חדשים, דרושים ועוד ב-

רעוּת

New member
אמיצים כמו להתפשט?

אבוי עבור מי שהיא המודל לחיקוי שלו. כבר עדיך את טורי או משהו.

אני באמת מתעניינת,

איך היא משדרת לך אומנות וכנות?מה המסרים שלה ,לדעתך? אילו מן דברים אמיצים?

noosh

New member
תראי

גאגא לא מתיימרת לעשות יותר מטראש. לפחות לא אם תשאלי אותה, היא לא טוענת שהיא מלחינה סימפוניות או יוצרת משהו שהוא יותר משירי פופ. היא גם אומרת שזה מה שהיא עושה כי זה מה שכיף לה לעשות כרגע וזה מה שמעניין אותה כרגע. אבל איך שגאגא מתייחסת לכל התעשיה הזאת, בהערצה ובלעג בו-זמנית, הרפרנסים התרבותיים שהיא מכניסה לקליפים ולשירים שלה, לסטיילינג שלה, לאיך שהיא מציגה את עצמה, העולם אליו היא פונה (פופ, תעשיית המוזיקה, אמטיוי, העולם של הבריטניות והביונסאיות) וממנו היא מגיעה (מועדוני גלאם, מועדוני גייז, בכלל תמיכה בקהילה בצורה מאוד מאוד מוחצנת וישירה). גאגא ניסתה וניסתה להכנס לעולם הפופ כבר לפני שנים, אבל היא כל הזמן נדחתה, שירים שהיא כתבה (כמו "טלפון" שהיא מבצעת עכישו עם ביונסה) נדחו ע"י אמנים כמו בריטני, הדמואים שלה לא פרצו והיא לא הצליחה. אז היא החליטה שהיא הולכת עד הסוף, ויוצרת לעצמה את הספק-מייקאובר-ספק-אלטר-אגו: ליידי גאגא (היא כונתה כך עוד לפני, אז זה לא ממש סשה פירס גוינג און, אבל זה בהחלט שינוי תדמית די מהותי). היא פשוט הלכה על זה עד הסוף. אבל מנקודת מוצא מאוד מחושבת וברורה ומהודקת. אז היא לא נותנת למפיקים לשלוט בה, היא עושה הכל לבד. והיא כותבת הכל לבד ומלחינה ומבצעת הכל לבד. היא משדכת את עצמה עם מעצבי האופנה הגדולים, היא מזגזגת בין טראש מוחלט לגלאם מוחלט להוט קוטור לפרובוקטיביות מעצבנת, היא יודעת טוב מאוד שהיא מוכשרת ובאותה מידה יכולה לנגן כל דבר אחר או להלחין כל דבר אחר. אבל היא פה בינתיים כי זה מה שכיף לה לעשות והיא תלך כשישעמם לה. ההתייחסות שלה לעולם הזה כלכך שונה מההתייחסות של בריטני לעולם הזה, שכן, כשגאגא מתפשטת וכשבריטני מתפשטת, זה לא ממש אותו הדבר, לא בעיניי לפחות. במיוחד כי גאגא לא תתפס וושד אאוט בלימוזינה בלי תחתונים ומצולמת מזוית שחושפת הרבה יותר מדי. והיא לא תתפס מעורטלת ברחבי העיר כי היא שיכור או מסוממת. אולי ילדות בנות 12 לא רואות את זה, אבל להכניס רבדים תרבותיים נוספים לתוך דברים שאתה עושה, גם (או במיוחד) אם הם טראש, רק עוזר לעוד אנשים להתחבר אליך, והנה עוד ניצחון של גאגא על בריטני (בריטני כשם קיבוצי לעולם הפופ המוזיקלי כיום). להקליט את "טלפון" עם ביונסה, ה-דיוה של עולם הפופ כיום, זה לירוק לבריטני בפרצוף בצורה הרבה יותר אלגנטית, חכמה ומשעשעת מאשר באמת לבוא ולירוק לה בפרצוף, מה שבריטני אולי היתה מסוגלת לעשות. ולבנות לשיר הזה קליפ שמתכתב עם רפרנסים תרבותיים מתלמה ולואיז ועד טרנטינו, כולל עצמה