חדשות רעות עבור גולשי תפוז

כידוע לכם, לפני כמעט 4 שנים, רכשו את האתר שלושה שותפים. לאחר כשנתיים וחצי יצא שותף אחד, ונשארו שניים.
לפני מספר ימים, מכר שותף נוסף את חלקו לשותף היחיד שנשאר מבין השלושה.
לא ברור עד כמה הבעלים היחיד של האתר יירצה להחזיק את האתר ביחס לשניים האחרים שעזבו.
בנוסף לכך גם לא ברור עד כמה הוא יוכל להמשיך לספוג את הפסדי תפוז, כשהכל על כתפיו.
כמובן שאני מאחל לו הצלחה בדרכו העסקית, ושהאתר שלו ייתרומם, אך אני חושב שמגיע לנו תשובות, כמו, מה בעצם יהיה גורל האתר? האם אנחנו לקראת סגירה?

מה אנחנו יכולים להסיק מעזיבתם של בעלי האתר?
לא הרבה,
מלבד העובדה שצריך להמשיך לגבות את התכנים שאנחנו כותבים כאן.
כמובן שאפשר גם למצוא לנו אחסניה אחרת, אך אני משער שהרוב כאן כבר התרגל לפורמט החדש ולכן אין טעם לעבור. אם כי זה עדיין בגדר המלצה.

מה איתכם ניק ו-@t o m c o? אתם מעודכנים לגבי כל הדרמה הזאת?
לא קיים לכם איזה פורום מנהלים שכותבים שם את החדשות האלה?
או שסגרו את פורום המנהלים עם המעבר לאתר החדש?

T o m c o

Member
מנהל
פורום מנהלים נסגר עם המעבר לאתר החדש, וזה לא שלפני זה היינו מעודכנים יותר מדי במה שקורה שם.

בוקר אור..
לא שמעתי דבר מהחדשות שאתה מספר כאן, אף כי יש לי ידיד שהוא מנהל פורום. כנראה שההנהלה לא רואה עניין לשתף את המנהלים בסודותיה...

כשאתה מספר על מנהל שמכר את חלקו למנהל האחר, ואינך מספר האם הייתה זו מכירה ברווח או בהפסד, כלל לא ברור מה היה המניע של הקונה לרכוש.
חרף זאת, עצם העובדה שהמנהל האחרון כן היה מוכן לרכוש את החלק הנותר, אולי מעידה על כך שיש לו עניין להמשיך ולנהל את העסק, שכן, אילולא זאת,
לשם מה הוא בזבז את כספו? [וגם אם יש לו כוונות לגלגל זאת הלאה, הרי שהיה לו חזון כלכלי כלשהו, המעיד כי עדיף למכור את השלם מאשר חלקים ממנו.

אודה כי איני אשת עסקים, וכל הסיפור הזה לא מובן לי משום היבט.
מה שאני כן רואה, זה שהאתר בפורמט החדש כמעט ואינו מפרסם, וגם אם צצו מעט פרסומות, הדבר היה ממש על בסיס "נקודתי". המסקנה היא, שנגזר על הבעלים לעמול קשה, כדי להפוך את הפלטפורמה הזו לרווחית, וככל שהדבר אינו קורה, ניתן אולי להיווכח שקיים חוסר כדאיות בתפעול.
מצד שני, נראה כי ההנהלה השקיעה לא מעט, כדי להקים את הבמה החדשה, ככל שהיא נוחה או לא נוחה למשתמשים. בעיניי היא הרבה פחות ידידותית,
מקודמתה, ועובדה שכמות המשתתפים כעת ירדה פלאים.

אז מה נותר? הייתי מרחיקה ואומרת, שאולי כדאי לנו המשתתפים, לשלם סכום כלשהו, ולרכוש נתח ממניות העסק, ככל שנרצה שהתפוז הזה ימשיך ויחיה.
נוכל להחליט יחד, כיצד לנהל את האתר כך, שלא ניאלץ לממנו לאורך כל הדרך, גם אם לא נראה מזה רווח אישי כלשהו: העיקר שהאתר יוכל להמשיך ולהתקיים.

עובדה, שגם אתרים שונים, שמספקים תכנים לא חוקיים של צפי בסרטים וסדרות בטלוויזיה, מתקיימים הן אם חלק מהצופים תורמים סכומים כלשהם לאותם אתרים, והן אם חלק אחר של הצופים נהנים מאותם אתרים (ותכנים) ממש בחינם. נראה שלמרות האלמנט הלא חוקי שבדבר, אותם אתרים מצליחים לקום לתחייה בכל פעם שמאלצים אותם 'לסגור את הבסטה', וככל שנוקף הזמן, הם חיים, נושמים ובועטים.

והיות שאתר זה אינו מתבסס על גניבת זכויות יוצרים, וקיומו הוא חוקי לחלוטין, איני רואה סיבה, שלא נוכל לקיימו גם ללא ניהול חיצוני. יהא זה רק עניין של החלטה ושל ניהול נכון מצד אלה שיחפצו בכך.

