצה.
6.הרבה יותר נוח בבניון עם מעלית, אז אם יש אפציה כן כדאי לעבור. רק צריך לוודא שמעלית רחבה מספיק בשביל עגלת תאומים. אם אין אופציה, אז אפשר להסתדר גם בלי.
7.עליה תקינה במשקל בהריון תאומים זה 11-16 קג. בסוף ההריון אני כמעט ולא עליתי כלום כי לא יכולתי לאכול בגלל צרבת מטורפת. אז בהחלט בסדר לאכול הרבה, רק כדאי לשים לב שאוכל בריא.

תודה רבה :)

לשאלה הראשונה לגבי מעקב, היית אצל משהו שאת ממליצה (אני מאזור תל אביב)?
ועוד עניין שלא דברו איתי עליו זה הציפ הגנתי ודיקור מי שפיר. מה אני צריכה לדעת?

fialka3

New member
אני מאיזור הדרום

אז אני לא יכולה להמליץ לך על מישהו באיזור תל אביב.
לגבי דיקור מי שפיר וציפ גנטי - בת כמה את? אני לא עשיתי, אבל אני הייתי בת 34 בהריון ושקיפות וסקירה מוקדמת היו תקינות, אז לא הייתה אינדיקציה. יש לא מעט נשים שעושות גם בלי אינדיקציה כדי להיות בטוחים, זו בחירה אישית. לגבי עיניין ספיציפי של ציפ גנטי - היו פה כמה נשים שקיבלו תוצאה בתחום אפור - יש מוטציה, אבל לא ידוע מה משמעות שלה.לדעתי זה רק מוסיף לעניין דאגה מיותרת ושום תועלת, אבל זה רק דעתי.

דנדן128

New member
הבנתי שאת מהדרום

יש לך המלצות על מומחה לשקיפות שמבצע בסורוקה?

רi תם

New member
מזל טוב

מציעה שני דברים-
האחד "להצמד" לרופא שאת סומכת עליו ויוכל ללוות אותך במהלך כל ההריון.
השני-מחלקת הריון בסיכון בתל השומר.
התקשרי לשם וקבעי תור.
יש שם (או לפחות הייתה) רופאה נפלאה,ד"ר רקפת יואלי-אולמן,יש שם אולטראסאונד,בדיקות מעבדה,דיאטנית ובקיצור כל מה שנדרש.
נסי להגיע ליהודית,היא המזכירה של פרופ' יעקוב לברון בקליניקה שלו וגם נמצאת במחלקה הזו,בתה"ש ואולי היא תכוון אותך איך להתחיל.אישה מדהימה!!!
בקליניקה של פרופ' לברון (מול אסותא רמת החייל) יש גם את פרופ' צלאל,שעושה סקירות והוא מעולה.
בהצלחה.
הריון קל,עגול ונעים

ברוכה הבאה

מזל טוב על ההריון המרובה, וכיף שהצטרפת אלינו.
&nbsp
לשאלותיך - לגבי רופא מאד כדאי שיהיה לך רופא קבוע במהלך ההריון, מישהו שאת סומכת עליו, ושגם לא קצר מדי בזמן כדי שבאמת תוכלי לשאול אותו את כל השאלות שיש לך במהלך ההריון (כי עם כל הכבוד לפורום שלנו - כל אחת פה מדברת מנסיונה האישי, ולרובנו אין ידע רפואי נוסף, וכדאי שתהיה לך יכולת להתייעץ עם בעל מקצוע שאת סומכת עליו).
אני לא הייתי במעקב של הריון בסיכון, אבל להבנתי היום כל ההריונות המרובים מופנים למעקב הריון בסיכון, ואני חושבת שיש בזה יתרון. לא יודעת להמליץ לך על מישהו ספציפי מאיזור תל אביב, אבל כשתגיעי לסקירות, מי שפיר (אם יהיה צורך) וכו' - אשמח להמליץ לך על רופאים שאני התחברתי אליהם.
הרופא שלך אמור לכוון אותך לבדיקות שאת צריכה לעשות. אצלי הוא נתן לי בביקור הראשון רשימה של כל הבדיקות שאני אמורה לעשות לפי שבועות כדי שאדע להתכוונן ולקבוע תורים לבדיקות, ובביקורים אצלו היינו עוברים על הרשימה ומסתנכרנים על מה אני אמורה לעשות לקראת הביקור הבא, וקובעים תור למעקב אחרי הבדיקות.
מניסיוני, חשוב שיהיה לך רופא שיהיה זמין לך, כי לפעמים בעקבות בדיקות מתעוררות כל מיני שאלות וחשוב שיהיה לך למי לפנות גם בין התורים הקבועים למעקב.
לעניין ספורט ותזונה - חשוב להקפיד לשמור על הבריאות. אם את רעבה יותר ואין לך בחילות אז את יכולה לאכול יותר, רק קחי בחשבון שאת לא באמת צריכה לאכול כפול, וחשוב להקפיד לאכול אוכל בריא ולא ג'אנק לטובת העוברים שלך... . אם עשית ספורט לפני הכניסה להריון - ההריון לא מונע ממך להמשיך לעסוק בספורט אלא אם יש אינדיקציה רפואית ספציפית שבגללה יאסר עליך להמשיך לעסוק בספורט. כמובן שאם עד עכשיו לא עסקת בספורט - עכשיו זה לא הזמן להתחיל...
קומה 2 - אם יש לך אפשרות לעבור לבניין עם מעלית זה בהחלט מקל על החיים. שימי לב אבל, שלעגלות תאומים יש מידות לא סטנדרטיות - אז אם כבר מחפשים בניין עם מעלית - שימי לב שהמעלית תהיה במידות המתאימות לעגלת תאומים. עם זאת, זה לגמרי אפשרי להסתדר בבניין בלי מעלית. אני גרתי בקומה שנייה בלי מעלית עד שהפיצים שלי היו בני 5. פחות נוח אבל אפשרי.
&nbsp
הבדיקה הקרובה שלך היא סקירה - זו בדיקה פשוטה יחסית - כך שכל רופא שמבצע אותה יהיה בסדר ...
&nbsp
שיהיה בהצלחה, והמשך הריון קל וארוך...

למעלה