והבדיחות התקשורתיות עליה, זה די אדיר. ושלא תביני אותי לא נכון, גם אותי גאגא בהחלט יכולה לעצבן (יש הרבה דברים בקליפ הזה שעצבנו אותי ובפרט זה שהיא ערומה וזה מרגיש סתמי, כל החלק הראשון עד שהיא יוצאת מהכלא לחלוטין מיותר בעיניי ומעצבן) ובניגוד למה שרעות חושבת אני לא חושבת שכל דבר שהיא עושה הוא נכון וטוב והיא הרבה פעמים חוצה את הגבול. אבל עצם העובדה שהיא בכלל מעזה ללכת על הגבול בעולם שבו אתה מצפה שכולם ילכו על הגבול אבל במקום זה הם מעדיפים להשאר בסייף-זון שלהם, גאגא היא הדבר הכי מעניין, שנוי במחלוקת (ועם זאת הכי מקובל) ומותח-גבולות שיש כרגע, והדבר היחיד שגם שווה לעקוב אחריו, לדעתי. אין אף אחד כמוה. פשוט אין. היא מעבר לזמרת, היא סוג-של תופעה, והיא איקון אופנה, היא כל מה שהיא רצתה להיות עוד בימים שהיא פרצה, רק במקום להיות קורבן של זה (שזה אולי מה שהיה קורה אם היא היתה מצליחה אז), היא שולטת בזה יותר מכל אחד אחר בעסק. ובגלל שהיא שם רק בשביל הפאן ולא לוקחת את זה ברצינות (אבל לוקחת את עצמה מאוד ברצינות בו-זמנית, את -עצמה-), אז גם קל להשתחרר ולהנות ממה שהיא עושה בלי להרגיש שהיא מנסה למכור לי משהו שהוא לא. בסופו של דבר, גאגא זה פאן. זה לשים מוזיקה טראשית ולקפוץ בחדר או באוטו או במסיבה. זה לצחוק מקליפים הזויים ולהזדעזע מהם באותו הזמן, וזה להקשיב לגרסה אקוסטית שלה מבצעת את פוקר פייס או את Viva La Vida של קולדפליי, שנחשבת ללהקת העשור פה בארץ, ולהרגיש את המילים ואת המוזיקה כלכך הרבה יותר כשהיא מבצעת את השיר, מאשר כשכריס מרטין שר אותו באותו טון מונוטני ומשעמם כמו שהוא שר את כל שאר השירים של קולדפליי וגורם לך להרגיש שהוא לא כתב שומדבר חדש מאז שנת 2000. תקשיבי לראיון הזה: http://www.youtube.com/watch?v=TFgTP47R4Ic היא מדברת פה על למה היא מתלבשת כלכך הזוי. זה גם די מעניין לדעתי: http://www.youtube.com/watch?v=7n_3C3VM5Jc&feature=related.

רעוּת

New member
זה משעשע

שאת לוקחת את זה כל כך ברצינות, אחרי שאת עוד מודה שמדובר בטראש.

סבינה21

New member
אבל זה העולם כרגע

אין מה לעשות שזה עולם סקסיסטי.. וזה לא רק ליידי גאגא ובריטני שמתפשטות בשביל פירסום ...כרגע רוב נערות הפופ שרוצות תהילה מבינות שכדאי להשיג אותה צריך להראות קצת ציצי..וליידי גאגא באמת לוקחת את זה צעד אחד קדימה אבל נראה שהיא נהנת מזה ואפילו זה משעשע אותה לשחק עם המניות שלה..וזה שהיא מתפשטת לא אומר שהמוזיקה שלה גרוע.. אולי זה נותן לה יותר פרסום מאחרים ( ואני בספק עם ליידי גאגא הייתה מגיע לאן שהיא הגיע בלי כל התלבושות המוזרות שלה והמניות המתפרצת)

רעוּת

New member
יש לה יותר גרועים

לפחות על YKTR אפשר להסתכל כפארודיה על האייטיז, ואז הוא משעשע. את AATS, למשל, אין דרך להפוך למשעשע. זה סתם עצוב.

למעלה