ולמרות כל זאת, אזכיר, כי לפני מספר שנים, קם אתר שנקרא "קליקות". אנשים נרשמו, וקמו קבוצות וקמו חברויות שמומשו במפגשים, בטיולים ובנופשים מאורגנים. בהתחלה, האתר נראה די פורח, אבל לא ארכו הימים והוא החל לדשדש. בסופה של תקופה כל שהיא, האתר נסגר, מבלי שחבריו יכלו לשמר דבר ממה שכתבו שם, ולאחר שרבים כתבו שם סיפורים, שוררו שירים ופרסמו תכנים שחלקם היו מרתקים ביותר. הכל אבד...

נערך לאחרונה ב:

Lhuna3

Well-known member
@מושון הישן2 מגיגול מהיר לא מצאתי שום מידע ברשת על כל הסיפור הזה של המכירה לפני כמה ימים.
אפשר לשאול מה המקור לסיפור? יש לך קישור? אתה מכיר אישית מישהו מקורב לבעלים?
בכל מקרה אני לא רואה מה יש לנו להתעסק בזה יותר מידי.
היינו כבר הרבה פעמים בסיפור הזה של חוסר וודאות לגבי המשך הפורומים.
כל עוד זה עובד - זה עובד.
(ביום שזה יפסיק לעבוד - יש לנו את הפורום באג'נדה להפגש ולהחליט מה עושים.)

ענייני ההפסדים של הבעלים אולי קצת מסקרנים, אבל לא באמת משנים לנו כלום.

@מושון הישן2 מגיגול מהיר לא מצאתי שום מידע ברשת על כל הסיפור הזה של המכירה לפני כמה ימים.
אפשר לשאול מה המקור לסיפור? יש לך קישור? אתה מכיר אישית מישהו מקורב לבעלים?
בכל מקרה אני לא רואה מה יש לנו להתעסק בזה יותר מידי.
היינו כבר הרבה פעמים בסיפור הזה של חוסר וודאות לגבי המשך הפורומים.
כל עוד זה עובד - זה עובד.
(ביום שזה יפסיק לעבוד - יש לנו את הפורום באג'נדה להפגש ולהחליט מה עושים.)

ענייני ההפסדים של הבעלים אולי קצת מסקרנים, אבל לא באמת משנים לנו כלום.
נכנסתי לרשם החברות וקיבלתי את המידע, את יכולה גם
(האתר נתמך בדפדפן כרום בלבד)
במספר חברה את צריכה לכתוב: 515633576
ולאחר מכן לבחור ב"סטטוס פניות לרשם".
לאחר מכן תוכלי לקבל קובצי PDF תמציתיים אודות החברה. ניתן לקבל דו"חות מפורטים יותר תמורת תשלום.

דיברגנט חדש

Well-known member
בוקר אור..
לא שמעתי דבר מהחדשות שאתה מספר כאן, אף כי יש לי ידיד שהוא מנהל פורום. כנראה שההנהלה לא רואה עניין לשתף את המנהלים בסודותיה...

כשאתה מספר על מנהל שמכר את חלקו למנהל האחר, ואינך מספר האם הייתה זו מכירה ברווח או בהפסד, כלל לא ברור מה היה המניע של הקונה לרכוש.
חרף זאת, עצם העובדה שהמנהל האחרון כן היה מוכן לרכוש את החלק הנותר, אולי מעידה על כך שיש לו עניין להמשיך ולנהל את העסק, שכן, אילולא זאת,
לשם מה הוא בזבז את כספו? [וגם אם יש לו כוונות לגלגל זאת הלאה, הרי שהיה לו חזון כלכלי כלשהו, המעיד כי עדיף למכור את השלם מאשר חלקים ממנו.

אודה כי איני אשת עסקים, וכל הסיפור הזה לא מובן לי משום היבט.
מה שאני כן רואה, זה שהאתר בפורמט החדש כמעט ואינו מפרסם, וגם אם צצו מעט פרסומות, הדבר היה ממש על בסיס "נקודתי". המסקנה היא, שנגזר על הבעלים לעמול קשה, כדי להפוך את הפלטפורמה הזו לרווחית, וככל שהדבר אינו קורה, ניתן אולי להיווכח שקיים חוסר כדאיות בתפעול.
מצד שני, נראה כי ההנהלה השקיעה לא מעט, כדי להקים את הבמה החדשה, ככל שהיא נוחה או לא נוחה למשתמשים. בעיניי היא הרבה פחות ידידותית,
מקודמתה, ועובדה שכמות המשתתפים כעת ירדה פלאים.

אז מה נותר? הייתי מרחיקה ואומרת, שאולי כדאי לנו המשתתפים, לשלם סכום כלשהו, ולרכוש נתח ממניות העסק, ככל שנרצה שהתפוז הזה ימשיך ויחיה.
נוכל להחליט יחד, כיצד לנהל את האתר כך, שלא ניאלץ לממנו לאורך כל הדרך, גם אם לא נראה מזה רווח אישי כלשהו: העיקר שהאתר יוכל להמשיך ולהתקיים.

