חדש כאן

Ranger99

New member
חדש כאן

שלום לכולם אני יובל ואני ואני חייב להגיד ששר הטבעות זה החיים שלי, אז זה נחמד להצטרף לפורום של טולקינאים. אוקי עכשיו אני מודה באשמה שלא קראתי את הספרים, לכן אני צריך להתייעץ אתכם איך להתחיל מבחינת סדר כרנולוגי(כמובן שקודם ההוביט, ואז הסדר הידוע, אבל יש סיפורים שמתרחשים בעידן הראשון אז אולי כדי להתחיל משם) וההתלבטות הרצינית האם לקרוא בעברית או באנגלית בפעם הראשונה לפחות. אם תוכלו לעזור לי להתחיל זה יהיה נהדר, כי לצטט סצינות מהסרטים ולהקשיב לפס קול האלוהי של הווארד שור( אני מקווה שגם הוא מוזכר בפורום) כמה שזה כיף אני צריך לקחת את האהבה שלי לשר הטבעות לשלב הבא והגיע הזמן שאני אהיה יותר בקיא בתולדות הארץ התיכונה.

Y. Welis

New member
ברוך הבא!

אני ממליץ לקרוא את ה'הוביט' השחור, ולהמשך משם לשרה"ט בתרגום המקורי - מהדורת לבנית, אם תוכל למצוא אותה בספריה או ביד-שניה. אני חושב שהאנגלית תהיה מעט קשה כרגע. אבל כדאי לנסות אח"כ אפשר להמשיך לסיל' - בעברית, ואז באנגלית כדי להבין אותו באמת. על האווארד שור דיברנו לא מעט בפורום הסרטים - ר' משמאל הכותרת האדומה. בהצלחה בקריאה!

ferdinand

New member
ברוך הבא! ../images/Emo140.gif

כבר אמרתי כאן, שאני מת מקנאה
ב-"בתולי טולקין"! אחח כמה שהייתי נותן בשביל לקרוא את הספרים (שוב) בפעם הראשונה!!!
למרות שאנ'לא יודע איך זה לקרוא ת'ספרים, אחרי הסרטים. ואגב, אשמח אם בבוא הזמן תחזור לכאן ותדווח על החוויה!
לעניין הסדר, כמובן כמו ש-יובל המנהל אמר. אין שום צורך, ולדעתי ולדעת עוד רבים קריאה ב-"סדר" כרונולוגי לא תורמת להבנה ובטח לא לחוויה של הקריאה! לעניין השפה, אם אנגלית היא שפת אם שלך, או משהו קרוב לזה, אז כמובן מומלץ לקרוא בשפת המקור. אם לא - חבל על המאמץ! בסופו של דבר זה רק יפגע בחווית הקריאה. אחר כך אולי, אם יתחשק לך, תחזור ותקרא פעם נוספת בשפת המקור. תהנה!

למעלה