חדשה פה

חדשה פה

שלום לכולם.
בני בן חודשיים, והיום היינו בבדיקת beera בתל השומר. נראה שיש לו בעיית שמיעה באוזן שמאל ואוזן ימין בסדר.
כמה זה בעייתי להתפתחות השפה?
מה בכלל המשמעות בגיל הזה?
מה מצפה לי?

אשמח לשמוע מהורים מנוסים, אנשי מקצוע,
הלא נודע הכי מפחיד...

עדיין לא ברור

עשינו בדיקת bera.
השלב הבא כפי שאמרו לי הוא בדיקה עם טיפות הרדמה לבדיקת פעילות השבלול.

איפה המקום הכי טוב?
האם יש דברים לעשות יותר מהר? הבנתי שהזמן הוא קריטי.
הילד בן חודשיים ושבוע

לימר2

New member
בדיקה לפעילות השבלול

לא מכירה כזאת. יתכן שאמרו לך שצריך לבצע bera נוספת עוד חודשיים בסדציה?
מה היו תוצאות הברה?

אם הן לא הראו פגיעה קשה - הזמן קצת פחות קריטי כי יש אוזן אחת תקינה.

בכל מקרה - תמיד טוב להתייעץ עם עוד מחלקות אודיולוגית ואולי תוכלי לקבל אבחון מוקדם יותר.

את יכולה גם לנסות להתייעץ עם מרכז מיחא הקרוב אליך - יש שם גם קלינאיות תקשורת וגם ידע לגבי התהליכים שמסביב.

myname24

New member
ברוכה הבאה

הי,

נכון שהלא נודע מאוד מפחיד. אני יכולה להעיד, כמו חברים רבים אחרים בפורום שהיום יש כלים מדהימים להתמודד עם לקות שמיעה ואיכות החיים של הבן שלך יכולה להיות מצויינת גם אם יתברר שיש לו אכן לקות.

כשהבת שלי לא עברה את מבחן סינון השמיעה יום אחרי הלידה, רופא הילדים שהיה שם אמר לי שבתחום של לקויות שמיעה הגילוי המוקדם והטיפול המוקדם הם מאוד קריטיים, אז כבר נראה שאתם בכיוון ממש טוב. לבת שלי יש מכשירי שמיעה מגיל שלושה חודשים והתפתחות השפה שלה הייתה כמו כל ילד אחר בגילה ואפילו מעל הממוצע.

אז אני יודעת כמה קשה להיות במצב של חוסר ודאות והגילוי שלילדים שלנו יש לקות כלשהיא הוא אף פעם לא קל. אבל נשמע שאתם כבר עושים את הדבר הנכון עבורו וזה לדאוג שהאבחון והטיפול יתחילו הכי מוקדם שאפשר.

בהצלחה

תודה רבה

אכן, הכי קשה זה חוסר הוודאות,
האם את יכולה לעזור לי קצת במפה -> מה הולך לקרות, איזה בדיקות....

בנוסף, אשמח אם תוכלי לעזור לי עם שמות,
איפה כדאי לעשות את הבדיקות, רופאים טובים....

כרגע אנחנו בבדיקות בתל השומר,
עדיין לא דיברנו עם רופא.

ושוב, תודה

נעמה

myname24

New member
אצלנו הכל נעשה בחו"ל....

הי,

מצטערת, אבל אני לא ממש יכולה להועיל בעניין התהליך ורופאים ספציפיים, כי אנחנו חיים בחו"ל וכל התהליך נעשה פה.
תחפשי קצת בהודעות קודמות בפורום ואני חושבת שתוכלי למצוא המלצות.

בהצלחה

אתי77

New member
חשש ללקות שמיעה חד צדדית

נעמה יקרה,
סליחה שלקח לי כל כך הרבה זמן לענות.
כאמא לילד עם לקות שמיעה חד צדדית חמורה, אני יכולה להגיד לך שזה אמנם דורש טיפול, אבל זה ממש ממש לא נורא.
כרגע יש לך שתי משימות מרכזיות -
1- לנסות לשמור כמה שיותר על האוזן שמוגדרת כתקינה - לבדוק כל הזמן שאין נוזלים, ואם יש נטייה לנוזלים לטפל בזה מיידית. לנסות כל דבר אלטרנטיבי שמונע דלקות אוזניים ונוזלים כמו שרשרת ענברים.
2- לנסות להבין אם יש לקות באוזן השניה וכמה היא חמורה.
כל עוד את לא תדעי בודאות מה מצב האוזן אין לך כל כך לאן להתקדם.

תדעי לך שכשלא היו עושים בדיקות סינון בלידה, היו מגלים לקות שמיעה חד צדדית בסביבות גיל 6-9, כך שאת ממש ממש לא צריכה להיות לחוצה יותר מידי

מאיפה אתם בארץ? אני ממליצה לך לפנות למרכז מיחא שקרוב אליכם כדי שלנסות לקבל הסברים על תוצאות בדיקת הברה והמלצות להמשך הדרך.
ובינתיים, אנחנו כאן

תודה רבה רבה

בהחלט עזרת לי להביא מה קורה, ומה לעשות.
כרגע יש לנו תור סטנד ביי לעוד שבועיים. לבדיקה.
אחי הראה את התוצאות לרופא מומחה, ולדעתו הלקות באוזן הבעייתית היא חמורה.

בינתיים התחלתי איתו טיפולים אלורנטיביים ( דיקור + הילינג שאני בעצמי עושה)
וכמובן מחזיקים אצבעות ומתחילים לבדוק לגבי רופאים טובים במרכז.

למעלה