עובדה, שגם אתרים שונים, שמספקים תכנים לא חוקיים של צפי בסרטים וסדרות בטלוויזיה, מתקיימים הן אם חלק מהצופים תורמים סכומים כלשהם לאותם אתרים, והן אם חלק אחר של הצופים נהנים מאותם אתרים (ותכנים) ממש בחינם. נראה שלמרות האלמנט הלא חוקי שבדבר, אותם אתרים מצליחים לקום לתחייה בכל פעם שמאלצים אותם 'לסגור את הבסטה', וככל שנוקף הזמן, הם חיים, נושמים ובועטים.

והיות שאתר זה אינו מתבסס על גניבת זכויות יוצרים, וקיומו הוא חוקי לחלוטין, איני רואה סיבה, שלא נוכל לקיימו גם ללא ניהול חיצוני. יהא זה רק עניין של החלטה ושל ניהול נכון מצד אלה שיחפצו בכך.

ולמרות כל זאת, אזכיר, כי לפני מספר שנים, קם אתר שנקרא "קליקות". אנשים נרשמו, וקמו קבוצות וקמו חברויות שמומשו במפגשים, בטיולים ובנופשים מאורגנים. בהתחלה, האתר נראה די פורח, אבל לא ארכו הימים והוא החל לדשדש. בסופה של תקופה כל שהיא, האתר נסגר, מבלי שחבריו יכלו לשמר דבר ממה שכתבו שם, ולאחר שרבים כתבו שם סיפורים, שוררו שירים ופרסמו תכנים שחלקם היו מרתקים ביותר. הכל אבד...
הוא, כנראה, רכש את החלק שלו במחיר ריצפה, כך שזה לא דיגדג לו יותר מידיי.
הפרסומות שהיו עיצבנו מאוד את הגולשים, כי הם היו ענקיים והליכו שולל את הגולשים לחשוב שהם חלק השרשור. הפרסומות היו בהתאם לתוכן של נושא הפורום, לדוגמה, הייתה כאן פרסומת לפרטנר TV.
אני מאמין שזה היה ניסוי, בכדי לראות את תגובות הגולשים ולהשליך את זה הלאה, כך שהסירי דאגה מליבך, הפרסומות יחזרו ובגדול.

Lhuna3

Well-known member
נכנסתי לרשם החברות וקיבלתי את המידע, את יכולה גם
(האתר נתמך בדפדפן כרום בלבד)
במספר חברה את צריכה לכתוב: 515633576
ולאחר מכן לבחור ב"סטטוס פניות לרשם".
לאחר מכן תוכלי לקבל קובצי PDF תמציתיים אודות החברה. ניתן לקבל דו"חות מפורטים יותר תמורת תשלום.
תודה, אני אאמין לך, אין לי עד כדי כך עניין בדו"חות שלהם, אבל לא הבנתי מה גרם לך להכנס לשם מלכתחילה.
אתה פשוט נוהג לבדוק באופן יומיומי את הסטטוס של תפוז ברשם החברות? 8-*

אבח"י

Well-known member
תודה, אני אאמין לך, אין לי עד כדי כך עניין בדו"חות שלהם, אבל לא הבנתי מה גרם לך להכנס לשם מלכתחילה.
אולי יש לו כאן תכנים הכי חשובים, הוא רוצה בעלות עליהם והמשך קיומם המניב כסף, ככל הנראה או משהו אחר זה מניב. חחחח ;-)

לא יום יומי, שבועי/חודשי
אבל באתר רשם החברות אני משתמש כמעט באופן יום יומי להוצאת מידע על חברות פרטיות שונות.. אם אני רוצה מידע על חברות ציבוריות, אני נכנס לאתר הבורסה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
כידוע לכם, לפני כמעט 4 שנים, רכשו את האתר שלושה שותפים. לאחר כשנתיים וחצי יצא שותף אחד, ונשארו שניים.
האמת שלא ידוע.
באופן כללי מה שאני מבין ממה שאמרת זה שקיום האתר בסיכון.
אבל עד כמה שהבנתי גם לפני חודש וגם לפני שנה וגם לפני 3 שנים הוא היה בסיכון.
אני בהחלט לא מקבל יותר מידע מאחרים על דרמות של האתר.
נכון שאין כבר פורום מנהלים, אבל לא ידוע לי שעידכנו ממש בדברים כאלו בפורום מנהלים בעבר.

זה יכול להיות מגניב מאוד שמשתמשי האתר יהיו בדרך קומונה כזאת גם בעלי האתר.
אפילו שזה בטח נורא מסובך כי יהיו נושאים שבהם יהיו חילוקי דעות ואז יהיה צריך להצביע ובלה בלה בלה.
אני עדיין בעיקרון אולי אהיה בעד זה. אבל אני אהיה כמו כבשה בעניין והלך בתלם (זה כבשה עדיין?) כלומר אנשים אחרים יצטרכו ליזום משהו כזה.

למעלה