חדשה...

חדשה...

נחמד שיש פורום לעיתונאות.. איזה כיף...!!! אני מאוד רוצה לכתוב, אבל אין לי את הכישרון... יש לכם עצות/ דרך לי לימוד איך כותבים כתבה, מאמר,וכו'...?!?!?!?תודה...

כתיבה מורכבת משני דברים.

אהבה וכישרון, כשעם הרבה אהבה ופחות כישרון אפשר להסתדר הרבה יותר טוב מאשר עם הרבה כישרון ופחות אהבה. כשיש אהבה לתחום ויש רצון, ואת (אני מניחה שאפשר לפנות אליך כנקבה לפי הכינוי, תקן אותי אם אני טועה!) מוצאת א עצמך הרבה פעמים עם רטט כזה בגוף והגשה של 'כל מה שנאי צריה עכשיו זה דף ועט', כישרון הוא דבר זניח. אולי אני טועה, יכול להיות. אבל לגבי כישרון - כתיבה היא דבר שונה מציור, למשל. לציור צריך כישרון. אני למשל לעולם לא אוכל לצייר היטב רק כי אני מאוד והבת את התחום, לעומת כתיבה, שהיופי בה הוא האהבה, ולא הכישרון של לתאר דברים, לדוגמה. ...ואם נחזור לרגע לנושא הפורום, כתיבה עיתונאית היא שונה. היא מדויקת, היא עובדתית. לידיעות (כשהדגש הוא באמת על ידיעות ולא על מאמרים או כתבות שער ב7 ימים). אני חושבת (ואולי אני טועה? ו בעיקר הרגשה) שלכתוב ידיעות זה דבר שונה לחלוטין. פחות כישרון, יותר דיוק. משהו אחר. ללמוד כתיבה? אני יודעת שיש כזה דבר. אף פעם לא האמנתי בקורסים ללימודי כל סוג של אמנות. אפשר ללמוד לצייר מנגה, פשר ללמוד לנגן על פסנתר, אפשר ללמוד כתיבה עיתונאית, אבל בראש ובראשונה צריך אהבה לתחום. אהבה, זה כל הסיפור.
סופ"ש נעים.

MRJ1

New member
ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

WELCOME!! שתהיה כתיבה מהנה... כעיקרון צריך לאהוב את התחום, להחשף לעיתונים וכתיבה וכן מקורות נוספים כמו האינטרנט, הספר והעולם הכתוב בכלל.... התחילי לכתוב ולאט לאט תשתפרי עם הזמן בעזרת הניסיון והידע שאת צוברת... טיפים נוספים.... בקרוב בשרשור מיוחד... בהצלחה!

למעלה