"חוויות" ממיון... ושמירת הריון

תולית5

New member
"חוויות" ממיון... ושמירת הריון

אז הבוקר קמתי לשירותים ופתאום היה לי דימום חזק ואדום חבל"ז...
אני בשבוע 14 עם תאומים.
נלחצתי בטירוף... אמרתי לבעלי שאני רוצה לנסוע עכשיו למיון ושהוא ייקח את הילדות לגנים, אבל בסוף הגעתי למסקנה שלא אחזיק מעמד לבדי ושאצטרך אותו ביחד איתי..
אז אחרי טלפונים ושיחות עם אחיות ממוקד האחיות הטלפוני של מכבי- שממש עיצבנו אותנו- רק אחרי שעה וחצי, ואחרי שהלכנו לרופאת נשים (לפי בקשתם) שלא הסכימה לקבל אותי כי אני לא מטופלת שלה- ואחרי בכי בטלפון- רק אז הם הסכימו לתת לי הפניה (דרך הטלפון/המחשב) למיון...
בינתיים הדימום נחלש בהדרגה, ואחרי כשעתיים שלוש נפסק לגמרי.
במיון חיכינו ש-ע-ו-ת... באולטרסאונד ראו דבר ראשון שהעוברים בסדר גמור, ב"ה שניהם קופצים וזזים, וגם הגודל בסדר, אבל הרופא חשד שיש שיליית פתח ושלח אותי לאולטרסאונד יותר מקצועי שאכן אישש את זה..
אמרו לי שבמקרה של דימום/כאבים לטוס מהר בחזרה למיון, כי שיליית פתח עם דימום זה מצב שיכול לסכן אותי (בעיקר) וגם את העוברים, ולהתייעץ אח"כ עם הרופא המטפל בקופ"ח לגבי שמירת הריון..

אז בסופו של דבר, הרופא בקופ"ח אמר לי להיות בשמירת הריון לשבועיים!
אני לא חייבת לשכב, אבל צריכה לנוח כמה שיותר ולא לנסוע לעבודה..
:(
בהתחלה מאוד התבאסתי, אבל העיקר שהקטנטנים יהיו בסדר וישרדו כמה שיותר שבועות...
לא פשוט לעצור ככה את החיים באמצע למשך שבועיים, צריכה לעשות טלפונים ולבטל מלא פגישות... אבל העיקר שההריון יהיה בסדר.
אם יש מישהי שמבינה/מומחית בענייני ביטוח לאומי ושמירת הריון אשמח להתייעץ...
תודה למי שקראה עד לפה..
לילה טוב :)

נשמעת חוויה לא נעימה, שמחה שהם מרגישים טוב

יש לך ימי מחלה? לא יודעת אם אפשר להפעיל ביטוח לאומי רק לשבועיים שווה להתקשר אליהם או לשלוח פניה דרך אתר ביטוח לאומי

תולית5

New member
תודה. היום שוב היה דימום בבוקר

נסענו שוב למיון..בדקו וראו שהכל בסדר ואמרו לי לבוא רק אם יהיה דימום חזק ומתמשך.
נקווה לטוב..
תודה לכולן, שבת שלום :)

mitmit11

New member
שמירת הריון היא לאחר 30 ימים רצופים בבית

+המלצת רופא ואז ועדה דנה אם לאשר או לא.
אמנם לא תאומים אבל היתה לי שליית פתח שגרמה לדימומים של ממש עד לשבוע 20 בערך. מלחיץ, חרדתי (וזה היה הריון שלישי) אבל היא עלתה בסוף והכל הסתיים בחיוב.
במידה ואת במרכז דעי שיש למכבי מוקד נשים בת"א שפתוח מהבוקר בעלות סמלית (משעה שבע בערב הוא הופך למוקד שעלותו 80 וקצת שח לביקור). יש מוקדי נשים בעוד מקומות במרכז (ראשל"צ ונדמה לי בני ברק). בגלל הריון התאומים סביר שהיו מתקתקים אותך מהר ונותנים הפניה למיון.
&nbsp
רק בריאות

תולית5

New member
תודה!

בראשל"צ המוקד פתוח רק בשעות הערב, ובימי שישי בבוקר.
אז בכל שעה אחרת אני צריכה ישר למיון....
&nbsp
תודה!

למעלה