חדשה

• פותח הנושא צ26
  • פורסם בתאריך

צ26

New member
חדשה

שלום, אני צ26, אמא לתאומים בני 4.5 לאחר שנים של טיפולים על רקע בלתי מוסבר. לפני כ-10 חודשים התחלנו לחשוב על ילד שלישי. כשראינו שגם הפעם לא הולך לבד חזרתי להדסה בו הייתי מטופלת בעבר, קיבלתי מרשמים, ובקשה לקופ"ח להתחייבות. בקופה תוך שניה קיבלתי התחייבות וקניתי תרופות לקראת החזרת מוקפאים. באותו יום/יום למחרת הייתי צריכה לקבל מחזור ולהתחיל פרוגינובה. המחזור לא הגיע וביום א' בדיקה ביתית יצאה חיובית. יום ג' בטא חיובית. בגלל שאני לא מכירה ערכי הורמונים בלי תמיכה פניתי לפורום הריון ולידה ושאלתי שם על ערכים. לא ממש קיבלתי תשובה שם ולא ממש מתחייסים שם לבדיקות דם, משהי קיבלה תגובה בסגנון, מה בכלל צריך בדיקת דם אם יש בדיקה ביתיתת חיובית. בגלל זה אני פונה אליכם, מרגישה כאן הרבה יותר בבית. היום כמובן עשיתי בדיקה לבדוק הכפלה והתוצאות שונות ממה שציפיתי. אשמח לשמוע דעתכן.
יום ג': בטא 413, פרו' 62.5 E2 763
היום: בטא 1452, פרו' 57.4, E2 738
הבטא עלתה בטירוף אבל השאר טיפה ירד. יש צורך לדאוג? כמובן שום דבר לא מרגיע אותי. עוד שבועיים יש לי תור לרופא רק. בעיקר מטרידה אותי הירידה ועולים בי מחשבות שאולי צריך תמיכה. שאלתי את הרופאת נשים שלי (דרך המזכירה, לא דיברתי איתה) והיא אמרה שהכל תקין.
אשמח לשמוע את דעתכן המלומדת? מה אומרת העליה הענקית של הבטא?
תודה!

צ26

New member
לא אמור להלחיץ שהבטא קפצה ככ והשאר יורד?

אם הכל היה בעליה או ירידה לא הייתי דואגת אבל השילוב הזה...

צ26

New member
תודה, משהי אמרה שזה יכול לרמוז על הריון לא תק

לא תקין וכדאי לבדוק מחר או ביום א' שוב דם ואפילו א.ס כדי לראות אם בכלל מתפתח משהו או שזה כימי. מזה נלחצתי עוד יותר כמובן.
תודה על התגובות

giraffelle

New member
ברר... מה זה ההלחצות האלו?

הבטא עולה כל כך גבוה, שזה הפוך מסימן לכימי... בכימי הבטא הרבה פעמים מדשדשת.
ירידה של הפרוגסטרון והאסטרדיול יכולה להיות לא תקינה, אכן, אבל במקרה שלך מדובר בירידה חסרת משמעות. הערכים עדיין גבוהים, ותנודות בערכים זה נורמלי. אפשר להמשיך לעקוב ולראות שלא יורד עוד, ואם ממשיך לרדת להוסיף תמיכה.
אין מה להילחץ מזה - אפילו אם מדובר בירידה של ההורמונים לרמה נמוכה מדי, זה לא מתרחש בבת אחת, ויש זמן לפעול.

צ26

New member
תודה רבה. מה הערך נמוך ביותר שנחשב תקין

של פרו'? מאיזה ערך ממליצים להוסיף תמיכה או שזה לא קבוע ורק אם ממשיך לרדת יש צורך להוסיף?
מניחה שאם לא היה לי עבר של טיפולים בכלל לא הייתי מודעת לדקויות האלה.
חשבתי להוסיף תמיכה, כרגע הכל טבעי אך לא אעשה את זה על דעת עצמי כמובן.
אני יודעת שאני קטנונית ולחוצה אבל זה כנראה לא ישתנה בקרוב...

תודה על העזרה.

giraffelle

New member
50 זה בסדר גמור

מתחת לזה יש שיוסיפו תמיכה ויש שלא, זה אמור להיות בסדר גם בערכים נמוכים יותר.

צ26

New member
אחכה לבדיקת דם חוזרת ביום א' ולראות מה קורה

מקווה לטוב. אולי אנסה ללכת גם לא.ס ביום א' לראות מה המצב.
תודה רבה על התגובות, עזרת מאד.

ענבלית70

New member
אין חשיבות לירידה כל זמן שהערכים תקינים

ויש רופאים שיגידו גם ש 20 זה תקין ומספיק על מנת להחזיק הריון. בכל אופן, אין לך סיבה לדאגה

ברוכה הבאה

זוכרת אותך מהסבב הקודם... גם הבת שלי בת 4.5.
שיהיה בהצלחה! ומקוה שתשארי איתנו להריון ארוך, משעמם ותקין.

למעלה